ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

شمشیر تانوس
اخبار و مقالات

شمشیر تانوس در Avengers: Endgame از کجا آمده بود؟

در دنیای سینمایی مارول تعداد سلاح‌های عجیب‌غریب و قدرتمند کم نیست؛ در طول ۱۱ سال اخیر چیزهایی شبیه سپر وایبرانیومی کاپیتان آمریکا، میولنیر (چکش ثور)، سنگ‌های بی‌نهایت و بسیاری دیگر را مشاهده کرده‌ایم. حال عنوان ...

محمدجواد مبین‌زاده
نوشته شده توسط محمدجواد مبین‌زاده | ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۹:۰۰

در دنیای سینمایی مارول تعداد سلاح‌های عجیب‌غریب و قدرتمند کم نیست؛ در طول ۱۱ سال اخیر چیزهایی شبیه سپر وایبرانیومی کاپیتان آمریکا، میولنیر (چکش ثور)، سنگ‌های بی‌نهایت و بسیاری دیگر را مشاهده کرده‌ایم. حال عنوان Avengers: Endgame هم نهایتاً یکی از قدرتمندترین سلاح‌های جهان مارول را به ما معرفی کرد. شمشیر تانوس، که اولین بار در Endgame از آن رونمایی شد احتمالاً یکی دیگر از ساخته‌های ایتری (پیتر دینکلیج) و نیداولیر (خانه دوارف‌ها و یکی از نه اقلیم) باشد.

توجه: در ادامه مطلب اسپویل‌هایی از فیلم Avengers: Endgame وجود دارد!

در عنوان Avengers: Infinity War دیدیم که «دستکش بی‌نهایت» و «استورم بریکر» در نیداولیر ساخته شدند؛ دستکش بی‌نهایت توانست از قدرت ۶ سنگ بی‌نهایت بهره برده و نیمی از جمعیت کائنات را از میان برد. ثور هم از ایتری درخواست کرد سلاحی به نام استور بریکر بسازد تا قدرت کشتن تانوس را داشته باشد. سلاح جدید ثور بسیار قوی‌تر از دستکش بی‌نهایت بود و در Avengers: Endgame این امر به خوبی ثابت شد. به لطف سفر در زمان، یک تانوس از سال ۲۰۱۴ به زمان حال آمد که حتی خشن‌تر و بی‌پرواتر از قبل بود؛ در کنار آن او یک شمشیر کشنده هم در اختیار داشت. این شمشیر چنان قدرتمند بود که جلوی استورم بریکر ایستاد و همچنین سپر کاپیتان آمریکا را شکست.

با این اوصاف، بسیاری از مخاطبان سوالاتی برایشان ایجاد شد؛ مثلاً شمشیر تانوس دقیقاً از چه چیزی ساخته شده بود که آنقدر قدرت داشت؟ حال که نسخه‌های دیجیتالی Avengers: Endgame منتشر شده، ممکن است پاسخ‌هایی در اختیار هواداران قرار بگیرد. چندی پیش طی یک پنل مصاحبه، بردران روسو (کارگردانان فیلم) به همراه کریستوفر مارکوس و استیون مک‌فیلی (نویسندگان فیلم) صحبت‌هایی راجع به قدرت شمشیر تانوس که سپر کاپیتان راجرز را شکست، داشتند. با اینکه آن‌ها پاسخ‌های مستقیم و سرراستی ارائه نکردند، اما جو روسو به نوعی ایتری را مورد هدف قرار داده است:

مارکوس: اگرچه وایبرانیوم مستحکم‌ترین عنصر در کره زمین است، اما سلاح تانوس از آن هم قدرتمندتر بود.

جو روسو: بالاخره تانوس آن زمان هم ایتری را می‌شناخته...

شمشیر تانوس

این اشاره روسو می‌تواند عقیده وی درباره شمشیر و منشأ آن باشد اما نباید فکر کنیم این یک تایید رسمی است. احتمالاً در فیلم‌های آینده مارول اطلاعات بیشتری از این مسئله به‌دست آوریم. در نهایت تمام این‌ها به استودیو مارول بستگی دارد و آن‌ها هستند که تصمیم نهایی را خواهند گرفت. شاید اصلاً نظر کسی مانند کوین فایگی (رئیس استودیو مارول) متفاوت از نظر و عقیده جو روسو باشد و در فیلم‌های آتی داستان شمشیر تانوس نوع دیگری روایت شود. با تصویری که از قدرت این شمشیر در Avengers: Endgame دیدیم، ساخته شدنش توسط ایتری که بسیاری از سلاح‌های کم‌نظیر در دنیا را خلق کرده، دور از انتظار هم نیست.

اگر ادعای جو روسو درست باشد، اکثر سلاح‌های منحصر به فرد در دنیای مارول (میولنیر، استورم بریکر، دستکش بی‌نهایت و شمشیر تانوس) توسط ایتری و در سرزمین نیداولیر ساخته شده است. پیش از این تئوری‌هایی هم مطرح شده بود که می‌گفت چکش «رونان» (از فیلم Guardians of Galaxy) نیز به دست ایتری طراحی شده است.

در نهایت این روزها صحبت‌ها و تئوری‌های جذابی مطرح می‌شود و باید منتظر اتفاقات آینده دنیای مارول بمانیم. برخی می گویند احتمالاً یکی از همین فلزات کمیاب منجر به خلق ولورین شود؛ در آنسو طرفداران ایده‌هایی از دخالت سلستیال‌ها در ساخت شمشیر تانوس مطرح می‌کنند. در اینصورت، فیلم The Eternals می‌تواند پاسخ سوالات ما را در خود داشته باشد. به هرحال برادران روسو باور دارند سلاح تانوس در Avengers: Endgame توسط ایتری ساخته شده و تایید یا رد آن به استودیو مارول بستگی دارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی