ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

آغازی دوباره برای فرنچایزهای سینمای وحشت

هشت فرنچایز که ریبوت شده اند

۰

تعدادی از فرنچایزهای فیلم‌های وحشت کلاسیک به‌زودی به پیش هواداران بازخواهند گشت. سرگرمی اخیر هالیوود در ریبوت کردن فیلم‌ها و فرنچایزهای مختلف به ژانر وحشت نیز رخنه کرده است اما بینندگان دلیلی برای نگرانی نداشته باشند. بسیاری از این جان بخشی‌های مجدد در دستان توانمندی قرار گرفته است.

به دنبال فیلم‌های آن و هالووین، استودیوها، فیلم‌سازان و نویسندگان سخت مشغول بوده‌اند تا سربرگ جدیدی در تاریخ درازمدت مجموعه‌های ترسناک به ثبت برسانند. ذهن‌های باز و سرحال موفق شده‌اند ژانر وحشت را دوباره زنده کنند و حال با تزریق زندگی به داستان‌های کلاسیک، فرنچایزهایی که به‌دست فراموشی سپرده‌شده بودند اکنون فرصت پیداکرده‌اند تا دوباره خودی نشان دهند.

پس باید پرسید آینده برای هواداران پر و پا قرص ژانر وحشت چه برنامه‌ای دارد؟ این ژانر اخیراً موردتوجه قرارگرفته و ایده‌های جالب و جدیدی در آن شکل‌گرفته است و با اطمینان می‌توان گفت که عناوین مورد انتظار بسیاری در این ژانر برای کار کردن وجود دارد. اما در کنار تمامی این‌ها خیل عظیمی از فرنچایزهای کلاسیک وحشت راه خود را نیز برای بازگشت بازکرده‌اند. در ادامه تمامی فیلم‌های وحشتی که ریبوت شده و در حال حاضر در پروسه تولید قرار دارند را مطالعه کنید.

کینه – نیکولاس پسکی -3 ژانویه 2020

چهارمین دنباله فرنچایز کینه چند هفته‌ای است که اکران شده و با اینکه قرار بود در ابتدا یک دنباله محسوب شود ولی در نهایت فیلمی که عرضه شد یک ریبوت از کل این سری به حساب آمد. سم ریمی و رابرت تاپرت پس از غیاب در کینه 3 برای تهیه‌کنندگی این فیلم انتخاب شدند و این فیلم توسط نیکولاس پسکی کارگردانی و داستان آن توسط جف بیولر نوشته شد.

کینه داستان کارآگاهی را دنبال می‌کند که روی پرونده مرگ خانواده به‌دستان مادر جوانی کار می‌کند. خانه‌ای که این خانواده در آن زندگی می‌کرد توسط روحی شیطانی تسخیرشده که به هرکس به آن وارد شود آسیب می‌رساند.  بازیگران این فیلم شامل آندره‌آ ریسبرو، دمیان بیچیر، جان چو، لین شی، بتی گیلپین و جکی ویور است.

مرد نامرئی- لی ونل- 13 مارس 2020

پروسه تولید ریمیک مرد نامرئی در سال 2007 با دیوید اس. گویر که فیلمنامه آن را نوشت آغاز شد. چهار سال گذشت و تولید هنوز در حالت تعلیق قرار داشت. سال‌ها بعد، دوباره بر روی مرد نامرئی کار شد تا به دنیای الحاقی سینمایی یونیورسال؛ جهان تاریک، وارد شود. این برنامه‌ها پس از اکران فیلم مومیایی کنار گذاشته شد. در ژانویه سال 2019، بلوم هاوس مسئولیت تولید فیلم مرد نامرئی را با کارگردانی و نویسندگی لی ونل بر عهده گرفت.

مرد نامرئی قرار است اقتباسی مدرن از رمان اچ.جی. ولز در کنار فیلم کلاسیک 1933 باشد. ازآنجایی‌که جهان تاریک کنار گذاشته‌شده است، این فیلم جدید داستانی مستقل خواهد بود و ارتباطی به پروژه‌های گذشته یا آینده نخواهد داشت. الیور جکسون کوهن در نقش مرد نامرئی ظاهر خواهد شد. سایر بازیگران این فیلم شامل الیزابت ماس، استورم رید، الدیس هاج و هریت دایر می‌شود.

 اَره – کریس راک- 15 مه 2020

نهمین فیلم فرنچایز اره بازسازی مجددی خواهد بود و نام دیگری یدک می‌کشد و گفته می‌شود یک قصه تازه از دنیای اره را روایت خواهد کرد. فیلم جدید نشأت گرفته از ذهن کمدین هالیوودی یعنی کریس راک است. این فیلم که قرار است بانام Spiral عرضه شود، گفته‌شده به‌عنوان اسپین آفی از دنیای اره خواهد بود که اولین بار در سال 2004 ارائه شد.Spiral دنباله مستقیم فیلم جیگساو سال 2017 نخواهد بود اما در خط داستانی رسمی فرنچایز جای خواهد گرفت.

دارن لین بوسمن به عنوان کارگردان پس از هدایت فیلم‌های اره 2، اره 3 و اره 4 بازخواهد گشت. راک علاوه بر نویسندگی در کنار ساموئل آل. جکسون، مکس مینگلا و ماریسول نیکولز ایفای نقش می‌کند.

فیلم‌برداری فیلم از ماه جولای 2019 آغاز شد و پروسه تولید به خوبی پیش می‌رود تا شاهد عرضه این فیلم در ماه مه 2020 در گیشه‌ها باشیم. اره جدید وعده داده است که پیشینه فرنچایز خود را حفظ کرده و در عین حال به وحشت آن جان تازه‌ای ببخشد.

کندی‌من- جردن پیل- 12 ژوئن 2020

جردن پیل به سراغ ریبوت فرنچایز کندی‌من خواهد رفت با دنباله‌ای که به آن لقب «دنباله معنوی» داده‌اند. با توجه به موفقیت پیل در فیلم‌های برو بیرون و ما، به نظر می‌آید که او بهترین نامزد برای زنده کردن این فرنچایز است. کندی‌من در سال 1992 اکران شد و براساس داستان کوتاه «ممنوعه» اثر کلایو بارکر ساخته‌شده بود. این فیلم دو دنباله دیگر در پی داشت که هرگز به موفقیت فیلم اصلی نرسیدند. پیل به دنبال آن است تا این روند را تغییر دهد.

تونی تاد برای به تصویر کشیدن شخصیت نقش اصلی به همراه بازیگران جدیدی مانند کیت استنفیلد و یحیی عبدالمتین دوم بازخواهد گشت. نیا داکوستا به‌عنوان کارگردان و استودیوی مانکی پا پروداکشنزِ پیل تهیه‌کننده فیلم برگزیده‌شده‌اند. ریبوت کندی‌من به دنبال گسترش داستان پیرامون این شخصیت دهشتناک در کنار پرداختن به موضوع جامعه هواداری ناسالم است.

فیلم‌های هالووین می‌کشد و هالووین تمام می‌شود – 16 اکتبر 2020 و 15 اکتبر 2021

پس از ماه‌ها شایعه، بلوم هاوس تأیید کرد که نه یکی، بلکه دو دنباله هالووین در راه است. هالووین می‌کشد و هالووین تمام می‌شود به فاصله یک سال از هم در سال‌های 2020 و 2021 اکران خواهند شد. بازیگران این فیلم ازجمله جیمی لی کرتیس در نقش‌های اسبق خود ظاهر می‌شوند و گوردون گرین مقررشده برای کارگردانی هر دو دنباله بازگردد. علاوه بر این، دنی مک براید نیز برای کار بر روی فیلمنامه‌ها بازخواهد گشت.

گرین و مک براید با کنار گذاشتن تمامی دنباله‌ها و قرار دادن فیلم سال 2018 به‌عنوان دنباله مستقیم فیلم اصلی در سال 1978 زیرکانه به موفقیت دست یافتند و هوشمندانه‌تر از آن، به زنده ماندن مایکل مایرز اشاره شد تا دست سازندگان را برای دنباله‌های آینده ( به‌عنوان‌مثال ریبوت فرنچایز و سه‌گانه‌ای که احتمالاً در تمامی این مدت در ذهن بلوم هاوس بوده است) باز بگذارد. هالووین می‌کشد باری دیگر مایل و لاری استرود را در کنار هم قرار می‌دهد. حتی اگر «دختر نهایی» به فیلم هالووین تمام می‌شود نرسد، دختر و نوه‌اش، کرن (جودی گریر) و الیسون (اندی ماتیچاک)، آنقدر توانمند به نظر می‌آیند که بتوانند حریف The Shape شوند.

