خانه قهرمان ۱۶ ساله جام جهانی فورتنایت مورد حمله نیروهای ویژه پلیس قرار گرفت

وقتی قهرمان جهان هم از شر سوات در امان نیست!

۰

اوایل مرداد ماه بود که جام جهانی فورتنایت در شهر نیویورک به پایان رسید و کایل گیرس‌دورف جایزه ۳ میلیون دلاری را از آن خود کرد. کایل که با نام مستعار بوگا (Bugha) نیز شناخته می‌شود، به سرعت به فردی شناخته شده در صنعت بازی‌های ویدیویی تبدیل شد؛ اتفاقی که چندان برای او خوشایند نبوده و باعث شده تا به یک هدف عالی برای افراد سودجو تبدیل شود؛ بوگا اخیراً قربانی سوات (Swat) شده است.

سوات به شرایطی گفته می‌شود که در آن یک فرد با زنگ زدن به نیروی پلیس گزارشی غلط درباره قتل، اقدام به گروگانگیری یا موارد این چنینی می‌دهد تا نیروهای ویژه به خانه فرد مورد نظر هجوم ببرند. این عمل بسیار خطرناک بوده و غیرقانونی نیز محسوب می‌شود، زیرا در گذشته باعث مرگ یا زخمی شدن افراد بی‌گناه شده است. خوشبختانه، در جریان حمله نیروهای ویژه پلیس به خانه بوگا هیچ فردی آسیب ندید.

بوگا

بوگا در حال استریم فورتنایت از طریق توییچ بود که خانه‌اش مورد حمله نیروهای ویژه پلیس قرار گرفت. در نتیجه این اتفاق، از پشت میز کامپیوتر بلند شد تا بتواند مشکل به وجود آمده را به همراه اعضای خانواده‌اش حل کند. پس از چند دقیقه، بوگا پشت میز بازگشته و توضیح می‌دهد یکی از نیروهای ویژه پلیس از همسایه‌های آن‌ها بوده و او را می‌شناخته است. در نتیجه هیچ کس آسیب ندیده. همچنین در این مدت که مشغول گفتگو با نیروهای ویژه پلیس بوده، هم‌تیمی‌هایش رقابت را با پیروزی به اتمام رساندند.

یکی از مشهورترین اتفاقات ناراحت کننده مرتبط با سوات در سال ۲۰۱۷ رخ داد. در نتیجه یک گزارش غلط، اندرو فینچ ۲۸ ساله که صاحب دو فرزند نیز بود، به محض باز کردن در ورودی خانه مورد اصابت گلوله نیروهای ویژه پلیس قرار گرفت و جان باخت. بعدها مشخص شد اندرو در یکی از رقابت‌های آنلاین Call of Duty: WW2 با فردی با نام تایلر بریس هم‌تیمی شده و درگیری لفظی میان آن‌ها به وجود می‌آید. پس از این درگیری لفظی، باریس تصمیم می‌گیرد تا با دادن گزارش غلط به نیروهای پلیس درباره فینچ، او را به دردسر بیندازد.

در پی اتفاقات تراژدیک این چنینی، قانون‌گذاران تلاش کردند تا با اقدامات مختلف افراد را از ارائه گزارش‌های غلط یا سوات بازدارند. یکی از این اقدامات، حکم‌های سنگین برای افراد مجرم بوده است. برای مثال، می‌توان به تایلر باریس اشاره کرد که نهایتاً به ۲۰ سال زندان محکوم شد. با اینحال، خطر سوات همچنان اشخاص مشهور، به خصوص استریمرها را تهدید می‌کند.

در پایان، لازم به ذکر است فردی که گزارش غلط درباره خانه بوگا داده بود دستگیر شد.

.کپی شد https://vgto.ir/o7

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...