ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تغییرات فصل هجدهم ایپکس لجندز
آموزش

هر آن‌چه که باید از تغییرات فصل ۱۸ ایپکس لجندز بدانید

فصل جدید ایپکس لجندز به نام Resurrection یا رستاخیز دارد از راه می‌رسد و قرار است شاهد تغییرات گسترده‌‌ای در بخش‌های مختلف بازی باشیم. چیزهای زیادی برای گفتن داریم پس بیاید سریع سراغ جزئیات مختلف ...

مریم خواجوی
نوشته شده توسط مریم خواجوی | ۱۷ مرداد ۱۴۰۲ | ۱۷:۰۰

فصل جدید ایپکس لجندز به نام Resurrection یا رستاخیز دارد از راه می‌رسد و قرار است شاهد تغییرات گسترده‌‌ای در بخش‌های مختلف بازی باشیم. چیزهای زیادی برای گفتن داریم پس بیاید سریع سراغ جزئیات مختلف فصل هجدهم بازی Apex Legends برویم. 

لجند جدید در فصل هجدهم ایپکس لجندز


تغییرات روننت در فصل جدید ایپکس لجندز

هر موقع که فصل جدید Apex Legends از راه می‌رسید، همراهش یک شخصیت جدید هم معرفی می‌شد. پلیرها دیگر به این رسم عادت کرده بودند تا اینکه برای اولین بار در فصل ۱۶ خلاف این موضوعغ رخ داد. این اتفاق مجددا قرار است بیفتد و در فصل ۱۸ به جای یک لجند جدید، Revenant دچار تغییرات اساسی می‌شود. انگار که با یک لجند جدید به نام Revenant Reborn روبه‌رو هستیم.

این اولین باری نیست که توانایی‌های لجند‌های ایپکس دچار تغییر می‌شوند. قبلا سازنده‌ها روی کریپتو و میراژ کار کرده بودند اما هیچ‌کدام در حدی نبودند که آن لجند را به کلی تغییر دهند. اما این تغییرات شامل چه چیزهایی هستند؟

Assassin’s Instinct

توانایی‌های Passive روننت تقریبا همانی که هستند باقی می‌مانند. او همچنان می‌تواند از دیوارهای بلندتر از حالت عادی بالا برود و در حالت نشسته سرعت بیشتری نسبت به سایر لجندها داشته باشد.

کنار همه‌ی این‌ها او از این به بعد می‌تواند ببیند که کدامیک از افراد تیم حریف نوار سلامت کم‌تری دارند. این موضوع به تیم‌ها کمک می‌کند که بتوانند تشخیص دهند که آیا الان زمان مناسبی برای حمله کردن هست یا باید دست نگه دارند. در کل این توانایی استراتژیکی است و می‌تواند تاکتیک‌های یک تیم را تغییر دهد. 

Shadow Pounce

توانایی‌ Tactical روننت قبلا یک بمب بود که علاوه بر آسیب کمی که به حریف وارد می‌کرد، باعث می‌شد نتواند از توانایی‌های خود استفاده کند. حالا این ویژگی کاملا عوض شده. تاکتیکال جدید روننت Shadow Pounce نام دارد که مانند جامپ‌پد اوکتین عمل می‌کند و می‌تواند او را به صورت عمودی یا افقی به هوا پرتاب کند. در صورتی که نگه داشته شود حتی انرژی بیشتری می‌گیرد و می‌توانید مسافت بیشتری را طی کنید.

Forged Shadows

به بخش جذاب ماجرا می‌رسیم و از روی آن می‌توانیم حدس بزنیم که احتمالا حداقل در هر تیم شاهد حضور یک روننت باشیم. اولتیمت قبلی روننت به طور کامل حذف می‌شود. با استفاده از توانایی Forged Shadows انگار یک شیلد دوم خواهید داشت و تیم حریف باید آسیب بیشتری به شما وارد کند. این توانایی با گذر زمان یا با کشتن یک دشمن شارژ می‌شود.

توانایی‌های جدید روننت اصلا شوخی ندارند و اگر از من بپرسید، روننت قرار است دوباره به یکی از لجند‌های محبوب ایپکس تبدیل شود. انگار واقعا با یک لجند جدید طرف هستیم!

روننت در سیزن بعد برای همه‌ی پلیرها آنلاک خواهد شد. احتمالا اگر از قبل او را دارید نیازی ندارید که کاری انجام دهید. در غیر اینصورت، پیش از آغاز سیزن جدید باید یک سری چالش‌ها انجام دهید تا بتوانید با روننت بازی کنید و دیگر هزینه‌ی اضافه‌ای خرج او نکنید. 

اما چرا روننت و چرا الان؟ وقتی از سازندگان در مورد علت تغییر روننت سوال پرسیدند، آن‌ها پاسخ دادند که استایل بازی روننت تا حدودی قدیمی شده بود و آن‌ها می‌خواستند که او را با لجندهای جدیدتر هم‌مسیر کنند. همچنین باید انتظار داشت این اتفاق در آینده برای لجندهای دیگر هم بیفتد. 

اضافه شدن Broken Moon به میکس تیپ 


نقشه فصل جدید ایپکس لجندز

در فصل جدید خبری از یک نقشه‌ی جدید نیست و در بخش میکس تیپ (دث‌مچ، کنترل و گان ران) شاهد بخش‌هایی از مپ Broken Moon خواهیم بود. بخش Core که مخصوص مبارزات از نزدیک است به دث‌مچ و گان ران اضافه خواهد شد. در بخش کنترل هم شاهد ناحیه‌ی Prodution Yard خواهیم بود. هر دوی‌ این ناحیه‌ها کمی بزرگتر از حالت عادی خواهند بود و ابزار بیشتر مثل زیپ‌لاین‌ها برای جابه‌جایی سریع بین مکان‌ها وجود دارد. 

خداحافظی با کمپرها در رنک فصل هجدهم ایپکس لجندز


ریسپاون بر اساس آماری که از فصل قبل به دست آورده، رنک‌آپ کردن در ایپکس، مخصوصا از دایموند به بالا را چالش‌برانگیزتر کرده است؛ به طوری که LP هر بازی کاهش پیدا می‌کند. امتیازهایی که پلیرها در بازی‌های رنک به دست آوردند در کنار سواستفاده از برخی باگ‌ها، باعث شده بود که خیلی از پلیرها راحت به رنک مستر برسند.

نمودار تعداد بازیکنان هر رنک را در تصویر پایین می‌توانید مشاهده کنید. این نمودار را خود سازندگان در وبلاگ ایپکس منتشر کرده‌اند.

در کنار این، تیم سازنده در تلاش است که مدت زمان لازم برای ورود به بازی را کم‌تر کند. این بحث مخصوصا در رنک‌های بالا واقعا آزاردهنده می‌شود. 

از این به بعد آسیب رینگ اول بیشتر شده و رینگ آخر آسیب کمتری وارد می‌کند. این موضوع خبر بدی برای پلیرهایی است که کمپ می‌کنند و سعی می‌کنند با فرار کردن از مبارزات، در میان ۱۰ تیم برتر قرار دهند. به قول معروف به این نوع تیم‌ها، موش‌های رنک می‌گویند! 

همچنین سرعت بازی‌های رنک افزایش می‌یابد تا رخ دادن مبارزه بین تیم‌ها افزایش پیدا کند و بازی سریع‌تر تمام شود.

همچنین از این به بعد Dive Trail ها برداشته می‌شوند و جای خود را به بج‌ها و فریم‌های مختلف می‌دهند. Dive Trail همیشه یکی از پاداش‌های رنک‌های بالا در ایپکس بوده است اما اصولا این قضیه باعث رفتارهای تاکسیک از سوی سایر بازیکنان می‌شد. به طوری که اگر کسی Dive Trail داشت، بقیه‌ی پلیرها سعی می‌کردند نزدیک تیم آن‌ها فرود آیند و بازی را زهرمارشان کنند!

