ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

مایلز مورالز، شخصیت بازی مرد عنکبوتی پلی‌استیشن ۵ کیست؟

به علاوه بررسی تئوری‌ها در مورد سرنوشت پیتر پارکر و مایلز مورالز

۴
انارگیفت

در مراسم چند شب پیش که سونی از ظاهر کنسول پلی استیشن ۵ رونمایی کرد، شاهد به نمایش درآمدن چند عنوان ساخته شده برای این کنسول نیز بودیم. یکی از این عناوین، دنباله Marvel’s Spider-Man با نام Marvel’s Spider-Man: Miles Morales بود که با توجه به نام بازی و همچنین ویدیویی به نمایش درآمده از آن، شخصیت مایلز مورالز به عنوان پروتاگونیست اصلی معرفی شد.

با شخصیت مایلز مورالز در نسخه قبلی بازی آشنا شدیم و حتی به صورت مختصر کنترل او را به دست گرفتیم. هر چند این ایفای نقش فقط به عنوان مایلز مورالز معمولی، قبل از کشف قدرت‌های عنکبوتی‌اش، بود. با این حال در Marvel’s Spider-Man: Miles Morales می‌توانیم کنترل اسپایدرمن سیاه‌پوش مارول را به دست گرفته و در بین ساختمان‌های بلند (احتمالاْ) نیویورک تار بتنیم.

در صورتی که از دستتان در رفته بود: Spider Man: Miles Morales را همزمان با عرضه پلی استیشن 5 تجربه کنید

درست است که مورالز قابلیت‌های مشترکی با پیتر پارکر (اسپایدرمن اصلی) دارد، اما او از یک سری ویژگی‌ها و توانایی‌های خاصی نیز بهره می‌برد که می‌تواند تجربه بازی را کمی متفاوت‌تر از گذشته کند. همچنین با حضورش، بستر روایت داستان‌های متفاوت‌تر از اسپایدرمن پدید می‌آید.

در این مطلب می‌خواهیم شما را بیش‌تر با مایلز مورالز آشنا کنیم. اگر می‌خواهید اطلاعات بیش‌تری از مایلز مورالز به دست آورید، با ویجیاتو همراه باشید.

مایلز مورالز کیست؟

مایلز مورالز برای اولین بار در دنیای آلتیمیت کمیک‌های مارول حضور پیدا کرد. مایلز نوجوانی آفریقایی لاتین است که بعد از مرگ پیتر پارکر در دنیای آلتیمیت، هویت اسپایدرمن را به خود می‌گیرد.

ماجرای اسپایدرمن شدن مایلز در این دنیا، به آزمایشاتی دکتر کنراد مارکوس (Dr. Conrad Markus) روی خون پیتر پارکر بعد از مرگش برمی‌گردد. مارکوس که سعی در ساخت دوباره فرمول خلق اسپایدرمن داشت، آزمایشات خود را روی عنکبوت‌ها انجام می‌داد.

آرون دیویس (Aaron Davis)، عموی مایلز که در واقع ویلنی با نام پرولر (Prowler) است، فرمول ساخته شده را می‌دزد اما متوجه نمی‌شود یکی از عنکبوت‌های تحت آزمایش وارد کیفش شده. چندین روز بعد، این عنکبوت بالاخره مایلز را نیش زده و روند اسپایدرمن شدن او شروع می‌شود.

با این که مایلز یکی از شخصیت‌های دنیای آلتیمیت (زمین ۱۶۱۰) بود اما با اتمام روند انتشار کمیک‌های آلتیمیت و با توجه به محبوبیت این اسپایدرمن سیاه‌پوش، مارول تصمیم می‌گیرد تا او را وارد دنیای اصلی کمیک‌هایش نیز کند.

اولین ملاقات رسمی مایلز مورالز و اسپایدرمن در عنوان Marvel's Spider-Man

اولین ملاقات رسمی مایلز مورالز و اسپایدرمن در عنوان Marvel’s Spider-Man

اگر تجربه بازی نسخه قبلی عنوان Marvel’s Spider-Man را داشته باشید، متوجه می‌شوید که سرگذشت مایلز با کمیک‌ها متفاوت است. در این بازی، مایلز فرزند افسر پلیسی به نام جفرسون دیویس بود که طی حادثه‌ای جان خود را از دست می‌دهد. پیتر پارکر که آشناییت مختصری با جفرسون داشته، برای کمک به فرزند او، مایلز را نزد زن‌عمو مِی‌اش برای همکاری در پناهگاه انسان‌های بی‌خانمان می‌فرستد.

طی سلسله اتفاقاتی که کمی بعد روی می‌دهد، یک عنکبوت رادیواکتیوی سراغ مایلز آمده و او را نیش می‌زند. همان قصه تکراری تبدیل شدن به اسپایدرمن که روایتش را بارها برای پیتر پارکر دیده و خوانده‌ایم، این بار برای او اتفاق می‌افتد.

در اپیلوگ Marvel’s Spider-Man شاهد این هستیم که مایلز در مورد توانایی‌ها و قدرت‌های جدیدش با پیتر پارکر، که حالا تبدیل به یکی از دوستان صمیمی‌اش شده، صحبت می‌کند. پیتر نیز با متوجه شدن این موضوع، تصمیم می‌گیرد که هویت و توانایی‌های خودش را به او نشان داده و به نوعی به استاد او در مسیر ابرقهرمان شدن تبدیل شود.

قدرت‌ها و توانایی‌های مایلز مورالز

بعد از نیش خوردن توسط عنکبوت، مایلز توانایی‌ها و قدرت‌هایی به دست آورد که اکثر آن‌ها برای طرفداران اسپایدرمن آشنا است. دقیقاً مثل پیتر پارکر، مایلز نیز از قدرت، استقامت و سرعت فرا انسانی برخوردار است. او می‌تواند به سطوح جامد بچسبد و با اسپایدرسنس‌اش (Spider-Sense) متوجه خطرات و اتفاقات پیرامونش، حتی دقیق‌تر از پیتر، شود.

اما او یک سری توانایی دارد که پیتر پارکر هیچوقت آن‌ها را نداشته. اولینِ آن‌ها قابلیت استتار است که مورالز با استفاده از آن می‌تواند با محیط اطرافش ترکیب شده و به نوعی نامرئی شود. داشتن این قابلیت می‌تواند مراحل مخفی‌کاری جذاب با چالش‌های متفاوتی را به Marvel’s Spider-Man: Miles Morales اضافه کند. مثلاً بدون این که نگهبانی متوجه حضور او شود، نزدیکش شده و او را بی‌هوش کند یا از محیط اطرافش برای دور شدن از یک ویلن خطرناک استفاده کند.

نمونه‌ای از ضربات زهردار مایلز مورالز که در ویدیوی کوتاه مراسم سونی به نمایش درآمد

نمونه‌ای از ضربات زهردار مایلز مورالز که در ویدیوی کوتاه مراسم سونی به نمایش درآمد

قدرت‌های مخصوص دیگر مایلز عبارت‌اند از ضربه و انفجار زهردار (Venom). با این که شاهد حضور تارهای الکتریکی پیتر پارکر در نسخه اولیه Marvel’s Spider-Man بودیم اما مایلز به طور طبیعی می‌تواند در بدنش نوعی انرژی بیوالکتریکی تولید کند. او قابلیت ترکیب کردن تارها و ضربات فیزیکی خود با این انرژی را دارد که باعث وارد شدن آسیب بیش‌تری به رقبایش می‌شود.

انفجار زهردار نیز به این شکل است که مایلز با شارژ کردن این انرژی، می‌تواند به تمام افراد حاضر در دامنه‌ای نسبتاْ بزرگ آسیب وارد کند. هر چند انجام آن معمولاً باعث تخلیه کامل انرژی‌اش می‌شود.

اگر قسمت قبلی بازی را هم در نظر بگیریم، مایلز از خود توانایی‌هایی مثل هک کردن نیز به نمایش گذاشته که ممکن است برای Marvel’s Spider-Man: Miles Morales به کار بیاید؛ البته مطمئناً نه در مقیاس بازی‌ای همچون واچ داگز.

شناسنامه مایلز مورالز
  • اولین حضور: شماره ۴ کمیک Ultimate Fallout (انتشار در ماه آگوست سال ۲۰۱۱)
  • ناشر: مارول
  • خالقان: براين مايكل بنديس و سارا پیکلی
  • نام واقعی: مایلز گونزالو مورالز
  • تیم‌های متحد: اونجرز، چمپیونز
  • کمیک‌های پیشنهادی برای مطالعه: مجموعه کمیک Ultimate Comics Spider-Man (شروع انتشار از ماه سپتامبر سال ۲۰۱۱) – شماره ۱ کمیک Spider-Man (انتشار در ماه فوریه سال ۲۰۱۶) – مجموعه کمیک Miles Morales: Spider-Man (شروع انتشار از ماه دسامبر سال ۲۰۱۸)
دو اسپایدرمن در یک اقلیم؟

تا به امروز هنوز مشخص نیست که قرار است در Marvel’s Spider-Man: Miles Morales انتظار چه اتفاقات و ماجراهایی را بکشیم و حتی خبرهایی مبنی بر این که بازی صرفاْ نسخه بهبود یافته قسمت قبلی برای کنسول پلی استیشن ۵ است (که البته بعد از مدت کوتاهی تکذیب شد) نیز شنیدیم. در حال حاضر تنها می‌دانیم پروتاگونیست بازی، همین مایلز است و احتمالاْ با ساخته‌ای کوتاه‌تر نسبت به Marvel’s Spider-Man طرف هستیم.

از طرف دیگر نظریه‌هایی در مورد یکسان بودن دنیای بازی‌های مارول (بازی معرفی شده اونجرز و همین بازی‌های اسپایدرمن) مطرح شده و از آن جایی که چنین فرمولی در دنیای سینمایی جواب داده، احتمالاً مارول بدش نیاید آن را در دنیای بازی‌های ویدیویی خود نیز پیاده کند.

