معرفی اسپین‌آف موبایلی Tomb Raider Reloaded؛ پیش به سوی مقبره‌هایی کشف‌نشده

معرفی اسپین‌آف موبایلی Tomb Raider Reloaded؛ پیش به سوی مقبره‌هایی کشف‌نشده

بازهم یک ماجراجویی دیگر پیش‌روی لارا کرفت و دوستانش است

۴ هفته پیش ۴.۴ ذخیره

اگر علاقه‌مند به تجربه بازی‌های اکشن – آرکید موبایلی هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید Tomb Raider Reloaded همراه ویجیاتو باشید.

شما را نمی‌دانم؛ اما برای من هرگز بازی‌های آرکید گزینه اولی در دنیای بازی‌های ویدیویی نبوده‌اند. معمولا وقتی صحبت از تجربه عناوین اکشن – آرکید می‌شود، کمترکسی انتظار رو به رو شدن با عناوینی دوست داشتنی از دنیای این سبک از بازی‌ها را دارد. اما خب به هرحال ابدا نمی‌توان منکر حضور این سبک از بازی‌ها شد و از طرفی نیز؛ این بازی‌ها طرفداران خاص خودشان را دارند. همچنین تاریخچه بازی‌های آرکید به دهه‌ها قبل و به اولین دستگاه‌های آرکید بر می‌گردد. درست در اوایل دهه ۹۰ میلادی بود که عناوین آرکید متولد شدند و در آن دوران؛ تنوع بسیار زیادی را نیز شامل می‌شدند. صحبت از بازی‌هایی است که روزی پادشاه عناوین ویدیویی بودند و امروزه؛ دیگر کمترکسی به سراغشان می‌رود.

طولی نکشید که بازی‌سازها متوجه ایرادات بزرگی در دنیای بازی‌های آرکید شدند. این بازی‌ها هرگز عملکرد موفقیت‌آمیز نسبتا خوبی داشتند، اما خب، از آن‌جایی که کالبدشان درست از همان روزهای ابتدایی متولد این بازی‌ها تا به اکنون تغییر نکرده بود؛ آن‌ها نیاز داشتند که برای عامه‌پسندتر شدن این بازی‌ها؛ عناوین آرکید را با دیگر سبک‌های محبوب ترکیب کنند. خوشبختانه عناوین اکشن گزینه بسیار خوبی برای بازی‌سازها بودند تا بخواهند که با استفاده از پتانسیل‌هایی که دارند؛ مکمل خوبی عناوین آرکید باشند.

مطلب پیشنهادی:معرفی بازی موبایلی Northgard؛ بقا در دل سرزمین وایکینگ‌هابقا در دنیای یخ‌زده و ناشناخته معرفی بازی موبایلی Northgard؛ بقا در دل سرزمین وایکینگ‌ها

اما خب درست از طرفی نیز؛ این پایان مسیر نبود و به لطف حضور پلتفرم موبایل و پیشرفت صنعت بازی‌سازی؛ فرصتی فراهم شد تا بازی‌سازها بتوانند از پتانسیل‌های خوب این پلتفرم استفاده کنند. طبیعتا این موضوع خبر بسیار خوبی برای طرفداران بازی‌های آرکید بود. زیراکه پلتفرم موبایل می‌توانست امید از دست رفته آن‌ها را مجدد زنده کند و همه‌چیز دست به دست هم داد تا این پلتفرم نه‌تنها پلتفرمی جذاب باشد، بلکه تبدیل به آخرین سنگر سبک‌هایی مانند بازی‌های آرکید و یا حتی استراتژیک شد و البته که خلاقیت بازی‌سازهای موبایلی نیز در این موضوع چندان بی‌تاثیر نبود.باید اعتراف کرد که یکی از محبوب‌ترین فرنچایزهای آرکید روی موبایل؛ مربوط به سری بازی‌های Reloaded از استودیوی اسکوئر انیکس می‌شد که با عناوین بسیاری مانند Deus Ex Reloaded موفق شده بود تا سهم خوبی از بازار بازی‌های آرکید داشته باشد. منتهی درست در سال ۲۰۲۲ بود که امتیاز این فرنچایز به استودیوی کانادایی Emerald City Games فروخته شد و آن‌ها نیز در اولین تجربه خودشان به سراغ فرنچایز Tomb Raider رفتند و اسپین‌آف موبایلی این بازی را نیز با نام Tomb Raider Reloaded ابتدا در سال ۲۰۲۲ صرفا به صورت کلوز بتا برای یکسری از ریجن‌های خاص و نهایتا در سال ۲۰۲۳ با همکاری استودیوی CDE Entertainment به صورت کاملا رسمی منتشر کردند.

Tomb Raider Reloaded یک بازی دوست داشتنی و مورد احترام موبایلی بود که توانستد که با امتیازات بسیار خوبی مواجه شود. این بازی برای پایبندی بیشتر به فرنچایز Tomb Raider؛ به سراغ کاراکتر اصلی این مجموعه – Lara Croft – رفت و ماجراهای این شخصیت را در کالبد یک بازی موبایلی روایت کرد. همچنین بازی موبایلی Tomb Raider Reloaded از سوی منتقدان نیز بسیار مورد توجه قرار گرفت و استودیوی مستقل Emerald City Games؛ با این بازی موبایلی توانسته بود که نظرات مثبت کاربران و منتقدان عناوین ویدیویی را به سمت خودش جلب کند.