برپا خیزان جهنم – دیوید اس. گویر- تاریخ اکران نامشخص

سال‌هاست که برنامه ریزی برای ریبوت فرنچایز برپا خیزان جهنم صورت گرفته است. آخرین فیلم این فرنچایز برای اولین بار از دهه 90 میلادی تاکنون  در سال 2018 عرضه شد به نام برپا خیزان جهنم: قضاوت که با استقبال نه چندان چشمگیر مخاطبان روبه‌رو شد. هواداران برپا خیزان جهنم می‌توانند آسوده‌خاطر باشند که ریبوتی واقعی در راه است: دیوید اس.گویر، نویسنده شوالیه تاریکی، فیلمنامه ریمیک پیش رو را خواهد نوشت.

گویر از هواداران دو آتشه ی کلایو بارکر است، نویسنده‌ای که رمان‌هایش منبع الهام برپاخیزان جهنم شد و قصد دارد Pinhead و Cenobite های سادیستیک را به شکل تازه برای مخاطبین جدید به تصویر کشیده و در عین حال به عناصر تاریک فیلم اصلی پایبند بماند. گویر اخیراً بر روی فیلم ترمیناتور: سرنوشت تاریک و اربابان جهان کارکرده است. هنوز خبری از تاریخ دقیق عرضه فیلم جدید برپا خیزان جهنم نشده است.

جمعه سیزدهم – لبرون جیمز- تاریخ اکران نامشخص

به لطف کمشکش‌های قضایی و حقوق پخشی که مشخص نیست برای کدام کمپانی است، فرنچایز جمعه سیزدهم یک دهه است که در جهنم پروسه تولید قرارگرفته است. در پی این دوره برزخی، تعدادی ریبوت و دنباله در حال ساخت بودند پیش از آنکه کنار گذاشته شوند. اکنون به نظر می‌آید ستاره NBA لبرون جیمز می‌تواند به‌عنوان ناجی فرنچایز جمعه سیزدهم آن را از این مخمصه نجات دهد. جیمز به دنبال آن است که جیسون ورهیز را از اعماق دریاچه کمپ کریستال بیرون آورده و فیلم جدیدی برای او بسازد.

کمپانی تهیه‌کنندگی جیمز، اسپرینگ هیل انترتینمنت برنامه دارد با ورتیگو انترتینمنت مشارکت کرده و فرنچایز جمعه سیزدهم را به پرده نقره‌ای بیاورد. این ستاره بسکتبال اخیراً به لس انجلس لیکرز پیوسته تا حضور خود در هالیوود را بیش‌ازپیش تحکیم کند. او پیش‌ازاین بر روی فیلم فاجعه کارکرده و شخصیتی را در انیمیشن پاکوچولو صداپیشگی کرده است. جیمز هم‌اکنون در حال کار روی انیمیشن هرج‌ومرج فضایی 2 نیز می‌باشد.

پیچ اشتباه – آلن بی. مکلروی – تاریخ اکران نامشخص

پیچ اشتباه در سال 2003 اکران شد و داستان گروهی کنیبال دفرمه را دنبال می‌کرد که مردم را در کوهستان‌های غرب ورجینیا شکار می‌کردند. این فیلم اسلشر 4 دنباله و یک فیلم مستقل در طی دهه آینده به همراه داشت. خالق فیلم اصلی آلن بی. مکلروی اعلام کرده است که قصد دارد نسخه 2003 فیلم را با کارگردانی مایک پی. نلسون بازسازی کند.  جزئیات دیگری درباره این فیلم تاکنون منتشرنشده است اما به نظر می‌رسد فیلم قرار است به ریش‌های اصیل خود بازگردد و هوادران را مشعوف سازد.

منبع: اسکرین رنت

.کپی شد https://vgto.ir/32k

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...