چرا Clash of Clans همچنان یکی از بهترین بازی‌های استراتژیک موبایلی است؟

چرا Clash of Clans همچنان یکی از بهترین بازی‌های استراتژیک موبایلی است؟

مرور خاطرات کودکیمان

۱۹ آذر ۱۴۰۱ ذخیره
بدون دیدگاه

اگر علاقه‌مند به تجربه بازی‌های استراتژیک – مدیریتی موبایلی هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید Clash of Clans همراه ویجیاتو باشید.

بازی‌های استراتژی نه‌تنها در میان کاربران دیگر کشورها؛ بلکه در میان کاربران ایرانی نیز بسیار پرطرفدار هستند. این بازی‌ها جزو عناوینی بودند که بسیاری از ما را با دنیای بازی‌های ویدیویی آشنا کردند و بقدری پتانسیل نیز داشتند که بخواهند دوست داشتنی باشند. داستان بازی‌های استراتژیک؛ به سال‌ها قبل باز می‌گردد. درست در زمانی که خلاقیت در میان بازی‌سازها به اوج خودش رسیده بود و ما نیز شاهد بازی‌هایی بودیم که به شدت دوست داشتنی بودند. پلتفرم پی‌سی جزو اولین پلتفرم‌هایی بود که آغوشش را به دنیای بازی‌های استراتژیک باز کرد و همچنین نیز طولی نکشید که این بازی‌ها توانستند تا پتانسیل‌هایشان را به نمایش بگذارند و یکی از دوست داشتنی‌ترین چیزهایی بودند که هرکسی می‌توانست به سراغشان برود.

منتهی متاسفانه این بازی‌ها هرگز آنطوری که انتظار می‌رفت، موفق نشدند تا به مسیر دوست داشتنی‌شان ادامه دهند. با افزایش محبوبیت دیگر سبک‌ها مانند عناوین بتل رویال و یا حتی اکشن؛ این بازی‌ها خودشان را در یک قدمی شکست می‌دیدند. درست در همین بین بود که بازی‌سازها چاره‌ای جز فدا کردن چیزهایی که دوست داشتند، پیش رویشان نمی‌دیدند و همه‌چیز دست به دست هم داد تا بازی‌های استراتژیک دیگر نتوانند آنطوری که باید و شاید؛ عملکرد مناسبی داشته باشند و دوران طلایی این سبک از بازی‌ها خیلی زودتر از آن‌چیزی که بنظر می‌رسید، به انتهای مسیرش رسیده بود.

مطلب پیشنهادی:از کال آف دیوتی موبایل خسته شده‌اید؟ Battle Prime بازی کنیدشاید وقت تغییر تاکتیک رسیده باشد از کال آف دیوتی موبایل خسته شده‌اید؟ Battle Prime بازی کنید

منتهی با تمام این توضیحات، ماجرای دراماتیک بازی‌های استراتژیک؛ تنها به همین‌جا ختم نمی‌شد. این بازی‌ها شاید روی پلتفرم‌های اصلی؛ آنطوری که باید عالی عمل نکردند، اما روی پلتفرم موبایل به صورت فوق‌العاده‌ای دوست داشتنی و جذاب بودند که ما در این مطلب نیز می‌خواهیم نگاهی به آن‌ها داشته باشیم. بنابراین اگر شما نیز طرفدار بازی‌های استراتژیک – مدیریتی موبایلی هستید، خبر خوب برای شما این است که پلتفرم موبایل عناوین بسیار دوست داشتنی دارد که می‌توانید به سراغشان بروید و انتظارات بالایی نیز از آن‌ها داشته باشید.

خوشبختانه دنیای پلتفرم موبایل همیشه دنیایی غیرقابل پیش‌بینی و دوست داشتنی بوده است. صنعت موبایل گیمینگ همیشه دنیایی جذاب برای تجربه کردن بوده و ما نیز شاهد عناوین بسیار هیجان‌انگیزی روی این پلتفرم بوده‌ایم. خوشبختانه بازی‌های استراتژیک موبایلی؛ همیشه جذاب‌ بوده‌اند و پتانسیل‌های بالایی نیز داشته‌اند که بازی موبایلی Clash of Clans دقیقا مصداقی عالی برای این موضوع است. Clash of Clans یکی از افسانه‌ای‌ترین عناوین موبایلی یک دهه اخیر است که راه صدساله را یک شبه طی کرد.

منتهی وقتی استودیوی فنلاندی سوپرسل در سال ۲۰۱۲ بازی Clash of Clans را معرفی کرد، حتی فکرش را هم نمی‌کرد که روزی این بازی موبایلی بتواند تبدیل به بزرگ‌ترین بازی پلتفرم موبایل شود. اما بازی استراتژیک موبایلی Clash of Clans ثابت کرد که می‌تواند تاریخ‌ساز باشد و استودیوی سوپرسل را خیلی زودتر از آن‌چیزی که انتظار می‌رفت، تبدیل به یکی از بهترین بازی‌سازهای پلتفرم موبایل کرد که عناوین بزرگ دیگری نیز در کارنامه‌اش دیده می‌شود. بازی موبایلی Clash of Clans یک عنوان استراتژیک بود که به خوبی دنیایی جذاب از یک بازی مدیریتی را روی پلتفرم موبایل به تصویر کشیده بود و پتانسیل‌های بالایی نیز داشت.

مطلب پیشنهادی:معرفی بازی موبایلی Honor of Heirs؛ سفری جذاب به دنیای انیمه‌های دوست داشتنیجایگزینی برای بازی Genshin Impact معرفی بازی موبایلی Honor of Heirs؛ سفری جذاب به دنیای انیمه‌های دوست داشتنی

این بازی بقدری افسانه‌ای و دوست داشتنی بود که موفق شد تا به امتیاز متای ۷۴ برسد و الهام بخش بازی‌های بزرگ دیگری نیز شد. Clash of Clans از یک ایده ساده الهام گرفته بود و آن ایده را بقدری جذاب به تصویر کشید، که هرکسی عاشقش شد. این بازی همچنین موفق شد تا با نقدهای بسیار دلگرم‌کننده‌ای نیز رو به رو شود و تاکنون بیش از ۵۰۰ میلیون‌بار تنها روی سیستم عامل اندروید دانلود شده و امتیاز ۴.۶ از ۵ را نیز به دست آورده که آمار و ارقام فوق‌العاده‌ای برای یک بازی موبایلی است.

Clash of Clans یک بازی آنلاین موبایلی از سال ۲۰۱۲ است و نباید انتظار داستانی درگیرکننده این بازی را داشته باشید. البته این موضوع ابدا به معنای بد بودن بازی Clash of Clans نیست! بلکه همه‌چیز همانطوری که انتظار می‌رفت، فوق‌العاده بود و تیم سوپرسل تصمیم گرفته بود تا تمام تمرکز را صرف بخش گیم‌پلی بازی کند. Clash of Clans شاید در بخش داستانی آنطوری که باید و شاید عمل نکرده باشد، اما این بازی جذاب؛ یکی از بهترین بازی‌های استراتژیک موبایلی است و تجربه آن نیز ابدا خالی از لطف نیست.

برای اجرای بازی موبایلی Clash of Clans شما نیاز به دسترسی به اینترنت دارید

گیم‌پلی بازی موبایلی Clash of Clans تقریبا تمام آن‌چیزی را که شما از دنیای یک بازی استراتژیک انتظار دارید را پیش رویتان قرار خواهد داد. Clash of Clans از شما می‌خواهد که در دنیایی که ابدا شناختی از آن ندارید، برای بقای خودتان تلاش کنید. همه‌چیز در دنیای این بازی ساده است، شما باید دهکده خودتان را بسازید و در بازی با دیگر بازیکنان مقابله کنید. همانطور که از یک بازی استراتژیک انتظار می‌رود، شما در Clash of Clans باید ساختمان‌های مختلف را بسازید، آن‌ها را ارتقا دهید و رفته رفته در بازی قوی‌تر شوید.

مطلب پیشنهادی:با بازی موبایلی Hitman: Sniper تبدیل به قاتلی حرفه‌ای شویدبه اتحادیه سایه‌ها بپیوندید با بازی موبایلی Hitman: Sniper تبدیل به قاتلی حرفه‌ای شوید

دیوارها، ساختمان‌های دفاعی و کمپ‌ها؛ تنها بخشی از چیزهایی هستند که در دنیای این بازی می‌توانید آن‌ها را بسازید. Clash of Clans همانطور که می‌دانید، یک بازی استراتژیک است و طبیعتا تعامل شما با دیگر بازیکنان در دنیای Clash of Clans بسیار حائز اهمیت است. دربازی ۳ منبع بسیار مهم هستند که باید از آن‌ها استفاده کنید. الکسیر برای ساخت‌ نیروها و ارتقای آن‌ها استفاده می‌شود، گلد که برای ساخت ساختمان‌های جدید و ارتقای ساختمان‌ها و دیوارها مورد نیاز است، و کمیاب‌ترین منبع بازی؛ که همان دارک الکسیر است که برای ساخت هیروها و نیروهای بسیار قوی مورد نیاز است.

بازی موبایلی Clash of Clans در طی یک دهه اخیر؛ به طرز فوق‌العاده‌ای پیشرفت کرده است و شما در این بازی می‌توانید به سراغ بخش‌های مختلفی بروید. منتهی مهم‌ترین بخش بازی مربوط به کلن وارها می‌شود که در آن شما باید با کمک دیگر اعضای کلنتان؛ با دیگر بازیکنان مبارزه کنید. همچنین Clash of Clans در آپدیت‌های اخیر خود، بخشی جدید با نام Clan Capital را نیز به این بازی اضافه کرده است که سبب جذابیت هرچه بیشتر این بازی موبایلی شده است.

در بخش جلوه‌های بصری و گرافیک بازی Clash of Clans؛ می‌توان گفت که این بازی نسبت به نسخه‌های اولیه به طرز باور نکردنی پیشرفت کرده است. در آپدیت‌های اخیر؛ جزئیات بازی به طرز دوست داشتنی بهتر شده‌اند و بازی موبایلی Clash of Clans شاید کالبدی قدیمی داشته باشد، اما به شدت دوست داشتنی و مورد احترام است. این موضوع در بخش جلوه‌های صوتی بازی نیز یکسان است و همه‌چیز دست به دست هم داده تا این بازی موبایلی یک عنوان فوق‌العاده و جذاب باشد.

پیشنهاد می‌شه!

دنیای پلتفرم موبایل مملو است از اتفاقات دوست داشتنی که گاهی تبدیل به موضوعاتی افسانه‌ای می‌شوند. منتهی درست در این بین نیز بازی موبایلی Clash of Clans جزو برترین عناوین استراتژیک موبایلی است که درست در سال ۲۰۱۲ برای پلتفرم موبایل توسعه پیدا کرد و یکی از برترین بازی‌های استراتژیک – مدیریتی این پلتفرم است که حتی پس از گذشت چیزی بیش از ۱۰ سال از انتشارش؛ همچنان طرفداران خاص خودش را نیز دارد.

Clash of Clans
Clash of Clans
  • سازنده سوپرسل
  • سیستم عامل iOS اندروید
  • ژانراستراتژیک
  • حجم340 مگابایت

کپی شد https://vgto.ir/js1
نظرات
0 0 امتیازها
امتیاز مطلب
0 دیدگاه
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات
0
نظرت رو حتما بهمون بگو!x