ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

برترین‌ها

۱۰ تا از بهترین کدهای تقلب فرانچایز GTA + آموزش اجرا

در این مقاله همراه ویجیاتو باشید تا باهم نگاهی به ۱۰ تا از بهترین کدهای تقلب سری بازی‌های GTA داشته باشیم.

علی جعفری پور
نوشته شده توسط علی جعفری پور | ۱۲ شهریور ۱۴۰۲ | ۱۴:۰۰

سری بازی‌های جی‌تی‌ای قطعا یکی از معروف‌ترین فرانچایزهای صنعت گیم محسوب می‌شود. از همان نسخه اول تا به امروز، راکستار هر دفعه بازی جهان باز بسیار باکیفیتی ساخته که شما رو غرق در دنیای خود می‌کند. از ماشین‌سواری و سرقت بانک بگیرید تا غواصی و دوردورهای شبانه در این بازی همگی به نوبه خود در بهترین حالت ممکن طراحی شده‌اند و بسیار جذاب هستند.

یکی از المان‌هایی که جذابیت این سری بازی را چند برابر کرده، کدهای تقلبی (Cheat Codes) هستند که در دل بازی نهفته است. اگر نمره هر قسمت از سری بازی‌های GTA از همان ابتدای عرضه ۱۰ از ۱۰ باشد، با وجود این چیت‌کدها قطعا قانع خواهید شد که امتیاز ۱۱ از ۱۰ را به بازی بدهید. بعضی از این چیت‌کدها نوستالژیک هستند و دوران بچگی از ‌آن‌ها استفاده می‌کردیم و بعضی دیگر جدید. در این مقاله همراه ویجیاتو باشید تا با هم سراغ ۱۰ تا از بهترین چیت‌کدهای جی‌تی‌ای برویم.


باز شدن تمام سلاح‌ها (All Weapons)

یکی از بهترین چیت‌کدهای سری بازی‌های GTA کد تقلب باز شدن تمام سلاح‌ها است. در نسخه Vice City از همان ابتدا یک پیستول و یک چوب بیس‌بال دارید که شاید این دو زیاد به کارتان نیاید ولی با استفاده از کد تقلب بازشدن سلاح‌ها، در کسری از ثانیه می‌توانید جای آن‌ دو سلاح بی‌ارزش، مجموعه‌ای از بی‌نظیرترین سلاح‌ها را به دست بگیرید که رد کردن مراحل بازی را برای شما بسیار آسان می‌کند.

کد تقلب نسخه پی‌سی:

سلاح‌های سبک: THUGSTOOLS
سلاح‌های سنگین: NUTTERTOOLS

کد تقلب نسخه پلی‌استیشن:

مجموعه سلاح ۱: R1, R2, L1, R2, Left, Down, Right, Up, Left, Down, Right, Up
مجموعه سلاح ۲: R1, R2, L1, R2, Left, Down, Right, Up, Left, Down, Down, Left
مجموعه سلاح ۳: R1, R2, L1, R2, Left, Down, Right, Up, Left, Down, Down, Down

کد تقلب نسخه ایکس باکس:

مجموعه سلاح ۱: RB, RT, LB, RT, Left, Down, Right, Up, Left, Down, Right, Up
مجموعه سلاح ۲: RB, RT, LB, RT, Left, Down, Right, Up, Left, Down, Down, Left
مجموعه سلاح ۳: RB, RT, LB, RT, Left, Down, Right, Up, Left, Down, Down, Down


سریع‌ شدن روند بازی (Fast Motion)

همیشه در سری جی‌تی‌ای، برخی از مراحل بودند که شما باید طی ساعتی خاص آن‌ها را انجام می‌دادید. مثلا اگر بخاطر داشته باشید، در GTA: San Andreas مکان‌هایی با دایره‌ای قرمز رنگ برای شروع مرحله وجود داشتند که با کلی ذوق به سمتشان می‌رفتیم اما به جای شروع شدن مرحله، به ما گفته می‌شد که بین ساعتی مشخص دوباره به این مکان برگردیم و کلی ما را عذاب می‌داد. یکی از بهترین چیت‌کدهای مربوط به این بخش، کد Fast Motion است که روند بازی را بسیار سریع می‌کند و ساعت از آنچه که بود سریع‌تر می‌گذشت. حتی دیالوگ‌ها و حرکت NPCها در بازی سریع‌تر می‌شد تا ما مجبور نباشیم کلی صبر کنیم و آن مرحله را از دست بدهیم. این چیت کد بین نسخه Vice City و San Andreas مشترک و برای هردو قابل استفاده است.

کد تقلب نسخه پی‌سی: SPEEDITUP

کد تقلب نسخه پلی‌اسیشن: TRIANGLE, UP, RIGHT, DOWN, L2, L1, SQUARE

کد تقلب نسخه ایکس باکس: Y, UP, RIGHT, DOWN, LT, LB, X


پایین آمدن درجه تحت تعقیبی (Lower Wanted Level)

قطعا یکی از کاربردی‌ترین چیت‌کد‌های نوستالژیکی که همه ما با آن سر و کار داشتیم، چیت‌کد پایین آمدن درجه تحت تعقیبی است. شاید خیلی از ما وقتی اولین بار نسخه‌ای از جی‌تی‌ای را تجربه می‌کردیم با خود گفته باشیم که چه اتفاقی می‌افتد اگر تمام ستاره‌های تحت تعقیبی فعال باشند اما بعد از رسیدن به این وضعیت، کد تقلب Lower Wanted Level بود که می‌توانست ما را از دست تانک و هلی‌کوپترهای پلیس‌ها نجات دهد. این چیت کد بین نسخه Vice City و San Andreas مشترک و برای هردو قابل استفاده است.

کد تقلب نسخه پی‌سی: TURNDOWNTHEHEAT

کد تقلب نسخه پلی‌استیشن: R1, R1, CIRCLE, R2, UP, DOWN, UP, DOWN, UP, DOWN

کد تقلب نسخه ایکس باکس: RB, RB, B, RT, UP, DOWN, UP, DOWN, UP, DOWN


ضد ضربه (God Mode)

یکی از چیت‌کدهایی که خیال شما را از کل جهان بازی GTA V راحت می‌کند، چیت‌کد God Mode است. اگر شما این چیت‌کد را فعال کنید، هیچ چیزی سد راه شما نیست و حتی با رد شدن تانک از روی شما هم باز زنده می‌مانید. در واقع با فعال شدن این چیت‌کد، میزان سلامتی شما توسط هیچ تیر و انسانی در بازی کم نمی‌شود اما عیب آن این است که این چیت‌کد به مدت محدودی فعال است و برای شارژشدن آن، باید دوباره چیت‌کد را فعال کنید.

کد تقلب نسخه پی‌سی: PAINKILLER

کد تقلب نسخه پلی‌استیشن:
RIGHT, X, RIGHT, LEFT, RIGHT, R1, RIGHT, LEFT, X, TRIANGLE

کد تقلب نسخه ایکس باکس:
Right, A, RIGHT, LEFT, RIGHT, RB, RIGHT, LEFT, A, Y

کد تقلب نسخه مشترک با استفاده از تلفن همراه: 5537-654-724-999-1


پدیدار شدن جت‌پک (Spawn Jetpack)

یکی از بهترین و پرطرفدارترین المان‌هایی که در سری جی‌تی‌ای تا به امروز حضور داشتند، جت‌پک‌ها بودند که اولین بار در San Andreas روی کار آمدند. در واقع جت‌پک به شما در گشت و گذار محیط بسیار کمک می‌کرد تا به هرجا که دلتان می‌خواهد سرک بکشید و راز و رمزهای زیادی را به راحتی کشف کنید. از همان ابتدای عرضه GTA V، بسیاری از گیمرها به جست و جو برای دست یافتن به جت‌پک گشتند اما خبر بد این بود که در این بازی جت‌پک‌ها حضور نداشتند.

کد تقلب نسخه پی‌سی: ROCKETMAN

کد تقلب نسخه پلی‌استیشن:
L1, L2, R1, R2, UP, DOWN, LEFT, RIGHT, L1, L2, R1, R2, UP, DOWN, LEFT, RIGHT

کد تقلب نسخه ایکس باکس:
LB, LT, RB, RT, UP, DOWN, LEFT, RIGHT, LB, LT, RB, RT, UP, DOWN, LEFT, RIGHT


هلی‌کوپتر نابودگر (Annihilator Helicopter)

نسخه چهارم GTA یعنی GTA IV در سال ۲۰۰۸ به بازار آمد و همان زمان هم از گرافیک فوق‌العاده و فیزیک عالی برخوردار بود. تمامی وسیله نقلیه به بهترین شکل طراحی شده‌ بودند و حس پرواز، رانندگی و قایق‌سواری در این بازی به بهترین شکل ممکن به گیمر القا می‌شد. یکی از بهترین وسایل نقلیه این بازی هلی‌کوپتر نابودگر بود که فیزیک فوق‌العاده‌ای داشت و هنگام بلندشدن و یا حتی نشستن روی زمین و آب، می‌توانستید گرافیک و فیزیک فوق‌العاده آن را با چشم خود ببینید و خوشبختانه راکستار چیت‌کدی در این بازی قرار داده بود که می‌توانستید این هلی‌کوپتر کاربردی را هرلحظه که خواستید احظار کنید.

نسخه مشترک تمامی پلتفرم‌ها: 0100-555-359


جاذبه ماه (Moon Gravity)

داشتن جاذبه در نسخه اصلی بازی کاملا طبیعی است اما بعد از مدتی که بازی را تمام کنید، شاید این مساله حوصله شما را سر ببرد. به همین دلیل سراغ چیت‌کدی می‌رویم که جاذبه را به کل از جهان بازی حذف می‌کند تا شما تجربه‌ای مشابه جاذبه ماه داشته باشید. با فعال شدن این چیت‌کد شاهد پرواز ماشین‌ها، عابرین پیاده و وسایل هستید تا همه‌چی سرگرم کننده و جذاب به نظر آید.

کد تقلب نسخه پی‌سی: Left, Left, L1, R1, L1, Right, Left, L1, Left

کد تقلب نسخه پلی‌استیشن: Left, Left, L1, R1, L1, Right, Left, L1, Left

کد تقلب نسخه ایکس باکس: FLOATER


سقوط از آسمان (Skyfall)

چتربازی یکی دیگر از تفریحاتی است که در اکثر نسخه‌های جی‌تی‌ای شاهد آن بوده‌ایم و در GTA V به بهترین شکل ممکن این تفریح روی کار آمده است. اما چه می‌شود اگر از بالاترین ارتفاع ممکن در جهان جی‌تی‌ای به سمت پایین سقوط و در نهایت چتر خود را باز کنیم؟ جواب این سوال به وسیله چیت‌کد Skyfall محقق می‌شود. در واقع با زدن این چیت‌کد، کاراکتر شما به همراه یک چتر نجات به بالاترین حد ممکن در آسمان بازی منتقل و از آن‌جا به سمت پایین سقوط می‌کند و این شما هستید که می‌توانید کل نقشه بازی را از این ارتفاع تماشا کنید.

