ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

شخصیت عنکبوتی Spider-Man: Across the Spider-Verse - Banner
کمیک بوک

۹ شخصیت عنکبوتی تازه‌ای که در Spider-Man: Across the Spider-Verse حضور خواهند داشت

انتظار از عملکرد انیمیشن Spider-Man: Across the Spider-Verse پس از موفقیت‌های Spider-Man: Into the Spider-Verse بالاست. ولی به نظر این دنباله قرار است به اندازه‌ی نسخه‌ی پیشین خود تماشاگران را به هیجان آورد. آن طور ...

محمدرضا صفری
نوشته شده توسط محمدرضا صفری | ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ | ۱۹:۰۰

انتظار از عملکرد انیمیشن Spider-Man: Across the Spider-Verse پس از موفقیت‌های Spider-Man: Into the Spider-Verse بالاست. ولی به نظر این دنباله قرار است به اندازه‌ی نسخه‌ی پیشین خود تماشاگران را به هیجان آورد. آن طور که از اخبار مربوط به این انیمیشن شنیده شده، قرار است کم و بیش ۲۸۰ شخصیت عنکبوتی در Spider-Man: Across the Spider-Verse حضور داشته باشند.

طبیعتاً همه‌ی این ۲۸۰ شخصیت عنکبوتی حضور پررنگی در Spider-Man: Across the Spider-Verse نخواهند داشت. برخی از این شخصیت‌های نیز در همان Spider-Man: Into the Spider-Verse معرفی شده‌اند. با این حال، به نظر چند شخصیت عنکبوتی تازه هستند که شاید نقش پررنگ‌تری نسبت به بقیه در این ساخته بازی کنند.

در این نوشتار به سراغ ۹ مورد از این شخصیت‌های عنکبوتی تازه‌ی Spider-Man: Across the Spider-Verse می‌رویم که به نظر نقشی مهم در این انیمیشن ایفا می‌کنند.


مرد عنکبوتی ۲۰۹۹

البته اسپایدرمن ۲۰۹۹ برای نخستین بار در انیمیشن Spider-Man: Into the Spider-Verse رونمایی شد. او در یکی از سکانس‌های پس از تیتراژ دیده شد که به راحتی با لباس آبی تیره‌اش قابل تشخیص است.

این شخصیت برای لاین ۲۰۹۹ کمیک‌های مارول پدید آمده بود. این لاین که در ابتدای دهه‌ی ۹۰ میلادی آغاز به کار کرد، یک ایمپرینت به شمار می‌آمد که یک دنیای آینده‌وارانه و سایبرپانکی از جهان مارول را به نمایش می‌کشید.

در این سری کمیک، میگل اوهارا یک دانشمند است که رهبران و همکارانش در شرکتی که در آن سرگرم به کار بود به او خیانت می‌کنند تا دی‌ان‌ای او نیمه انسان و نیمه عنکبوت شود. به این ترتیب است که میگل اوهارا تبدیل به مرد عنکبوتی این دوران می‌شود و با همکاری یک هوش مصنوعی با نام لایلا به ماجراجویی می‌پردازد.

اسپایدر-وومن

در کمیک‌های مارول، جسیکا درو در نصف نام اسپایدرمن و برخی از توانایی‌های او مشترک است ولی شباهت‌های او همین جا با مرد عنکبوتی به پایان می‌رسد. او توسط یک عنکبوت رادیواکتیوی نیش زده نشده است، هیچ پیوندی نیز با پیتر پارکر ندارد و حتی روی تارها تاب نمی‌خورد؛ اسپایدر-وومن پرواز می‌کند!

همانند شی-هالک، جسیکا یکی از شخصیت‌هایی بود که به این خاطر به وجود آمد چرا که استن لی پس از بحث بین دی‌سی و مارول بر سر شبیه بودن نام‌های واندر من با واندر وومن و پاور گرل با پاور من، نگران شده بود که یک نسخه‌ی نامربوط به یکی از شخصیت‌های مهم مارول بدون این که سودی به این انتشارات برسد به وجود خواهد آمد.

