ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فیلم IT: Chapter Two
فیلم سینمایی

کارگردان IT: Chapter Two از مدت زمان طولانی فیلم خود دفاع می‌کند

وقتی تصمیم بگیرید یک فیلم سه ساعته بسازید، خطرات بسیاری در کمین شما خواهد بود؛ ممکن است اثر شما از یک تفریح کوتاه و دوست‌داشتنی به یک کار حوصله‌ سربر و خسته‌کننده تبدیل شود. در ...

محمدجواد مبین‌زاده
نوشته شده توسط محمدجواد مبین‌زاده | ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۲:۰۰

وقتی تصمیم بگیرید یک فیلم سه ساعته بسازید، خطرات بسیاری در کمین شما خواهد بود؛ ممکن است اثر شما از یک تفریح کوتاه و دوست‌داشتنی به یک کار حوصله‌ سربر و خسته‌کننده تبدیل شود. در این میان فیلم‌هایی وجود دارند که علی‌رغم مدت زمان طولانی، هرلحظه می‌توانند مخاطب خود را از شور، هیجان، استرس و جنون پر کنند؛ عناوینی چون «ارباب حلقه‌ها»، «خوب‌، بد، زشت» و «انتقام‌جویان: پایان بازی» جزو این دسته محسوب می‌شوند. اندی موشیاتی کارگردان عنوان IT: Chapter Two معتقد است وجودِ فیلم‌هایی با زمان طولانی، ضروری به‌نظر می‌رسد؛ حتی اگر بسیاری از افراد طرفدار چنین فیلم‌هایی نباشند.

کارگردان قسمت دوم IT در مصاحبه با سایت Digital Spy فاش کرد که پایان‌بندی فرانچایز IT تقریبا ۲ ساعت و ۴۵ دقیقه به طول خواهد انجامید. این زمان برای هر فیلمی می‌تواند طولانی و پر از ریسک باشد، امّا موشیانی فکر می‌کند بجای حذف صحنه‌های فیلم، بهتر است فیلم‌نامه کوتاه‌تری نوشته شود. در حقیقت وقایع فیلم سریع‌تر از حالت عادی روی دهند و دیالوگ‌ها و اتفاقات کم‌اهمیت در آن جای نگیرند. به هرحال تریلر IT: Chapter Two نشان می‌دهد که با فیلمی به‌شدت دلهره‌آور و ترسناک مواجه هستیم و این وحشت بیش از حالت عادی زمان خواهد برد.

قسمت اول IT درباره نوجوانانی بود که «باشگاه بازنده‌ها» (Losers Club) نام داشتند. قسمت دوم هم در واقع با همان شخصیت‌ها در حالی که به افراد بالغ تبدیل شده‌اند، سر و کار خواهیم داشت. از جمله ستارگان این فیم می‌توان به جیمز مک‌آووی، جیسکا چستین و بیل هیدر اشاره کرد؛ بیل اسکارشگورد نیز در نقش پنی‌وایز به فیلم IT: Chapter Two بازگشته است. پنی‌وایز در پایان قسمت اول توانست از مقابله‌اش با «باشگاه بازنده‌ها» نجات یابد و حال پس از سال‌ها دوباره سر و کله‌اش برای انتقام پیدا شده است.

اندی موشیاتی درباره مدت زمان فیلم اینگونه صحبت کرده است:

در پروسه ساخت فیلم، آنچه شما در فیلم‌نامه جای می‌دهید می‌تواند تفاوت بسیاری با محصول نهایی داشته باشد. هنگام نوشتن داستان نویسنده فکر می‌کند تک‌تک عناصری که در روایت او وجود دارد، نقشی اساسی و کلیدی در فیلم ایفا خواهد کرد اما پس از پایان فیلم‌برداری و تدوین، ممکن است با چهار ساعت فیلم مواجه شوید. اینجاست که باید قسمت اعظمی از کارتان را از پروژه‌ خارج کنید، به‌طوری که به داستان اصلی لطمه‌ای وارد نشود. به هرحال شما نمی‌توانید یک فیلم ۴ ساعته را تحویل مخاطب دهید چراکه آن‌ها خیلی زود از اثر شما خسته خواهند شد. ما نیز در نهایت به یک فیلم ۲ ساعت و ۴۵ دقیقه‌ای رسیدیم و فکر می‌کنم سرعت روایت داستان در آن خوب و معقول است. تا به امروز هیچ کس پس از دیدن فیلم، از طولانی بودن آن شکایت نکرده است.

در ظاهر، کارگردان IT: Chapter Two از کار خود و تیمش اطمینان دارد؛ مخصوصاً از زمانی که استیون کینگ واکنش بسیار مثبتی به این فیلم نشان داد، توجهات بیشتری به آن جلب شده است. عنوان اولِ IT، هم فروش خوبی داشت و هم مورد استقبال منتقدان مطرح قرار گرفت. باید دید آیا قسمت دوم هم می‌تواند موفقیت عنوان قبلی را کسب کند یا خیر.

فیلم IT: Chapter Two روز 6 سپتامبر 2019 (مصادف با ۱۵ شهریور) روی پرده نقره‌ای ظاهر خواهد شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی