با این بازی موبایلی صفرتاصد مدیریت یک شهر بزرگ را برعهده بگیرید

با این بازی موبایلی صفرتاصد مدیریت یک شهر بزرگ را برعهده بگیرید

Transport Manager Tycoon یک تجربه استراتژی جذاب است

۱۸ تیر ۱۴۰۲ ۵ ذخیره

اگر علاقه‌مند به تجربه بازی‌های استراتژیک – مدیریتی موبایلی هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید Transport Manager Tycoon همراه ویجیاتو باشید.

متاسفانه امروزه دیگر چند سالی می‌شود که بازی‌های استراتژی دیگر از دوران طلایی خودشان فاصله گرفته‌اند. سال‌ها پیش وقتی صحبت از تجربه بازی‌های استراتژی موبایلی می‌شد، ناخودآگاه بسیاری از گیمرها خودشان را برای رو به رو شدن با بهترین بازی زندگی‌شان آماده می‌کردند. منتهی با پیشرفت تدریجی زمان و محبوب‌تر شدن دیگر سبک‌ها مانند بازی‌های اکشن، شوتر و حتی نقش آفرینی و ژانر وحشت، این بازی‌ها نیز به تدریچ به دست فراموشی سپرده شدند. بطوری که دیگر تجربه یک بازی استرااتژی دوست داشتنی؛ عملا تبدیل به موضوعی غیرممکن شده بود. متاسفانه بازی‌هایی که روزی پادشاهان بلامنازع صنعت ویدیوگیم و پی‌سی بودند، امروزه دیگر چندان خریداری نداشتند.

اما سوالی که بسیاری از شما در سر دارید، این است که چرا این سبک از بازی‌ها به این روز افتاده‌اند؟ شاید عجیب باشد اما دلیل این موضوع به خود بازی‌سازها باز می‌گردد. برای درک بهتر این موضوع اجازه دهید که به فرنچایز کال آف دیوتی اشاره کنیم. وقتی اولین بازی از فرنچایز کال آو دیوتی تحت عنوان یک بازی شوتر در سال ۲۰۰۳ منتشر شد، بسیاری از افراد باور داشتند که این فرنچایز نمی‌تواند موفق شود. اما کال آو دیوتی در هر نسخه جدیدی که ارائه می‌کرد، دست روی المان‌های خاصی گذاشته بود. بازی‌های شوتر همیشه خلاق بودند و پتانسیل‌های بالایی نیز برای نوآوری داشتند. اما این چیزی بود که ما در دنیای بازی‌های استراتژیک نمی‌توانستیم آن را پیدا کنیم. دوران طلایی برای‌های استراتژی بعد از سال ۲۰۰۵؛ کم‌کم رو به افول رفت و این بازی‌ها نبرد را به عناوین شوتر باختند.

مطلب پیشنهادی:چرا بازی موبایلی Frozen City جایگزینی عالی برای بازی Frostpunk است؟اجازه ندهید که سرما بلای جانتان شود چرا بازی موبایلی Frozen City جایگزینی عالی برای بازی Frostpunk است؟

از طرفی نیز این بازی‌ها برای تجدید قوای خودشان نیاز به زمینه‌های بسیاری داشتند. از همین‌رو؛ این بازی‌ها تصمیم گرفتند تا به سراغ پلتفرم موبایل بروند. پلتفرمی که در سال ۲۰۱۲ به اوج محبوبیتش رسیده بود و بسیاری از بازی‌سازها نیز ترجیح می‌دادند که به‌جای ساخت برای بازی پی‌سی؛ برای موبایل بازی بسازند. استودیوی Firefly – سازنده جنگ‌های صلیبی و سری قلعه – جزو همین بازی‌سازها بود. حتی پای الکترونیک آرتز – سازنده بازی ژنرال – نیز به این مسابقه باز شد و پلتفرم موبایل تبدیل به بهشت بازی‌های استراتژی شد.

خوشبختانه بازی‌های استراتژی موبایلی در طول یک دهه اخیر عملکرد بسیار دوست داشتنی داشتند. برای مثال استودیوی سوپرسل بارها و بارها با عرضه بازی‌های مختلف ثابت کرده است که می‌توان روی پلتفرم موبایل نیز دنیایی جذاب را به تصویر کشید. اما با این‌حال بازی Transport Manager Tycoon یکی از بهترین عناوین استراتژی است که در سال ۲۰۲۱ توسط استودیوی مجارستانی Gaijin Distribution KFT برای پلتفرم موبایل و پی‌سی منتشر شده است. Gaijin Distribution KFT یکی از موفق‌ترین بازی‌سازهای پلتفرم موبایل است که عموما اکثر موبایل گیمرها این استودیو را با بازی‌هایی مانند War Thunder Mobile و Crossout Mobile می‌شناسند.

این استودیوی مستقل معمولا بازی‌های جنگی می‌سازد و دنیای آن‌ها نیز تمی خاکستری دارد. منتهی بازی موبایلی Transport Manager Tycoon چندان از این قاعده پیروی نکرده است و این بازی یک عنوان کژوال و تفننی موبایلی است که چندان به گیمرهایش سخت نمی‌گیرد. Transport Manager Tycoon گیم‌پلی مشابه فرنچایز The Sims دارد و برای همین؛ اگر شما علاقه‌مند به تجربه بازی‌های استراتژی – مدیریتی باشید، Transport Manager Tycoon قطعا می‌تواند گزینه‌ای متفاوت و دوست داشتنی از استودیوی بازی‌سازی Gaijin Distribution KFT باشد.

مطلب پیشنهادی:بررسی بازی FIFA 23همان همیشگی بررسی بازی FIFA 23

همچنین داستان بازی‌ موبایلی Transport Manager Tycoon بدون هیچ پیچیدگی خاصی روایت می‌شود. داستان و کمپین این بازی موبایلی درباره شماست! شما در این بازی شخصیت اصلی هستید و باید به شهردار این شهر؛ کمک کنید تا سیستم حمل و نقل و همچنین ساخت‌ و ساز شهر را اداره کند. Transport Manager Tycoon شاید به اندازه دیگر بازی‌های مطرح موبایلی داستان و کمپین چندان خاصی نداشته باشد. اما با این‌حال داستان این بازی موبایلی در حد و اندازه خودش؛ خوب و دوست داشتنی است.

برای اجرای بازی موبایلی Transport Manager Tycoon شما نیاز به دسترسی به اینترنت دارید

همچنین گیم‌پلی این بازی موبایلی یکی از متفاوت‌ترین و جذاب‌ترین بخش‌های بازی Transport Manager Tycoon است. شما در این بازی می‌توانید المان‌های مختلفی را پیدا کنید که اکثرشان به نحوی درست در دنیای این بازی قرار گرفته‌اند. Transport Manager Tycoon دوست ندارد که خودش را یک بازی پیچیده نشان دهد. خوشبختانه این بازی ترکیبی از المان‌های مدیریتی و استراتژی است و از شما می‌خواهد که مدیریت صفرتاصد یک شهر بزرگ را برعهده بگیرید. از طرفی نیز اما همانطور که می‌دانید، این پایان راه نیست و در Transport Manager Tycoon چالش‌های مختلفی انتظارتان را می‌کشند.

مطلب پیشنهادی:Code of War یا یکی از برترین بازی‌های شوتر چندنفره موبایلیبازهم یک بازی شوتر دیگر! Code of War یا یکی از برترین بازی‌های شوتر چندنفره موبایلی

شما در دنیای این بازی موبایلی می‌توان ماموریت‌های مختلفی را انجام دهید. ساختمان‌های بسیاری در دنیای بازی Transport Manager Tycoon حضور دارند که هرکدامشان وظیفه خاصی را عهده‌دار شده‌اند. شما در این بازی می‌توانید وسایل نقلیه مختلف را کنترل کنید. آن‌ها را ارتقا دهید و در نهایت مردم بسیاری را به شهرتان بکشانید. Transport Manager Tycoon یک بازی آنلاین است و شما در این بازی می‌توانید عضو دیگر کلن‌ها نیز شوید و با دیگر بازیکنان ارتباط داشته باشید.

Transport Manager Tycoon حتی به شما اجازه می‌دهد که به کمک دیگر بازیکنان بروید و با یکدیگر تجارت داشته باشید. هدف شما در بازی موبایلی Transport Manager Tycoon ساخت صفرتاصد یک آرمان شهر است و برای انجام این کار نیز؛ Transport Manager Tycoon قابلیت‌های بسیاری را به شما داده است. بنابراین اگر طرفدار بازی‌های استراتژی موبایلی هستید، این بازی موبایلی از استودیوی مستقل مجارستانی Gaijin Distribution KFT قطعا یکی از بهترین تجربیات شما خواهد بود.

گرافیک این بازی موبایلی یکی از بهترین بخش‌های این بازی است. معمولا وقتی صحبت از تجربه بازی‌های استراتژی می‌شود، کمترکسی انتظار رو به رو شدن با گرافیکی خوب را دارد. اما این موضوع درباره بازی موبایلی Transport Manager Tycoon چندان صدق نمی‌کند و این بازی یکی از زیباترین عناوین پلتفرم موبایل است. خوشبختانه این شرایط درباره موسیقی‌متن و جلوه‌های صوتی Transport Manager Tycoon نیز صدق می‌کند و همه‌چیز دست به دست هم داده تا این بازی یک عنوان دوست داشتنی باشد.

پیشنهاد می‌شه!

اگر طرفدار بازی‌های استراتژی – مدیریتی پلتفرم موبایل هستید، بازی دوست داشتنی Transport Manager Tycoon از استودیوی Gaijin Distribution KFT بدون شک انتخابی خوب برای شماست. این بازی در سال ۲۰۲۱ برای پلتفرم موبایل و پی‌سی منتشر شده است و یکی از بهترین تجربیات ممکن برای موبایل گیمرهاست.

با این بازی موبایلی صفرتاصد مدیریت یک شهر بزرگ را برعهده بگیرید - ویجیاتو
Transport Manager TycoonTransport Manager Tycoon
سازنده:Gaijin Distribution KFT سبک:استراتژی ، مدیریتی ، شبیه‌ساز حجم:۲۵۰ مگابایت سیستم‌عامل:اندروید

بیشتر بخوانید:

کپی شد https://vgto.ir/mvm
نظرات
5 1 امتیاز
امتیاز مطلب
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
0 دیدگاه
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات
0
نظرت رو حتما بهمون بگو!x