اگر از نظر داستانی به قضیه نگاه کنیم، مثل مدیوم‌های فیلم، سریال و کمیک بوک که چندین و چند شخصیت عنکبوتی وجود دارند و خسته کننده هم نمی‌شوند، با حرکت هوشمندانه‌ای طرف هستیم که باعث پیش رفتن دو خط داستانی (که شاید با هم تقاطع نیز داشته باشند) از شخصیت‌های عنکبوتی در یک دنیا می‌شویم. این کار آزادی عمل بیش‌تری برای روایت‌های متفاوت و جذابی را به تیم سازنده ارائه می‌کند.

جریان داشتن بازی‌های اونجرز و اسپایدرمن در یک دنیا، دریچه‌ای به تئوری‌های جدیدی را باز می‌کند

جریان داشتن بازی‌های اونجرز و اسپایدرمن در یک دنیا، دریچه‌ای به تئوری‌های جدیدی را باز می‌کند

اما شاید هم با اتفاقاتی در اوایل Marvel’s Spider-Man: Miles Morales، یا حتی در طول بازی Marvel’s Avengers، طرف باشیم که باعث شود پیتر پارکر دیگر به عنوان اسپایدرمن در دسترس نباشد. احتمال دیگر هم این است که پیتر پارکر سُر و مُر و سرحال به کار خودش مشغول باشد، مایلز نیز در حال تلاش برای پیدا کردن جایگاه خود به عنوان یک ابرقهرمان و هر از چند گاهی نیز با پیتر پارکر به عنوان راهنما و متحد رو به رو می‌شود.

هر چقدر از نظر داستانی وجود دو اسپایدرمن منطقی باشد، از نظر گیم‌پلی که هسته اصلی هر بازی ویدیویی به حساب می‌آید، تیم سازنده با چالش بزرگی رو به رو است. همان طور که خواندید، اکثر توانایی‌های پیتر پارکر و مایلز مورالز یکسان هستند و حتی چند مورد از آن توانایی‌های خاص مایلز نیز به صورت گجت برای پیتر در دسترس بودند. همین مورد ممکن است باعث شود تجربه Marvel’s Spider-Man: Miles Morales صرفاً شبیه به بازی نسخه قبل با اسکین مایلز مورالز شود.

از طرف دیگر، Marvel’s Spider-Man به شدت از تکراری شدن رنج می‌برد. مراحل جانبی نیز نه تنها کمک چندانی به افزایش جذابیت بازی نکردند، بلکه خود آن‌ها یک فرمول تکراری و حوصله‌سر بر را بارها و بارها مورد استفاده قرار دادند. ساخت بازی ویدیویی از دو اسپایدرمن (که با این حساب می‌تواند فاصله انتشار هر نسخه از آن‌ها را کم‌تر کند) آن هم با گیم‌پلی یکسان حکم شکستشان را امضا می‌کند و اینسومنیاک گیمز نیاز به خلاقیت بالایی برای فائق آمدن بر چنین مشکلی دارد.

با این حال نباید فرضیه در دسترس نبودن پیتر پارکر برای نسخه‌های بعدی را از ذهن پاک کرد. احتمال دارد اینسومنیاک گیمز تصمیم گرفته باشد تا پیتر را به اونجرز ملحق کند و بنابراین نیاز به یک اسپایدرمن دیگر برای پیش بردن عناوین مستقل و اختصاصی این شخصیت به وجود آید.

در حال حاضر تمام فرضیه‌هایی که مطرح کردیم صرفاً در حد ایده هستند و تا منتشر شدن اطلاعات بیش‌تر از هر کدام از بازی‌های اقتباس شده از کمیک‌های مارول، با قطعیت نمی‌توان درباره‌شان صحبت کرد. تنها چیزی که تماماً قطعی است حضور مایلز مورالز به عنوان پروتاگونیست اصلی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales بوده که در این مطلب سعی کردیم مختصراً شما را با او آشنا کنیم.

نظر شما در مورد مایلز مورالز به عنوان شخصیت اصلی بازی جدید اسپایدرمن در کنسول پلی استیشن ۵ چیست؟ در مورد تئوری‌ها چه دیدگاهی دارید؟ آن‌ها را با ما در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

.کپی شد https://vgto.ir/4qc

4
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
4 نظرات
0 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
4 نویسندگان دیدگاه
PouyaReza_DarkErfanhrehsansh8964 آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
Pouya
مهمان
Pouya

به نظر من مردعنکبوتی با شخصیت پیتر بهتره هرچند مایلز قدرت های جالب و باحالی دارد ولی جمعن پیتر رو بیشتر دوست دارم

Reza_Dark
مهمان
Reza_Dark

عالی ممنون برای معرفی دمتون گرم

Erfanhr
مهمان
Erfanhr

به نظر من اگه پیتر در دسترس قرار نده حال نشنیده شاید اینجوری شده که مثل دفعه پیش که با مایلز بازی کردیم یه تیکه هاییو ایندفعه هم با پیتر بتونیم بازی کنیم ای کاش بشه چون نمیدونم چرا با مایلز ارتباط برقرار نمیکنم

ehsansh8964
کاربر
ehsansh8964

با این ایده‌ی جهان مشترک خیلی حال کردم
ای کاش عملی بشه

ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...