مطلب پیشنهادی:طرفدار دنیای باب اسفنجی هستید؟ این بازی موبایلی گزینه خوبی برای شماستBattle for Bikini Bottom یک بازی باکیفیت کنسولی برای موبایل است طرفدار دنیای باب اسفنجی هستید؟ این بازی موبایلی گزینه خوبی برای شماست

معمولا سری بازی‌های Tomb Raider از نظر داستانی عملکرد متوسط رو به بالا دارند و داستان این بازی‌ها در یکسری از نسخه‌ها بقدری جذاب است که می‌تواند شما را تا ساعت‌ها درگیر خودش کند. خوشبختانه این موضوع نیز درباره بازی موبایلی Tomb Raider Reloaded صدق می‌کند و شما اگرچه با داستانی چندان عمیق طرف نیستید، اما بازهم می‌توان گفت که بازی موبایلی Tomb Raider Reloaded نسبت به سبکی که دارد، موفق شده است تا داستانی در حد و اندازه یک اسپین‌آف موبایلی از دنیای Tomb Raider را برای مخاطبان به تصویر بکشد.

اگر از بخش داستانی این بازی عبور کنیم و خودمان را به بخش گیم‌پلی Tomb Raider Reloaded برسانیم؛ به جرات می‌توانم بگویم که گیم‌پلی این بازی موبایلی اگرچه از کالبدی کلاسیک و کلیشه‌ای پیروی می‌کند و هر از چندگاهی نیز تبدیل به یک بازی Beat ’em up می‌شود، اما بازهم به سبب خلاقیت استودیوی Emerald City Games؛ اسپین‌آف موبایلی Tomb Raider Reloaded بسیار خوب از آب درآمده و این استودیوی توانسته است که یک سبک فراموش‌شده را؛ تبدیل به یک بازی جذاب و دوست داشتنی کند.بازی Tomb Raider Reloaded یک عنوان کاملا آفلاین موبایلی است

از طرفی نیز تنوع بسیار خوب دشمنان در دنیای بازی موبایلی Tomb Raider Reloaded؛ سبب جذابیت هرچه بیشتر این عنوان موبایلی شده‌اند. طراحی مراحل بازی نیز بسیار خوب است و شما از تجربه بازی موبایلی Tomb Raider Reloaded نهایت لذت خواهید برد. مکانیزم اصلی بازی به این صورت است که شما باید مراحل خواسته شده را یکی پس از دیگری پشت سر بگذارید و با جمع کردن امتیازات مختلف، قابلیت‌ها و توانایی‌هایتان را ارتقا دهید.

مطلب پیشنهادی:معرفی بازی Ninja Turtles: Legends؛ لاکپشت‌های نینجا روی موبایلاین بازی موبایلی را نباید از دست بدهید معرفی بازی Ninja Turtles: Legends؛ لاکپشت‌های نینجا روی موبایل

بازی موبایلی Tomb Raider Reloaded اگرچه خودش را یک بازی اکشن – آرکید موبایلی معرفی می‌کند، اما قابلیت‌های مختلفی که در این بازی حضور دارند، باعث شده‌اند تا Tomb Raider Reloaded به عنوان یک بازی هک اند اسلش با بن‌مایه المان‌های Beat ’em up نیز شناخته شود. بازی به صورت پلتفرمر دنبال می‌شود و شما باید در هر مرحله، در مقابل دشمنانی که مانند مور و ملخ به شما حمله می‌کنند، مقاومت کنید. پس بنابراین اگر به دنبال یک بازی جذاب موبایلی هستید، بازی موبایلی Tomb Raider Reloaded گزینه بسیار خوبی برای شماست.

خوشبختانه عملکرد خوب بازی Tomb Raider Reloaded در بخش جلوه‌های صوتی و موسیقی‌متن بازی نیز ادامه پیدا کرده است. Tomb Raider Reloaded اگرچه عنوانی از یک استودیوی مستقل است، اما ابدا نباید این بازی را دست کم گرفت. گرافیک و جلوه‌های بصری بازی نیز خوب هستند و باید اعتراف کرد که همه‌چیز دست به دست هم داده است تا دنیای بازی موبایلی Tomb Raider Reloaded یکی از بهترین عناوین آرکید موبایلی باشد.

پیشنهاد می‌شه!

اگر طرفدار سری بازی‌های Tomb Raider هستید، بازی Tomb Raider Reloaded یکی از زیباترین عناوینی است که می‌توانید روی موبایل در کالبد یک بازی آرکید به سراغش بروید. این بازی در سال ۲۰۲۲ به صورت بتا منتشر شد و نهایتا درست در سال ۲۰۲۳ بود که نسخه کامل آن نیز از راه رسید و گزینه بسیار خوبی برای طرفداران بازی‌های اکشن – آرکید موبایلی است.

Tomb Raider Reloaded
Tomb Raider ReloadedTomb Raider Reloaded
سازنده:Emerald City Games سبک:اکشن ، آرکید حجم:۲۰۷ مگابایت سیستم‌عامل:اندروید ، iOS

بیشتر بخوانید:

کپی شد https://vgto.ir/kyn
نظرات
4.4 5 امتیازها
امتیاز مطلب
0 دیدگاه
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات
0
نظرت رو حتما بهمون بگو!x