نسخه مشترک تمامی پلتفرم‌ها: 3255-759-999-1


غیرفعال شدن درجه تحت تعقیبی

در بین موردهایی که تا الان گفتم، چیت‌کدی از GTA: San Andreas را برایتان شرح دادم که مربوط به پایین آمدن درجه تحت تعقیب بود ولی به این صورت کار می‌کرد که اگر شما درجه ۵ ستاره برایتان فعال بود، یک ستاره کم و به ۴ ستاره می‌برد و برای از بین بردن کامل درجه تحت تعقیبی شما باید ۵ بار این کار را تکرار می‌کردید که زمان‌بر بود اما در نسخه پی‌سی این بازی، منحصرا چیت‌کدی وجود داشت که بسیار نوستالژیک محسوب می‌شود و کارش این بود تا با هر درجه تحت تعقیبی که هستید شما را از دست پلیس‌های بازی خلاص کند. این چیت‌کد فقط روی پلتفرم پی‌سی تولید شده و برای دیگر پلتفرم‌ها مثل پلی‌استیشن و ایکس‌باکس باید از همان کد کم شدن درجه تحت تعقیبی استفاده کنید.

نسخه پی‌سی: AEZAKMI


تکمیل جان و زره و پول (Max Health & Armor & Money)

شرط می‌بندم با خواندن تیتر همه شما یاد معروف‌ترین چیت‌کد کل سری جی‌تی‌ای یعنی Hesoyam افتادید. در واقع این چیت‌کد، افسانه‌ای‌ترین چیت‌کد کل سری محسوب می‌شود که هر کدام از ما در GTA: San Andreas بارها جان CJ را به وسیله آن نجات دادیم و او را ثروت‌مند کرده‌ایم. کافی بود تا تنها چند بار پشت سر هم این چیت‌کد فوق‌العاده را بزنید تا سلامتی، زره و پولی که داشتید به بالاترین حد خود می‌رسید و به این طریق، هرچه که دوست داشتید می‌خریدید.

نسخه پی‌سی: HESOYAM

نسخه پلی‌استیشن: R1, R2, L1, X, LEFT, DOWN, RIGHT, UP, LEFT, DOWN, RIGHT, UP

نسخه ایکس باکس: RB, RT, LB, A, LEFT, DOWN, RIGHT, UP, LEFT, DOWN, RIGHT, UP


دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (9 مورد)
 • minereza
  minereza | ۱۳ شهریور ۱۴۰۲

  تو چیت جاذبه ماه رو جای ایکس باکس و پیسی اشتباه زدید

 • Kia_M2007
  Kia_M2007 | ۱۳ شهریور ۱۴۰۲

  قیافه پلیسا تو عکس اینطوریه که : ما داریم زحمت میکشیم D:

 • QWJack
  QWJack | ۱۲ شهریور ۱۴۰۲

  دوستان برای اینکه میگه تو Gta san برای بعضی ماموریت ها زمان رو تغییر بدید
  اگر می رفتید بازی رو سیو می کردید
  ۶ ساعت می گذشت

 • Scorpion x
  Scorpion x | ۱۲ شهریور ۱۴۰۲

  Hesoyam
  AEZAKMI
  ROCKETMAN که برای من همان jetpack بود نسخه دوبله فارسی رو دست این رمز ها نداریم

 • Mahan_Devil
  Mahan_Devil | ۱۲ شهریور ۱۴۰۲

  HESOYAM یادمه که تنها کلمه ای بود چشم بسته هم می تونستم بزنمش اون موقع ای که ماشین آتیش می گرفت

 • death of darksider
  death of darksider | ۱۲ شهریور ۱۴۰۲

  aezakmi
  hesoyam
  baguvix
  تبدیل شدن به یک خدا و فراتر از آن

 • iliya007
  iliya007 | ۱۲ شهریور ۱۴۰۲

  AEZAKMI
  For over

 • Mohammad-Nikhalat-Jahromi
  Mohammad-Nikhalat-Jahromi | ۱۲ شهریور ۱۴۰۲

  Gta V اینقدر نسبت به نسخه ای مثل سن آندریاس آسون‌تره که اصلا کد نمی خواد ولی سن آندریاس بدون کد خیلی از ماموریتاش کابوس واقعیه از جمله اون مراحل روستا با اون زنی که خونه‌ش تو جنگل بود !

 • parhamd2008
  parhamd2008 | ۱۲ شهریور ۱۴۰۲

  hesoyam و دیگر هیچ

مطالب پیشنهادی