ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

10 دنباله فیلم که هیچ‌کس منتظر ساخت آنها نبود

سودجویی و پول چه گندهایی که نمی‌زند!

۰
انارگیفت

فیلمی ساخته می‌شود، اکران می‌شود، به خوبی ستایش می‌شود، خوب می‌فروشد و نامزد و برنده کلی جایزه می‌شود. وقتی همه این اتفاقات خوب می‌افتد، یک نتیجه قطعی‌ وجود دارد: هالیوود ادامه‌اش را می‌خواهد. مشکل این مسئله این است که یک سری از فیلم‌ها واقعا نیازی به ادامه دادن ندارند.

خیلی از فیلم‌ها از اول قرار بوده تک قسمتی باشند. برای همین خیلی تمیز درشان آورده‌اند که داستانی رضایت‌بخش را در چند دقیقه روایت کنند و تمام. قضیه دنباله درواقع برای این مطرح می‌شود که داستان فیلم ادامه پیدا کند ولی در عمل کاری مزخرف است برای پول بیشتر. اکثر این دنباله‌های نالازم نمرات خوبی دریافت نمی‌کنند ولی هدفشان که پول بیشتر است را گاهی محقق می‌کنند. برای همین است که امروزه هم کلی دنباله ناخواسته ساخته می‌شود. با ویجیاتو همراه باشید تا به چندتایشان نگاهی بیندازیم:

10- روانی آمریکایی 2: دختر کاملا آمریکایی (2002)

وقتی روانی آمریکایی در سال 2000 عرضه شد، تماشاچیان را از همه نظر حیرت‌زده کرد. کارگردان فیلم ماری هارون بود و بازی ستارگانی چون کریستین بِیل، کلویی سونی و ویلم دفو موفقیت این فیلم پیچیده و حیرت‌آور را تضمین می‌کرد.

ولی بعد ادامه فیلم اکران شد. در سال 2002، مورگان جی. فریمن (نه، این آن مورگان فریمن معروف نیست) روانی آمریکایی 2: دختر کاملا آمریکایی را برای شرکت Lionsgate Films ساخت. فیلم به عنوان کمدی سیاه عرضه شد ولی بازیگرها، کاراکترها، نویسندگی و کارگردانی به هیچ وجه در سطح این ژانر نبودند. در واقع کل فیلم صرفا برای این بود که خاطره فیلم قبلی را خراب کند.

9- غریزه اصلی 2 (2006)

فیلم غریزه اصلی از سال 1992 تا همین امروز همچنان بسیار مشهور است. درامی با بازی شارون استون و مایکل داگلاس، و کارگردانی پل ورهوفن. همان‌طور که انتظار می‌رود، ادامه فیلم شکستی مفتضحانه بود به طوری‌که نمره‌اش همین الان هم در روتن تومیتوز 7% است.

8- بانو و ولگرد 2: ماجراجویی اسکمپ (2001)

اولین فیلم دیزنی که با لنز سینمااسکوپ ضبط شد، شاهکار سال 1955، کارتون بانو و سگ ولگرد بود. فیلمی فوق‌العاده زیبا با رنگ‌آمیزی پاستلی و نقش آفرینی صداپیشگان قدرتمندی چون پگی لی و لری رابرتز، و بر اساس داستان «دنِ خوشحال، سگ بدبین» اثر وارد گرین.

بانو و سگ ولگرد برای بسیاری دلنواز بود و همان موقع اثری ارزشمند شناخته شد. به همین دلیل، منطقی بود که دیزنی فکر کند ادامه این فیلم موفق خواهد بود. هیچ کس خواستار دنباله بانو و سگ ولگرد نبود چون بیش از چهل سال از عرضه فیلم می‌گذشت ولی برای دیزنی احتمالا جذاب به نظر می‌رسید که تنها پسر بانو و ولگرد را به ماجراجویی‌های  خطرناک بفرستد. دیزنی دنباله‌سازی‌های گند زیادی برای انیمیشن‌های کلاسیک خود ساخته ولی این یکی دیگر نوبر است.

7- پلیس مهدکودک 2

در سال 1990، آرنولد شوارتزنگر در پلیس مهدکودک بازی کرد؛ کمدی خانوادگی‌ای نسبتا خوب درباره پلیس مخفی‌ای که ماموریتش معلم مهدکودک شدن است (که در ادامه درمی‌یابد که به تدریس به بچه‌ها علاقه دارد.)

فیلم، فیلم خوبی بود؛ خیلی خوب فروش نکرد و نمرات خوبی هم نگرفت، ولی به اندازه‌ای بامزه بود که یکی دوبار با خانواده تماشایش کنید. پلیس مهدکودک به هیچ وجه اثری فوق‌العاده موفق و ارزشمند نبود که نیازی به ادامه داشته باشد و هیچ کس هم ادامه‌ای بر این فیلم کاملا متوسط نمی‌خواست (خصوصا که دنباله آن 26 سال بعد از فیلم اول منتشر شد). در دنباله فیلم، دولف لاندگرن جای شوارتزنگر بود که خب، کمی کار را خراب کرد.

6- زندگی مخفی حیوانات خانگی 2 (2019)

زندگی مخفی حیوانات که در سال 2016 عرضه شد، فیلم خوبی بود؛ نه شاهکار بود و نه چیز خاصی داشت که آن را از باقی انیمیشن‌های درباره حیوانات سخنگو متمایز کند، و برای همین هیچ نیازی به ادامه‌اش نبود

ولی زندگی مخفی حیوانات در آخر 875.5 میلیون دلار در سینماها فروخت؛ این یعنی قطعا ادامه‌ای در کار خواهد بود. زندگی مخفی حیوانات 2 به تازگی اکران شده و با وجودی که لااقل در گیشه خوب عمل کرده، اما همچنان این مساله که واقعا نیازی به ساخت آن نبود پابرجاست.

5- حلقه‌ها (2017)

فیلم‌های ترسناک ژاپنی هم هیجان‌انگیزند و هم وحشتناک، و فیلم حلقه (Ringu) سال 1998 جز این نبود. این فیلم آغازگر سبک مهمی در سینمای وحشت بود که تا امروز نیز زنده است. حلقه الهام‌بخش اصلی فیلم حلقه (The Ring) (و بسیاری دیگر از بازسازی‌ها) بود.

در سال 2017، جانی گالکی در یکی از این دنباله/بازگویی‌های خیلی متعدد به اسم حلقه‌ها بازی کرد. حلقه‌ها عملا همان داستانی را داشت که دیگر نسخه‌ها داشتند و هیچ‌چیز اصیلی برای عرضه نداشت. از آنجایی که بی‌شمار دنباله و بازسازی با همان داستان منتشر شده بودند، هیچ‌کس یک فیلم ترسناک خیلی معمولی و قابل پیش‌بینی نمی‌خواست.

4- فعالیت فراطبیعی 2 (2015-2010)

فعالیت فراطبیعی یکی از معروف‌ترین و موفق‌ترین فیلم‌های مستقل بود. با بودجه تنها 11000 دلار و فیلمبرداری به سبک Found-Footage، فیلم پس از اکران 193.4 میلیون دلار فروخت.

این فیلم ترسناک کوچک مستقل آغازی بود بر فرنچایزی نسبتا بزرگ شامل چندین دنباله و پیش‌درآمد. متاسفانه هیچ‌کدام از آن‌ها به خوبی فیلم اصلی نبودند و  هر فیلم به نظر بسیاری از طرفداران بدتر از قبلی بود.

3- سیندرلا 2: رویاها به حقیقت می‌پیوندند (2002)

دنباله های سینمایی

دیزنی هیچ‌وقت از ادامه دادن فیلم‌هایش دریغ نمی‌کند، همان‌طور که الان فکر می‌کنند خیلی جذاب است که از شاهکارهای کلاسیکشان، لایواکشن بسازند. وقتی دیزنی فیلمی می‌سازد که موفق می‌شود، نهایتا، قطعا ادامه و/یا بازسازی‌اش را نیز می‌سازد.

سیندرلا یکی اولین کارتون‌های پرنسس‌محور دیزنی بود. اثری که در سال 1950 با اقتباس از داستان برادران گریم به همین نام، عرضه شد، و خیلی زود شاهکار شناخته شد. در سال 2002، دیزنی دنباله سیندرلا را که هیچ‌کس نمی‌خواستش ساخت، و یکی دیگر در سال 2007 و البته لایواکشن آن در سال 2015.

2- روانی 2 (1983)

دنباله های سینمایی

فیلم اسلشر معمایی روانی، اثر هیچکاک در سال 1950، یکی از موفق‌ترین فیلم‌هاییست که ساخته شده. این فیلم معرّف یکی از معروف‌ترین شخصیت‌های فیلم‌های وحشت، نورمن بیتس، و یکی از بهترین داستان‌های تاریخ سینما بود.

از زمان عرضه فیلم اصلی، بازسازی‌ها و دنباله‌های زیادی از آن ساخته شده و حتی  سریال درام متل بیتس در سال 2013 با الهام از آن ساخته شده است. روانی فیلم فوق‌العاده‌ای بود و داستان آن در پایان فیلم اول کاملا تمام می‌شد. برای همین است که ادامه فیلم که در 1983 عرضه شد (و در واقع، هر ادامه دیگری بر آن) کاملا اضافی به نظر می‌آیند.

1- مالفیسنت: سردسته اهریمنان (2019)

دنباله های سینمایی

در سال‌های اخیر، دیزنی عادت کرده به بازسازی فیلم‌هایش و تبدیل کردن تقریبا همه‌شان به لایواکشن. زیبای خفته که در سال 1959 عرضه شد، شانزدهمین کارتون دیزنی و یکی از آثار کلاسیک بسیار زیبایشان بود.

سال 2014، زیبای خفته بازسازی شد، ولی با یک پیچ داستانی؛ دیزنی این بار داستان را از زاویه دید شخصیت منفی فیلم، مالفیسنت بازگو کرد. مالفیسنت فیلم خوبی بود، ولی نه آنقدر که تماشاچی‌ها بگویند “خب ادامه‌ش کِی میاد؟” به هر حال، دیزنی تصمیم گرفت ادامه فیلم را بسازد: مالفیسنت: سردسته اهریمنان که اکتبر امسال اکران خواهد شد و به نظر می‌رسد از همین الان می‌توانیم آن را در این لیست قرار دهیم!

منبع: Screenrant

.کپی شد https://vgto.ir/px

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...