۱۴ موردی که پیش از تجربه Sekiro: Shadows Die Twice باید بدانید

پیش از تجربه‌ی Sekiro این موارد را به خوبی بخوانید

0

آخرین بازی شرکت From Software یعنی Sekiro: Shadows Die Twice را می‌توان یکی از سخت ترین بازی‌ها دانست. به حدی که برای خبره شدن در آن ممکن است چندین گیم پد و کنترلر را از بین ببرید. به همین دلیل در این مطلب تصمیم گرفتیم به ۱۴ مورد حیاتی که پیش از تجربه‌ی Sekiro: Shadows Die Twice باید بدانید اشاره کنیم. اگر هنوز سکیرو را بازی نکرده‌اید این مطلب را از دست ندهید.

۱۴. مخفی کاری را جدی بگیرید

مخفی کاری المانی بسیار مهم در بازی Sekiro: Shadows Die Twice به شمار می‌رود و می‌تواند باعث شود که ساده‌تر زنده بمانید. بسیاری از دشمنان بازی در حین مخفی با یک ضربه کشته می‌شوند. این در حالیست که در صورت درگیری رو در رو کار بسیار دشوارتری پیش رو خواهید داشت. این که یاد بگیرید دشمنان مختلف را چگونه از زوایای گوناگون از پا در بیاورید و تا حد امکان دیده نشوید باعث خواهد شد که بتوانید راحت تر در این بازی دوام بیاورید.

حتی در صورت برخورد با تعداد زیادی از دشمنان بهتر است تا حد امکان از دیده شدن توسط آن‌ها بپرهیزید. مخفی کاری در سکیرو اهمیت بسیار زیادی دارد.

۱۳. به خوبی دنیای بازی را بگردید

دنیای بازی Shadows Die Twice بسیار گسترده است و دشمنان زیادی در بازی وجود دارند. علاوه بر المان‌های خطرناک بازی، شما می‌توانید آیتم‌های کاربردی و به درد بخوری در دنیا پیدا کنید که به قدرتمند‌تر شدنتان کمک شایانی خواهند کرد. با قدرت بیشتر توانایی مبارزه‌ بیشتری خواهید داشت و می‌توانید ساده‌تر دشمنان را شکست دهید. به همین دلیل برای یافتن این آیتم‌ها باید به خوبی دنیای بازی را بگردید.

۱۲. دشمنان را برای یادگیری فنون جدید زیر نظر بگیرید

مبارزه با دشمنان در این بازی با اسپم کردن دکمه‌ها اتفاق نمی‌افتد. هرکدام از رقبا روش‌های خاص خود را برای حمله به شما و دفاع از خود خواهند داشت و برای این که بتوانید آن‌ها را شکست دهید باید به خوبی متوجه این متد‌ها بشوید. شما باید زمان قابل توجهی را صرف فهمیدن الگو‌های حرکتی دشمن کنید تا به بهترین استراتژی ممکن برای مبارزه دست پیدا کنید.

۱۱. تا حد امکان در ارتفاعات باشید

از آنجایی که مخفی کاری و غافلگیر کردن دشمنان اهمیت بسیار زیادی در گیم پلی بازی Sekiro: Shadows Die Twice دارد، بازیکنان باید تلاش کنند تا حد امکان از ارتفاعات بهره ببرند تا شرایط بهتری برای حمله به دشمنان خود داشته باشند. پریدن از ارتفاع روی سر یکی از دشمنان و کشتن او در یک لحظه، عبور از سد دشمنان از طریق سقف‌ها، فرار کردن از صحنه‌ درگیری و همچنین داشتن زاویه دید مناسب تر می‌توانند در این بازی به شما کمک کنند.

۱۰. با Hanbei The Undying تمرین کنید

یکی از ویژگی‌های Sekiro که کمک شایانی به بازیکنان می‌کند وجود Hanbei The Undying است. این موجود نامیرا مانند یک مانکن برای انجام تمرینات مختلف عمل می‌کند و با کمک آن می‌توانید با سلاح‌های جدید و کاربردشان و همچنین استراتژی‌های مختلف مبارزه بیشتر آشنا شوید. در صورتی که در مبارزه با یکی از دشمنان با مشکل مواجه شده‌اید، می‌توانید با کمک Hanbei The Undying پیش از مبارزه‌ رو در رو با دشمنان استراتژی‌ها و سلاح‌های مختلف را بررسی کنید تا تجربه‌ی بیشتری در مبارزات کسب کنید. اگرچه مبارزات واقعی در Sekiro بهترین معلم است اما نباید Hanbei The Undying را نادیده بگیرید.

۹. با سکه‌هایتان سکه بخرید

سکه واحد اصلی بازی Sekiro برای خریداری آیتم‌ها و سلاح‌های گوناگون از فروشنده‌هاست. مرگ بازیکنان باعث می‌شود تا نیمی از سکه‌هایی که در اختیار داشته از بین برود. از آنجایی که مرگ در Sekiro امری کاملا طبیعی و رایج به شمار می‌رود توصیه می‌کنیم که با خرید کیسه‌های سکه، پول خود را ذخیره کنید. به عنوان مثال خرید یک کیسه سکه‌ ۱۰۰ تایی ۱۱۰ سکه ارزش دارد اما باعث می‌شود که پس از مرگ آن را از دست ندهید.

۸. ترکیب سلاح‌هایتان را ساده نگه دارید

در حالی که عمدتا در مبارزات تنها از یک سلاح استفاده می‌کنید، بازی آیتم‌های مصرفی دیگری در اختیارتان قرار می‌دهد که در درگیری با دشمنان می‌توانند بسیار مفید باشند. بدترین اتفاقی که می‌تواند برای یک بازیکن بیفتد این است که در میانه‌ی درگیری بخواهد از آیتمی خاص استفاده کند و آن را در لیست دارایی‌هایش پیدا نکند. این اتفاق زمانی می‌افتد که کوله پشتی یا ترکیب دارایی‌هایتان به شدت شلوغ باشد. چرا که قطعا در حین درگیری‌ها بالاخره به یکی از موارد مصرفی نیاز پیدا خواهید کرد و مجبور می‌شوید در بین لیست پر تعداد آیتم‌ها به دنبال وسیله‌ مورد نظر بگردید. با این کار، هم زمان زیادی از شما گرفته می‌شود و هم این که ممکن است در معرض خطر مرگ قرار بگیرید. به همین دلیل توصیه می‌کنیم که تا حد امکان دارایی‌های خود را ساده نگه دارید.

۷. تا حد امکان سعی کنید زنده بمانید

مرگ همیشه یک اتفاق بد در بازی‌هاست اما در Shadows Die Twice به معنای از دست دادن آیتم‌های ارزشمند، امتیاز و سکه خواهد بود. در این بازی مکانیسمی تحت عنوان Dragonrot وجود دارد که تجربه‌ی مرگ را ناخوشایند‌تر می‌کند. این مکانیسم بسیاری از NPC ها را مریض می‌کند و تا زمانی که به طور کامل بهبود نیابند امکان تجربه‌ی ماموریت‌هایشان را نخواهید داشت. البته برخی مواقع Unseen Aid به داد بازیکنان می‌رسد. این مکانیسم باعث می‌شود که با احتمال ۳۰ درصد بتوانید بعد از مرگ وسایلتان را نگه دارید. با این که مرگ در Sekiro اتفاقی طبیعی محسوب می‌شود اما هرگز به مردن عادت نکنید.

۶. راه‌های مختلف را طی کنید

گزیده شدن از یک سوراخ به هیچ عنوان کار عاقلانه‌ای نیست و تکرار یک راه حل برای به دست آوردن نتیجه‌ای متفاوت روشی مناسب برای تجربه‌ی Sekiro نخواهد بود. دنیای این بازی به شدت گسترده است و راه‌های مختلفی برای مبارزه با دشمنان پیش رویتان می‌گذارد. این که بخواهید از مخفی کاری استفاده کنید، دشمنانتان را دور بزنید، آن‌ها را با تکنیک‌هایی خاص شکست دهید، از سلاح‌ها با قابلیت‌های متنوع استفاده کنید و بسیاری دیگر از رویکرد‌ها همه و همه در این بازی گنجانده شده تا راه‌های متفاوتی برای پیش روی در Sekiro داشته باشید. به همین دلیل اگر از یک روش قادر به کسب موفقیت نبودید حتما به سراغ تجربه‌ روش‌های دیگر بروید.

۵. به Prosthetic اهمیت دهید

یکی از مواردی که بازیکنان عمدتا استفاده و بهره‌مندی از آن را فراموش می‌کنند برخورداری از ابزار مختلف در بازی است. این ابزار به صورت‌های متنوعی در بازی وجود دارند که قابلیت‌های خاص و قابل توجهی را در اختیار بازیکن قرار می‌دهد. استفاده از قلاب برای رسیدن به سطوح بالاتر، برخورداری از ترقه‌ها برای سردرگم کردن دشمنان و حتی یک تبر برای از بین بردن سپرشان.

ابزار‌های مختلف در بازی را می‌توانید از فروشگاه‌های طراحی شده در Sekiro خریداری کنید. بسیاری از آن‌ها پس از شکست دادن باس‌های بازی به دست می‌آیند و برخی دیگر در محیط بازی در اختیارتان قرار خواهند گرفت. هرکدام از آن‌ها می‌توانند تاثیرات قابل توجهی روی دشمنان داشته باشند و شما در مسیر مناسبی برای پیشروی در بازی قرار دهند.

۴. خوب گوش کنید

در حین بازی شما می‌توانید صحبت NPCهای مختلف را گوش کنید. از این صحبت‌ها قادرید به برخی نقاط ضعف باس‌ها و همچنین وجود برخی آیتم‌ها پی ببرید. بسیاری از این نکته‌ها با گوش کردن به صحبت‌های دشمنان با یکدیگر به دست می‌آیند. به همین دلیل با این که پریدن روی یکی از دشمنان و کشتنش شما را جلو می‌اندازد اما بد نیست که پیش از حمله به حرف‌هایش خوب گوش کنید.

۳. در استفاده از آیتم‌ها خساست نکنید

اگر در بازی سکیرو حرفه‌ای باشید و کمتر بمیرید، احتمالا با به دست آوردن آیتم‌های مختلف لیست دارایی‌هایتان در بازی شلوغ می‌شود. به جای این که با مردن همه‌ی آن‌ها را از دست بدهید بهتر است با استفاده کردن از آن‌ها در زمان‌های مورد نیاز، امکان پیروزی خود را بیشتر کنید. البته بهتر است برخی از آیتم‌ها را نگه دارید تا بعدا با استفاده از آن‌ها سود بیشتری به دست بیاورید اما بیشتر آیتم‌ها در دنیای بازی آنقدر زیاد هستند که بهتر است با استفاده از آن‌ها سریع‌تر به اهداف خود برسید.

۲. وقتی در شک هستید، تهاجمی بازی کنید

مبارزه در این بازی طوری طراحی شده که سخت و دشوار باشد. تنها راه برای کشتن دشمنان این است که یا از طریق مخفی کاری و با یک ضربه آن‌ها را از بین ببرید و یا این که با مبارزه‌ی رو در رو و تقریبا طاقت فرسا آن‌ها را از پیش رو بردارید. این بازی به شما اجازه نمی‌دهد که به راحتی در دنیای آن بگردید؛ یا باید رو در روی دشمنان قرار بگیرید یا این که از محیط جنگ و مبارزه فرار کنید.

این بازی برای حرفه‌ای های Dark Souls و Bloodborne کمی متفاوت است. در Sekiro بر خلاف این دو بازی، باید کمی کثیف مبارزه کنید و نه چندان جوانمردانه دشمنان را از پیش رو بردارید. در واقع در این بازی باید تهاجمی تر باشید.

۱. شکست بهترین معلم است

شاید استفاده از مواردی که در بالا گفته شد باعث شود که در بازی کمتر بمیرید و سریع‌تر پیشرفت کنید اما بهترین معلم در بازی Sekiro: Shadows Die Twice شکست خوردن است. البته این موضوع به این معنی نیست که باید خودتان را به خطر بیاندازید تا کشته شوید بلکه باید محتاط‌تر باشید و تصمیمات عاقلانه‌تری بگیرید.

در واقع با تجربه‌ی شکست‌های مختلف با کسب تجربه می‌توانید متوجه اشتباهاتتان شوید و انتخاب‌های بهتری داشته باشید. با این رویکرد خواهید توانست استراتژی‌های مختلفی را بیابید و با رعایت آن‌ها بهترین نتایج را کسب کنید. به همین دلیل در صورت شکست خوردن در این بازی و استفاده از تجربه‌های پیشین قطعا راه حل‌های بهتری پیدا خواهید کرد.

منبع: TheGamer

.کپی شد https://vgto.ir/s9

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...