تغییرات مختلف سلاح‌ها


تغییرات سلاح ها در فصل جدید ایپکس لجندز

Charge Rifle قرار است تغییرات اساسی‌ای داشته باشد. تیرهای این اسنایپر از این به بعد در خطی مستقیم حرکت نمی‌کنند و مانند بقیه‌ی اسنایپر‌ها هر چقدر هدف دورتر باشد، باید نشانه را کمی بالاتر بگیرید تا به او برخورد کند. همچنین هر تیر مدتی طول می‌کشد تا شارژ شود و سریعا شلیک نمیکند. ضمن اینکه هر شلیک از این به بعد یک تیر مصرف می‌کند. با وجود همه‌ی این تغییرات سازندگان می‌گویند که این سلاح همچنان قوی‌ترین و موثرترین سلاح اسنایپر ایپکس باقی می‌ماند. 

همچنین Prowler مانند قبل به Care Package برمی‌گردد. همراه با این قضیه هاپ اپ Select fire هم روی آن قرار خواهد گرفت که به شما کمک می‌کند بین حالت سه تیره و اتوماتیک پرولر تعویض کنید. این سلاح قرار است جایگزین Hemlock شود.

از تغییرات دیگری که در فصل هجدهم ایپکس خواهیم دید، قوی شدن شاتگان‌ها و ضعیف شدن SMGها است. به طوری که اس‌ام‌جی‌ها از راه دور تاثیر کمتری‌خواهند داشت. همچنین الگوی شلیک مستیف به هم نزدیک‌تر می‌شود و پیس کیپر، هاپ آپ جدیدی را دریافت می‌کند؛ Disruptor Rounds. سازندگان با این کار به گونه‌ای می‌خواهند کاری کنند که کار کردن با شاتگان راحت‌تر باشد و پلیرهای بیشتر آن را بردارند.

هاپ آپ Disruptor Rounds زمانی در ایپکس بود و اتفاقا خیلی هم هاپ آپ ترسناکی بود! ولی بعدا از بازی حذف شد. روی آلترنیتور و RE-34 قرار می‌گرفت و باعث می‌شد شیلد حریف خیلی سریع‌تر شکسته شود. برعکس کاری که همرپوینت انجام می‌دهد.

همچنین جای R-99 و رمپیج در Replicatorها با نمسیس و موزامبیک (همراه با همرپوینت) عوض می‌شود. نمسیس دچار هیچ تغییر خاصی نمی‌شود و همچنان یکی از قوی‌ترین سلاح‌های بازی باقی می‌ماند. 

بخش داستانی ایپکس لجندز


لوبا در ایپکس لجندز بخش داستانی ایپکس kill code

لوبا همچنان سعی دارد که از روننت انتقام بگیرد؛ درست همان چیزی که در دو اپیزود اول از Kill Code، مرحله‌های داستانی بازی، شاهدش بودیم. اما این وسط یک سری اتفاقات بین آزمایشگاه‌های هموند و داروسازی سیلوا در حال رخ دادن که باعث شده روننت به طور کامل از اول زاده شود. انگار دیگر کنترلش دست خودش نیست.

ریسپاون برنامه دارد که در این فصل داستانی مفصل و طولانی‌تر را از طریق سینماتیک‌ها و اتفاقات داخل بازی روایت کند.

کارگردان روایی در صحبت‌های خود گفت که در این فصل، افراد تغییر خواهند کرد، رابطه‌ها بهبود پیدا می‌کنند و برخی دیگر از هم می‌پاشند و همه از این ماجراها جان سالم به در نمی‌برند. و این بار واقعا دیگر جدی هستیم.

اگر به بخش داستانی ایپکس لجندز علاقه دارید، احتمالا این فصل شاهد داستان‌های جذابی باشید. یعنی چه اتفاقاتی رخ خواهد داد؟

به نظر شما تغییرات فصل هجدهم ایپکس لجندز مثبت هستند و بازی را بهبود می‌دهند یا نه؟

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی