معرفی بازی موبایلی Plague Inc؛ این‌بار باید ویروس مرگبار خودتان را بسازید

معرفی بازی موبایلی Plague Inc؛ این‌بار باید ویروس مرگبار خودتان را بسازید

چرا باید چنین عنوانی وجود داشته باشد؟

۱ آبان ۱۴۰۱ ۵ ذخیره

اگر علاقه‌مند به تجربه بازی‌های شبیه‌ساز – استراتژی موبایلی هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید Plague Inc همراه ویجیاتو باشید.

اگر قرار باشد که به سراغ متفاوت‌ترین بازی‌های ویدیویی برویم؛ طبیعتا لیست آن‌چنانی پیش رویمان نخواهد بود. نمی‌دانم که تا چه اندازه با من موافقید، منتهی خیلی خوب می‌دانم که دنیای بازی‌های ویدیویی رو به افول است. البته منظور من این نیست که این بازی‌ها به پایان راهشان رسیده‌اند، اما باید اعتراف کرد که ما در دنیایی مملو از المان‌های تکراری زندگی می‌کنیم. دنیایی‌که ابدا نمی‌توان در آن متفاوت بود و طبیعتا بازی‌سازها نیز خطر خلاق بودن را به جان نمی‌خرند. همین موضوع سبب شده است تا ما شاهد افول فرنچایزهای بزرگی مانند نید فور اسپید، کال آف دیوتی و نهایتا بتلفیلد باشیم و این چیزی نیست که طرفداران بازی‌های ویدیویی به دنبال آن باشند.

منتهی سوال اصلی اینجاست که چگونه می‌توان همچنان تجربه‌ای جذاب از دنیای بازی‌های ویدیویی داشت؟ راستش را بخواهید، اگر از من بپرسید که خلاقانه‌ترین بازی‌های ویدیویی کدام هستند؛ قطعا بازی‌های شبیه‌ساز انتخاب اول من خواهند بود. می‌دانم که بسیاری از کاربران امروزی؛ نمی‌توانند به دنیای این بازی‌ها اعتماد کنند. فرقی ندارد که شما تا چه اندازه طرفدار بازی‌های ویدیویی هستید، عناوین شبیه‌ساز جزو دوست داشتنی‌ترین سبک‌هایی هستند که شما باید برای یک‌بار هم که شده، فرصتی به آن‌ها بدهید تا بتوانند خودشان را آنطوری که باید؛ ثابت کنند. با تمام این توضیحات، امروز قصد داریم که سری دوباره به دنیای بازی‌های موبایلی بزنیم و نگاهی دوست داشتنی به این پلتفرم نوظهور داشته باشیم.

مطلب پیشنهادی:معرفی بازی CarX Street؛ نسلی جدید از عناوین ریسینگ روی موبایلکدام بازی موبایلی باعث می‌شود سری آسفالت و نید فور اسپید را فراموش کنید؟ معرفی بازی CarX Street؛ نسلی جدید از عناوین ریسینگ روی موبایل

قانون نانوشته پلتفرم موبایل؛ این است که اگر شما رویای تبدیل شدن به برترین‌ها را دارید، باید در دنیای موبایل گیمینگ، خلاقیت به خرج بدهید. بسیاری از بازی‌های این پلتفرم؛ نه‌تنها صرفا بخاطر در دسترس بودن، بلکه به دلیل خلاقیتی که ارائه می‌کردند، جذاب شده‌اند. موبایل گیمینگ در طی یک دهه اخیر ثابت کرده است که هیچ ترسی از شکست ندارد و اگر شما نیز طرفدار این سبک از بازی‌های شبیه‌ساز باشید، پلتفرم موبایل و عناوین شبیه‌ساز آن؛ گزینه‌ای بسیار جدی برایتان خواهند بود.

معمولا وقتی صحبت از تجربه یک بازی استراتژی – شبیه‌ساز می‌شود، کمتر کسی خودش را برای رو به رو شدن با یکی از برترین‌های موبایلی آماده می‌کند. منتهی وقت آن رسیده است که باور قدیمیان را نسبت به این سبک از بازی‌ها کنار بگذاریم و فرصتی دوباره به آن‌ها دهیم. امروزه صنعت موبایل گیمینگ روز به روز در حال پیشرفت است و ما شاهد بازی‌هایی هستیم که پیش‌تر مشابه‌شان را ندیده بودیم. استودیوی بازی‌سازی مستقل Ndemic Creations نیز دقیقا جزو توسعه دهندگانی است که ابتدا نمی‌توان آن را پیش‌بینی کرد و این استودیوی دوست داشتنی؛ ماجراهای زیادی را برایتان کنار گذاشته است.

درست در سال ۲۰۱۲ بود که استودیوی Ndemic Creations با ساخت بازی Plague Inc انقلابی بزرگ در دنیای بازی‌های موبایلی را شروع کرد. صحبت از عنوانی است که به صورت مستقل از فیلمی به نام Contagion محصول سال ۲۰۱۱ الهام گرفته شده و به بیمارگونه‌ترین شکل ممکن؛ جنونی عجیب را در شما بیدار می‌کند. طولی نکشید که Plague Inc به عنوان یکی از برترین عناوین استراتژی و در عین حال؛ عجیب‌ترین آن‌ها شناخته شد و از طرفی موفق شد تا به متای ۸۰ نیز برسد. خوشبختانه، بازی Plague Inc برای پلتفرم پی‌سی نیز در دسترس است و شما می‌توانید سری به این بازی نیز بزنید.

مطلب پیشنهادی:Raft Survival یا یکی از بهترین بازی‌های سبک بقا روی پلتفرم موبایلدنیایی ناشناخته پیش‌ روی شماست Raft Survival یا یکی از بهترین بازی‌های سبک بقا روی پلتفرم موبایل

Plague Inc یک بازی عجیب است! شما در دنیای این بازی باید نظارگر سقوط دنیا باشید. وظیفه شما ساخت ویروسی عجیب و غریب است تا نسل بشریت را به انقراض بکشاند. گیم‌پلی بازی ساده، منتهی بسیار هوشمندانه طراحی شده؛ بطوری که وقتی شما برای اولین‌بار به سراغ این بازی موبایلی می‌روید؛ ابدا انتظار رو به رو شدن با دنیایی اسرارآمیز را ندارید. منتهی Plague Inc همانطور که گفته شد، نقطه عطفی در دنیای بازی‌های شبیه‌ساز است و ابدا نباید آن را دست کم گرفت.

خبر خوب این است که بازی Plague Inc یک بازی آفلاین موبایلی است. همین موضوع به سازندگان این بازی فرصتی داده تا بیخیال بخش چندنفره بازی شوند و تمام تمرکزشان را صرف بخش داستانی بازی کنند. همانطور که گفته شد، در بخش داستانی این بازی شما باید به عنوان فردی دیوانه، با ساخت ویروسی مرگبار؛ تمام انسان‌های کره زمین را از بین ببرید. بازی داستانی Plague Inc چندان عمیق و شگفت‌انگیز نیست، منتهی همین سناریوی کوچک بقدری پتانسیل دارد تا بخواهد شما را تا ساعت‌ها درگیر خودش کند.

بازی موبایلی Plague Inc یک عنوان کاملا آفلاین است

در بخش گیم‌پلی این بازی موبایلی باید اعتراف کنم که شما با یکی از متفاوت‌ترین تجربیاتی رو به رو خواهید شد که تاکنون به سراغشان رفته‌اید. این بازی موبایلی مرز میان دیوانگی و جنون را به نازکی یک تار مو تبدیل کرده و خیلی خوب می‌داند که چگونه باید یک بازی استراتژی دوست داشتنی باشد. راستش را بخواهید، گیم‌پلی کلی بازی ساده و قابل درک است، تنها ایرادی که می‌توانم به این بازی بگیرم؛ پرداخت‌های دورن برنامه‌ای این بازی هستند. درست است که Plague Inc به عنوان یک بازی رایگان منتشر شده، اما برخی از قابلیت‌های بازی تنها در ازای پرداخت مبلغی قابل دسترسی هستند.

مطلب پیشنهادی:با جایگزین موبایلی بازی Ghost of Tsushima آشنا شویدعشق و شرافت، مهم‌ترین ثروت شماست با جایگزین موبایلی بازی Ghost of Tsushima آشنا شوید

اپیدمی‌هایی که در بازی حضور دارند، متنوع‌اند و شما در ابتدا باید کارتان با باکتری شروع کنید. اگر در بازی پیشرفت کنید، می‌توانید به سراغ سلاح‌های بیولوژیکی و ویروس‌ها نیز بروید. در بازی ۳ سطح سختی قرار دارد که شما با توجه به آشنایتان از دنیای بازی‌های استراتژی باید به سراغشان بروید. Plague Inc از شما می‌خواهد که یک بیماری مرگبار را در سطح جهانی پخش کنید و با ارتقا دادن آن؛ باعث شیوع هرچه سریع‌تر این بیماری شوید.

گیم‌پلی بازی سرگرم‌کننده است و شما بدون آن‌که متوجه گذر زمان شوید، می‌توانید تا مدت‌ها این بازی را تجربه کنید. Plague Inc جزئیات بسیار زیادی دارد. برای مثال اگر کشور شیوع کننده بیماری؛ کشوری فقیر و کوچک باشد، کارتان ساده‌تر خواهد بود. منتهی اگر به سراغ کشوری توسعه یافته بروید، طبیعتا نمی‌توانید آنطوری که باید عمل کنید. Plague Inc یک بازی متفاوت است و اگر شما نیز به سراغ این بازی متفاوت هستید، باید Plague Inc را تجربه کنید.

با تمام این توضیحات، نوبت به گرافیک و جلوه‌های بصری بازی می‌رسد. راستش را بخواهید، گرافیک این بازی یکی از دوست داشتنی‌ترین چیزهایی است که هرکسی می‌توانید تجربه‌اش کند. بازی ساده و عاری از هرگونه ریخت و پاش است و اگر علاقه‌مند به تجربه بازی‌های مینیمال باشید؛ Plague Inc نیز برایتان واقعا جذاب خواهد بود. موسیقی‌متن و جلوه‌های صوتی بازی نیز شرایطی یکسان دارند و همه‌چیز دست به دست هم داده تا این بازی ارزش تجربه کردن را داشته باشد.

Plague Inc

پیشنهاد می‌شه!

درست است که بازی‌های شبیه‌ساز – استراتژی چندان جذاب نیستند. منتهی این خلاقیت است که می‌تواند از دل سبکی مرده؛ چیزی را بسازد که هرکسی عاشقش شود. این موضوع دقیقا همان اتفاقی است که برای بازی موبایلی Plague Inc رخ داده. صحبت از یک بازی دوست داشتنی؛ اما عجیب است که توسط استودیویی مستقل در سال ۲۰۱۲ ساخته شده و یکی از برترین‌های پلتفرم موبایل نیز به شمار می‌رود.

Plague Inc
Plague Inc
  • سازنده Ndemic Creations
  • سیستم‌عامل iOS اندروید
  • ژانراستراتژیکشبیه‌سازی
  • حجم109 مگابایت
کپی شد https://vgto.ir/iyp
نظرات (۴)
5 1 امتیاز
امتیاز مطلب
4 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات
itsmeMrmmdreza

بازی دقیقا انگار مث‌کووید ۱۹‌خودمونه و فکر کنم باید برای این اخر هفته برم سراغش

manihooshmand

بازی جالبیه
قبل از این مقاله هم میشناختمش اما بازی نکردم

Mohammad-Khalili

وقت بخیر
وقتی رو دانلود گوگل پلی میزنم، برایم صفحه اپ استور باز می شود

Muslim-slav

بازیش میکنم حس عجیبی بهم دست میده ولی در کل بازیه خوبیه
فکر کنم بعد از کرونا تو چین ممنوع شد

4
0
نظرت رو حتما بهمون بگو!x