Code of War یا یکی از برترین بازی‌های شوتر چندنفره موبایلی

Code of War یا یکی از برترین بازی‌های شوتر چندنفره موبایلی

بازهم یک بازی شوتر دیگر!

۱۶ مهر ۱۴۰۱ ۲ ذخیره

اگر علاقه‌مند به تجربه بازی‌های اکشن – شوتر موبایلی هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید Code of War همراه ویجیاتو باشید.

وقتی صحبت از تجربه بازی‌های اکشن – شوتر می‌شود، ناخودآگاه ذهن ما به سراغ فرنچایزهای بزرگی مانند کال آف دیوتی و یا حتی بتلفیلد می‌رود. منتهی باید اعتراف کرد که اگرچه این بازی‌ها درست همانطور که ما انتظار داشتیم جذاب هستند، اما در طی یک دهه اخیر؛ ابدا آنطوری که باید و شاید ظاهر نشده‌اند. سال‌ها پیش از دنیای این فرنچایزها به عنوان یکی از برترین بازی‌های شوتر یاد می‌شد و این خط داستانی این بازی‌ها بود که سبب جذابیت هرچه بیشتر آن‌ها شده بودند. دقیقا ماجرا از جایی شروع شد که بازی‌های شوتر بیخیال بخش داستانی خودشان شدند و به سراغ المان‌هایی رفتند که ابدا چیزی نبودند که مخاطبان این بازی‌ها انتظارشان را داشته باشند و مایل به دیدنشان باشند.

متاسفانه، افول تدریجی دنیای بازی‌های شوتر اتفاق افتاد و فرنچایزهای بزرگ این صنعت، درست یکی پس از دیگری رو به سقوط قدم برداشتند. برای مثال آخرین نسخه از بازی کال آف دیوتی؛ یا همان بازی Call of Duty: Vanguard را در نظر بگیرید، آیا این بازی درست همان‌چیزی بود که شما انتظارش را داشتید؟ یا Call of Duty: Vanguard یک بازی معمولی برای فرنچایزی بزرگ بود؟ این موضوع که دقیقا اکتیویژن و فرنچایز کال آف دیوتی و مهم‌تر از آن؛ عناوین سرآمد بازی‌های شوتر دقیقا درحال انجام چه کاری هستند؛ مشخص نیست! منتهی هرچه که باشد، این شرایط نه برای مخاطبان قابل قبول است؛ و نه برای بازی‌سازهایی که رویاهایی بزرگ دارند.

مطلب پیشنهادی:بررسی بازی Hogwarts Legacyبهترین بازی از دنیای جادویی هری پاتر بررسی بازی Hogwarts Legacy

با تمام این توضیحات، یک چیز مشخص است! امروزه بازی‌های موبایلی و در راس آن‌ها بازی‌های شوتر؛ تبدیل به عناوینی قابل دفاع شده‌اند. پلتفرم موبایل بهشت بازی‌سازهای مستقل بود و طبیعتا نیاز داشت که خلاقیت را چاشنی کارش کند. همین خلاقیت به مرور سبب شکل‌گیری موجی جدید از بازی‌های اکشن – شوتر شد و پلتفرم موبایل تبدیل به چیزی شد؛ که مخاطبان دوست داشتند. خوشبختانه امروزه دیگر می‌توان از دنیای بازی‌های موبایلی انتظارات بالایی داشت و اگر گیمر باشید، این پلتفرم درست همان‌جایی است که شما باید به سراغش بروید.

تاکنون به سراغ تجربه بازی‌های اکشن – شوتر مختلفی روی پلتفرم موبایل رفته‌ایم. منتهی این بازی‌های این پلتفرم بسیار هیجان‌انگیزتر از چیزی است که بنظر می‌رسند. پس اگر طرفدار بازی‌های اکشن – شوتر موبایلی هستید، باید به سراغ بازی‌های این پلتفرم بروید، زیراکه عناوین موبایلی در طی چندسال اخیر پیشرفت‌های چشمگیری را تجربه کرده‌اند و شما نیاز باید انتظارات بسیار بالایی از این بازی‌ها داشته باشید. برای مثال بازی فوق‌العاده Code of War دقیقا از جمله همین عناوین است که به محض انتشارش؛ موفق شده تا با نقدهای بسیار دلگرم‌کننده‌ای رو به رو شود.

Code of War یک بازی اکشن – شوتر سوم شخص است که توسط استودیویی مستقل به نام Xdevs LTD برای پلتفرم موبایل و همچنین کامپیوترهای شخصی توسعه پیدا کرده است. جایی‌که شما با یک بازی تکتیکال رو به رو هستید و استودیوی سازنده آن نیز به خوبی موفق شده تا دنیایی جذاب را برایتان به تصویر بکشد. یکی از چیزهای جالب درباره این بازی این است که اگرچه بازی Code of War توسط استودیویی مستقل ساخته شده، اما Xdevs LTD ابدا استودیویی کوچک نیست و این استودیو کارنامه درخشانی در ساخت بازی‌های جنگی و اکشن دارد و می‌تواند یک بازی‌ساز خوب نیز باشد.

مطلب پیشنهادی:بازی موبایلی Nextbots In Backrooms: Obunga؛ یک داستان اینترنتی چگونه می‌تواند ترسناک باشد؟با یک بازی ترسناک موبایلی چطورید؟ بازی موبایلی Nextbots In Backrooms: Obunga؛ یک داستان اینترنتی چگونه می‌تواند ترسناک باشد؟

متاسفانه داستان چندان زیادی درباره بازی Code of War نیست که بخواهیم درباره‌اش صحبت کنیم. تنها چیزی که درباره این بازی موبایلی می‌توان گفت، این است که شما با یک بازی مولتی‌پلیر طرف هستید و همانطور که می‌توانید حدس بزنید، بخش داستانی در بازی‌های مولتی‌پلیر چندان جایی ندارد و بازی موبایلی Code of War نیز دقیقا از همین موضوع پیروی می‌کند. با این‌حال این موضوع ابدا توجیه خوبی نیست و استودیوی Xdevs LTD بهتر بود که فکری به حال بخش کمپین و داستانی بازی کند.

برای اجرای بازی موبایلی Code of War شما نیاز به دسترسی به اینترنت دارید

در بخش گیم‌پلی این بازی موبایلی؛ شما باید خودتان را برای رو به رو شدن با یکی از برترین بازی‌های شوتر موبایلی آماده کنید. معمولا وقتی صحبت از تجربه بازی‌های موبایلی مستقل می‌شود، کمترکسی انتظار رو به رو شدن با یک بازی جذاب را دارد، اما Code of War ابدا یک بازی ساده نیست و سازندگان آن؛ یعنی استودیوی Xdevs LTD در ساخت و طراحی گیم‌پلی این بازی بسیار دوست داشتنی عمل کرده‌اند. بطوری که همه‌چیز در دنیای این بازی رنگ و بویی خلاقانه و همین موضوع سبب شده تا Code of War یک بازی جذاب موبایلی باشد.

مطلب پیشنهادی:با این بازی موبایلی تبدیل به مکانیکی حرفه‌ای شویدیک بازی ماشینی جذاب برای موبایل گیمرها با این بازی موبایلی تبدیل به مکانیکی حرفه‌ای شوید

اگر بازی‌های قدیمی‌تر مانند کانتر ۱.۶ و یا حتی بخش مولتی‌پلیر عناوین شوتر قدیمی را بازی کرده باشید، Code of War نیز برایتان بسیار آشنا خواهد بود. این بازی در ۲ تیم ۵ نفره روایت می‌شود. هر تیم باید دیگر افراد تیم رقیب را از بین ببرد و تیمی که در زمان تعیین شده، بیشترین امتیاز را گرفته باشد، طبیعتا برنده این بازی موبایلی خواهد شد. در ابتدای بازی بخش آموزشی Code of War تقریبا هرآن‌چیزی که نیاز دارید را برایتان توصیف می‌کند. منتهی بزرگ‌ترین وجه تمایز این بازی نسبت به دیگر عناوین شوتر موبایلی؛ دید سوم شخص آن است. بطوری که اگر چندان علاقه‌مند به بازی‌های شوتر سوم شخص نباشید، این بازی کمی برایتان پیچیده خواهد بود.

قابلیت‌های شخصی‌سازی بازی نسبت به دیگر عناوین موبایلی کمی محدودتر است، منتهی آنطوری نیست که بخواهید از Code of War دلسرد شوید. گیم‌پلی بازی جذاب است، اما طبیعتا به دلیل سوم شخص بودن دوربین بازی؛ ممکن است که در ابتدا چندان برایتان جا افتاده نباشد. با این‌حال Code of War مناسب آن دسته از افرادی است که صرفا به دنبال تجربه یک بازی متفاوت و شوتر موبایلی هستند.

نهایتا نوبت به گرافیک بازی می‌رسد. خبر خوب این است که این بازی در بخش گرافیک نیز عالی عمل کرده و شما با یک بازی بسیار خوش‌ساخت رو به رو هستید. جلوه‌های بصری بازی طراحی دوست داشتنی دارند و همه‌چیز دست به دست هم داده است تا Code of War یک بازی جذاب باشد. موسیقی‌متن و جلوه‌های صوتی بازی نیز به همین صورت است و اگر طرفدار بازی‌های شوتر باشید، این بازی قطعا گزینه خوبی برایتان خواهد بود.

Code of War Gun Shooting Games

پیشنهاد می‌شه!

اگر به دنبال تجربه یک بازی شوتر جذاب موبایلی هستید، شاید بهتر باشد که به سراغ بازی موبایلی Code of War بروید. این بازی توسط استودیویی مستقل به نام Xdevs LTD برای پلتفرم موبایل ساخته شده و پتانسیل‌های بالایی نیز دارد.

Code of War Gun Shooting Games
Code of War Gun Shooting Games
  • سازنده Xdevs LTD
  • سیستم‌عامل iOS اندروید
  • ژانراکشنشوتر سوم شخص
  • حجم193 مگابایت
کپی شد https://vgto.ir/iqv
نظرات (۳)
2 9 امتیازها
امتیاز مطلب
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
3 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات

یه لحظه فکر کردم نوشته کالاف وارزون ???

ناموسا فکر کردم نوشته کالاف وارزون پشمام ریخت ?

گرافیکش عالیه
فشار چیه دارم میرقصم

آخرین ویرایش 1 سال پیش توسط minceraft
3
0
نظرت رو حتما بهمون بگو!x