ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

سریال Sweet Tooth
سریال

نقد فصل دوم سریال Sweet Tooth – تلاش برای کامل کردن قطعات پازل داستان

دو سال پیش، تقریبا زمانی که تمام افراد در سراسر جهان درگیر پاندمی ویروس کرونا و در تلاش برای حفظ جان خود بودند، نتفلیکس با یک سریالی مشابه شرایط پاندمی اما در دنیایی فانتزی سریال ...

دنیا جهانگیری
نوشته شده توسط دنیا جهانگیری | ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ | ۱۲:۵۷

دو سال پیش، تقریبا زمانی که تمام افراد در سراسر جهان درگیر پاندمی ویروس کرونا و در تلاش برای حفظ جان خود بودند، نتفلیکس با یک سریالی مشابه شرایط پاندمی اما در دنیایی فانتزی سریال Sweet Tooth (دندان شیرین) را به مخاطبان معرفی کرد. این سریال در واقع جهانی را به تصویر می‌کشید که توسط یک پاندمی و ویروسی عجیب به ویرانی کشیده شده بود، اما همچنان امیدوار بود و سعی داشت خود را از این باتلاق بیرون بکشد. این ویروس بخش عظیمی از جمعیت انسانی را کشته و منجر به ظهور نوزادان هیبریدی می‌شود که بخشی از بدن آن‌ها انسان و بخشی از آن حیوان است. بد نیست بدانید این سریال بر اساس داستان کمیکی به همین نام ساخته جف لمیر و به کارگردانی جیم مایکل ساخته شده‌است.

مطلب پیشنهادی
انیمه‌های تأثیرگذار بر این صنعت
10 انیمه که بر صنعت انیمه‌سازی تأثیرگذار بوده‌اند

جیمز برولین که نقش راوی را در سریال ایفا کرده می‌گوید این داستان گاس (با بازی کریستین کانوری) یک پسربچه ۱۰ ساله دورگه انسان و گوزن است که همزمان با کودکان مشابه او در همان زمان زندگی می‌کند. این پاندمی باعث کشته شدن و از بین رفتن تقریبا تمام انسان‌ها در این جهان خیالی شده است. در فصل اول سریال که در سال ۲۰۲۱ پخش شده بود، گاس به به لطف کمک خانواده‌اش که شامل تامی جپرد (نانسو آنوزی)، یک شکارچی دورگه بود شروع به یافتن پاسخ‌هایی در مورد اینکه او کیست و از کجا آمده بود پیدا کرد.

سریال Sweet Tooth

اما همانطور که قابل حدس است فصل اول با کمترین پاسخ به سوالات به پایان رسید و سه شخصیت اصلی سریال را از هم جدا کرد تا مخاطبان را برای فصل دوم اصطلاحا «هایپ» کند و هیجان‌ آن‌ها را بالا ببرد. در آخرین ملاقات، گاس به همراه یک گروه از بچه های دورگه دیگر توسط ژنرال ابوت شیطانی (نیل سندیلندز) به دام افتاد تا دکتر سینگ (عادل اختر) آنها را عمل کند و درمانی برای انسان ها پیدا کند. جپرد با ایمی ادن (دانیا رامیرز)، سرپرست بسیاری از بچه‌های دورگه، متحد شد تا سعی کند بچه‌هایشان را بازگرداند، و بیر به تازگی با Birdie (ایمی سیمتز)، خالق گاس و نزدیک‌ترین شخصی که به عنوان مادر او را قبول دارد ارتباط برقرار کرده است. اگر فصل اول در مورد یافتن خانواده و چیزی برای جنگیدن بود، فصل دوم با جدایی شخصیت‌های اصلی در مورد محافظت از کسانی است که دوستشان دارید و امید به آینده و پشت سر گذاشتن گذشته است.

قابل درک است که سریال Sweet Tooth بخواهد این شخصیت‌ها را جدا کند تا تنش و هیجان ایجاد کند و این کارکترها فرصت رشد به صورت فردی را داشته باشند؛ فصل دوم به سادگی از این جداسازی به عنوان راهی برای تکرار جزئیاتی که قبلا در مورد آنها می‌دانیم استفاده می‌کند. گاس در حال تبدیل شدن به یک رهبر تاثیرگذار است، جپرد و ایمی هرکاری برای بچه‌هایشان انجام می دهند، و بیر خود را وقف کمک به افراد نیازمند کرده است. علیرغم لحن تاریک رمان گرافیکی جف لمیر که سریال بر اساس آن ساخته شده است، Sweet Tooth آن نوع سریالی نیست که بتواند گروهی از دورگه های کودک را ترور کند یا درمانی برای بیماری که جهان را ویران کرده است بیابد. و متاسفانه، در بخش زیادی از فصل دوم، ما این شخصیت‌ها را جدا از یکدیگر تماشا می‌کنیم و جزییات جدید اندکی درباره آن‌ها دستگیرمان می‌شود؛ به طوری که این اتفاق می‌توانست به راحتی در همان فصل اول نیز رخ دهد.

سریال Sweet Tooth

اما با این اوصاف می‌توانیم زمانی را با بازیگران مکمل بگذرانیم و درباره سهم آن‌ها در داستان اطلاعات بیشتری کسب کنیم. این امر به ویژه در داستان دکتر سینگ و همسر بیمارش رانی (آلیزا ولانی) صادق است، که مانند هیبریدها نیز در باغ وحش ژنرال ابوت به دام افتاده‌اند. در حالی که در فصل اول شاهد فداکاری سینگ برای نجات همسرش بودیم، این فصل آنچه را که درباره این شخصیت می‌دانیم به سطح دیگری می‌برد، اما حتی تلاش نمی‌کند مخاطبان را با دیگر شخصیت‌های سریال بیشتر آشنا کند.

به این ترتیب سریال از طریق دکتر سینگ، اطلاعاتی را که از شخصیت‌های اصلی‌ و همچنین بازیگران مکمل می‌دانیم گسترش می‌دهد، اما بقیه داستان‌ به طور دقیق دنبال نمی‌شود. در عوض، به نظر می‌رسد که فصل ۲ تا حد زیادی از زمان خود استفاده می‌کند تا قطعات پازل داستان را در جای مناسب خود برای فصل سوم قرار دهد. از بسیاری جهات، فصل دوم همچنان مسیری را دنبال می‌کند که سری رمان‌های گرافیکی لیمر طی کردند، اما بدون خطر یا ایجاد تنش. فصل دوم با گذراندن یک راه بسیار طولانی در نهایت به جذابیت و عشقی که در فصل اول طنین انداز شد باز می‌گردد.

سریال Sweet Tooth

همانطور که گفته شد فصل دوم با تمام فراز و نشیب‌ها در آخر موفق می‌شود داستان را به مسیر اصلی هدایت کند و به نوعی مخاطب را برای ساخت فصل سوم هیجان‌زده می‌کند. از همین رو نمی‌توان این فصل را ناامیدکننده توصیف کرد، اما به نظر می‌رسد یک قدم پایین‌تر از فصل اول است. سریال دقیقا نمی‌داند که چگونه این شخصیت‌ها را به این شکل از هم جدا کند. با این حال، بازیگران آنقدر قوی هستند که این فصل را جذاب نگه دارند. صرف نظر از اینکه داستان از کانوری چه می‌خواهد، چه حمله به مردان ابوت باشد یا صرفا نشان دادن شادی کودک بودن، تماشای کانوری در هر صحنه لذت بخش است.

این فصل از سریال Sweet Tooth تلاش می‌کند تا تنش و حساسیت را بالا ببرد، اما اغلب جذابیتی را که در وهله اول این سریال را عالی کرده بود، از دست می‌دهد. اگر Sweet Tooth با یک فصل دیگر ادامه پیدا کند، به نظر می‌رسد که همه چیز در جای خود قرار خواهد گرفت، اما بیایید امیدوار باشیم که باز هم رویه فصل دوم را پیش نگیرد و تمام فصل را برای رسیدن به پایانی هیجان‌انگیز را تلف نکند.


دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی