ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

که های کوان Critics Choice 2023
اخبار و مقالات

برندگان جوایز Critics Choice Awards 2023 مشخص شدند

مدت کوتاهی پس از مراسم گلدن گلوب 2023، صبح امروز نوبت به جوایز منتقدان یا Critics Choice Awards 2023 رسید که برندگانش را به دنیا معرفی کند. فیلم «همه چیز، همه جا، ناگهان» یا Everything, ...

رایان زجاجی
نوشته شده توسط رایان زجاجی | ۲۶ دی ۱۴۰۱ | ۱۹:۳۰

مدت کوتاهی پس از مراسم گلدن گلوب 2023، صبح امروز نوبت به جوایز منتقدان یا Critics Choice Awards 2023 رسید که برندگانش را به دنیا معرفی کند.

فیلم «همه چیز، همه جا، ناگهان» یا Everything, Everywhere, All at Once یکی از بزرگ‌ترین غافلگیری‌های سال میلادی گذشته بود و علی‌رغم داشتن ده رقیب قدرتمند، همچون «فیبلمن‌ها»، «تار» و «بَنشی‌های اینیشرین» توانست به عنوان بهترین فیلم این جشنواره اعلام شود. این تنها جایزه‌ای نبود که این فیلم دریافت کرد، چرا که دنیل کوان و دنیل شاینرت برای کارگردانی و نوشتن فیلم‌نامه آن جایزه بهترین کارگردان و بهترین فیلم‌نامه جدید را دریافت کردند. از طرفی دیگر، که های کوان هم موفقیت خود در گلدن گلوب را تکرار کرد و توانست به عنوان بهترین بازیگر مرد نقش مکمل یک جایزه دریافت کند. این فیلم همچنین موفق به کسب جایزه بهترین تدوین نیز شد.

فیلم همه چیز همه جا ناگهان

کیت بلانشت برای نقشش در فیلم Tár جایزه بهترین بازیگر زن را کسب کرد و اکنون می‌توان قاطعانه گفت که او با اختلاف بیشترین شانس را برای کسب این جایزه در اسکار دارد. از طرفی دیگر برندن فریزر برای نقشش در فیلم The Whale را داریم؛ او همواره به عنوان بخت اول جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره‌های مختلف شناخته می‌شد و علی‌رغم این که آن را در گلدن گلوب به آستین باتلر باخت (احتمالا به علت رابطه شکراب میان فریزر و گلدن گلوب)، در جوایز منتقدان این جایزه را به دست آورد. آنجلا بست نیز به واسطه نقشش در Black Panther: Wakanda Forever همچون گلدن گلوب به عنوان بهترین بازیگر زن نقش مکمل انتخاب شد.

مطلب پیشنهادی
حل معما همراه با برترین جرم‌شناسان!
بهترین سریال های معمایی | ۲۴ سریال برای کاراگاهان تیزبین + IMDB

اما برویم سراغ جوایز تلویزیونی. احتمالا می‌دانید که «بهتره با سال تماس بگیری» یا Better Call Saul به طور کامل در گلدن گلوب ناکام ماند تا رسما صفر جایزه از کل تاریخ این مراسم دریافت کرده باشد. باید دید این سریال می‌تواند طلسم خود را در جوایز Emmy بشکند یا خیر، اما در هر صورت این اثر از وینس گیلیگن در جوایز منتقدان خوش درخشید. علاوه بر جایزه بهترین سریال درام برای Better Call Saul، باب اودنکرک و جانکارلو اسپوزیتو توانستند به ترتیب جایزه بهترین بازیگر مرد و بهترین بازیگر مرد نقش مکمل در سریال درام را به خانه ببرند.

از دیگر جوایز بخش تلویزیون می‌توان به بهترین سریال کمدی اشاره کرد که مطابق انتظارات به دست Abbott Elementary رسید. از طرفی دیگر The Dropout توانست یک جایزه برای خود به عنوان بهترین سریال کوتاه، و جایزه بهترین بازیگر زن در سریال کوتاه برای آماندا سیفرید را به ارمغان آورد. جین اسمارت هم برای نقشش در سریال Hacks جایزه بهترین بازیگر زن در سریال درام را دریافت کرد. از دیگر برندگان قابل توجه می‌توان به زندیا از Euphoria به عنوان بهترین بازیگر زن در سریال درام، هنری وینکلر از Barry به عنوان بهترین بازیگر مرد نقش مکمل در سریال کمدی و جرمی آلن وایت از The Bear به عنوان بهترین بازیگر مرد در سریال کمدی اشاره کرد.

مطلب پیشنهادی
اولین برداشت از زندگی در پناهگاه
نقد سریال Silo | سیلو آخرالزمانی

در ادامه می‌توانید لیست مهم‌ترین جوایز مراسم Critics Choice 2023 را مشاهده کنید. برندگان هر بخش در سطر اول و با حروف پررنگ مشخص شده‌اند:

بهترین فیلم

  • “Everything Everywhere All at Once” (A24)
  • “Avatar: The Way of Water” (20th Century Studios)
  • “Babylon” (Paramount Pictures)
  • “The Banshees of Inisherin” (Searchlight Pictures)
  • “Elvis” (Warner Bros.)
  • “The Fabelmans” (Universal Pictures)
  • “Glass Onion: A Knives Out Mystery” (Netflix)
  • “RRR” (Variance Films)
  • “Tár” (Focus Features)
  • “Top Gun: Maverick” (Paramount Pictures)
  • “Women Talking” (MGM/United Artists Releasing)

بهترین بازیگر زن

  • Cate Blanchett – “Tár” (Focus Features)
  • Viola Davis – “The Woman King” (Sony Pictures)
  • Danielle Deadwyler – “Till” (Orion/United Artists Releasing)
  • Margot Robbie – “Babylon” (Paramount Pictures)
  • Michelle Williams – “The Fabelmans” (Universal Pictures)
  • Michelle Yeoh – “Everything Everywhere All at Once” (A24)
برندن فریزر The Whale

بهترین بازیگر مرد

  • Brendan Fraser – “The Whale” (A24)
  • Austin Butler – “Elvis” (Warner Bros.)
  • Tom Cruise – “Top Gun: Maverick” (Paramount Pictures)
  • Colin Farrell – “The Banshees of Inisherin” (Searchlight Pictures)
  • Paul Mescal – “Aftersun” (A24)
  • Bill Nighy – “Living” (Sony Pictures Classics)

بهترین کارگردان

  • Daniel Kwan and Daniel Scheinert – “Everything Everywhere All at Once” (A24)
  • James Cameron – “Avatar: The Way of Water” (20th Century Studios)
  • Damien Chazelle – “Babylon” (Paramount Pictures)
  • Todd Field – “Tár” (Focus Features)
  • Baz Luhrmann – “Elvis” (Warner Bros.)
  • Martin McDonagh – “The Banshees of Inisherin” (Searchlight Pictures)
  • Sarah Polley – “Women Talking” (MGM/United Artists Releasing)
  • Gina Prince-Bythewood – “The Woman King” (Sony Pictures)
  • S.S. Rajamouli – “RRR” (Variance Films)
  • Steven Spielberg – “The Fabelmans” (Universal Pictures)

بهترین سریال کوتاه

  • “The Dropout” (Hulu)
  • “Gaslit” (Starz)
  • “The Girl from Plainville” (Hulu)
  • “The Offer” (Paramount+)
  • “Pam & Tommy” (Hulu)
  • “Station Eleven” (HBO Max)
  • “This Is Going to Hurt” (AMC+)
  • “Under the Banner of Heaven” (FX)
سریال Better Call Saul

بهترین سریال درام

  • “Better Call Saul” (AMC)
  • “Andor” (Disney+)
  • “Bad Sisters” (Apple TV+)
  • “The Crown” (Netflix)
  • “Euphoria” (HBO)
  • “The Good Fight” (Paramount+)
  • “House of the Dragon” (HBO)
  • “Severance” (Apple TV+)
  • “Yellowstone” (Paramount Network)

بهترین بازیگر جوان

  • Gabriel LaBelle – “The Fabelmans” (Universal Pictures)
  • Frankie Corio – “Aftersun” (A24)
  • Jalyn Hall – “Till” (Orion/United Artists Releasing)
  • Bella Ramsey – “Catherine Called Birdy” (Amazon Studios)
  • Banks Repeta – “Armageddon Time” (Focus Features)
  • Sadie Sink – “The Whale” (A24)

بهترین کمدی

  • “Glass Onion: A Knives Out Mystery” (Netflix)
  • “The Banshees of Inisherin” (Searchlight Pictures)
  • “Bros” (Universal Pictures)
  • “Everything Everywhere All at Once” (A24)
  • “Triangle of Sadness” (Neon)
  • “The Unbearable Weight of Massive Talent” (Lionsgate)
مطلب پیشنهادی
بهترین فرصت برای آشنایی با بهترین آثار انیمه‌ای
۱۰ انیمه سریالی برتر برای کسانی که به انیمه علاقه ندارند

بهترین جمع بازیگران

  • “Glass Onion: A Knives Out Mystery” (Netflix)
  • “The Banshees of Inisherin” (Searchlight Pictures)
  • “Everything Everywhere All at Once” (A24)
  • “The Fabelmans” (Universal Pictures)
  • “The Woman King” (Sony Pictures)
  • “Women Talking” (MGM/United Artists Releasing)

بهترین سریال غیرانگلیسی

  • “Pachinko” (Apple TV+)
  • “1899” (Netflix)
  • “Borgen” (Netflix)
  • “Extraordinary Attorney Woo” (Netflix)
  • “Garcia!” (HBO Max)
  • “The Kingdom Exodus” (MUBI)
  • “Kleo” (Netflix)
  • “My Brilliant Friend” (HBO)
  • “Tehran” (Apple TV+)

بهترین سریال انیمیشنی

  • “Harley Quinn” (HBO Max)
  • “Bluey” (Disney+)
  • “Bob’s Burgers” (Fox)
  • “Genndy Tartakovsky’s Primal” (Adult Swim)
  • “Star Trek: Lower Decks” (Paramount+)
  • “Undone” (Prime Video)

بهترین فیلم تلویزیونی

  • “Weird: The Al Yankovic Story” (The Roku Channel)
  • “Fresh” (Hulu)
  • “Prey” (Hulu)
  • “Ray Donovan: The Movie” (Showtime)
  • “The Survivor” (HBO)
  • “Three Months” (Paramount+)
زندیا Euphoria

بهترین بازیگر زن در سریال درام

  • Zendaya – “Euphoria” (HBO)
  • Christine Baranski – “The Good Fight” (Paramount+)
  • Sharon Horgan – “Bad Sisters” (Apple TV+)
  • Laura Linney – “Ozark” (Netflix)
  • Mandy Moore – “This Is Us” (NBC)
  • Kelly Reilly – “Yellowstone” (Paramount Network)

بهترین بازیگر مرد در سریال درام

  • Bob Odenkirk – “Better Call Saul” (AMC)
  • Jeff Bridges – “The Old Man” (FX)
  • Sterling K. Brown – “This Is Us” (NBC)
  • Diego Luna – “Andor” (Disney+)
  • Adam Scott – “Severance” (Apple TV+)
  • Antony Starr – “The Boys” (Prime Video)

بهترین جلوه‌های ویژه

  • “Avatar: The Way of Water” (20th Century Studios)
  • “The Batman” (Warner Bros.)
  • “Black Panther: Wakanda Forever” (Marvel Studios)
  • “Everything Everywhere All at Once” (A24)
  • “RRR” (Variance Films)
  • “Top Gun: Maverick” (Paramount Pictures)

بهترین تدوین

  • Paul Rogers – “Everything Everywhere All at Once” (A24)
  • Stephen Rivkin, David Brenner, John Refoua, James Cameron – “Avatar: The Way of Water” (20th Century Studios)
  • Tom Cross – “Babylon” (Paramount Pictures)
  • Matt Villa, Jonathan Redmond – “Elvis” (Warner Bros.)
  • Monika Willi – “Tár” (Focus Features)
  • Eddie Hamilton – “Top Gun: Maverick” (Paramount Pictures)

بهترین فیلم‌برداری 

  • Claudio Miranda – “Top Gun: Maverick” (Paramount Pictures)
  • Russell Carpenter – “Avatar: The Way of Water” (20th Century Studios)
  • Linus Sandgren – “Babylon” (Paramount Pictures)
  • Roger Deakins – “Empire of Light” (Searchlight Pictures)
  • Janusz Kaminski – “The Fabelmans” (Universal Pictures)
  • Florian Hoffmeister – “Tár” (Focus Features)
سریال Abbott Elementary

بهترین سریال کمدی

  • “Abbott Elementary” (ABC)
  • “Barry” (HBO)
  • “The Bear” (FX)
  • “Better Things” (FX)
  • “Ghosts” (CBS)
  • “Hacks” (HBO Max)
  • “Reboot” (Hulu)
  • “Reservation Dogs” (FX)

بهترین بازیگر زن در سریال کمدی

  • Jean Smart – “Hacks” (HBO Max)
  • Christina Applegate – “Dead to Me” (Netflix)
  • Quinta Brunson – “Abbott Elementary” (ABC)
  • Kaley Cuoco – “The Flight Attendant” (HBO Max)
  • Renée Elise Goldsberry – “Girls5eva” (Peacock)
  • Devery Jacobs – “Reservation Dogs” (FX)

بهترین بازیگر مرد در سریال کمدی

  • Jeremy Allen White – “The Bear” (FX)
  • Matt Berry – “What We Do in the Shadows” (FX)
  • Bill Hader – “Barry” (HBO)
  • Keegan-Michael Key – “Reboot” (Hulu)
  • Steve Martin – “Only Murders in the Building” (Hulu)
  • D’Pharaoh Woon-A-Tai – “Reservation Dogs” (FX)
مطلب پیشنهادی
از نورمن بیتس تا دکستر مورگان
بهترین سریال ها درباره قاتلان زنجیره ای

بهترین فیلم انیمیشنی

  • “Guillermo del Toro’s Pinocchio” (Netflix)
  • “Marcel the Shell with Shoes On” (A24)
  • “Puss in Boots: The Last Wish” (DreamWorks Animation)
  • “Turning Red” (Pixar)
  • “Wendell & Wild” (Netflix)

بهترین بازیگر زن در سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی

  • Amanda Seyfried – The Dropout (Hulu)
  • Julia Garner – “Inventing Anna” (Netflix)
  • Lily James – “Pam & Tommy” (Hulu)
  • Amber Midthunder – “Prey” (Hulu)
  • Julia Roberts – “Gaslit” (Starz)
  • Michelle Pfeiffer – “The First Lady” (Showtime)

بهترین بازیگر مرد در فیلم تلویزیونی یا سریال کوتاه

  • Daniel Radcliffe – “Weird: The Al Yankovic Story” (The Roku Channel)
  • Ben Foster – “The Survivor” (HBO)
  • Andrew Garfield – “Under the Banner of Heaven” (FX)
  • Samuel L. Jackson – “The Last Days of Ptolemy Grey” (Apple TV+)
  • Sebastian Stan – “Pam & Tommy” (Hulu)
  • Ben Whishaw – “This is Going to Hurt” (AMC+)

بهترین موسیقی متن

  • Hildur Guðnadóttir – “Tár” (Focus Features)
  • Michael Giacchino – “The Batman” (Warner Bros.)
  • Justin Hurwitz – “Babylon” (Paramount Pictures)
  • John Williams – “The Fabelmans” (Universal Pictures)
  • Alexandre Desplat – “Guillermo del Toro’s Pinocchio” (Netflix)
  • Hildur Guðnadóttir – “Women Talking” (MGM/United Artists Releasing)

بهترین فیلم‌نامه جدید

  • Daniel Kwan, Daniel Scheinert – “Everything Everywhere All at Once” (A24)
  • Charlotte Wells – “Aftersun” (A24)
  • Martin McDonagh – “The Banshees of Inisherin” (Searchlight Pictures)
  • Steven Spielberg, Tony Kushner – “The Fabelmans” (Universal Pictures)
  • Todd Field – “Tár” (Focus Features)

بهترین فیلم‌نامه اقتباسی

  • Sarah Polley – “Women Talking” (MGM/United Artists Releasing)
  • Rian Johnson – “Glass Onion: A Knives Out Mystery” (Netflix)
  • Kazuo Ishiguro – “Living” (Sony Pictures Classics)
  • Rebecca Lenkiewicz – “She Said” (Universal Pictures)
  • Samuel D. Hunter – “The Whale” (A24)

بهترین بازیگر زن نقش مکمل

  • Angela Bassett – “Black Panther: Wakanda Forever” (Marvel Studios)
  • Jessie Buckley – “Women Talking” (MGM/United Artists Releasing)
  • Kerry Condon – “The Banshees of Inisherin” (Searchlight Pictures)
  • Jamie Lee Curtis – “Everything Everywhere All at Once” (A24)
  • Stephanie Hsu – “Everything Everywhere All at Once” (A24)
  • Janelle Monáe – “Glass Onion: A Knives Out Mystery” (Netflix)

