با یکی از متفاوت‌ترین بازی‌های موبایلی آشنا شوید

با یکی از متفاوت‌ترین بازی‌های موبایلی آشنا شوید

در پی امید در دل دنیایی تاریک

۱۲ آذر ۱۴۰۱ ذخیره

اگر علاقه‌مند به تجربه بازی‌های رازآلود – ماجراجویی موبایلی هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید Lapse: A Forgotten Future همراه ویجیاتو باشید.

وقتی بازی‌های ویدیویی در اوایل دهه ۹۰ میلادی به یک‌باره محبوب شدند، هیچکسی فکرش را هم نمی‌کرد که روزی این بازی‌های دوست داشتنی بتوانند تا به این اندازه محبوب شوند. منتهی چیزی‌که در دنیای این بازی‌ها بسیار حائز اهمیت به شمار می‌رفت؛ خلاقیت و بلندپروازی بازی‌سازهای مستقلی بود که بی‌پروا به دنبال ثابت کردن پتانسیل‌هایشان بودند. این امر که بازی‌های ویدیویی در طی چند سال اخیر به طرز فوق‌العاده‌ای پیشرفت کرده‌اند، ابدا از کسی پنهان نیست؛ منتهی سوال اصلی اینجاست که آیا پیشرفت بازی‌های ویدیویی به اندازه‌ای بوده که ما انتظارش را داشته‌ایم؟ یا صرفا این بازی‌ها به بی‌راهه زدند و هرگز موفق نشدند که آنطوری که باید و شاید عمل کنند.

بنابراین ما نیز برای پیدا کردن پاسخ این سوال‌ها باید مسیرمان را از میان ناممکن‌ها پیدا کنیم و راهی دنیای بازی‌های ویدیویی شویم. همانطور که می‌دانید، عناوین ویدیویی تنوع بسیاری دارند و به لطف همین تنوع نیز موفق شده‌اند تا خودی نشان دهند و طرفداران زیادی نیز پیدا کنند. بنابراین شاید وقت آن رسیده باشد که ما خودمان را برای رو به رو شدن با هرچیزی آماده کنیم. منتهی درست پیش از شروع سفرمان به دنیای این بازی‌ها؛ باید بدانید که صنعت عناوین ویدیویی تنها به پلتفرم‌های اصلی خلاصه نشده و این بازی‌ها را شما درست در جایی می‌توانید پیدایشان کنید که ابدا فکرش را هم نمی‌کردید!

مطلب پیشنهادی:از کال آف دیوتی موبایل خسته شده‌اید؟ Battle Prime بازی کنیدشاید وقت تغییر تاکتیک رسیده باشد از کال آف دیوتی موبایل خسته شده‌اید؟ Battle Prime بازی کنید

منتهی درست در بین تمامی پلتفرم‌هایی که شما می‌توانید در آن‌ها بازی‌های ویدیویی را پیدا کنید، پلتفرم موبایل جزو برترین آن‌هاست که پتانسیل‌های بسیار بالایی نیز برای ارائه کردن دارد. همانطور که می‌دانید بازی‌های موبایلی در طی چندسال اخیر به طرز دوست داشتنی پیشرفت کرده‌اند و دیگر دیدن یک بازی موبایلی باکیفیت ابدا جای هیچ تعجبی ندارد. بنابراین اگر شما نیز به دنبال تجربه یک بازی جذاب و دوست داشتنی هستید، پلتفرم موبایل و بازی‌های موبایلی درست همان‌چیزهایی هستند که باید نیم‌نگاهی به آن‌ها داشته باشید.

خوشبختانه امروزه بازی‌های موبایلی بسیاری هستند که می‌توان از آن‌ها انتظارات بسیار بالایی داشت. بازی موبایلی Lapse: A Forgotten Future جزو یکی از عجیب‌ترین و متفاوت‌ترین بازی‌های موبایلی است که توسط استودیوی Cornago Stefano به صورت انحصاری برای پلتفرم موبایل در سال ۲۰۲۰ توسعه پیدا کرده است و تاکنون نیز موفق شده تا با نقدهای بسیار دوست داشتنی رو به رو شود. Lapse: A Forgotten Future یک بازی رازآلود موبایلی با المان‌های پازل محور و فانتزی است که شما را درگیر داستانی جذاب و محیطی بسیار متفاوت می‌کند.

داستان بازی موبایلی Lapse: A Forgotten Future به سال ۲۰۷۵ میلادی باز می‌گردد. درست در جایی که کشورهای بزرگ دنیا به دلیل جنگ از بین رفته‌اند و درست در بین خاکستر کشورهای کهن؛ تمدن‌های جدیدی در حال پیدایش است. منتهی این تمدن‌ها به چیزی بیشتر از یک زمین صاف برای زندگی و منابع غذایی نیاز دارند. بقا در سرزمین‌های از دست رفته Lapse: A Forgotten Future امری بسیار دشوار است و طبیعتا در این راه نیز شما باید فداکاری‌های بسیاری انجام دهید که تا تمدن خودتان را زنده نگه دارید و به دنبال راهی برای نجات مردمتان نیز باشید.

مطلب پیشنهادی:بازی موبایلی Company of Heroes؛ روایت تاریک جنگ جهانی دومجنگ هرگز پاسخی درست برای بقا نبوده بازی موبایلی Company of Heroes؛ روایت تاریک جنگ جهانی دوم

منتهی درست در بخش گیم‌پلی نیز همانطور که پیش‌تر به آن اشاره کردیم؛ شما با یک بازی فوق‌العاده رو به رو هستید. Lapse: A Forgotten Future ابدا دوست ندارد که خودش را درگیر ریخت و پاش‌های اضافی کند و برای همین؛ به سراغ چیزهایی رفته که می‌توانند مخاطب را واقعا شگفت‌زده کنند. Lapse: A Forgotten Future یک بازی متن‌ محور است و شما در دنیای این بازی موبایلی با چیز چندان عجیب و غریبی رو به رو نخواهید شد. همچنین باید توجه داشته باشید که برای درک بهتر بازی موبایلی Lapse: A Forgotten Future؛ شما نیاز به تلسط به زبان انگلیسی نیز دارید.

بازی Lapse: A Forgotten Future یک عنوان کاملا آفلاین موبایلی است

گیم‌پلی این بازی موبایلی سعی می‌کند که در بهترین حالت از یک بازی موبایلی؛ داستانی دوست داشتنی را روایت کند. شما در دنیای این بازی موبایلی به عنوان یک راوی ایفای نقش خواهید کرد که باید ماموریت‌های مختلف را پشت سر بگذارد. شما به عنوان یک تمدن فراموش‌شده، باید مردم و ارگان‌های خاص دنیای Lapse: A Forgotten Future مدیریت کنید. ۴ فاکتور مهم مانند منابع انسانی و محیطی؛ ثروت و نیروی نظامی؛ فاکتورهای اصلی شما در Lapse: A Forgotten Future هستند که شما باید با انتخاب‌هایتان؛ به این فاکتورها زمینه پیشرفت دهید.

بازی موبایلی Lapse: A Forgotten Future از جمله‌های بازی رکوردی موبایلی است. شما بازی را شروع می‌کنید و در هر بار باید سعی کنید که منابعتان به درستی استفاده کنید. تعادل در بازی حرف اول و آخر را می‌زند و اگر شما برای مثال به نیروهای نظامیتان بیش از حد بپردازید؛ منابع مالی شما از بین خواهد رفت و بازی را خواهید باخت. بنابراین باید سعی کنید که تصمیم‌هایی درست و عاقلانه بگیرید تا هیچکدام از این منابع؛ بر روی دیگری تاثیر نگذارند. همچنین اگر بازی را ببازید، باید دوباره از اول Lapse: A Forgotten Future را شروع کنید و این تازه اول کار است.

مطلب پیشنهادی:با بازی موبایلی Assassin’s Creed Rebellion تبدیل به یک اساسین واقعی شویدداستان اتزیو آئودیتوره و رفقا با بازی موبایلی Assassin’s Creed Rebellion تبدیل به یک اساسین واقعی شوید

همچنین باید اعتراف کرد که گرافیک و جلوه‌های بصری این بازی موبایلی؛ کمی متفاوت‌تر از دیگر چیزهایی هستند که شما تاکنون دیده‌اید. از طرفی؛ اصولا نمی‌توان درباره گرافیک این بازی موبایلی؛ حرف‌های بسیاری زد. منتهی باید گفت که اتمسفر و فضای پساآخرالزمانی بازی خوب طراحی شده‌اند و همه‌چیز حسی دوست داشتنی دارد. همچنین این بازی موبایلی در بخش موسیقی‌متن و جلوه‌های صوتی نیز خوب عمل کرده و همه‌چیز دست به دست هم داده است تا Lapse: A Forgotten Future یک بازی دوست داشتنی موبایلی باشد.

با یکی از متفاوت‌ترین بازی‌های موبایلی آشنا شوید - ویجیاتو

پیشنهاد می‌شه!

خوشبختانه امروزه در بین تمامی بازی‌های موبایلی؛ عناوین رازآلود – مستقل جزو دوست داشتنی‌ترین سبک‌هایی هستند که هرکسی می‌تواند به سراغشان برود. منتهی در این بین نیز بازی مستقل موبایلی Lapse: A Forgotten Future جزو یکی از آن دسته از بازی‌های شاهکاری است که توسط استودیویی کوچک و در سال ۲۰۲۰ برای پلتفرم موبایل منتشر شده. جایی‌که بازی موبایلی این بازی موبایلی به دلیل گیم‌پلی منحصر به فرد و گرافیک متفاوتش شناخته می‌شود و ارزش تجربه کردن را نیز دارد. بنابراین اگر شما نیز به دنبال تجربه یک بازی خاص موبایلی هستید، این بازی را ابدا نباید از دست بدهید.

Lapse: A Forgotten Future
Lapse: A Forgotten Future
  • سازنده Cornago Stefano
  • سیستم‌عامل iOS اندروید
  • ژانردرام تعاملیرازآلودشبیه‌سازیماجراییمعمایی
  • حجم66 مگابایت
کپی شد https://vgto.ir/jjg
نظرات
0 0 امتیازها
امتیاز مطلب
0 دیدگاه
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات
0
نظرت رو حتما بهمون بگو!x