بازی موبایلی ExoMiner؛ داستان یک معدنچی فضایی

بازی موبایلی ExoMiner؛ داستان یک معدنچی فضایی

روزی روزگاری در دل سیاره‌ای تاریک

۱ هفته پیش ۳.۶ ذخیره

اگر علاقه‌مند به تجربه بازی‌های استراتژی – مستقل موبایلی هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید ExoMiner همراه ویجیاتو باشید.

برخلاف بسیاری از چیزهایی که در طول زندگیمان تجربه‌شان می‌کنیم؛ این بازی‌های ویدیویی هستند که به‌تنهایی ما را همراه خودشان به دنیاهایی می‌برند که شاید کمتر کسی بتواند آن‌ها را در حالت عادی ببیند. باید اعتراف کرد که دنیای بازی‌های ویدیویی امروزه دیگر بسیار پیچیده‌تر از آن‌چیزی است که بخواهیم صرفا از این حوزه به عنوان چیزی برای سرگرمی یاد کنیم. همه ما می‌دانیم که بازی‌های ویدیویی دوست دارند که غیرقابل پیش‌بینی باشند. دنیای این بازی‌ها سراسر مملو شده از اتفاقات هیجان‌‌انگیز و پیامدهای دوست داشتنی که باعث جذابیت آن‌ها شده‌اند و دیگر هرکسی عاشق تجربه کردن بازی‌های ویدیویی شده است.

متاسفانه در دنیایی زندگی می‌کنیم که دیگر خبری از بازی‌های خلاقانه در آن نیست. سال‌ها پیش بازی‌سازها ریسک می‌کردند و قدم در راهی می‌گذاشتند که شاید کمتر کسی انتظارش را داشت. منتهی با تمام این توضیحات، افول بازی‌های بزرگ ویدیویی از نسل هفتم شروع شد و امروزه دیگر بازی باقی نمانده که بخواهد ما را شگفت‌زده کند. فرنچایزهای بزرگی مانند کال آف دیوتی و نید فور اسپیدهای دوست داشتنی؛ یا حتی بازی‌‌هایی مانند جنگ‌های صلیبی؛ سال‌هاست که دیگر دیده نمی‌شوند و حتی جدیدترین نسخه‌های این بازی‌ها نیز نمی‌توانند به آن عملکرد رویایی پیشین خودشان بازگردند. شاید امروزه بازی‌سازها به آن فهم رسیده باشند که دیگر باید ترمز یکنواخت بودنشان را بکشند و به عقب برگردند.

مطلب پیشنهادی:نگاهی به بازی موبایلی مکس پین؛ شاهکاری که فراموش شده استتجربه‌ای فوق‌العاده از عنوانی شاهکار نگاهی به بازی موبایلی مکس پین؛ شاهکاری که فراموش شده است

صبر کنید! این هنوز پایان کار نیست. صحبت درباره تکراری بودن بازی‌های مدرن؛ معمولا ناامید کننده است. منتهی هرچقدر که در این صنعت به جلو قدم برمی‌داریم؛ پلتفرم‌ها و بازی‌هایی متولد می‌شوند که نظر ما را نسبت به خودشان کاملا تغییر می‌دهند. در این بین نیز پلتفرم موبایل دقیقا از جمله همین اتفاقات دوست داشتنی بود که در طی یک دهه اخیر به وقوع پیوست. بازی‌های موبایلی برخلاف برادران بزرگ‌ترشان، از خلاقیت و قوه تخیل بهتری برخوردارند و برای همین؛ این بازی‌ها می‌توانند ما را سرگرم کنند. پس بهتر است که ورودتان را به دنیای بازی‌های موبایلی تبریک بگویم و سفرمان را شروع کنیم.

معمولا وقتی صحبت از بازی‌های استراتژی موبایلی می‌شود، اولین‌چیزی که به سراغش می‌رویم؛ بازی دوست داشتنی کلش آف کلنز است. منتهی خلاقیت بازی‌سازها در طی چندسال اخیر باعث شده تا بسیاری از عناوین استراتژی موبایلی دیگر از آن کالبد کلاسیک خودشان خارج شوند و حس و حالی کاملا متفاوت داشته باشند. در این بین نیز بازی موبایلی ExoMiner مصداقی عالی برای این موضوع است. ExoMiner توسط استودیوی مستقلی به نام ExoCorp ساخته شده است. چیزی‌که این بازی موبایلی را تا به این اندازه جذاب کرده، تم و اتمسفر خارق‌العاده آن است.
ExoMiner ابدا یک بازی ساده موبایلی نیست، بلکه همه‌چیز در دنیای این بازی بسیار جذاب‌تر از دیگر عناوین موبایلی است. داستان بازی درباره فضانوردی مرموز روایت می‌شود که در مسیر ماجراجوی‌های فضایی‌اش به سیاره‌ای متروکه می‌رسد. سفینه فضایی او دچار نقص فنی شده و منابع آن نیز؛ درحال تمام شدن است. فضانورد داستان ما تصمیم می‌گیرد که برای زنده ماندن، چند وقتی را در سطح این سیاره برای پیدا کردن منابع مورد نیازش سپری کند و در این مسیر نیز، به کمکتان نیاز دارد. حالا شما باید در دنیای بازی موبایلی ExoMiner هم مسیر او شوید و به این فضانورد دوست داشتنی؛ کمک کنید.

مطلب پیشنهادی:با نسخه موبایلی بازی Mortal Kombat آشنا شویدبازی Mortal Kombat X را این‌بار روی موبایل تجربه کنید با نسخه موبایلی بازی Mortal Kombat آشنا شوید

اجازه دهید که از شما یک سوال بپرسم؛ معمولا اولین چیزی‌که به محض شنیدن نام یک بازی استراتژی موبایلی به ذهنتان می‌رسد، چیست؟ طبیعتا این المان‌های مدیریتی یک بازی استراتژی است که باعث جذاب شدن آن می‌شود و اکثر ما نیز به همین دلیل به سراغشان می‌رویم. شاید عجیب باشد، اما همه ما دوست داریم که به چالش کشیده شویم. از انجام تسک‌های مختلف لذت می‌بریم و وقتی یک بازی استراتژی را انجام می‌دهیم؛ انتظار داریم که تمامی ماموریت‌ها و ساید کوئست‌های بازی را به بهترین شکل ممکن به پایان برسانیم. خوشبختانه بازی موبایلی ExoMiner نیز درست همین چیزها را از شما می‌خواهد برای همین؛ کمی متفاوت‌تر از دیگر عناوین استراتژی پلتفرم موبایل است.

بازی موبایلی ExoMiner یک عنوان کاملا آفلاین است

گیم‌پلی بازی در نگاه اول بسیار ساده بنظر می‌رسد، اما این چیزی نیست که بازی از شما می‌خواهد. فرض کنید که مدیر یک پروژه عظیم هستید. هزاران نفر درحال کار روی ایده‌های مختلف هستند و شما باید آن‌ها را مدیریت کنید. این موضوع شاید در اولین تجربه چندان سخت بنطر نرسد، اما وقتی به این ایده جامه عمل می‌پوشانید، متوجه سختی کار خواهید شد. ExoMiner از شما می‌خواهد که معدن‌های مختلف را بخرید، منابع آن را استراخ کنید، ربات‌هایتان را به سراغشان بفرستید و نهایتا منابع مورد نیازتان را برای فرار از این سیاره به دست بیاروید و همینطور ادامه دهید.

بازی بسیار متکی به نوع دیدگاه شماست. شما می‌توانید خواسته‌هایتان را اولویت‌بندی کنید. موضوعات مختلف را انجام دهید و تسک‌ها را آنطوری که دوست دارید؛ به پایان برسانید. درواقع در دنیای این بازی ابدا خبری از پیروی کردن از خطی خاص نیست. بلکه این شما هستید که با توجه به اولویت‌هایی که دارید، انتخاب می‌کنید که چگونه بازی را به پایان برسانید. بنابراین اگر دلتان برای تجربه یک بازی استراتژی جذاب تنگ شده است؛ این بازی موبایلی می‌تواند یک گزینه دلگرم‌کننده برایتان باشد.

مطلب پیشنهادی:بازی موبایلی GTA: Chinatown Wars؛ فرمول فراموش‌شده راکستارعضو فراموش‌شده خانواده بازی موبایلی GTA: Chinatown Wars؛ فرمول فراموش‌شده راکستار

معمولا چندان انتظاری از گرافیک بازی‌های استراتژی نمی‌رود، منتهی حاضرم شرط ببندم که گرافیک بازی موبایلی یکی از زیباترین چیزهایی است که می‌توانید به سراغش بروید. رنگ آبی و سیاهی ملایم بازی؛ حس آرامش‌بخشی را به مخاطب انتقال می‌دهند. این بازی زیباست و قطعا می‌تواند باعث سرگرم شدنتان شود. شرایط درباره موسیقی‌متن و جلوه‌های صوتی بازی نیز یکسان است و نباید این بازی موبایلی را از دست بدهید.

ExoMiner

پیشنهاد می‌شه!

بازی‌های استراتژی موبایلی در طی چندسال اخیر دچار پیشرفت‌های بسیاری شدند. منتهی اگر از تجربه بازی‌های معمول موبایلی خسته شده‌اید؛ ExoMiner قطعا یکی از زیباترین بازی‌های استراتژی موبایلی است که باید به سراغش بروید. این بازی موبایلی توسط استودیویی مستقل ساخته شده به لطف خط داستانی و گرافیک فوق‌العاده‌ای که دارد، شناخته می‌شود. همچنین موسیقی‌متن و خط داستانی بازی نیز؛ جزو دیگر دلایلی هستند که ExoMiner را دوست داشتنی می‌کنند.

کپی شد https://vgto.ir/hij
نظرات
3.6 12 امتیازها
امتیاز مطلب
0 دیدگاه
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات
0
دوست داشتید، نظر دهیدx
()
x