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل

  • Ke Huy Quan – “Everything Everywhere All at Once” (A24)
  • Paul Dano – “The Fabelmans” (Universal Pictures)
  • Brendan Gleeson – “The Banshees of Inisherin” (Searchlight Pictures)
  • Judd Hirsch – “The Fabelmans” (Searchlight Pictures)
  • Barry Keoghan – “The Banshees of Inisherin” (Searchlight Pictures)
  • Brian Tyree Henry – “Causeway” (A24/Apple Original Films)
هنری وینکلر Barry

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل در سریال کمدی

  • Henry Winkler – “Barry” (HBO)
  • Brandon Scott Jones – “Ghosts” (CBS)
  • Leslie Jordan – “Call Me Kat” (Fox)
  • James Marsden – “Dead to Me” (Netflix)
  • Chris Perfetti – “Abbott Elementary” (ABC)
  • Tyler James Williams – “Abbott Elementary” (ABC)

بهترین بازیگر زن نقش مکمل در سریال کمدی

  • Sheryl Lee Ralph – “Abbott Elementary” (ABC)
  • Paulina Alexis – “Reservation Dogs” (FX)
  • Ayo Edebiri – “The Bear” (FX)
  • Marcia Gay Harden – “Uncoupled” (Netflix)
  • Janelle James – “Abbott Elementary” (ABC)
  • Annie Potts – “Young Sheldon” (CBS)

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل در سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی

  • Paul Walter Hauser – “Black Bird” (Apple TV+)
  • Murray Bartlett – “Welcome to Chippendales” (Hulu)
  • Domhnall Gleeson – “The Patient” (FX)
  • Matthew Goode – “The Offer” (Paramount+)
  • Ray Liotta – “Black Bird” (Apple TV+)
  • Shea Whigham – “Gaslit” (Starz)

بهترین بازیگر زن نقش مکمل در سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی

  • Niecy Nash-Betts – “Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story” (Netflix)
  • Claire Danes – “Fleishman Is in Trouble” (FX)
  • Dominique Fishback – “The Last Days of Ptolemy Grey” (Apple TV+)
  • Betty Gilpin – “Gaslit” (Starz)
  • Melanie Lynskey – “Candy” (Hulu)
  • Juno Temple – “The Offer” (Paramount+)

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل در سریال درام

  • Giancarlo Esposito – “Better Call Saul” (AMC)
  • Andre Braugher – “The Good Fight” (Paramount+)
  • Ismael Cruz Córdova – “The Lord of the Rings: The Rings of Power” (Prime Video)
  • Michael Emerson – “Evil” (Paramount+)
  • John Lithgow – “The Old Man” (FX)
  • Matt Smith – “House of the Dragon” (HBO)

بهترین بازیگر زن نقش مکمل در سریال درام

  • Jennifer Coolidge – “The White Lotus” (HBO)
  • Milly Alcock – “House of the Dragon” (HBO)
  • Carol Burnett – “Better Call Saul” (AMC)
  • Julia Garner – “Ozark” (Netflix)
  • Audra McDonald – “The Good Fight” (Paramount+)
  • Rhea Seehorn – “Better Call Saul” (AMC)

بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان

  • “RRR” (Variance Films)
  • “All Quiet on the Western Front” (Netflix)
  • “Argentina, 1985” (Amazon Studios)
  • “Bardo, False Chronicle of a Handful of Truths” (Netflix)
  • “Close” (A24)
  • “Decision to Leave” (Mubi)
مطلب پیشنهادی
عناوینی هیجان‌انگیز برای طرفداران سبک جنایی!
بهترین سریال‌های جنایی کره‌ای | همراهی با قاتلان کره در این ۲۱ سریال

چرا همه بازی‌ها در حال نقش آفرینی شدن هستند؟

با کلیک روی تصویر از یوتوب ویجیاتو تماشا کنید!
دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • casinooo.blogfa.com
    casinooo.blogfa.com | ۲۷ دی ۱۴۰۱

    اگه منتقدا اینجاتازه فهمیدن چه چیزیه چطور تو گلدن کلوپ جایزه نبرد؟

مطالب پیشنهادی