ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

Fast Travel Red Dead Redemption 2 - Banner
آموزش بازی

چگونه در Red Dead Redemption 2 سریع‌تر جا به جا شویم؟

دنیای بازی Red Dead Redemption 2 یک دنیای پربار و پویاست که می‌تواند دست کم برای ده‌ها ساعت بازیکنان را سرگرم کند. در گوشه و کنار نقشه‌ی این دنیا فعالیت‌های فراوانی برای تجربه وجود دارند؛ ...

محمدرضا صفری
نوشته شده توسط محمدرضا صفری | ۶ خرداد ۱۴۰۲ | ۱۴:۰۰

دنیای بازی Red Dead Redemption 2 یک دنیای پربار و پویاست که می‌تواند دست کم برای ده‌ها ساعت بازیکنان را سرگرم کند. در گوشه و کنار نقشه‌ی این دنیا فعالیت‌های فراوانی برای تجربه وجود دارند؛ از شکار و ماهی‌گیری تا مأموریت‌های جانبی و برخوردهای رندوم. ولی این دنیا هر چقدر هم غنی باشد، باز هم همانند هر بازی جهان باز دیگری، گاهی نیاز می‌شود تا خود را از یک سوی نقشه به سمت دیگر آن رساند. در بیش‌تر بازی‌های جهان باز نیازی نیست تا برای این کار چندین دقیقه زمان گذاشت؛ این بازی‌ها معمولاً با روش‌هایی همچون Fast Travel یا وسایل حمل و نقل گوناگون جا به جایی را آسان‌تر می‌کنند و Red Dead Redemption 2 نیز از این روند جدا نیست.

با این وجود، جا به جایی سریع بین نقاط مختلف به مانند بسیاری از مکانیزم‌های RDR2 خیلی سرراست بازگو نمی‌شود و نیازمند کمی کند و کاو است. برای همین در این نوشتار می‌خواهیم کمی کار را برای تجربه‌ی Red Dead Redemption 2 راحت‌تر کنیم و نشان دهیم چگونه سریع‌تر بین نقاط مختلف جا به جا شوید.


استفاده از دوربین سینماتیک

این مورد را دقیقاً نمی‌توان در دسته‌بندی روش‌های «سریع» جا به جا شدن در Red Dead Redemption 2 به شمار آورد (مگر این که اسب خوبی در بازی RDR2 داشته باشید) ولی جزو روش‌های سفر «راحت» در این بازی است.

همان طور که از نامش می‌توان برداشت کرد، دوربین سینماتیک چشم‌اندازهایی از سویه‌هایی ویژه را برای بازیکنان فراهم می‌کند تا آن‌ها بتوانند تجربه‌ای متفاوت و سینمایی از Red Dead Redemption 2 داشته باشند. ولی این دوربین یک توانایی دیگر نیز برای بازیکنان فراهم می‌کند و آن سفر راحت‌تر در دنیای بازی است.

برای این که بتوانید با دوربین سینماتیک یک سفر راحت در RDR2 داشته باشید ابتدا باید مقصد خود را روی نقشه مشخص کنید. با انجام این کار، مسیری که می‌توانید بپیمایید روی نقشه و مینی‌مپ نمایان می‌شود. حالا باید سوار اسب یا وسایل نقلیه‌ی قابل هدایت در دنیای بازی شوید و آن را به حرکت دربیاورید. سپس در هنگام حرکت دوربین را در حالت سینماتیک قرار دهید تا ادامه‌ی مسیر به طور خودکار طی شود.

درست است که با دوربین سینماتیک بیش‌تر، جاده‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند و احتمالاً مجبور به گذراندن مسیرهای طولانی‌تر نسبت به مسیرهای خارج از جاده‌ها شوید ولی این روش به ویژه در ابتدای بازی که شاید دسترسی به دیگر روش‌های جا به جایی وجود ندارد کارآمدتر است. همچنین در هر دوره از بازی که نیاز به کمی استراحت دارید نیز می‌توانید از این روش استفاده کنید.

البته باید توجه کنید که در هنگام استفاده از دوربین سینماتیک، دنیای بازی به پویایی خود ادامه می‌دهد. پس کمی حواستان نسبت به رویدادهای دور و بر جمع باشد؛ چرا که گاهی ممکن است هر چه زودتر به اتفاقات پیش‌آمده واکنش نشان دهید.

کرایه‌ی دلیجان

آیکون کرایه‌ی دلیجان روی نقشه‌ی Red Dead Redemption 2
آیکون کرایه‌ی دلیجان روی نقشه‌ی Red Dead Redemption 2

دلیجان‌ها (Stagecoach) بخشی جدا نشدی از غرب وحشی هستند و خوشبختانه در Red Dead Redemption 2 نیز می‌توانند کمک حال بازیکنان باشند. بیش‌تر می‌توان دلیجان‌ها را نزدیک ایستگاه‌های قطار دید، هر چند برخی از مناطق ایستگاه قطار ندارند ولی یک دلیجان کرایه‌ای در آن‌ها دیده می‌شود.

این دلیجان‌ها را می‌توان با پرداخت مبلغی برای مقصد مشخص کرایه کرد. پس از پرداخت، شخصیت تحت اختیار بازیکنان سوار دلیجان می‌شود و پس از یک کات‌سین کوتاه به مقصد انتخاب شده می‌رسد.

