ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار و مقالات

چرا الکترونیک آرتز تمایل چندانی برای پشتیبانی از نینتندو سوییچ ندارد؟

نینتندو سوییچ از لحاظ دریافت پشتیبانی از استودیو و شرکت‌های ثرد پارتی عملکرد بسیار خوبی داشته است و می‌توان آن را یکی از موفق‌ترین کنسول‌های تاریخ نینتندو از این لحاظ در نظر گرفت. با اینحال، ...

سورنا رضایی
نوشته شده توسط سورنا رضایی | ۹ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۹:۴۹

نینتندو سوییچ از لحاظ دریافت پشتیبانی از استودیو و شرکت‌های ثرد پارتی عملکرد بسیار خوبی داشته است و می‌توان آن را یکی از موفق‌ترین کنسول‌های تاریخ نینتندو از این لحاظ در نظر گرفت. با اینحال، همچنان فعالان زیادی هستند که تمایل چندانی برای پشتیبانی از سوییچ ندارند که شاید بزرگ‌ترین آن‌ها الکترونیک آرتز باشد. تنها محصولات این شرکت که برای سوییچ منتشر شده‌اند، عناوین سری فیفا بوده‌اند که همیشه در مقایسه با نسخه‌های دیگر پلتفرم‌ها کمی و کاستی‌هایی داشته‌اند.

امروز، الکترونیک آرتز جلسه‌ای را با محوریت ارائه آمارهای مالی خود برای سه ماهه نخست سال مالی برگزار کرد. اندرو ویلسون، مدیر عامل شرکت، در این جلسه درباره موضوعات مختلفی صحبت کرد که یکی از آن‌ها پشتیبانی از نینتندو سوییچ بوده است. طبق گفته‌های ویلسون، شاید تعداد قابل توجهی از طرفداران الکترونیک آرتز سوییچ داشته باشند اما ترجیح می‌دهند محصولات آن‌ها را روی دیگر پلتفرم‌ها تجربه کنند.

وقتی یکی از حاضران درباره احتمال انتشار سری بازی‌های The Sims روی نینتندو سوییچ پرسید، اندرو ویلسون اینطور پاسخ داد: «هر بار که درباره یک پلتفرم گفتگو می‌کنیم، چند فاکتور را در نظر می‌گیریم: یک، آیا این بازی از لحاظ نحوه کنترل و اکوسیستم کاربران واقعاً مناسب آن پلتفرم هست؟ دو، آیا کاربران برای عرضه بازی روی آن پلتفرم از ما قدردانی می‌کنند یا ترجیح می‌دهند آن را روی پلتفرم دیگری تجربه کنند؟»

نینتندو سوییچ

مدیر عامل الکترونیک آرتز در ادامه صحبت‌های خود گفت: «اطلاعات زیادی داریم که نشان می‌دهد تعداد قابل توجهی از کاربران نینتندو سوییچ یک پلی استیشن ۴ یا ایکس باکس وان یا پی سی دارند. اگرچه نسخه سوییچ بازی نیز در دسترس قرار دارد و از تجربه آن هم لذت می‌برند اما اغلب اوقات ترجیح می‌دهند تا بازی را روی دیگر پلتفرم‌ها انجام دهند.»

نمی‌توان در مورد صحت و سقم ادعای اندرو ویلسون صحبت کرد، زیرا تحقیقی با محوریت این موضوع صورت نگرفته و اگر هم گرفته آمارهای آن به‌صورت عمومی منتشر نشده است. با اینحال، اگر هم ادعای ویلسون درست باشد، یک نکته بسیار مهم را فراموش کرده است. وقتی نسخه دیگر پلتفرم‌های یک بازی از قابلیت‌ و محتویات بیشتری نسبت به نسخه نینتندو سوییچ برخوردار باشد، بدون شک کاربر تمایلی برای تجربه بازی روی کنسول قابل حمل نشان نمی‌دهد.

برای مثال، می‌توان به بازی فیفا 20 اشاره کرد که فقط نسخه Legacy Edition آن برای نینتندو سوییچ عرضه می‌شود. این نسخه نه تنها حالت Volta (فوتبال خیابانی) را شامل نمی‌شود، بلکه اساساً فیفا 19 بوده و بسیاری از پیشرفت‌های گیم‌ پلی را ندارد. جدا از این موضوع، گفته‌های اندرو ویلسون یک نکته بسیار مهم را در خود دارد: اینکه نباید منتظر بهتر شدن روند کنونی بود و پشتیبانی الکترونیک آرتز از سوییچ در آینده نیز به همین منوال خواهد بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی