ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

انیمه

بهترین انیمه‌ های بدون فیلر

اغلب انیمه‌های سریالی، شامل قسمت‌های فیلر هستند که از خط داستانی اصلی انشعاب می‌گیرند و بعضی اوقات، تجربه‌ای ناخوشایند برای بیننده محسوب می‌شوند. هرچند، بعضی از انیمه‌ها هستند که به بدون فیلر بودن خود مشهور ...

اهورا نصرالهی
نوشته شده توسط اهورا نصرالهی | ۲۲ دی ۱۴۰۲ | ۲۰:۲۹

اغلب انیمه‌های سریالی، شامل قسمت‌های فیلر هستند که از خط داستانی اصلی انشعاب می‌گیرند و بعضی اوقات، تجربه‌ای ناخوشایند برای بیننده محسوب می‌شوند. هرچند، بعضی از انیمه‌ها هستند که به بدون فیلر بودن خود مشهور شده‌اند و بر روی هسته اصلی داستان تمرکز می‌کنند. غالب این سریال‌ها روایتی در هم تنیده دارند که مخاطب را بدون هیچ حواس پرتی، درگیر خود می‌کنند و تجربه‌ای لذت بخش را فراهم می‌کنند.

از اکشن‌های هیجان انگیزی مانند Demon Slayer تا نوع روانشناختی پیچیده‌شان مانند Attack On Titan، بهترین انیمه های بدون فیلر در گستره‌ای از ژانرها و استایل‌ها قرار می‌گیرند و برای هز ذائقه‌ای چیزی یافت می‌شود. همراه ویجیاتو باشید تا در این لیست، نگاه به بهترین نوع این انیمه‌ها بندازیم.

همچنین اگر طرفدار دنیای انیمه‌ها هستید، بد نیست که مقاله مرتبط با انیمه های کاراگاهی را نیز از ویجیاتو بخوانید.

Monster

تصویری از انیمه بدون فیلر Monster
ژانرجنایی، معمایی، هیجان انگیز روانشناختی
نمره IMDB۸.۷
تعداد قسمت‌ها۷۴

Monster یک انیمه هیجان انگیز روانشناختی است که در اروپای مرکزی روایت و داستان دکتر کنزو تنما، جراح مغز و اعصاب برجسته‌ای را دنبال می‌کند که جان پسربچه‌ای به نام یوهان را نجات داده است. این تصمیم، منتهی به قتل‌های سریالی می‌شود و تنما را به تعقیب و گریزی می‌فرستد تا رازهای شوم یوهان را کشف کند.

برملا کردن شبکه‌ای از توطئه‌ها و دوراهی‌های اخلاقی، سریال به تعقیب و گریزی پیچیده بین شکار و شکارچی می‌شود. Monster بابت خط داستانی پیچیده و کند و کاو عمیق در شخصیت‌هایش مورد تشویق قرار گرفته و بدون هیچ قسمت فیلری، هر لحظه‌اش را برای روایت درگیرکننده‌اش مهم می‌کند.

Steins;Gate

تصویری از انیمه بدون فیلر Steins;Gate
ژانرعلمی تخیلی، هیجان انگیز روانشناختی
نمره IMDB۸.۸
تعداد قسمت‌ها۲۴

Steins;Gate یک انیمه علمی تخیلی مجذوب کننده است که بر روی سفر در زمان و عواقب آن می‌پردازد. داستان ریناترو اُکابه و دوستانش را دنبال می‌کند که آن‌ها راهی برای فرستادن پیام به گذشته پیدا می‌کنند و به دنبال این کار، واقعیت‌های موازی ناخواسته‌ای را پدید می‌آورند. سریال هیچ قسمت فیلری ندارد و روایتی پر شده از تعلیق، احساس و اکتشافی فیلسوفانه را ارائه می‌کند.

تصویر سازی انیمه از سفر در زمان، پیچیده بوده اما به خوبی توضیح داده شده است و تجربه‌ای باورپذیر و هیجان انگیز را می‌سازد. Steins;Gate به شدت بابت شخصیت پردازی، داستان سرایی درگیر کننده و توانایی‌اش در ترکیب مفاهیم علمی با دراماهای انسانی مورد توجه قرار گرفته است.

Haikyu!!

تصویری از انیمه بدون فیلر Haikyu!!
ژانرورزشی، هیجان انگیز
نمره IMDB۸.۷
تعداد قسمت‌ها۸۵ + ۵ قسمت OVA

Haikyu!! انیمه‌ای هیجان انگیز ورزشی است که سفر شویو هیناتا، دانش آموز دبیرستانی شیفته والیبال را دنبال می‌کند. او برای تبدیل شدن به بازیکنی تاپ در کنار هم‌تیمی‌هایش در دبیرستان کاراسونو، خیز برداشته است. این سریال بابت تصویرسازی دقیق از ورزش، شخصیت پردازی و سکانس‌های هیجان انگیز بازی‌ها مورد تقدیر قرار گرفته است.

اقتباس شده از روی مانگای هاروییچی، Haikyu!! بدون داشتن قسمت فیلر، به منبع اقتباسش وفادار است. تنش بین شخصیت‌ها،‌ رفاقت‌ها و بزرگ شدنشان به طور مستقیمی به داستان گره خورده و آن را محبوب هواداران کرده است.

مطلب پیشنهادی
عاشقانه‌هایی برای ایجاد حس دلگرمی
۱۰ صحنه عاشقانه سینما که همچنان مخاطب را تکان می‌دهند

Cowboy Bebop

تصویری از انیمه بدون فیلر Cowboy Bebop
ژانرنئو-نوآر، وسترن فضایی
نمره IMDB۸.۹
تعداد قسمت‌ها۲۶

Cowboy Bebop یک انیمه وسترن فضایی است که داستان گروهی از جایزه بگیرها به رهبری اسپایک اشپیگل را در حالی که در کهکشان سال ۲۰۷۱ سیر می‌کنند را روایت می‌کند. سریال بابت تصاویر زیبا، شخصیت‌های دوست داشتنی و داستان‌گویی اپیزودیک خود معروف است.

در حالی که هر قسمت به نظر مستقل می‌رسد، آن‌ها در ساختن تم کلی و قوس‌های شخصیتی بدون هیچ گونه قسمت فیلری مشارکت دارند. این سریال تاثیر به سزایی بر روی فرهنگ انیمه داشته است. Cowboy Bebop بابت مقبولاندن انیمه به غربی‌ها شناخته شده و دیدن ۲۶ قسمت آن به شدت پیشنهاد می‌شود.

Psycho-Pass

تصویری از انیمه بدون فیلر Psycho-Pass
ژانرجنایی، سایبرپانک، هیجان انگیز روانشناختی
نمره IMDB۸.۲
تعداد قسمت‌ها۲۲

Psycho-Pass انیمه‌ای سایبرپانک است که در دنیای آینده دیستوپیایی روایت می‌شود، جایی که اجرای احکام قانونی به Sibyl System تکیه دارد تا وضعیت روانی شهروندان، قصدها و جرائم احتمالی را اندازه بگیرد. داستان آکانه تسونموری، ماموری تازه کار و مجری‌هایش را دنبال می‌کند. او وظیفه دستگیری افرادی را دارد که سرانه سایکو پس بالایی دارند.

بدون هیچ قسمت فیلری، هر لحظه سریال برای داستان پیچیده‌اش حیاتی است. اکشن پرتنش، درام روانشناختی و روایتی تفکر برانگیز دارد که سبب شده‌اند Psycho-Pass به عنوان اثری برجسته در ژانر علمی تخیلی‌ به خاطر فراهم کردن تجربه‌ای لذت بخش، مورد تشویق و تقدیر قرار بگیرد.

JoJo's Bizarre Adventure

تصویری از انیمه بدون فیلر JoJo's Bizarre Adventure
ژانرماجراجویی، ماورا الطبیعی
نمره IMDB۸.۵
تعداد قسمت‌ها۱۳۱

JoJo's Bizarre Adventure انیمه‌ای چند وجهی اقتباسی از روی مانگای هیروهیکو آراکی است. سریال شامل بررسی نسل‌های مختلفی از خاندان جواستار است که اعضایش، با نیروهای ماورا الطبیعی مبارزه می‌کنند. شناخته شده بابت استایل هنری متفاوتش، داستان سرایی بصری و شخصیت‌های به یاد ماندنی، سریال به بخش‌های مختلفی تقسیم شده و هر بخش بر روی یکی از اعضای این خاندان تمرکز دارد.

در حالی که بعضی از افراد بر روی یک سری مورد حواس پرت کن بحث دارند، انیمه به شدت به منبع اقتباسش بدون هیچ قسمت فیلری وفادار است. ترکیب اکشن، طنز و تکنیک‌های داستان گویی خاصش، JoJo's Bizarre Adventure را به اثر کالت محبوبی تبدیل کرده است.

مطلب پیشنهادی
موش‌ و گربه بازی به سبک ژانر وحشت
۱۰ فیلم ترسناک با مضمون تعقیب و گُریز

One Punch Man

تصویری از انیمه بدون فیلر One Punch Man
ژانراکشن، کمدی، ابرقهرمانی
نمره IMDB۸.۷
تعداد قسمت‌ها۲۸

One Punch Man انیمه‌ای اکشن کمدی درباره سایتاما است، ابرقهرمانی که می‌تواند دشمنانش را تنها با یک ضربه مشت شکست دهد. این قدرت تخریب کننده، او را به بی‌حوصلگی ناشی از کمبود چالش در نبردهایش می‌کند. این سریال، قهرمان بودن را با تنی طنزآمیز بررسی می‌کند.

اقتباس شده از وب کمیکی از ONE، انیمه One Punch Man بدون هیچ قسمت فیلری، به داستان اصلی‌اش می‌چسبد. سریال اکشن اغراق آمیزش را با انیمیشنی چشم گیر ترکیب کرده که در ذهن مخاطبانش، جا باز می‌کند و آن را به سریالی موفق از لحاظ تجاری و از دیگر آثار ابرقهرمانی جدا کرده است.

Attack On Titan

تصویری از انیمه بدون فیلر Attack On Titan
ژانراکشن، دارک فانتزی، پسا آخرالزمانی
نمره IMDB۹.۱
تعداد قسمت‌ها۸۸ به همراه ۸ OAD

Attack On Titan انیمه‌ای پسا آخرالزمانی اقتباس شده از روی مانگای هاجیمه ایسایاما است. داستان در دنیایی روایت می‌شود که انسان‌ها درون دیوارهایی بزرگ زنده می‌کنند و دنبال راهی برای محافظت از خود در برابر هیولاهای عظیم الجثه‌ای به نام تایتان می‌گردند. داستان ارن، میکاسا و آرمین را دنبال می‌کند. کسانی که وارد ارتش می‌شوند تا با تایتان‌ها مبارزه کنند و رازهای پشت حیاتشان را آشکار کنند.

Attack on Titan هیچ قسمت فیلری ندارد و روایتی درگیر کننده به همراه اکشنی متشنج و سوالات فلسفی عمیق را روایت می‌کند. تلاش سریال برای به چالش کشیدن داستان گویی متعارف، آن را به یکی از تاثیرگذارترین انیمه‌ها تبدیل کرده است.

Demon Slayer: Kimetsu No Yaiba

تصویری از انیمه بدون فیلر Demon Slayer: Kimetsu No Yaiba
ژانرماجراجویی، دارک فانتزی
نمره IMDB۸.۶
تعداد قسمت‌ها۵۵

Demon Slayer: Kimetsu No Yaiba انیمه‌ای اکشن اقتباس شده از مانگای کویوهارو گوتوگه است. سریال درباره تانجیرو کامادو است، پسربچه‌ای که بعد از سلاخی شدن خانواده‌اش توسط شیاطین، قسم می‌خورد انتقامشان را بگیرد و خواهرش را که تبدیل به شیطان شده را درمان کند. تانجیرو وارد گروه شیطان کش می‌شود تا شیاطین را شکار و درمانی را پیدا کند.

سریال بابت انیمیشن زیبای، نبردهای تنش آمیز و داستان پراحساس مشهور است. Demon Slayer داستان گویی مختصر و گیرایی دارد که به شدت به منبع اقتباسش وفادار است و هیچ قسمت فیلری ندارد.

مطلب پیشنهادی
از جکی چان بدلکار تا ارتش یک نفره شوارتزنگر
۱۰ فیلم اکشن قدیمی با قهرمانان مورد علاقه پدرها

Jujutsu Kaisen

تصویری از انیمه بدون فیلر Jujutsu Keisen
ژانرماجراجویی، دارک فانزی، ماورا الطبیعی
نمره IMDB۸.۵
تعداد قسمت‌ها۲۳

Jujutsu Kaisen انیمه‌ای دارک فانتزی اقتباس شده از مانگای گگه آکوتامی است. سریال درباره یوجی ایتادوری است، دانش آموز دبیرستانی که بعد از خوردن انگشتی کهنه که حاوی نفرینی بود، درگیر ارواحی نفرین شده می‌شود. او وارد مدرسه‌ی جوجوتسوی توکیو می‌شود تا با این موجودات شرور مبارزه کند.

سریال بابت نبردهای تنش آمیز، شخصیت پردازی بسیار خوب و سیستم جادویی درگیر کننده‌اش تشویق شده است. با چسبیدن سفت و سخت به منبع اقتباس بدون هیچ قسمت فیلری، Jujutsu Kaisen روایتی گیرا را تقدیم می‌کند که به طرز استادانه‌ای اکشن، وحشت و طنز را باهم ترکیب می‌کند.

قسمت‌های فیلر، غالباً در انیمه‌های طولانی یافت می‌شوند و شامل مونتاژهایی از قسمت‌های قبلی می‌شوند و حکم مروری بر اتفاقات مهم دارند تا مخاطب را برای قسمت‌های جدید آماده کنند. نکته جالب اینجا است که قسمت فیلر تنها مختص انیمه نیست و شما می‌توانید در سریال‌ها مانند سیت کام Friends نیز قسمت‌های فیلر را شاهد باشید! هرچند مهم، اگر دنبال دیدن انیمه سریالی به صورت بینج واچ هستید، این قسمت‌ها ممکن است روی اعصابتان راه بروند! در مقاله، ده مورد انیمه برتر ذکر شد که فاقد فیلر هستند تا با خیال راحت، بتوانید پشت سر هم آن‌ها را ببینید. آیا شما نیز انیمه‌ای سراغ دارید که فوق العاده است و فیلر ندارد؟ با ما به اشتراک بگذارید!

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (7 مورد)
 • emperorpalpatin
  emperorpalpatin | ۲۴ دی ۱۴۰۲

  آره دا دمون اسلیر فیلر نداره

  پ.ن: دکتر استون هم خیلی خوبه

 • Dishonored
  Dishonored | ۲۳ دی ۱۴۰۲

  میدونستین که فصل ۳ انیمه دیمن می تونست تو ۵ قسمت شه
  دو فصل بعدی هم با یک قسمت ۴۰ دقیقه می تونست تموم شه که قراره ازش بدون
  بعد میگین فیلر‌ نداره

  • Mr. Night
   Mr. Night | ۲۳ دی ۱۴۰۲

   داستانش پتانسیل خوبی داشت ولی کلا اولاشو خیلی طول دادن و اخراشو خیلی الکی و سریع تموم کردن

 • Shadi.h
  Shadi.h | ۲۲ دی ۱۴۰۲

  لیستی که به جرئت همه ی مواردش ارزش دیدن دارن
  خوشحالم بالاخره اسم کابوی بیباپو میبینم
  عالی بود ممنون

 • QWJack
  QWJack | ۲۲ دی ۱۴۰۲

  بهشت جهنمی
  توهم بهشتی

  • QWJack
   QWJack | ۲۲ دی ۱۴۰۲

   دفترچه مرگ
   هانتر هانتر ( فقط دو تا فیلر داره )

 • ARSHIA._.
  ARSHIA._. | ۲۲ دی ۱۴۰۲

  لیست خوبی بود

مطالب پیشنهادی