مایکروسافت از علاقه‌اش به آوردن Xbox Game Pass به دیگر پلتفرم‌ها می‌گوید

آیا در آینده شاهد همکاری‌های بیشتری بین بزرگان بازی‌های ویدیویی خواهیم بود؟

0

Xbox Game Pass به یکی از مهم‌ترین ارکان مالی مایکروسافت تبدیل شده و بخش اعظمی از فروش بازی‌های ایکس باکس وان و پی‌سی را ساپورت کرده. تصور کنید اگر این سرویس روی پلتفرم‌های دیگر نیز قابل دسترسی باشد چه اتفاقی می‌افتد؟ گرچه چنین چیزی دور از ذهن به نظر می‌رسد، اما گویا مایکروسافت چندان هم نسبت به این موضوع بی علاقه نیست و در صورت وجود فرصتی مناسب، برای عملی کردن آن آستین بالا خواهد زد.

GameReactor طی مصاحبه‌ای با بن دکر، مدیر عامل سرویس‌های گیمینگ مایکروسافت از او درباره آینده این سرویس پرسیده. دکر در این باره می‌گوید: «ما می‌خواهیم بالاخره این سرویس را در پلفترم‌های دیگر نیز داشته باشیم و به نظرم، این یک هدف بلند مدت است. ما در حال حاضر برنامه به خصوصی برای این کار نداریم اما خیلی دوست داریم Game Pass در جاهای دیگر نیز حضور داشته باشد.»

Xbox Game Pass

رسیدن به این هدف برای همه هیجان انگیز خواهد بود اما با توجه به این سخنان، فعلا نباید منتظر عملی شدن آن باشیم. شاید مهم‌ترین مانع برای مایکروسافت این باشد که کمپانی به هیچ وجه دوست ندارد عناوین انحصاری درجه یک خود را در اختیار رقبایش بگذارد. نیمه پر لیوان این است که دو کمپانی سونی و مایکروسافت اخیرا تصمیم گرفته‌اند در زمینه‌های مختلف با یکدیگر همکاری کنند.

عناوینی مانند فورتنایت و راکت لیگ دارای قابلیت کراس پلی شده‌اند و در آینده به احتمال زیاد دیگر عناوین چند نفره نیز این ویژگی را خواهند داشت. چند هفته پیش نیز به طور غیر منتظره‌ای اعلام شد که این دو غول بازی‌های ویدیویی در زمینه سرویس‌های ابری و تکنولوژی هوش مصنوعی با یکدیگر قصد همکاری دارند. نکته مثبت این است که هم سونی و هم مایکروسافت به شدت علاقه‌مند به چنین شراکت‌هایی هستند. باید منتظر باشیم و ببینیم نینتندو در این برنامه‌های مشترک چه جایگاهی خواهد داشت.

.کپی شد https://vgto.ir/s1

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...