اسپایدر-پانک

این شخصیت که برای نخستین رویداد Spider-Verse در کمیک‌های مارول به وجود آمد بود، با ترکیب فرهنگ پانک بریتانیایی تبدیل به یک مرد عنکبوتی شد. هابی براون یک نوجوان بی‌خانمان بود که هنگامی که شرکت نورمن آزبورن بقایای رادیواکتیوی را به صورت غیرقانونی دفع می‌کنند، توانایی‌های تازه‌ای به دست می‌آورد.

با تبدیل شدن به اسپایدر-پانک، او رهبری شهر نیویورک مورد ستم واقع شده را در برابر نیروی پلیس خصوصی به دست می‌گیرد، نورمن آزبورن را با ضربه‌ی گیتار الکتریک خود از بین می‌برد و تا پیش از این که درگیر رویداد Spider-Verse شود یک زندگی قابل قبول را پشت سر می‌گذارد.

مطلب پیشنهادی
زمانی که مارول داستان‌های عالی را خراب می‌کند
۱۰ داستان مارول که MCU در به تصویرکشیدن آن‌ها شکست خورده است

مرد عنکبوتی ژاپن

در سریال تلویزیونی Spider-Man سال ۱۹۷۸، تاکویا یاماشیرو تبدیل به مرد عنکبوتی می‌شود. او یک راننده‌ی مسابقات موتورکراس است که از تکنیک‌های گوناگونی استفاده می‌کند تا کم و بیش شبیه به نسخه‌ی کمیک بوکی مرد عنکبوتی باشد.

فیل لرد به عنوان یکی از نویسندگان و تهیه‌کنندگان فیلم Spider-Man: Across the Spider-Verse تأیید کرده است که برای تاکویا یاماشیرو طراحی‌هایی به وجود آمده است ولی چنین چیزی به این معنا نیست که او حتماً نقش پررنگی در این ساخته خواهد داشت. با این حال، یک اشاره‌ی کوتاه به این شخصیت در انیمیشن Spider-Man: Into the Spider-Verse وجود داشت که شاید در این دنباله به معنای استفاده‌ای پررنگ‌تر باشد.

مرد عنکبوتی هند

پاویتر پرابهاکار یک پسر جوان هندی‌ست که توسط یک یوگی باستانی توانایی‌های یک عنکبوت را به دست می‌آورد تا تبدیل به مرد عنکبوتی هند شود. این شخصیت در کراس‌اوور Spider-Verse و سری دنباله‌ی آن با نام Web Warriors نقشی پررنگ را ایفا کرد.

حالا نیز طبق گفته‌ی فیل لرد و کریس میلر و همچنین اطلاعات منتشر شده از Spider-Man: Across the Spider-Verse، اسپایدرمن هند قرار است نقش قابل توجهی در دنباله‌ی Spider-Man: Into the Spider-Verse بازی کند.

بمبستیک بگ-من

بمبستیک بگ-من که نخستین بار در شماره‌ی ۲۵۸ کمیک The Amazing Spider-Man رونمایی شد، یک لباس برای پیتر پارکر به شمار می‌آید که پس از جدا شدن از یک سیمبیوت در آزمایشگاه رید ریچاردز مورد استفاده قرار گرفت. این ظاهر حتی در سال‌های اخیر در بازی Marvel’s Spider-Man نیز دیده شد.

در انیمیشن Spider-Man: Across the Spider-Verse نیز شاهد استفاده از این ظاهر خواهیم بود. هر چند با این تفاوت که به جای استفاده از لباس قرض گرفته شده از فنستیتک فور، با لباس خود اسپایدرمن طرف هستیم.

مطلب پیشنهادی
نگاهی خواهیم داشت به کارتون‌های سریالی از شخصیت مرد عنکبوتی
نگاهی به انیمیشن‌های سریالی مرد عنکبوتی (بر اساس امتیاز IMDB)

اسپایدر-مانکی شگفت‌انگیز

در سال ۲۰۰۹، مانکی-ورسِ انتشارات مارول از اسپایدر-مانکی شگفت‌انگیز رونمایی کرد. این شخصیت به اِیپ-ونجرز در یک ماجراجویی می‌پیوندد که آن‌ها را به زامبی-ورس مارول هدایت می‌کند.

اوضاع به اندازه‌ی کافی باورنکردنی است ولی باید بدانید که این نسخه‌ی پیتر پارکر با دوستانش همچون بروس بانانر سر و کله می‌زند. همچنین اشاره‌هایی به او در تریلرهای منتشر شده از Spider-Man: Across the Spider-Verse نیز دیده می‌شود.

لیدی اسپایدر

در نمایش‌های Spider-Man: Across the Spider-Verse، دختری دیده می‌شود که لپتاپ به دست و بازوهایی مکانیکی همچون آیرون-اسپایدر به پشتش دارد. این مشخصات شبیه به لیدی اسپایدر هستند؛ یک قهرمان استیم‌پانک که از انقلاب صنعتی سربرآورده است.

شخصیت لیدی اسپایدر که ظاهراً در انیمیشن Spider-Man: Across the Spider-Verse حضور دارد، یکی از شخصیت‌هایی به شمار می‌آید که در سری کمیک Spider-Verse نیز ایفای نقش کرده است.

اسکارلت اسپایدر

بن ریلی در مرکز یکی از پرآوازه‌ترین آرک‌های داستانی مرد عنکبوتی با نام The Clone Saga قرار داشت. بن نخستین بار در دهه‌ی ۷۰ میلادی به عنوان کلونی از پیتر پارکر معرفی شد. او به قدری با پیتر شباهت داشت که حتی برخی از خاطرات پیتر نیز درون ذهنش قرار گرفته بودند. این کلون در طی ماجرایی به دست یک شخصیت منفی کشته می‌شود.

ولی پس از دو دهه، مارول خبر از بازگشت بن می‌دهد و با یک پیچش داستانی می‌گوید که او اصلاً یک کلون نبود؛ بلکه اسکارلت اسپایدر همان پیتر پارکر اصلی است. این ترکیب به این معنا بود که اسپایدرمنی که در طول این مدت در داستان‌ها حضور داشت یک کلون بود. طبیعتاً مخاطبان اصلاً روی خوشی به این تغییر نشان ندادند تا مارول دوباره همه چیز را به حالت پیشین بازگرداند.

البته بن به حضورش در دنیای کمیک‌ها ادامه می‌دهد ولی این بار در نقش یک شخصیت عنکبوتی که از پیتر پارکر خشمگین‌تر و نسبت به وجودیتش حساس‌تر است. حالا هم قرار است تا اسکارلت اسپایدر را در انیمیشن Spider-Man: Across the Spider-Verse ببینیم که با توجه به ماهیتش می‌تواند لحظات ویژه‌ای را در طول فیلم رقم بزند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (5 مورد)
 • Death Lake
  Death Lake | ۱۰ خرداد ۱۴۰۲

  اسپایدر وومن کی سیاه پوست شد ؟ 😐

  • amir-parvar
   amir-parvar | ۱۰ خرداد ۱۴۰۲

   از اون موقع که رسم شد توی هر فیلم/بازی/کتاب ای یه شخصیت زن رنگین پوست هم جنس گرا وجود داشته باشه

  • AMIR83
   AMIR83 | ۱۰ خرداد ۱۴۰۲

   در اصل ما تو کمیک قبل از اینکه جسیکا درو خلق شه یه اسپایدر وومن دیگه داشتیم که سیاه پوست بود
   این احتمالا همونه

  • !Spider-Man
   !Spider-Man | ۱۱ خرداد ۱۴۰۲

   اشتباه نکن دوست عزیز،این اسپایدروومن اون جسیکا درو نیست.از خیلی قبل‌تر در یک دنیای موازی از کمیک های اسپایدرمن حضور داشته
   https://s8.uupload.ir/files/blackspiderwoman_10sz.jpg

  • arian10par
   arian10par | ۱۵ خرداد ۱۴۰۲

   کلا اسپایدر وومن یکم تیره است بعضی جاها هم کلا اومدن سیاهش کردن

مطالب پیشنهادی