ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار و مقالات

اولین پلتفرم نمایش آنلاین فیلم کوتاه وارد بازار شد

اگر همیشه برایتان سوال بوده که چرا فیلم‌های کوتاه و مستقل ایرانی را نمی‌توان در اینترنت به طور قانونی و حتی غیرقانونی یافت، حالا می‌توانید به پلتفرم «ودیو» امیدوار باشید. «ودیو» اولین سامانه قانونی نمایش ...

آرش پارساپور
نوشته شده توسط آرش پارساپور | ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۶

اگر همیشه برایتان سوال بوده که چرا فیلم‌های کوتاه و مستقل ایرانی را نمی‌توان در اینترنت به طور قانونی و حتی غیرقانونی یافت، حالا می‌توانید به پلتفرم «ودیو» امیدوار باشید.

«ودیو» اولین سامانه قانونی نمایش آنلاین فیلم مستقل است که با تمرکز بر ایجاد اکوسیستم منظم در حوزه پخش، توزیع و در نهایت تولید فیلم‌های کوتاه در ایران و سراسر جهان فعالیت خود را آغاز کرده است. فیلم کوتاه و فیلمسازان مستقل این حوزه به عنوان پایه‌های تاثیرگذار صنعت سینما در تمام جهان شناخته می‌شوند و «ودیو» با رویکرد حمایتی از این جریان به فضای آنلاین آمده است.

تا پیش از این دیدن فیلم‌های کوتاه ایرانی صرفا در رویدادها و جشنواره‌های سینمایی میسر بود و این گونه آثار معمولا به دست عموم مردم نمی‌رسید. به نظر می‌رسد حالا که پلتفرم‌های نمایش آنلاین روزبه‌روز در بین مخاطبان عام محبوبیت بیشتری پیدا می‌کنند و رفتارسازی تماشای آنلاین را تا حد زیادی ایجاد کرده‌اند و بهترین فرصت برای آشتی آحاد مردم با آثار کوتاه سینمایی است.

دغدغه‌ اصلی شکل‌گیری «ودیو» همین کمبود توجه به آثار کوتاه تولید شده است که همراهی و سرمایه‌گذاری فیلیمو را هم به دنبال دارد؛ به طوری که اولین تولید «ودیو» با نام «کاشوخین» در ابتدای سال ۹۸ به مخاطبان فیلیمو عرضه شده است.

«ودیو» به عنوان مرجع تماشای آنلاین فیلم کوتاه با جذب سرمایه از فیلیمو به تازگی فعالیت خود را گسترده کرده است و با تولید چهار اثر اختصاصی (شهربازی، جشن، زوزه مرد و شازده)، تسهیل‌گری مسیر فیلم‌سازان کوتاه را در پیش گرفته است. مسیری که در ادامه با بزرگتر شدن «ودیو» ارتباطی مستقیم بین مخاطب عام سینما و فیلمسازان کوتاه برقرار خواهد کرد و با ماهیت حمایتی که دارد آن را ادامه خواهد داد.

اهداف «ودیو» فعالیت متمرکز در حوزه فیلم کوتاه است که علاوه بر معرفی فیلمسازان مستقل و مشارکت در تولید آثار آن‌ها، کاربران آنلاین را به سمت کشف فضاهای جدید و تجربه محتوایی جدید به نام فیلم کوتاه سوق می‌دهد. هدفی که با جذب سرمایه و حمایت از بزرگترین پلتفرم وی‌او‌دی ایران یعنی فیلیمو در فاز اول پیگیری شده است و در آینده نزدیک فازهای بعدی این پروژه اجرایی خواهد شد.

«ودیو» با آدرس اینترنتی به همین نام برای مخاطبان و علاقه‌مندان به نمایش آنلاین فیلم کوتاه در دسترس است. گفتنی است که در ودیو فقط به فیلم‌های کوتاه توجه نشده و خوشبختانه انیمیشن‌های کوتاه ایرانی نیز در آن وجود دارد. امید می‌رود تا محتوای ودیو روندی جهانی به خود بگیرد و در کنار مجموعه آثار کوتاه داخلی، محصولات تولید شده بین‌المللی نیز در آن قرار گیرد.

شایان ذکر است روند کار ودیو برخلاف فیلیمو به صورت خرید اشتراکی نبوده و برای دیدن آثار کوتاه باید هر یک از آنها را به طور قانونی و جداگانه خریداری کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی