ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

Assassin's Creed Rebellion
بازی‌های موبایل

با بازی موبایلی Assassin’s Creed Rebellion تبدیل به یک اساسین واقعی شوید

اگر علاقه‌مند به تجربه بازی‌های استراتژیک - مدیریتی موبایلی هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید Assassin's Creed Rebellion همراه ویجیاتو باشید. خوشبختانه از عناوین استراتژیک می‌توان به عنوان یکی از پرطرفدارترین ...

احسان حسین خواه
نوشته شده توسط احسان حسین خواه | ۱۸ آذر ۱۴۰۱ | ۲۱:۰۰

اگر علاقه‌مند به تجربه بازی‌های استراتژیک - مدیریتی موبایلی هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید Assassin's Creed Rebellion همراه ویجیاتو باشید.

خوشبختانه از عناوین استراتژیک می‌توان به عنوان یکی از پرطرفدارترین سبک‌های بازی‌سازی یاد کرد. صحبت از بازی‌هایی است که بارها پتانسیل‌های فوق‌العاده‌شان را ثابت کردند و تبدیل به چیزهایی شدند که ابدا نمی‌شد به همین سادگی از کنارشان عبور کرد. دنیای بازی‌های سبک استراتژیک بسیار متنوع‌تر از آن‌چیزی است که بنظر می‌رسد و طبیعتا شما باید خودتان را برای رو به رو شدن با هرچیزی در دنیای این بازی‌ها آماده کنید. همچنین یکی دیگر از چیزهایی که سبب جذابیت هرچه بیشتر عناوین سبک استراتژیک شده، این است که این بازی‌ها با استفاده از المان‌های خلاقانه، موفق شدند تا دنیاهایی واقعا دوست داشتنی را به تصویر بکشند و برای همین؛ می‌توان انتظارات بالایی از این سبک از بازی‌ها داشت.

تاکنون بازی‌سازهای بسیاری به سراغ بازی‌های استراتژیک رفته‌اند. اگر نگاهی به دنیای این بازی‌ها داشته باشید، متوجه خواهید شد که باز‌ی‌های ژانر استراتژیک متاسفانه سال‌هاست که علی‌رغم پتانسیل‌هایشان؛ عملکرد چندان مطلوبی ندارند و انگار که به دست فراموشی سپرده شده‌اند. روزی روزگاری این بازی‌های ژانر استراتژیک بودند که تبدیل به پادشاهان بازی‌های ویدیویی شده بودند و بسیاری از ما نیز با استفاده و به لطف همین بازی‌ها با صنعت عناوین ویدیویی آشنا شدیم! منتهی هرچه که باشد، این بازی‌ها امروزه دیگر حداقل روی پلتفرم‌های اصلی؛ آنطوری که باید عمل نمی‌کنند.

مطلب پیشنهادی
انتشار بزرگ‌ترین بازی استراتژیک پی‌سی برای موبایل
معرفی بازی موبایلی Frostpunk – هنر بقا در سرزمین‌های یخ‌زده

منتهی با تمام این توضیحات، هنوز هم با قاطعیت نمی‌توان گفت که این بازی‌ها به پایان راهشان رسیده‌اند. شاید امروزه بازی‌های استراتژیک آنطوری که باید عمل نکنند، اما روی پلتفرم موبایل این بازی‌ها به طرز فوق‌العاده‌ای عالی هستند و هنوز هم می‌توان انتظارات بالایی از این بازی‌ها داشت. بنابراین اگر شما نیز طرفدار این سبک از بازی‌ها هستید، خبر خوب این است که پلتفرم موبایل می‌تواند جایگزین بسیار دوست داشتنی برایتان باشد و بنابراین شاید وقت آن رسیده است که خارج از چارچوب‌های کسل‌کننده، خودمان را درگیر بازی‌هایی به شدت دوست داشتنی در دنیای پلتفرم موبایل کنیم.

Assassin's Creed Rebellion
Assassin's Creed Rebellion

یکی از دوست داشتنی‌ترین اتفاقاتی که شما در دنیای بازی برای موبایل ها می‌توانید پیدایشان کنید، این است که دنیای این بازی‌ها درگیر المان‌هایی شده که ابدا نمی‌توان به همین سادگی از کنارشان گذشت. همچنین پتانسیل‌های این پلتفرم باعث کشیده شده پای عناوین بسیاری به دنیای گوشی‌های هوشمند شده است. بطوری که ما امروزه شاهد حضور فرنچایزها و استودیوهای سرشناسی هستیم که بازی‌هایشان را برای پلتفرم موبایل نیز پورت کرده‌اند و در تلاش‌اند تا با استفاده از بازی‌های باکیفیتی که ساخته‌اند،، سهمی دوست داشتنی از بازار بازی‌های موبایلی داشته باشند.

منتهی درست در این بین؛ استودیوی بازی‌سازی یوبسافت جزو یکی از آن دسته از بازی‌سازهایی است که در طی چندسال اخیر حساب ویژه‌ای روی بازی‌های موبایلی و پلتفرم موبایل باز کرده و تاکنون نیز شاهد بازی‌های مختلف بسیاری از این استودیوی محبوب بوده‌ایم. استودیویی که عموما به لطف فرنچایز Assassin's Creed شناخته می‌شود و کارنامه خوبی نیز در ساخت بازی‌های موبایلی دارد. منتهی درست در سال ۲۰۱۸ بود که این استودیوی محبوب، به سراغ بازی Assassin's Creed Rebellion رفت و آن را به کمک استودیوی مستقل Behavior Studios برای پلتفرم موبایل نیز پورت کرد.

مطلب پیشنهادی
پنجه‌های خونین در کالبدی تازه
بررسی بازی Mortal Kombat 1

باید گفت که بازی موبایلی Assassin's Creed Rebellion اسپین‌آفی موبایلی از دنیای فرنچایز Assassin's Creed است که برای اولین‌بار دنیای این بازی‌ها را به صورت رسمی برای پلتفرم موبایل به ارمغان آورده است. Assassin's Creed Rebellion خودش را یک بازی استراتژیک – نقش آفرینی معرفی می‌کند که روی کاغذ حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد و به لطف استفاده کردن از شخصیت‌های محبوب دنیای این فرنچایز در کالبد خودش؛ یک بازی به شدت هیجان‌انگیز موبایلی است.

داستان این بازی موبایلی به قرن ۱۵ میلادی و به کشور اسپانیا باز می‌گردد. درست در جایی‌که Assassin's Creed Rebellion تلاش کرده است که با استفاده از کاراکترهای اصلی دنیای این سری؛ خودش را در بخش داستانی بازی‌های مختلف؛ جای دهد. شما در دنیای این بازی عملا با خط داستانی واحدی رو به رو نیستید، اما این موضوع به معنای بد بودن Assassin's Creed Rebellion نیست! فلسفه خط داستانی این بازی به این صورت بوده که یوبیسافت با قرار دادن قسمت‌های مختلفی از داستان عناوین فرنچایز Assassin's Creed در دنیای بازی موبایلی Assassin's Creed Rebellion؛ تلاش کرده که یک بازی خوب موبایلی را بسازد.

Assassin's Creed Rebellion
Assassin's Creed Rebellion

برای اجرای بازی موبایلی Assassin's Creed Rebellion شما نیاز به دسترسی به اینترنت دارید

درست همانطور که انتظار می‌رفت، استودیوی یوبیسافت در ساخت این بازی موبایلی سعی کرده است که با الهام از فلسفه اصلی سری بازی‌های Assassin's Creed و با استفاده از پتانسیل‌های پلتفرم موبایل؛ یک بازی خوب موبایلی را بسازد. دست پخت موبایلی استودیوی یوبیسافت، Assassin's Creed Rebellion ساده و به دور از ریخت و پاش‌های اضافی است و برای همین؛ شما از تجربه این بازی موبایلی نهایت لذت را خواهید برد. گیم‌پلی این بازی موبایلی در ۲ بخش روایت می‌شود و دقیقا مناسب افرادی است که به دنیای بازی‌های استراتژیک – نقش آفرینی علاقه‌مندند.

در اولین قدم شما باید به عنوان گروه اساسین‌ها مقر خودتان را بسازید. در واقع درست در همین‌جاست که بازی المان‌های استراتژیک محور خودش را به رختان می‌کشد. شما باید با انجام ماموریت‌های مختلف، منابع مورد نیاز برای ساخت پایگاه‌تان را به دست بیاورید و Assassin's Creed Rebellion به شما اجازه می‌دهد که بیش از ۴۰ کاراکتر مختلف را در پایگاه‌تان را نگه دارید.

مطلب پیشنهادی
جدیدترین دست‌پخت پلتفرم موبایل برای گیمرها
چرا Phantom Blade: Executioners بهترین بازی نقش آفرینی موبایل است؟

کاراکترهای بازی عموما مربوط به بازی‌های اصلی سری فرنچایز Assassin's Creed می‌شوند و ما در این بازی شاهد حضور کاراکترهایی دوست داشتنی مانند اتزیو آئودیتوره؛ Bayek از دنیای بازی Assassin's Creed Origins و شخصیت Kassandra از دنیای بازی Assassin's Creed Odyssey نیز هستیم. نکته جالب توجه دیگر این است که ما در این بازی شاهد حضور اساسینی ایرانی به نام Hamid نیز هستیم که در ماموریت‌های بازی کمک بسیاری به ما خواهد کرد.

دومین فاز از گیم‌پلی این بازی موبایلی؛ درست مربوط به همان روش و اصول اساسین‌ها می‌شود. شما باید با استفاده از کاراکترهایی که دارید، به جنگ با تمپلارها بروید و آن‌ها یکی از پس از دیگری از بین ببرید. شما همچنین می‌توانید که پیش از شروع هر ماموریت، کاراکترهای خودتان را انتخاب کنید و با تیمی تا دندان مسلح؛ به دل تمپلارها بزنید. بنابراین اگر به دنبال یکی از بهترین بازی‌های اساسینی برای پلتفرم موبایل هستید، Assassin's Creed Rebellion مناسب شماست.

Assassin's Creed Rebellion
Assassin's Creed Rebellion

درست برخلاف دیگر بازی‌های این سری؛ استودیوی یوبیسافت در روند ساخت بازی موبایلی Assassin's Creed Rebellion یک ساختار شکنی بزرگ را به ثبت رسانده است. آرت استایل کارتونی بازی موبایلی Assassin's Creed Rebellion با تم و اتمسفر پلتفرم موبایل کاملا هماهنگ است و استودیوی یوبیسافت در ساخت این بازی موبایلی واقعا هوشمندانه عمل کرده است. همچنین Assassin's Creed Rebellion در بخش طراحی موسیقی‌متن و جلوه‌های صوتی نیز بسیار خوب از آب درآمده و همه‌چیز دست به دست هم داده است تا بازی موبایلی Assassin's Creed Rebellion یک بازی به شدت دوست داشتنی باشد.

Assassin's Creed Rebellion

پیشنهاد می‌شه!

اگر شما به دنبال تجربه دنیای دوست داشتنی اساسین‌ها در کالبد یک بازی موبایلی هستید، بازی موبایلی Assassin's Creed Rebellion گزینه‌ای عالی برای شماست. منتهی این بازی موبایل توسط استودیوی یوبیسافت در سال ۲۰۱۸ به صورت انحصاری و با کمک استودیوی مستقل Behavior Studios برای پلتفرم موبایل توسعه پیدا کرده است و یکی از برترین عناوین استراتژیک - نقش آفرینی به شمار می‌رود که شما می‌توانید در دنیای پلتفرم موبایل به سراغش بروید.

Assassin’s Creed Rebellion
بازی‌های iOS, بازی‌های اندروید, بازی‌های موبایل Assassin’s Creed Rebellion
ناشر بازی: Behavior Studios یوبیسافت
دسته بندی: استراتژیک, اکشن-نقش‌آفرینی, مخفی‌کاری, مدیریتی
سیستم عامل: iOS, اندروید, موبایل
حجم: 884 مگابایت
دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
 • ES.MAX1
  ES.MAX1 | ۷ مرداد ۱۴۰۲

  بازی فوق العاده ایه برای اساسین بازا ولی متاسفانه فقط به فیسبوک لاگین میشه برا همین هر موقع سر لاگین آدم پیر میشه

 • Khode_ARIYA
  Khode_ARIYA | ۲۰ آذر ۱۴۰۱

  فقط اساسین بازا میتونن لذت واقعی این گیمو بفهمن
  همه چی داره
  فقط متاسفانه چون اینجا ایرانه پینگ وحشتناک بالاست من سر یه کانکت شدن رسما دهنم سرویس شد
  و اگه یه پورت برا پی سی هم بزنن واقعا خوب میشه

مطالب پیشنهادی