ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

انیمه

بهترین آهنگ‌ های Opening انیمه تاریخ

موسیقی متن، زندگی را در انیمه می‌دمد، و این به طور خاصی درمورد اپنیگ‌های انیمه صدق می‌کند. آهنگ‌هایی که نهایتاً تیزرهایی یک دقیقه و نیمی باشند که به بینندگان، نشانی بدهند که در آن سریال ...

اهورا نصرالهی
نوشته شده توسط اهورا نصرالهی | ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ | ۲۰:۲۶

موسیقی متن، زندگی را در انیمه می‌دمد، و این به طور خاصی درمورد اپنیگ‌های انیمه صدق می‌کند. آهنگ‌هایی که نهایتاً تیزرهایی یک دقیقه و نیمی باشند که به بینندگان، نشانی بدهند که در آن سریال ذکر شده، قرار است شاهد چه چیزی باشند. اما گاهی اوقات، بعضی از آهنگ‌های اپنینگ انیمه از لحاظ انیمیشن، کیفیت و گیرایی داشتن به شدت می‌درخشند.

هر فصل سال، شامل چندین سریال است و اپنینگ انیمه، باید بسیار خاص باشد که بتواند خودش را متفاوت از بقیه نشان بدهد. هزاران اپنینگ انیمه وجود دارد اما کدامشان جزو بهترین اپنینگ‌های تاریخ هستند؟ با ویجیاتو برای رسیدن به پاسخ این سوال همراه باشید.

!!Go Exceed

نمایی از انیمه Ace of Diamond
انیمه Ace Of Diamond
آرتیستTom-H@ck به همراهی Masayoshi Oish
ژانر آهنگپاپ راک
اپنینگ سی و پنجم

Ace Of Diamond دارای آهنگ‌های بسیار خوبی است مخصوصاً به لطف اپنینگ‌های Heroes و Sora ga Aozora de Aru Tame ni از GLAY، که این دو آهنگ درخشان هستند و فصل دوم را در یک هیجان بالا آغاز می‌کنند. هرچند، نسخه قبلی آنان کمتر توجهی توانسته دریافت کند. آهنگ !!Go Exceed از Tom-H@ck به همراهی Masayoshi Oish در طول فصل ۱ مورد استفاده قرار گرفته و این اثر پاپ راک، یک بیت گیرا دارد و تا لحظه‌ای که بخواهد به نقطه اوجش برسد، به زیبایی برایش زمینه چینی می‌کند.

در مقایسه با آهنگ، ویدئوی همراه آن خوب است اما از آنجایی که بیشتر یک خلاصه از اعضای باشگاه بیسبال دبیرستان سیدو (Seido High School) را ارائه می‌دهد، آنچنان خاص نیست. همچنان، این ساختار برای فصل اول سریال و نشان دادن شخصیت‌های فراوان آن، انتخاب هوشمندانه‌ای است.

!!!Go

نمایی از انیمه Naruto
انیمهNaruto
آرتیستFLOW
ژانرپاپ راک
اپنینگ سی و چهارم

وقتی که حرف اپنینگ‌ها مطرح می‌شود، Naruto به طرز منطقی یک ناسازگاری است. البته، بعضی از آهنگ‌های Boruto فراموش شدنی هستند، اما این فرنچایز همچنان نتوانسته یک اپنینگ بسیار بد را عرضه کند. از سویی دیگر، بعضی از بهترین اپنینگ‌های تاریخ انیمه‌های شنون مبارزه‌ای را این انیمه دارد. سخت است اگر بخواهیم فقط یک مورد را مشخص کنیم و این عنوان را به !!!Go از FLOW تقدیم می‌کنیم.

از لحاظ انیمیشن، Naruto قطعاً در گذشته اپنینگ‌های زیباتری نسبت به تلاش اخیرش تولید کرده، اگرچه این قضیه درباره عوامل بصری آن صدق نمی‌کند. آهنگ گیرا و پرانرژی آن با یک ویدئوی هوشمندانه همراه است که از یک تصویر سازی به صورت مانگا استفاده می‌کند، طوری که شخصیت‌ها از پنل‌ها بیرون می‌زنند و خودشان را نشان می‌دهند.

Paradise Alien

نمایی از انیمه Gintama
انیمه Gintama
آرتیستserial TV drama
ژانرپاپ راک
اپنینگ سی و سوم

Gintama در ۴۰۰ قسمت خود، بیشتر از سهم خود، در تولید اپنینگ‌های فوق العاده ایفای نقش کرده است. آهنگ Beautiful Days از OKAMOTO و Know Know Know از DOES، به راحتی می‌توانند در رده بندی این مقاله اختلال ایجاد کنند، اما اگر قرار باشد فقط یک اپنینگ را انتخاب کنیم،‌ آهنگ Paradise Alien (نام دیگر Togenkyou Alien) از serial TV drama، گزینه ما است. به عنوان آغاز کننده فصل دوم این انیمه شونن، این آهنگ گیرا و پرانرژی به طرز درخشانی نوع شوخی‌های پرهیاهوی خاص سریال و عمیق بودن غافلگیرکننده‌اش را بازتاب می‌کند.

ویدئوی همراه آن، یکی از لحظات لذت بخش انیمه است و به اندازه خلاصه‌ی گیناتاما از اخلاقیات شخصیت‌های زیادش فراموش نشدنی است. از آنجایی که انیمه دوست دارد مرزها را رد کند، در قسمت ۲۲۴، شخصیت‌ها به صورت تصادفی اپنینگ را اجرا می‌کنند که یک شوخی بامزه است که به زیبایی، شیوه خاص کمدی Gintama را نشان می‌دهد.

Flag Wo Tatero 

نمایی از انیمه March Comes In Like A Lion
انیمهMarch Comes In Like A Lion
آرتیستYUKI
ژانرجی-پاپ
اپنینگ سی و دوم

March Comes In Like A Lion داستان یک بازیکن شوگی تنها به نام ری کیریاما را روایت می‌کند، کسی که رابطه‌ای با خواهران کاواموتو را شکل می‌دهد. قسمتی از آن برشی از زندگی است و قسمتی دیگر، یک درام قدرتمند، این انیمه می‌تواند ناراحت کننده، نشاط آور، به طرز اذیت کننده‌ای تنش آور و گاهی اوقات بامزه باشد. آهنگ Flag wo Tatero از YUKI آغازگر فصل درخشان دوم سریال است و مدیریت می‌کند تا احساسات مختلف و نهان شده در انیمه را بازتاب کند.

در حالی که نسبتاً در مقایسه با دیگر انیمه‌های معروف دیگر ضعیف محسوب می‌شود، این جی-پاپ کاملاً با ویدئوی زیبایش ترکیب می‌شود و بینندگان را برای تجربه پیچیده‌ای که در انتظارشان است، آماده می‌کند. متن آهنگ به زیبایی با March Comes In Like A Lion همخوانی دارد، زیرا که آن‌ها درباره رو به رو شدن با مشکلات بدون کوچک کردن آنها به هر قیمتی صحبت می‌کنند.

Gotta Catch 'Em All 

نمایی از انیمه Pokemon
انیمه Pokemon
آرتیستJason Paige
ژانرپاپ راک
اپنینگ سی و یکم

نوستالژی می‌تواند یک داروی قدرتمند باشد و این جمله می‌تواند شروع خوبی برای این مورد باشد. در ژاپن، Pokemon از آهنگ Aim to Be a Pokemon Master ریکا ماتسوموتو در طول داستان Indigo League استفاده کرد، اپنینگی که به خودی خودش جذاب بود. هرچند، کشورهای انگلیسی زبان اپنینگ متفاوتی را استفاده کردند که می‌تواند به سادگی، هر آهنگ دیگر از فرنچایز Game Freak را به زیر سایه خود براند. بسیاری از کودکان دهه نود که خودشان را غرق در انیمه کرده بودند، در پایان این دهه می‌توانستند آهنگ Gotta Catch 'em All از جیسون پیج را در خواب از حفظ بخوانند.

از نظر آهنگ سازی، آهنگ بسیار ساده و با متنی بسیار ساده همراه شده است. همچنین این یک نقد نیست، بلکه Gotta Catch 'em All شنوندگانش را با یکی از بهترین هوک‌های تمام تاریخ درگیر خودش می‌کند. اپنینگ انگلیسی Pokemon یک شاهکار در بازاریابی و رشد برند محسوب می‌شود.

Home

نمایی از انیمه Fruit Basket
انیمه Fruits Basket
آرتیستAsako Toki
ژانرآر اند بی
اپنینگ سی‌ام

نسخه احیا شده سال ۲۰۱۹ Fruit Bakset تنها شامل اپنینگ‌های فوق العاده است و بس. اپنینگ‌های Again و Chime فصل یک انتظارات را بسیار بالا بردند، استانداردی که توسط اپنینگ‌های Prism و Home فصل دوم و Pleasure فصل سوم تایید شد. حقیقتاً، می‌شود به راحتی یک بحث درباره اینکه کدام اپنینگ این انیمه بهتر است راه انداخت اما اگر قرار باشد فقط یکی از آن‌ها را انتخاب کنیم، آهنگ Home از آساکو توکی به راحتی گزینه ما خواهد شد.

بسیاری از اپنینگ‌های انیمه‌ها، یا آهنگ‌های شاد هستند که بیننده را به وجد میاورند یا یک شاهکار ارکسترال‌اند، اما اینجا یک استثنا داریم. Home یک آهنگ باارزش با بیتی پراکنده، صداهای زیبا و حال و هوایی مثبت است. تم آن یک بغل گرم، یک خنده دلگرم کننده و یک طلوع خورشید زیبا است که همگی آن‌ها را در خودش جمع کرده است.

Unravel 

نمایی از انیمه Tokyo Ghoul
انیمهTokyo Ghoul
آرتیستTK from Ling Tosite Sigure
ژانرپاپ راک
اپنینگ بیست و نهم

Tokyo Ghoul تا اندازه‌ای یک انیمه محبوب بود و است، اما دنباله‌های ناامید کننده آن تمام این اقتباس را به زیر سایه کشاند. در حالی که موارد بعدی یک آشفتگی محض بودند، فصل اصلی انیمه یک داستان علمی تخیلی راضی کننده را می‌گوید و یک ترکیب از ژانرها را عرضه می‌کند که بقیه سریال‌ها از عهده چنین کاری برنخواهند آمد. همچنین، Unravel یک اپنینگ فوق العاده‌اس که حتی کسانی که طرفدار Tokyo Ghoul نیستند، باید به نسخه کامل این آهنگ گوش بدهند.

جنبه بصری اپنینگ از لحاظ اشاره به شخصیت‌های اصلی در کنار شامل شدن یک سری نقش و نمای خلاقانه، کار تحسین برانگیزی انجام می‌دهد. هرچند، Unvravel تماماً درباره آهنگ TK است. غافلگیرکننده و پیچیده، آهنگ ریسک می‌کند که وارد قلمروی پراگ راک هم شود و همه این‌ها در حالی صورت می‌گیرد که گیرا و جذاب باقی می‌ماند. از لحاظ متن، آهنگ درباره تم اتحاد Tokyo Ghoulصحبت می‌کند که در کل، یک موضوع قابل درک است.

Chitty Chitty Bang Bang 

نمایی از انیمه !Ya Boy Kongming
انیمه !Ya Boy Kongming
آرتیستQueendom
ژانرجی-پاپ
اپنینگ بیست و هشتم

بهترین اپنینگ بهار ۲۰۲۲ از قضا یکی از بهترین‌های تمام تاریخ است. آهنگ Chitty Chitty Bang Bang از انیمه !Ya Boy Kongming یک شاهکار خالص است و لیاقت نام برده شدن را دارد. انیمه‌ای که حول محور صنعت موسیقی می‌چرخد و تطابقاً، با آهنگی شروع می‌شود که به صورت واگیرداری گیرا است که بودنش در چارت‌های موسیقی دور از انتظار نیست. در واقع، آهنگ Queendom محتملاً از هر آهنگ دیگری که در سریال اجرا می‌شود بهتر است که بیشتر گواهی بر کیفیت اثر پیشینش است تا اینکه یک کاستی به نظر برسد.

موزیک ویدئو آن همچنین پر انرژی و درجه یک است. اثر به نحو احسنت انرژی دوست داشتنی و مثبتی که داستان انیمه دارد را بازتاب می‌کند. با در نظر گرفتن خط داستانی عجیب سریال، که درباره یک استراتژیست چینی است که در توکیوی مدرن دوباره زنده می‌شود و به مدیر مشتاق یک خواننده تبدیل می‌شود، آهنگ اپنینگ به انیمه کمک می‌کند که این ایده را غالب کنند. !Ya Boy Kongming یکی از غافلگیری‌های دوست داشتنی فصل بهار سال ۲۰۲۲ بود و اپنینگ آن کاری می‌کرد که هر اپیزود کارش را در بالاترین نقطه خود شروع کند.

Mathemagics

نمایی از انیمه Owarimonogatari
انیمه Owarimonogatari
آرتیستMarina Inoue
ژانرجی-راک
اپنینگ بیست و هفتم

وقتی که پای فرنچایز Monotgatari شفت به وسط می‌آید، بسیاری از اپنینگ‌ها موزیک و جنبه بصری فوق العاده‌ای را ارائه کرده‌اند که قوس‌های داستانی و شخصیت‌های مرکزی‌شان را بازتاب می‌کنند. Dark Cherry Mystery از کائوری میزوهاشی، Kogarashi Sentiment از چیوا سایتو و شینیچیرو میکی، Staple Stable چیوا سایتو تنها تعدادی از آثار موسیقی شاهکار سریال هستند و انتخاب یکی از آن‌ها بیشتر به سلیقه فردی برمی‌گردد.

در این صورت، Mathemagics مارینا اینوئه به خاطر آنکه توانسته به خوبی تمام Monotgatari را نشان بدهد، بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. آهنگ به خودی خودش قوی است و یک ووکال درجه یک در کنار موسیقی‌ قابل توجه‌ آن هم حضور دارد. هرچند آهنگ در کنار ویدئواش به یک سطح دیگر می‌رسد. شفت همیشه با ارائه دادن Monotgatari همه را هیجان زده می‌کند و این مورد به نوعی با سکانس‌های آغازینش همراه است.

Ignited

نمایی از انیمه Gundam SEED Destiny
انیمهGundam SEED Destiny
آرتیستT.M. Revolution
ژانرجی-پاپ
اپنینگ بیست و ششم

هیچ کدام از سریال‌های Gundam نمی‌توانند بدون یک اپنینگ ارائه دهنده Mobile Suit عنوان به خصوصش، کامل باشند. در حالی که نسخه اورجینال انیمه SEED به موسیقی جذاب خودش می‌بالد، شاید این Ignited از T.M. Revolution باشد که به طور کامل میزان فوق العاده بودن دنباله Gundam SEED Destiny را به طور خلاصه در خود جای داده است.

برخلاف دیگر آهنگ‌های SEED Disteny، آهنگ Ignited سعی ندارد که توجه طرفداران جدید و قدیمی را همانند هم جلب کند. آهنگ ذات مخلوط شده Impulse Gundam را برجسته می‌کند، موردی که به عنوان همتای سریال چند وجهی Strike Gundam در SEED حضور پیدا می‌کند. همچنین اپنینگ تلاش می‌کند تا خلبانان و موبایل سویت‌ها را در قالب شکل قدیمی و شیطانی جدیدشان به یک صورت نشان بدهد.

Connect

نمایی از انیمه Puella Magi Madoka Magica
انیمه Puella Magi Madoka Magica
آرتیستClariS
ژانر جی-پاپ
اپنینگ بیست و پنجم

به صورت کلی همانند Puella Magi Madoka Magica، آهنگ Connect از ClairS هوشمندانه بودنش را تا بعد از گذشت چند قسمت هوشمندانه بودن خودش را نشان نمی‌دهد. در ابتدا، اپنینگ مثل یک آهنگ پاپ حد متوسط به بالا است که دلیوری خوب، ملودی قوی و جلوه‌های بصری قابل قبولی دارد. خوب، اما شاید در حد بهترین تاریخ نباشد. هرچند، زمانی که مادوکا مجیکا (Madoka Magica) نقش بی‌گناه بودن خودش را کنار می‌گذارد و همه چیز به سمت غمگین شدن پیش می‌رود، انرژی خستگی ناپذیر اپنینگ عنصری از ناامیدی و مالیخولیا را دریافت می‌کند. "جهان" پیش نمایش شده توسط آهنگ و ویدئو، صرفاً فانتزی‌هایی برای شخصیت‌های همراهش هستند.

همچنین متن آهنگ Connect بازتاب تم‌هایی است که بعدها در انیمه جست و جو می‌شوند در حالی که جلوه‌های بصری اپنینگ نیز همچین کاری می‌کند. در یک سطح اساسی‌تر، اپنینگ نقشی مهم در نقش آرام کردن مخاطبانش در یک حس اشتباه آشنا بودن ایفا می‌کند و گارد دفاعیشان را با دردی که در انتظارشان است، پایین می‌کشاند.

Kyoukaisen

نمایی از انیمه 86
انیمه 86
آرتیستamazarashi
ژانر جی-راک
اپنینگ بیست و چهارم

86 یک انیمه جنگی که زمان کمی برای نوع کلیشه‌ای ملی‌گرایی و قهرمانانه ژانرش گذاشته است. سریال درباره کودکانی است که به یک قتلگاه هدایت می‌شوند، و در حالی که تهی از هرگونه احساس شاد و امیدبخش است، سریال جریانی از تراژدی را در طول قسمت‌هایش به نمایش می‌گذارد. در نتیجه، پروتاگونیست‌ها برای رسیدن به یک آینده بهتر به راه خود ادامه می‌دهد و سفرشان ترسناک است.

Kyoukaisen به زیبایی تم و حال و هوای بالغانه 86 را بازتاب می‌کند، به صورتی که آرام شروع می‌شود اما سریعاً زمینه چینی می‌کند تا به یک نقطه اوج سرود گونه برسد. از لحاظ موسیقیایی، amazarashi آهنگی را ساخته که هیچ لحظه‌ای را هدر نمی‌دهد و بیت‌های آهنگ کاملاً با جلوه‌های بصری قدرتمند اپنینگ همخوانی دارند.

Northern Lights

نمایی از انیمه Shaman King
انیمه Shaman King
آرتیستMegumi Hayashibara
ژانرپاپ راک
اپنینگ بیست و سوم

در حالی که ریمیک سال ۲۰۲۱ Shaman King نتوانست حس نوستالژی هوادارانش را ارضا کند، هواداران ناچاراً یاد هیجانی که در نخستین آهنگ اپنینگ، Over Soul از مگومی هایاشیبارا وجود داشت افتادند. هرچند، اگر آهنگ اپنینگی باشد که Shaman King را در خود خلاصه کرده است، آن شاید Northern Lights از آرتیست ذکر شده باشد. جایی که Over Soul به خاطر معرفی یو آساکورا هیجان مخاطبانش را بالا برد، Norther Lights توانست این راه را ادامه بدهد.

جا گرفته در طول مرحله دوم مبارزات شایمان، Northern Lights تمام حد و مرز شخصیت‌ها و ظرفیت‌هایشان را به نمایش می‌گذارد. نه تنها یو و دیگران شکل‌های Oversoul خود را به نمایش می‌گذارند، آهنگ و سکانس اپنینگ بالاخره شخصیت‌ها را با نمایش دادن یوهان فاوست هشتم و چوکولاو مک‌دانل تکمیل می‌کند.

Love Dramatic

نمایی از انیمه Kaguya-sama: Love Is War
انیمه Kaguya-sama: Love Is War
آرتیستMasayuki Suzuki و Rikka Ihara
ژانرجی-پاپ
اپنینگ بیست و دوم

ماسایو سوزوکی سه اپنینگ Kaguya-sama: Love Is War را برعهده داشته و این کار را بسیار خوب انجام داده است. اگرچه در مقایسه به پیشینیان خود کمی پرورش یافته‌تر است، GIRI GIRI فصل سوم، کار تحسین برانگیزی در نشان دادن تغییر حالت سریال از یک کمدی خالص به یک رمانس و ملودراما انجام می‌دهد. !DADDY! DADDY! DO فصل دوم که با همکاری آیری سوزوکی همراه است، ضمانت می‌دهد که در طول نه قسمت فصل دوم حداقل نود ثانیه از فوق العاده بودن محض پیدا می‌شود و بهتر است آن را رد نکنید تا از دستش ندهید.

نهایتاً (و اولاً)، با Love Dramatic فصل اول با همکاری ریکا ایهارا رو به رو هستیم. در کنار نمادین‌ترین اپنینگ این فرنچایز، Love Dramtic یک آهنگ درخشان است که بارها و بارها آن را گوش خواهید داد. ویدئوی اپنینگ خلاقانه، رنگارنگ و زنده است و به نوعی انرژی پر هیجان اولین یازده قسمت سریال را نشان می‌دهد. می‌توان بحثی درباره اینکه فصل یک Kaguya-sama ضعیف‌ترین در بین فصل‌ها است راه انداخت، اما این فصل بهترین اپنینگ را دارد.

This Game

نمایی از انیمه No Game, No Life
انیمهNo Game, No Life
آرتیستKonomi Suzuki
ژانرجی-پیکسی
اپنینگ بیست و یکم

انیمه No Game, No Life استودیو Madhouse تنها یک فصلش تولید شد (و یک فیلم پیش درآمد) اما به جای کمیت، کیفیت را عرضه کرد. همچنین این قضیه شامل حال اپنینگ This Game از کونومی سوزوکی می‌شود. یک آهنگ بسیار زیبا که آهنگش به زیبایی با تم‌های انیمه گره خورده است.

از لحاظ موسیقیایی، آهنگ با یک ملودی زیبای پیانو شروع می‌شود و سپس، ناگهان وارد ساختار یک آهنگ پاپ راک احساسی اما پر انرژی می‌شود. Madhouse آهنگ سوزوکی را با یک ویدئوی درجه یک همراه کرد که آن، شامل انیمیشنی درخشان به همراه لحظاتی سورئال است.

Hacking To The Gate

انیمه Steins;Gate
آرتیستKanako Ito
ژانر جی-پیکسی
اپنینگ بیستم

طرفداران انیمه‌های علمی تخیلی که به دنبال یک اثر با محوریت سفر در زمان هستند، Stein Gate را نادیده نخواهند گرفت. در این اقتباس انیمه‌ای از ویژوال ناولش، اوکابه رینتارو، دانشمند دیوانه خود خوانده، و دوستانش متدی را برای فرستادن یک پیام به گذشته را پیدا می‌کنند. هرچند، آزمایشات همراه با این معمای تازه کشف شده، آنها را وارد یک بازی خطرناک با نیروهای طبیعت می‌کند.

کاناکا ایتو با آهنگ Hacking To The Gate، تمامی این احساسات را به صورت خلاصه در اپنینگ به نمایش می‌گذارد. شروع با یک خلاصه شاد اما شیطانی، زمینه چینی تک رنگ جلوه‌های بصری، با پر تنش بودن کروس آهنگ همراه می‌شود تا بتواند حس بی‌قدرت بودنی که اوکابه به آن می‌رسد را به نمایش بگذارد.

Stand Proud

نمایی از انیمه JoJo
انیمهJoJo's Bizarre Adventure: Stardust Crusaders
آرتیستJin Hashimoto
ژانرجی-راک
اپنینگ نوزدهم

وقتی که صحبت از اپنینگ‌ها می‌شود، JoJo's Bizarre Adventure به طور کلی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. Sono Chi No Sadame پارت اول شاهکار است و این مورد درباره Bloody Stream پارت دوم و Fighting Gold پارت پنجم صدق می‌کند. همه این اپنینگ‌ها می‌توانند جایی برای خودشان در این رده بندی داشته باشند اما برای اینکه تنوع رعایت شود، تنها Stand Pound پارت سوم را انتخاب می‌کنیم.

اجرا شده توسط جین هاشیموتو، این آهنگ فوق العاده بودن این فرنچایز نمادین را در قالب یک اثر نود ثانیه‌ای فراموش نشدنی در می‌آورد. آهنگ و تصویر سازی آن جفت فوق العاده‌اند و باهم ترکیب شدند تا چیزی ماورایی بسازند.

Just Fly Away 

نمایی از انیمه Gundam Build Fighters Try
انیمهGundam Build Fighters Try
آرتیستEDGE of Life
ژانرپاپ راک
اپنینگ هجدهم

Gundam Build Fighters Try شاید یک مورد رضایت بخش برای رویای صاحبان گانپلا (Gunpla) باشد. در این سریال، سازندگان گانپلا در مبارزات گانپلا همکاری دارند، جایی که بالاخره علم راه را برای "قابل حرکت بودن" گانپلا، همانگونه که گاندم در سریال عمل می‌کند، هموار کرده است. کامیکی سکای، پروتاگونیست داستان و دوستانش، سعی دارند که جام جهانی مبارزات گانپلا را به هر قیمتی که شده ببرند.

اپنینگ دوم، Just Fly Away از EDGE of Life، کاملاً حال و هوای سریال را در خودش جای داده است: لذت بردن از ساختن گانپلا و ساختن رابطه‌ای با دوستان. این اپنینگ حاوی صحنه‌های اکشن و پرهیجان، بیننده را در طول خودش درباره زاویه دید سکای، گاندم آتش زا و دیگر اعضای اشرافی را درون میدان نبرد هیجان زده نگه می‌دارد. به علاوه، این اپنینگ یکی از معدود اپنینگ‌هایی است که داینامیک دارند. هرچه که داستان جلوتر می‌رود، تغییرات مهمی نیز در اپنینگ نیز اتفاق می‌افتد.

Wild Drive

طرحی از انیمه Yu-Gi-Uh!
انیمه Yu-Gi-Oh! Duel Monsters
آرتیستMasato Nago
ژانرجی-پیکسی
اپنینگ هفدهم

هر طرفدار Yu-Gi-Oh! Duel Monsters می‌داند که Battle City Finals یحتملاً یکی از بهترین آرک‌های تمام فرنچایز هستند. قرار گرفته در بتل شیپ و برج دوقلوی نمادین ستو کایبا، قسمت‌های پایانی این فصل !Yu-gi-Oh یاگو، ستو و یامی ماریک را در موقعیتی می‌گذارد که باید از سه کارت خدایان مصری استفاده کنند، مبارزه‌ای که سرنوشت دنیا را تحت تاثیر خودش قرار خواهد داد.

Wild Drive از ماساتو ناگو، سومین اپنینگ انیمه، حس و حال پر تنش این آرک را درون خودش جای داده است. اپنینگ انیمه، شخصیت‌های مهم سریال را در کنار هیولاهای نمادینش به تصویر می‌کشد. از همه مهم‌تر، اپنینگ عظمت سه خدای مصری و صاحبانش، را نیز نمایش می‌دهد: اسکای دراگون یوگی و سیلفر، تورمنتور کایبا و ابلسیک و وینگد دراگونِ راع ماریک.

Kaikai Kitan

نمایی از انیمه Jujutsu Kaisen
انیمهJujutsu Kaisen
آرتیستEve
ژانرجی-راک
اپنینگ شانزدهم

اپنینگ Jujutsu Kaisen آهنگی از ایو، خواننده‌ی ژاپنی است که در ساخت آهنگ چندین انیمه دیگر در سال‌های گذشته همکاری داشته است. بیت گیرا و پرانرژی Kaikai Kitan، به عنوان یک ماسک برای متن تاریک آهنگ، که شامل تم‌هایی درباره تنهایی و تاریکی درون است، عمل می‌کند.

در ابتدا، به نظر می‌رسد که اپنینگ قرار است بیشتر هر شخصیت را به نمایش بگذارد، اما هرچه می‌گذرد، تم اپنینگ جاه طلب‌تر و چشم نوازتر می‌شود. یک آهنگ باحال برای شنیدن خارج از محتوای انیمه، Kaikai Kitan بسیار خوب است.

Battlecry

نمایی از انیمه Samurai Champloo
انیمهSamurai Champloo
آرتیست Nujabes به همراه Shing02
ژانرچیل هیپ هاپ
اپنینگ پانزدهم

انیمه‌ای از شینیچیرو واتانابه، حتماً باید آهنگ فوق‌العاده‌ای هم داشته باشد. Kids on the Slope، Space Dandy و Carole & Tuesday آثار بسیار خوبی هستند، اما آنها اندازه Battlecry از Samurai Champloo نمادین نیستند. آهنگی که توسط Nujabes به همراه Shing02 ساخته شد.

انیمه دوران ادوی ژاپن را با یک موسیقی هیپ هاپ تلفیق می‌کند و نتیجه کار به طرز شوکه کننده‌ای بسیار خوب از آب درآمده است. Battlecry به زیبایی پیوند فرهنگ‌ها را نشان می‌دهد، و در کنارش یک موسیقی فراموش نشدنی به همراه جلوه‌های بصری شیک و نشاط آورش تحویل می‌دهد.

Jiyuu no Tsubasa 

تصویری از انیمه Attack On Titan
انیمه Attack on Titan
آرتیستLinked Horizon
ژانر سمفونیک راک
اپنینگ چهاردهم

وقتی پای اپنینگ به میان می‌آید، شما نمی‌توانید Attack On Titan را به کم کاری متهم کنید. حتی اپنینگ‌هایی که نظرات دوگانه دریافت کردند مانند اپنینگ My War فصل چهارم، همچنان دارای المان‌هایی است که می‌تواند آن را برجسته نشان بدهد.

انتخاب تنها یک اپنینگ از Attack On Titian اصلاً کار ساده‌ای نیست، اما Jiyuu no Tsubasa فصل یک برنده این رقابت است. آهنگ Linked Horizon تسخیر کننده است و به تمیزی با تصویرسازی دقیقی که ویدئوی اپنینگ به نمایش می‌گذارد، همخوانی دارد.

Take It! Sailor Clothes

نمایی از انیمه Lucy Star
انیمهLucky Star
آرتیستAya Hirano, Emiri Katō, Kaori Fukuhara, and Aya Endo
ژانرجی-پاپ
اپنینگ سیزدهم

یکی از عناوین برتر ژانر برش زندگی، Lucky Star بینندگان را به یک سفر بی غم و خیال با همراهی چهار دختر دبیرستانی دوست داشتنی می‌برد. اگرچه انیمه ریلکس است و ریتم آرامی دارد، تم اپنینگ مانند یک انفجار است که انرژی واگیرداری دارد و کاری می‌کند و بلند شوید و برقصید. ویدئو حتی حرکات این رقص را هم فراهم کرده است.

در حالی که چیزی به اندازه سکانس رقص تم پایانی Sunny, Sunny Happiness از The Melancholy of Haruhi Suzumiya اجتناب ناپذیر و تکرارپذیر بودن وجود ندارد، Take It! Sailor Clothes انیمه Lucky Star از آیا هیرانو، امیری کاتو، کوآری فوکوهورا و آیا اندو به چنین حدی نزدیک می‌شود.

Flyers

نمایی از انیمه Death Parade
انیمهDeath Parade
آرتیست BRADIO
ژانرپاپ راک
اپنینگ دوازدهم

Flyer از BRADIO آنچنان با حال و هوای Death Parade همخوانی ندارد. در زندگی پس از مرگ، انیمه حول محور دکیم (Decim) می‌چرخد. متصدی باری که مردمان تازه وارد شده به آنجا را در بازی‌های مختلف به چالش می‌کشاند تا ببیند چه اتفاقی برای روح‌هایشان خواهد افتاد. قسمت‌ها پر از استرس و تنش هستند و گاهی اوقات در تم‌های تیر و تار و داستان‌هایی تراژدیک را کند و کاو می‌کند. این یک سریال شاد و سرحال نیست.

Flyers یک پاپ شاد است که ویدئویی با تم کمدی همراه آن، مخاطبان را برای چیزی متفاوت که قرار است تجربه کنند آماده می‌کند. برخلاف این ناهم‌خوانی حال و هوا، Flyers یک آهنگ فوق العاده است که نمی‌توان نقدی به آن وارد کرد.

My Dearest

نمایی از انیمه Guilty Crown
انیمه Guilty Crown
آرتیستSupercell
ژانرجی-پیکسی
اپنینگ یازدهم

هواداران شاید چیزهایی برای گفتن درباره Guilty Crown داشته باشند، اما هیچکس نمی‌تواند ذائقه انیمه را در انتخاب شیک بودن زیبایی شناسانه‌اش و موسیقی محشرش رد کند. Guilty Crown با My Dearest توانست یکی از نمادین‌ترین آهنگ‌های انیمه‌های دهه اخیر را به نمایش بگذارد.

اپنینک خلاصه داستان احساسی کننده انیمه را برجسته می‌کند. جایی که قلب‌ها به صورت ابزارهایی ظاهر می‌شوند که جبهه‌های مختلف می‌توانند در کارهای خیر یا شر از آن‌ها استفاده کنند. My Desert از Supercell با یک ووکال ملودی دلنشین و پیانوی ریتمیک آرام آرام شروع می‌شود. و قبل از آنکه بینندگان بدانند چه خبر است، My Desert انفجاری از ترکیب تصاویر رنگارنگ را رقم می‌زند که با یک توقف ناگهانی اما مناسب به پایان می‌رسد.

!!Fly High

نمایی از انیمه !!Haikyuu
انیمه!!Haikyuu
آرتیستBurnout Syndromes
ژانرآلترناتیو راک
اپنینگ دهم

اپنینگ‌های !!Haikyuu همیشه فوق العاده‌اند، بنابراین تعدادی از آن‌ها می‌توانند در این رده بندی جای بگیرند. برای ارائه کردن یک موسیقی شاهکار که این انیمه ورزشی را تشکیل می‌دهد، !!Fly High از Burnout Syndromes گزینه بسیار خوبی است. اپنینگ فصل دوم به بینندگان یک انرژی واگیردار را تقدیم می‌کند که علاقه نامیرای شخصیت‌های انیمه را به تصویر می‌کشد، و همچنین به طرز خارق العاده‌ای گیرا است.

اگرچه اپنینگ شامل چیزی چندان خارج از این دنیا نیست، ویدئو همچنین قدرتمند است و بازیکنان اصلی و مسابقاتشان را به نمایش می‌گذارد. به همین خاطر، ویدئو به خاطر آهنگ، برشی نیز ایجاد می‌کند.

Moonlight Densetsu

نمایی از انیمه Sailor Moon
انیمهSailor Moon
آرتیستDALI
ژانرجی-راک
اپنینگ نهم

Sailor Moon ماجراجویی‌های سیلر مون و دیگر همکاران سیلر سنشی‌اش (Sailor Senshi) را در متعادل نگه داشتن جهان و رسیدن به تکالیفشان به تصویر می‌کشد. و هیچ راهی برای به تصویر کشیدن آن بهتر از آهنگ مرموز اما سرحال Moonlight Densetsu از DALI نیست.

ملودی و روند آهنگ _که با ماجراجویی‌های مخفیانه‌اش علیه شرها در هم آمیخته_ برای کسانی که به یک سفر نوستالژیک نیاز دارند، یک گزینه کاملاً مناسب است.

Colors 

نمایی از Code Geass
انیمه Code Geass
آرتیستFLOW
ژانرپاپ راک
اپنینگ هشتم

سه چیز Code Geass را تعریف می‌کنند: ماسک نمادین زیرو، اسب سواری لیلوچ و دزی کافی از "!jibun wo". در Code Geass، لیلوچ شاهزاده تبعید شده به گیاس، قدرت کنترل کردن مردم، دست پیدا می‌کند. به همراه آن، او یک انقلاب علیه امپراطوری مقدس بریتانین را آغاز می‌کند. و به عنوان یک انیمه شنون مکا، Code Geass یک پیچش داستانی دارد، لیلوچ باید در برابر بهترین دوست خودش در میان دشمنان قرار بگیرد. Colors از FLOW تمام حس و حال Code Geass را درون خودش جای داده است.

تعداد زیادی از مکا، نماهای پر زرق و برق سریعی که هرچیزی را بدون شک فوق العاده نشان می‌دهند و خروش جنگی پرقدرت لیلوچ که برای گرفتن دوباره حقش مبارزه می‌کند، در این اپنینگ وجود دارند.

Oath Sign 

نمایی از انیمه Fate/Zero
انیمه Fate/Zero
آرتیستLiSA
ژانرجی-پیکسی
اپنینگ هفتم

مجوعه سریال‌های The Fate درباره جنگ جام شوکران (Holy Grail War) است. نبردی که هفت ارباب و هفت خدمتکار (اشباح قهرمان) برای به دست آوردن جام شوکران دل انگیز آرزو برآورده کن مبارزه می‌کنند. در Fate/Zero، بینندگان شاهد چهارم جنگ جام شوکران هستند، یک بازگویی دوباره که زمینه را برای داستان اصلی Fate/Zero Night آماده می‌کند. به همراه داستان مرموز و تمام عیارش، قابل درک است که LiSA صحنه را برای یک اپنینگی همان اندازه جذاب آماده کند.

Oath Sign با یک تک نوازی پیانوی دلچسب قبل از شروع آرامش آغاز می‌شود. درام سنگین و تندش به آرامی با دیگر صداها همراه می‌شود، نقش‌های کلیدی را نشان می‌دهد و آرام آرام به سمت لحنی غمگین می‌رود. Oath Sign همه چیز را با نمایشی درخشان از مبارزه نشان می‌دهد که هیچ چیزی به جز هدبنگ را ضمانت نمی‌کند. قبل از تمام شدن، یک پایان بندی پرانرژی به مخاطبش تحویل می‌دهد که آن‌ها را برای بیشتر خواستن تشنه می‌کند.

Dream Of Life

نمایی از انیمه Bakuman
انیمه Bakuman
آرتیستShohei Ito
ژانر جی-پاپ
اپنینگ ششم

Bakuman مصیبت‌ها و مشکلات از تجربه‌‌ی شیرین مانگاکا شدن را به تصویر می‌کشد. داستان حول محور زوج هنرمند-نویسنده ماشیرو و تاکاگی می‌چرخد. در حالی که آن‌ها سعی دارند رویای مانگاکا شدنشان را از زمان نوجوانی دنبال کنند. و در حالی که Bakuman در طول ۷۵ قسمت خود اپنینگ‌های عالی دارد، اما هیچ چیز قابل مقایسه با شور و شوق Dream Of Life از شوهی ایتو نیست.

از همه مهم‌تر، آهنگ یک جست و جوی شاد و دلنشین درباره روزمرگی مانگاکا بودن و آدم‌های اطراف زندگی‌شان است. هرچند، هیچ چیز با زیرمتن آن که هر روز بیدار شدن و دنبال رویای خود رفتن، حالا رویای شنونده هرچه می‌خواهد باشد، قابل مقایسه نیست. این یک گزینه کاملا همخوان با انیمه است و همزمان انگیزه شنونده‌اش را تقویت می‌کند.

Again

نمایی از انیمه Fullmetal Alchemist: Brotherhood
انیمهFullmetal Alchemist: Brotherhood
آرتیستYUI
ژانرپاپ راک
اپنینگ پنجم

هر کسی که Fullmetal Alchemist: Brotherhood را دیده باشد، قطعا بعد از برای اولین بار شنیدن Again از YUI آن را در ذهنش جای داده است. آهنگ به یک روش بسیار مناسب برای حمل بار احساسات مختلف سریال تبدیل می‌شود. در این اپنینگ شاهد گذشته غمناک الریک‌ها، فداکاری‌ برای انجام ماموریتشان و خارق العاده بودن کیمیاگری به نحوه خودش هستیم.

اپنینگ هر چیزی را که انیمه قرار است نشان بدهد را به تصویر می‌کشد. شروع غمگین آن شرایط را برای گشایش حال و هوای آهنگ فراهم می‌کند. در همین حین، پروسه شروع آهنگ یک پیش درآمد از معرفی شخصیت‌های اصلی را ارائه می‌کند. در نهایت، کروس همراه شده با لحظات اکشن نشان می‌دهد که مبارزات انیمه که بیننده انتظارشان را می‌کشد، تا چه حد می‌توانند هیجان انگیز باشند.

Cha-La Head-Cha-La

نمایی از Dragon Ball Z
انیمه Dragon Ball Z
آرتیستHironobu Kageyama
ژانرپاپ راک
اپنینگ چهارم

دیدن گوکو که با شرورترین شروران این دنیا شاخ به شاخ می‌شود، مخصوصاً در Dragon Ball Z یک چیز است. اما دیدن گوکو و دوستانش که موهای زرد دارند و یکی پس از دیگری انفجاری از انرژی را رقم می‌زنند، چیز دیگری است. این هم اندازه انرژی نشاط آوری است که سبب شده Cha-La Head-Cha-La از هیرنوبو کاگیاما گزینه مناسبی برای Dragon Ball Z باشد.

برخلاف دیگر اپنینگ انیمه‌های اکشن، Dragon Ball Z نیازی برای نشان دادن هیچ مقدمه سازی پیچیده و خط داستانی در هم تنیده با خودش نمی‌بیند. زمین میزبان یک آدم بد است، گوکو، وگتا و دیگر اعضای گروه می‌روند و به حسابش می‌رسند. این تن رک و راست اما گیرا، فرمول قابل پیش بینی اما اعتیاد آور DBZ را نشان می‌دهد.

!Tank

نمایی از انیمه Cowboy Bebop
انیمه Cowboy Bebop
آرتیستSeatbelts
ژانرجز، بیباپ
اپنینگ سوم

Cowboy Bebop به خاطر داستان گیرایش و برداشت جدیدش از ژانر وسترن فضایی، یک اثر فراموش نشدنی محسوب می‌شود. یکی از عواملی که به انیمه کمک کرد تا به عنوان یک کلاسیک شناخته شود، تم اپنینگ آن، !Tank از Seatbelts بود که سریعاً علاقه Cowboy Bebop به جز و بلوز را به تصویر کشید. در واقع، از طرفی دیگر، !Tank موسیقی متن نسبتاً خارق العاده انیمه را دست می‌اندازد.

به لطف !Tank طرفداران می‌توانند خود را آرام آرام برای برداشت به طرز غمناکی جدی و پر از انرژی از داستان‌های مختلف آماده کنند. از همه مهم‌تر، !Tank یک یاد گذشته بسیار خوب از یک آهنگ گیرای جز در این دوره از موسیقی مدرن محسوب می‌شود.

Hikaru Nara

نمایی از انیمه Your Lie In April
انیمه Your Lie In April
آرتیستGoose house
ژانرپاپ راک
اپنینگ دوم

زمانی که Your Lie In April عرضه شد، انتظارات همه را از یک انیمه درام بالا برد. بعد از چندین سال، Hikaru Nara همچنان به عنوان یک اپنینگ قدرتمند باقی مانده است. این آهنگ با یک گیتار نوازی شاد شروع می‌شود که آن را به یک ملودی قدرتمند اما شاد هدایت می‌کند. مقدمه سازی آن قدرتمند است و کروس آن با یک تنش منفجر می‌شود که تماشاچیان را بدون نفس در پایانش رها می‌کند.

اگر دقیق بررسی کنیم، آهنگ در کنار ویدئوی اپنینگ، در طول خودش، به نحوی داستان را لو می‌دهد، اما ما شکایتی از A-1 Pictures از این بابت نداریم.

A Cruel Angel's Thesis

نمایی از انیمه Neon Genesis Evangelion
انیمه Neon Genesis Evangelion
آرتیستYoko Takahashi
ژانرجی-پاپ
اپنینگ یکم

امکان ندارد که بحث اپنینگ‌ها بشود و اسمی از Neon Genesis Evangelion نبریم. زمانی که هیدآکی آنو Neon Genesis Evangelion را تصویر سازی کرد، او در ابتدا می‌خواست یک آهنگ اپرا برای اپنینگ استفاده کند. اما TV Tokyo بر روی چیزی گیراتر اصرار داشت، آنو در طول این راه از اعجوبه‌ای به نام یوکو تاکاهاشی استفاده کرد. آهنگ نمادین A Cruel Angel's Thesis به نحو احسنت دو دستگی قدرتمند سریال را در خودش خلاصه کرده و در همین حال، یک آهنگ گیرای باحال است.

در نتیجه، A Cruel Angel's Thesis اکشن پرتنش و زیرمتن تاریک انیمه را در خودش جای داده است. بعد از این همه، اپنینگ به مفاهیم عمیق‌تر داستان اشاراتی می‌کند و این کار را با در کنار هم قرار دادن تصاویری از غم و نابودی بر روی ربات‌های غول پیکر انجام می‌دهد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (21 مورد)
 • _McKing
  _McKing | ۱۶ مرداد ۱۴۰۲

  Bluebird?

 • parsa-khafan
  parsa-khafan | ۴ تیر ۱۴۰۲

  این مجله فاقد اهمیته
  فکر Rumbling اتک رو نزاری بعد بیای چار تا انیمه چرتو بزاری

 • RPMcMurphy
  RPMcMurphy | ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲

  Grain از monster برا من بهترین بود
  کل انیمه رو داخل کمتر از دو دقیقه بهترین شکل تعریف میکرد

 • taha.yeager
  taha.yeager | ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲

  آهنگ اوپنینگ فصل چهار اتک (Rumbling) فوق العاده خفنه و معنی آهنگ رو هم با شخصیت ارن تطبیق میدی اصلاً اوف....

 • mrsam(در انتظار هالو نایت سیلک سانگ)
  mrsam(در انتظار هالو نایت سیلک سانگ) | ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

  اپنینگ oshi no ko هم خیلی خوبه

 • oolextonoo
  oolextonoo | ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

  Black catcher:)
  یکی از بهترین اوپنینگ هایی بود که شنیدم

 • kiarash123
  kiarash123 | ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

  chainsaw man و oshi no ko هم باید در نظر گرفت

 • Wanderer
  Wanderer | ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

  ایو عزیزم جایگاه ۱۶ رو گرفته:))))))))
  کی میدونست از یه اوتایته رندوم به همچین چیزی تبدیل میشی؟:))))))))))))))))))

 • jiqjwhs8enqjo
  jiqjwhs8enqjo | ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

  🤨
  آقا پس departure چی؟ bloody stream ?rumbling?
  Shinzou wo sasageyo ? The world? مگه میشه یه لیست بهترین اوپنینگ باشه و اینا نباشن؟ البته میدونم ترجنه بود ولی خب جدی نبود اینا احساس میشه
  Stand Proud عالی بود
  من اوپنینگ فصل۲ کاگویا ساما رو بیشتر دوست داشتم واقعا
  فصل ۱ هم که تو لیست انده خوب بودا ولی ۲ دلنشین تر بود
  اوپنینگ ۳ افتضاح بود
  حتی یه بار هم کامل ندیدمش

  • Wanderer
   Wanderer | ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

   شینزو وو ساساگیو اونقدم شاهکار نیست عادیه..رامبلینگ هم همینطور ۳ بار گوششون کنی بورینگ میشن
   بقیرم گوش نکردم نظر نمیدم

   • jiqjwhs8enqjo
    jiqjwhs8enqjo | ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

    آهنگ کامل شینزو وو ساساگیو خیلی زیباست خیلی
    رامبلینگ هم واقعا خوبه
    د ورلد هم اوپنینگ اول دث نوت هست
    حتما تو یوتیوب یه سرچ بزن بلادی استریم (اوپنینگ دوم جوجو ) و دپارتور( اوپنینگ هانتر هانتر)رو ببین

 • Wind
  Wind | ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

  هی داشتم میگفتم پس A Cruel Angel’s Thesis کجاس؟ که دیدم آخر لیست قرار داره!
  Neon Genesis Evangelionشاهکاری هستش که تکرارش فقط به دستای خود هیدئاکی آنو امکان پذیره.
  لیست خیلی قشنگی بود. ممنون.

 • Lizard
  Lizard | ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۲

  Tank!
  عالیه ‌:)

 • keyvan
  keyvan | ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۲

  جای اپنینگ وان پانچ من خالی بود

 • Matin-Artorias
  Matin-Artorias | ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۲

  The rumbling
  اتک آن تایتان ندیدم ولی آهنگ اوپنینگش عالیه،مخصوصا میکسش با bury the light

  • .vergil.
   .vergil. | ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۲

   موافقم ریمیکس خوبی بود🤝🏻
   پ.ن خود اتک هم وقت کردی ببین انیمه گادی قسمت آخرش هم پاییز میاد

   • Matin-Artorias
    Matin-Artorias | ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

    زیاد سریال بین نیستم،آخرین سریالی که آنلاین دیدم آواتار بود

 • Eigi.1385.kabir
  Eigi.1385.kabir | ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۲

  من از آخرین اپنینگ Yu-Gi-Oh! Duel Monsters خیلی لذت بردم.

 • Two-crowned
  Two-crowned | ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۲

  ژاپنی ها تلاش زیادی می کنن اما هیچ چیز یه آهنگ انگلیسی نمیشه. البته آهنگ های ایرانی هم اگر مضمون درست حسابی داشته باشن خیلی خوب هستن که معمولا جز عشق و عاشقی هیچی ندارن.

  • Wanderer
   Wanderer | ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

   What

  • اهورا نصرالهی
   اهورا نصرالهی | ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

   داداش؟ :))))

مطالب پیشنهادی