خرید بلیت قطار

آیکون خرید بلیت قطار روی نقشه‌ی Red Dead Redemption 2
آیکون خرید بلیت قطار روی نقشه‌ی Red Dead Redemption 2

مکانیزم خرید بلیت قطار همانند کرایه‌ی دلیجان است. کافی است برای این کار به یکی از ایستگاه‌های قطار درون بازی بروید، با انتخاب گزینه‌ی خرید بلیت، مقصد خود را مشخص کنید و سپس با یک کات‌سین کوتاه به جایی که می‌خواهید برسید.

مطلب پیشنهادی
چاشنی‌های اضافه به غرب وحشی
بهترین فیلم‌ هایی که وسترن را با دیگر ژانرها ترکیب کردند

فعال کردن Fast Travel در Red Dead Redemption 2

گزینه‌ی فعال کردن سیستم Fast Travel در بازی Red Dead Redemption 2 (نمایان شده با رنگ سبز)
برخی از گزینه‌های Fast Travel در بازی RDR2

با همه‌ی موارد گفته شده ولی بازی RDR2 یک سیستم Fast Travel مستقل نیز دارد. هر چند این سیستم خیلی سرراست در اختیار بازیکنان قرار داده نمی‌شود و تا انجام بخشی از چپتر دوم بازی قابل فعال‌سازی نیست.

امکان فعال‌سازی سیستم Fast Travel بازی Red Dead Redemption 2 پس از انجام نخستین بخش از سری مأموریت Money Lending and Other Sins ممکن می‌شود. لئوپولد استراوس در ابتدای چپتر دوم بازی این مأموریت را به بازیکنان می‌دهد تا بدهی‌هایش را از برخی از بدهکارانش پس بگیرند. پس از انجام نخستین بخش از این مأموریت و بازگرداندن بدهی، باید آن را در صندوق اهدای کمپ قرار بدهید که حالا دفتر کل یا لجر (Ledger) را در کنارش خواهید دید.

با استفاده از لجر امکان ارتقای تجهیزات کمپ به بازیکنان داده می‌شود که یکی از آن‌ها مربوط به قابلیت Fast Travel بازی RDR2 است. برای این کار در دفتر کل گزینه‌ی Next in Line را بیابید و با پرداخت هزینه‌ی آن، اقامتگاه آرتور مورگان را ارتقا دهید تا یک نقشه به آن اضافه شود. حالا با استفاده از این نقشه می‌توانید به مکان‌هایی که از پیش به آن‌ها سر زده‌اید Fast Travel کنید. فقط کافی است یکی از گزینه‌های سفر را انتخاب کنید تا با سوار شدن بر اسبتان و تماشای یک کات‌سین کوتاه به آن جا برسید.

تعدادی از گزینه‌های Fast Travel بازی Red Dead Redemption 2 در کنار آتش اردوگاه
تعدادی از گزینه‌های Fast Travel بازی Red Dead Redemption 2 در کنار آتش اردوگاه

اگر می‌خواهید در جایی بیرون از کمپ Fast Travel کنید، ابتدا یک آتش اردوگاه (Campfire) ایجاد کنید. سپس گزینه‌ی Fast Travel را خواهید دید که با انتخاب آن می‌توانید همان مقاصد قابل انتخاب از درون کمپ اصلی را برگزینید و باز سوار اسبتان شوید و پس از یک کات‌سین کوتاه به آن جا برسید.


پرسش‌های فراگیر درباره‌ی جا به جا شدن در بازی Red Dead Redemption 2

آیا بازی Red Dead Redemption 2 سیستم Fast Travel دارد؟

عنوان Red Dead Redemption 2 نیز همانند بیش‌تر بازی‌های جهان باز از سیستم Fast Travel بهره می‌برد.

چگونه در RDR2 سریع‌تر جا به جا شویم؟

برای جا به جایی سریع در این بازی می‌توانید دلیجان کرایه کنید، بلیت قطار بخرید یا سیستم Fast Travel مستقل Red Dead Redemption 2 را فعال کنید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (5 مورد)
 • SERGIO
  SERGIO | ۳۰ بهمن ۱۴۰۲

  بهترین بازی تاریخ(به نظر شخصیم)

 • M_mahdi
  M_mahdi | ۶ خرداد ۱۴۰۲

  بعد گذشت حدود ۵ سال هنوز هم درباره رد دد ۲ آموزش هایی نوشته میشه، این چیزی غیر از یک شاهکار از راک استاره؟

  • Man
   Man | ۶ خرداد ۱۴۰۲

   نه. ویجیاتو داره دیر رو این خبر ها کار می‌کنه. جای دیگه ای مقاله جدید از رددد نوشته نمیشه(به مقدار کم نوشته میشه)

 • Death Lake
  Death Lake | ۶ خرداد ۱۴۰۲

  رد دد انقدر دنیاش جذاب و پویا طراحی شده که توی کل مدتی که مشغول تجربه اش بودم هیچ وقت از قطار و دلیجان و مخصوصا fast travel استفاده نکردم ( و پیشنهاد هم میکنم که هیچ وقت هم استفاده نکنید ، چون کلی ایونت و اتفاقات باحال توی بازی وجود دارن که بعضی مواقع چیز های خیلی خوبی هم بهتون میدن )

 • ARSHIA._.
  ARSHIA._. | ۶ خرداد ۱۴۰۲

  خودم با قطار میرفتم ولی همه جا باش نمیشه رفت

مطالب پیشنهادی