طرفدار فرنچایز Deus Ex هستید؟ این بازی موبایلی را از دست ندهید

طرفدار فرنچایز Deus Ex هستید؟ این بازی موبایلی را از دست ندهید

تجربه یک بازی پازلی موبایلی؛ اما در کالبدی متفاوت

۱۷ مهر ۱۴۰۱ ۵ ذخیره

اگر علاقه‌مند به تجربه بازی‌های پازلی موبایلی هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید Deus Ex Go همراه ویجیاتو باشید.

بازی‌های پازل‌محور چندان در بین کاربران بازی‌های ویدیویی؛ محبوب نیستند. امروزه تنها تعداد کمی از بازی‌های پازلی را می‌توان پیدا کرد که به شدت دوست داشتنی هستند و می‌توان انتظارات بالایی از آن‌ها داشت. سال‌ها پیش این سبک از بازی‌ها موفق شده بودند که جایگاه خوبی را در دنیای بازی‌های ویدیویی برای خودشان دست و پا کنند؛ منتهی با گذشت زمان و افزایش تعداد بازی‌های ویدیویی و متنوع‌تر شدن آن‌ها، این بازی‌ها نیز به مرور جذابیت خودشان را از دست دادند و دیگر کمتر کسی حاضر می‌شود که به سراغ تجربه یک بازی پازلی بروید. همچنین استودیوهای بزرگ نیز دیگر هیچ علاقه‌ای به ساخت عناوین پازل محور ویدیویی ندارند و این بازی‌ها به پایان راهشان رسیده‌اند.

معمولا وقتی صحبت از بازی‌های ویدیویی پازل‌ محور می‌شود، ناخودآگاه ذهن ما به سراغ عناوینی سخت و طاقت‌فرسا می‌رود. منتهی باور کنید یا نه، این بازی‌ها بسیار دوست داشتنی‌تر از آن‌چیزی هستند که نظر می‌رسند و همین گیم‌پلی سخت، سبب جذابیت هرچه بیشتری این بازی‌ها شده است. با تمام این توضیحات، هنوز هم نمی‌توان به سادگی به سراغ یک بازی ویدیویی پازلی رفت! شما برای پیدا کردن یک بازی خوب؛ نیازمند صبر و حوصله بسیاری هستید و باید به سراغ بازی‌های مختلفی بروید، تا نهایتا آن‌چیزی که به دنبالش هستید را پیدا کنید و این چیزی نیست که هرکسی علاقه به انجام دادنش؛ داشته باشد.

مطلب پیشنهادی:با نسخه موبایلی بازی Mortal Kombat آشنا شویدبازی Mortal Kombat X را این‌بار روی موبایل تجربه کنید با نسخه موبایلی بازی Mortal Kombat آشنا شوید

خوشبختانه در طی یک دهه اخیر بازی‌های موبایلی درست به اندازه‌ای که انتظار داشتیم؛ دست‌خوش تغییرات شده‌اند. امروزه دیگر می‌توان از دنیای بازی‌های موبایلی انتظارات بالایی داشت و آمار و ارقام این پلتفرم نیز نشان می‌دهد که ما با چه پلتفرم بزرگی رو به رو هستیم. از طرفی عناوین پازل‌محور موبایلی نیز درست به اندازه‌ای که باید دچار موفقیت شده‌اند و برخلاف دیگر پلتفرم‌ها؛ شرایط بازی‌های پازلی روی پلتفرم موبایل به مراتب بهتر از دیگر پلتفرم‌هاست! بنابراین اگر طرفدار بازی‌های پازلی هستید، پلتفرم موبایل درست همان‌جایی است که شما باید به سراغش بروید.

ما تاکنون شاهد انتشار بازی‌های بزرگی برای پلتفرم موبایل بوده‌ایم. بازی‌های موبایلی در طول یک‌ دهه اخیر به طرز چشم‌گیری پیشرفت کردند ما نیز می‌توانیم که انتظارات بالایی از این عناوین و پلتفرم موبایل داشته باشیم. در بین تمامی بازی‌های بزرگی که برای این پلتفرم منتشر شده‌اند، بازی Deus Ex Go جزو ناشناخته‌ترین بازی‌هایی است که تجربه آن چندان هم خالی از لطف نیست. Deus Ex Go درواقع اسپین‌آفی موبایلی از سری بازی‌های Deus Ex است که می‌تواند تا ساعت‌ها شما را درگیر خودش کند. همچنین یکی از چیزهای دوست داشتنی که درباره این بازی حائز اهمیت است، این است که Deus Ex Go یک بازی پازلی از دنیای این فرنچایز است و برای همین همه‌چیز درباره این بازی منحصر به فرد بنظر می‌رسد.

این بازی در سال ۲۰۱۶ و توسط استودیوی اسکوئر انیکس برای پلتفرم موبایل و کامپیوترهای شخصی توسعه پیدا کرد. شما حتی در دنیای این بازی موبایلی نیز؛ همچنان شاهد حضور تمی سایبرپانکی و علمی – تخیلی هستید و بازی بسیار وابسته و پایبند به ریشه‌های اصلی این سری است. همچنین جالب است بدانید که Deus Ex Go موفق شد تا با نقدهای بسیار دلگرم‌کننده‌ای نیز رو به رو شود و از طرفی، این امتیاز متای ۸۰ این بازی بود که به نوعی؛ ما را به آینده و تجربه این بازی موبایلی وسوسه می‌کرد.

مطلب پیشنهادی:۹ بازی آفلاین برتر موبایلی که باید به سراغشان برویدبازی‌هایی که هیچ محدودیتی ندارند ۹ بازی آفلاین برتر موبایلی که باید به سراغشان بروید

در بخش داستانی این بازی؛ شما همچنان وظیفه کنترل پروتاگونیست اصلی این سری یا همان Adam Jensen را برعهده دارید. داستان بازی مستقل است و هیچ ربطی به نسخه‌های پیشین این سری ندارد. شما بازهم با همان تم پساآخرالزمانی بازی رو به رو هستید و هرچند که Deus Ex Go یک بازی مستقل و موبایلی است، اما با این وجود در بخش داستانی بسیار عالی عمل کرده و برای همین؛ همه‌چیز دست به دست هم داده است تا بازی موبایلی Deus Ex Go یک عنوان دوست داشتنی و مورد احترام باشد.

بازی موبایلی Deus Ex Go یک عنوان کاملا آفلاین است

پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم که این بازی صرفا یک عنوان پازل محور موبایلی است. اما ماجرا تنها به همین‌جا ختم نمی‌شود و Deus Ex Go پتانسیل‌های بسیار بالایی نیز دارد و همه‌چیز دست به دست هم داده است تا این بازی موبایلی نسبت به دیگر عناوین پازل محور این پلتفرم؛ یک سر و گردن بالاتر باشد. Deus Ex Go دقیقا همان‌چیزی است که طرفداران این سری روی پلتفرم موبایل از آن انتظار دارند. این بازی با المان‌های Turn-based خودش؛ موفق شده تا یک بازی سرگرم‌کننده باشد.

همه‌چیز در دنیای این بازی ساده است! Deus Ex Go مجموعه‌ای از پازل‌های دوست داشتنی است و مراحل بازی به مرور سخت و سخت‌تر می‌شوند. مخفی‌کاری در دنیای این بازی؛ حرف اول و آخر را می‌زند و معمولا وظیفه شما در Deus Ex Go از بین بردن دشمنان است. منتهی شما باید پازل‌ها و معماهای بازی را حل کنید و پیش از آن‌که دشمنان متوجه بشوند، آن‌ها را نابود کنید. منتهی همه‌چیز صرفا در کشتن آدم بدها خلاصه نشده و Deus Ex Go از شما می‌خواهد که کامپیوترها را نیز هک کنید و اطلاعات مورد نیاز در هر مرحله را به دست بیاورید.

مطلب پیشنهادی:با بازی موبایلی Hitman: Sniper تبدیل به قاتلی حرفه‌ای شویدبه اتحادیه سایه‌ها بپیوندید با بازی موبایلی Hitman: Sniper تبدیل به قاتلی حرفه‌ای شوید

یکی از نکات قوت این بازی این است که Deus Ex Go یک بازی آفلاین موبایلی است. متاسفانه و یا خوشبختانه، در دنیای این بازی خبری از المان‌های مولتی‌پلیر نیست و Deus Ex Go صرفا یک بازی تک‌نفره است. همچنین جالب است بدانید که Deus Ex Go علاوه بر بخش کمپین خودش؛ به شما اجازه می‌دهد که مراحل هفتگی و ایونت‌های مختلف را نیز تجربه کنید و باید اعتراف کرد که اگر به دنبال یک بازی دوست داشتنی موبایلی هستید، Deus Ex Go یکی از برترین گزینه‌های شماست.

معمولا گرافیک در دنیای بازی‌های پازلی آخرین چیزی است که مورد توجه قرار می‌گیرد! خبر خوب این است که گرافیک این بازی موبایلی درست مانند گیم‌پلی آن به شدت دوست داشتنی طراحی شده و شما از دیدن تصاویر و انیمیشن‌های این بازی نهایت لذت را خواهید برد. همچنین شرایط درباره صداگذاری و موسیقی‌متن این بازی نیز به همین گونه است و همه‌چیز دست به دست هم داده تا Deus Ex GO یک بازی همه فن حریف موبایلی باشد که می‌توانید به سراغش بروید.

Deus Ex Go

پیشنهاد می‌شه!

اگر طرفدار بازی‌های Deus Ex هستید؛ بازی موبایلی Deus Ex GO درست مناسب شماست. این بازی یکی از برترین عناوین سبک پازلی موبایلی است که می‌تواند جایگزین بسیار خوبی برای یکی از برترین فرنچایزهای تاریخ باشد. این بازی موبایلی در سال ۲۰۱۶ توسط استودیوی اسکوئر انیکس برای پلتفرم موبایل توسعه پیدا کرد و جزو یکی از خلاقانه‌ترین عناوین این پلتفرم نیز محسوب می‌شود.

Deus Ex Go
Deus Ex Go
  • سازنده اسکوئر انیکس
  • سیستم عامل iOS اندروید
  • ژانرپازل
  • حجم152 مگابایت

کپی شد https://vgto.ir/is8
نظرات
5 1 امتیاز
امتیاز مطلب
0 دیدگاه
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات
0
نظرت رو حتما بهمون بگو!x