ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

انیمه

بهترین انیمه هایی که رابطه دوستی در آن‌ها تبدیل به یک رابطه عاشقانه می‌شود

همه عاشقانه‌ها از غم سوختن از دوری کسی، عشق یک طرفه یا عشق در نگاه اول برای داستان گویی خود استفادها نمی‌کنند. قوس‌های رابطه دوستی به عاشقان، یکی از واقعی‌ترین داینامیک‌ها در روابط است. البته ...

اهورا نصرالهی
نوشته شده توسط اهورا نصرالهی | ۷ دی ۱۴۰۲ | ۲۰:۲۹

همه عاشقانه‌ها از غم سوختن از دوری کسی، عشق یک طرفه یا عشق در نگاه اول برای داستان گویی خود استفادها نمی‌کنند. قوس‌های رابطه دوستی به عاشقان، یکی از واقعی‌ترین داینامیک‌ها در روابط است. البته اگر در آن شخصیت پردازی، تنش و گره کافی وجود نداشته باشد، می‌تواند خسته کننده باشد. اما عناوینی در انیمه هستند که به خوبی این روابط را به تصویر کشیده‌اند.

بعضی اوقات، زوجی از زمان کودکی دوست می‌شوند و در آینده، ارتباط خود را از دست داده و دوباره شروع به دیدن هم می‌کنند. آن‌ها ممکن است بهترین دوستان یکدیگر باشند که به خاطر ترس، احساساتشان را از یکدیگر پنهان کردند به خاطر آنکه ممکن است دیگر هم را نبینند یا رابطه‌شان بی‌‌‌سرانجام باشد و آن‌ها قرار است این دوستی را از دست دهند. به هر حال، قوس‌های رابطه دوستی به عاشقان، روابط عاشقانه خوب و قابل قبولی را می‌سازند. همراه ویجیاتو باشید.

همچنین اگر به دنبال لیستی از انیمه عاشقانه هستید، مقاله مرتبط با این موضوع را از ویجیاتو بخوانید.

Anne Of Green Gables

تصویری از انیمه عاشقانه Anne Of Green Gables
استودیوی سازندهNippon Animation
نمره IMDB۷.۷
چه رابطه دوستانه‌ای به عاشقانه تبدیل می‌شود؟رابطه آنه و گیلبرت بلایث

پروتاگونیست Anne Of Green Gables تا زمانی که توسط کاثبرت‌ها به فرزندخواندگی گرفته و به جزیره پرنس ادوارد (Prince Edward Island)، دوستی نداشت. رفتن به مدرسه محلی، در ابتدا خوب پیش نرفت. در آنجا، اولین و نزدیک‌ترین دوست آنه، دایانا، حضور دارد اما نه خیلی قبل از آنکه آنه مورد آزار و تمسخر قرار گیرد و همانند یک آدم عجیب غریب با او رفتار کنند.

گیلبرت بلایث سریعاً به آنه علاقه‌مند می‌شود، اگرچه آنه در ابتدا نسبت به نیت‌های او حس خوبی ندارد. او شاید بابت احساسات رنگارنگ آنه، مقداری اذیتش کند اما از ته قلبش به او علاقه‌مند است. همچنین گیلبرت نسبت به همکلاسی‌هایش رفتار بالغانه‌تری دارد زیرا او باید مسئولیت‌های زیادی از طرف خانواده‌اش را به دوش بکشاند. آنه و گیلبرت برای سال‌ها دوستان یکدیگر می‌ماند تا زمانی که در بزرگسالی، رسماً باهمدیگر باشند.

My Senpai Is Annoying

تصویری از انیمه عاشقانه My Senpai Is Annoying
استودیوی سازندهDoga Kobo
نمره IMDB۷.۳
چه رابطه دوستانه‌ای به عاشقانه تبدیل می‌شود؟رابطه فوتوبا و تاکدا

بخشی از My Senpai Is Annoying یک عاشقانه با ریتم کند است و بخش دیگرش، یک کمدی زوج هنری. فوتوبا و تاکدا متضادهای دلنشینی هستند. تاکدا مرد جذاب اما احمق هیکلی و پر سر و صدایی است، کسی که به نظر می‎‏‌رسد نمی‌تواند در محیط اداری قرار گیرد. فوتوبا کوچک و پرخاشگر است، جوری که انگار هر لحظه می‌خواهد چیزی را ثابت کند.

بدون معطلی، تاکدا به فوتوبا علاقه نشان می‌دهد و او را زیر پر و بال خود می‌گیرد. او زمان زیادی را با فوتوبا می‌گذراند و حتی سر کوچک‌ترین مسائل به یاری او می‌شتابد. اگرچه این مورد بسیار آشکار است که این دو در انتها عاشق همدیگر خواهند شد، این زوج برای مدتی طولانی بر نگه داشتن رابطه خود به عنوان دو دوست معمولی اصرار می‌ورزند.

Science Fell In Love, So I Tried To Prove It

تصویری از انیمه عاشقانه  Science Fell In Love, So I Tried To Prove It
استودیوی سازندهZero-G
نمره IMDB۶.۹
چه رابطه دوستانه‌ای به عاشقانه تبدیل می‌شود؟رابطه آیامه و شینیا

در Science Fell In Love, So I Tried To Prove It، آیامه و شینیا تصمیم می‌گیرند رابطه دوستانه‌شان را آزمایش کنند (در خدمت علم دیگه!). رابطه این دو در ابتدا، به عنوان دو همکار است و بعد از مدتی، آیامه احساساتش را رو می‌کند. این دو دوست می‌خواهند کمیت چیستی عشق را دریابند و از خود به عنوان موش آزمایشگاهی استفاده می‌کنند.

مشخصاً، قرار نیست چیزی ناجور پیش برود. عشق قابل اندازه گیری نیست، همانطور که نمی‌شود برایش استدلالی آورد. مسیری که آیامه و شینیا در آن دوستی‌شان را آزمایش می‌کنند به طرز دلنشینی، ابزورد است و همه غیر از آن‌ها، دقیقاً می‌دانند که نتایج به چه صورت خواهند بود.

Lovely Complex

تصویری از انیمه عاشقانه Lovely Complex
استودیوی سازندهToei Animation
نمره IMDB ۷.۹
چه رابطه عاشقانه‌ای به دوستانه تبدیل می‌شود؟رابطه ریزا و هایکیچی

ریزا و هایکیچی در Lovely Complex عاشق افراد دیگری هستند. آن‌ها با همدیگر رابطه برقرار می‌کنند و آرامش را در اینکه چگونه جفتشان بابت قد‌های غیرعادی‌شان از دیگران متفاوت هستند، پیدا می‌کنند. قد شاید چیز چندان مهمی به نظر نرسد، اما چیزهایی همانند آن می‌تواند تجربه دبیرستان را بدتر کند، مخصوصاً وقتی که توسط درد علاقه پیدا کردن‌های یک طرفه وخیم‌تر می‌شود.

دلایلی که ریزا برای دوست داشتن هایکیچی دارد، کاملاً سطحی و مربوط به احساسات ناامنی او است، و اوضاع هایکیچی با چیهارو نیز بدین صورت است. همزمان با وقتی که این دو بایکدیگر دوست می‌شوند، آن‌ها متوجه می‌شوند که چقدر نقطه اشتراک بیشتری باهم دارند تا همکلاسی‌هایشان که صرفاً بابت قد، از آن‌ها خوششان می‌آیند. این دو، زوجی بامزه و احمق هستند و بعد از آنکه زندگی عاشقانه پیچیده‌شان را راست و ریس کرده، در نهایت یک رابطه شیرین را آغاز می‌کنند.

Vampire Knight

تصویری از انیمه عاشقانه Vampire Knight
استودیوی سازندهStudio Deen
نمره IMDB۷.۳
چه رابطه دوستانه‌ای به عاشقانه تبدیل می‌شود؟رابطه زیرو و یوکی

طبیعت خون آشامی زیرو، رابطه دوستانه او را با یوکی به شدت به طرزی احساساتی و فیزیکی، در Vampire Knight متشنج کرده است. او می‌تواند با او، بی‌پروا باشد اما از ته دل به یوکی اهمیت می‌دهد، اگرچه او از احساساتش به زیرو چندان مطمئن نیست. زیرو می‌تواند بسیار بد اخلاق باشد، اما آن دو لحظاتی صادقانه و شکننده بین یکدیگر، به عنوان دوست، دارند.

اگرچه احساسات یوکی پیچیده هستند، او می‌خواهد احساس راحتی به زیرو دهد و او را از چاه ترس و خشمش بیرون بکشد. آن دو اغلب آرامش را در یکدیگر پیدا می‌کنند. تنها حضور او، کاری می‌کند که زیرو از پس لحظات سخت بر بیاید.

Monthly Girls' Nozaki-Kun

تصویری از انیمه عاشقانه Monthly Girls' Nozaki-Kun
استودیوی سازنده Doga Kobo
نمره IMDB۷.۶
چه رابطه دوستانه‌ای به عاشقانه تبدیل می‌شود؟رابطه چیو و نوزاکی

در Monthly Girls' Nozaki-Kun، چیو باور دارد که واقعاً عاشق نوزاکی است، اما ابراز عشق و علاقه او وقتی که نوزاکی نسبت به این اعتراف، دیرفهمی بسیاری از خود نشان می‌دهد، به شدت بد پیش می‌رود. اگرچه چیو انعطاف پذیر است، او این احساس را ندارد که نوزاکی چیزی به او بدهکار است. چیو از اینکه با او کار می‌کند خوشحال است و این دو هرچه بیشتر هم را می‌شناسند، به دوستان صمیمی‌تری تبدیل می‌شوند.

نوزاکی شاید گاهی اوقات بی‌اعتنا و فراموشکار باشد، اما او همچنان یک جنتلمن است. او اصرار می‌کند که در هنگام باران، در قسمت بیرونی خیابان قدم بزند تا چیو در زیر باران نباشد و در قسمت داخلی خیابان راه برود. او حتی به گونه‌ای بدون نشان دادن احساسات و علاقه، به او گل می‌دهد. اگرچه پس از مدتی، چیو او را بهتر از هر کس دیگری می‌شناسد، اما نمی‌تواند بابت احساساتی شدن درباره چیزهای کوچک مربوط به او کمکی به خودش کند (هم در ابتدا، هم الان). او شاید در ابتدا اعتراف عجولانه‌ای به نوزاکی کرده باشد، اما عاشقانه آرام سوز آن دو بر روی یک دوستی واقعی بنا شده است.

Fena: Pirate Princess

تصویری از انیمه عاشقانه Fena: Pirate Princess
استودیوی سازنده Production I.G
نمره IMDB۷
چه رابطه دوستانه‌ای به عاشقانه تبدیل می‌شود؟رابطه یوکیمارو و فنا

در Fena: Pirate Princess، یوکیمارو همیشه برای محافظت از فنا وقتی که او به شدت به کسی نیاز دارد، حاضر است. این داینامیک، از زمان بچگی‌شان شروع شده است، یعنی زمانی که یوکیمارو به او برای جان سالم به در بردن از کشته شدن، کمک کرد. آن‌ها ارتباطشان را از دست می‌دهد و وقتی که فنا می‌خواهد از زندگی اجباری فرار کند، دوباره یکدیگر را ملاقات می‌کنند.

آن‌ها در چرخه‌ای از خاطرات و جدا شدن گیر افتاده‌اند. اما عشق یوکیمارو پایدار است و او همانقدر که به او به اندازه یک دوست، به اندازه عشق زندگی‌اش نیز اهمیت می‌دهد. حتی وقتی که او دور به نظر می‌رسد، یوکیمارو دست دوستی را به سمت او دراز می‌کند. و مهم نیست چه چیزی میان این دو رخ دهد، این ارتباط همواره چیزی خواهد بود که فنا را به سمت او باز گرداند.

Vampire Princess Miyu

تصویری از انیمه عاشقانه Vampire Princess Miyu
استودیوی سازنده AIC
نمره IMDB۷
چه رابطه دوستانه‌ای به عاشقانه تبدیل می‌شود؟رابطه بین لاروا و میو

در Vampire Princess Miyu، رابطه بین لاروا و میو به عنوان خدمتکار/بادیگارد و پرنسس شروع می‌شود و در نهایت این داینامیک به یک دوستی تبدیل می‌شود. در ابتدا، لاورا همراه بی‌میل او است اما در نهایت جذب احساسات تاریک‌تر میو می‌شود. او نمی‌خواهد که میو را با این احساسات تنها بذارد که این، همان انگیزه یک دوست واقعی است.

این چیز خوبی است که میو، لاروا را دارد زیرا دیگر کسی نزدیک او حضور ندارد. این دو عاشقانه بسیار آرام سوزی دارند. در انیمه، این دو عاشقانه پنهانی بین خود دارند اما در مانگا، همدیگر را می‌بوسند.

Yona Of The Dawn

تصویری از انیمه Yona Of The Dawn
استودیوی سازنده Pierrot
نمره IMDB۸
چه رابطه دوستانه‌ای به عاشقانه تبدیل می‌شود؟رابطه یونا و هاک

در Yona of the Dawn، یونا با هاک بزرگ شد و عشق و علاقه زیادی بین آن‌ها نیز وجود دارد. هاک از هیچ فرصتی برای اذیت کردن یونا دریغ نمی‌کند. اگر منصف باشیم، یونا بسیار ساده و احمق است! مقاومت در برابر اذیت نکردن او (هرچند از روی عشق و علاقه) کار سختی است.

اگرچه هاک پا به بزرگسالی می‌گذارد و به جنگجویی قدرتمند تبدیل می‌شود، نمی‌تواند چشمانش را از یونا بردارد. یونایی که حال تبدیل به زنی زیبا و قوی شده است. حتی در تاریک‌ترین لحظات، هاک قوی بودن یونا را می‌بیند و می‌خواهد از او مراقبت و خوشحالش کند. با این وجود، یونا بر بالا بردن رابطه دوستانه‌شان به چیزی کاملاً جدید درنگ می‌کند، زیرا او نمی‌تواند فکر جدایی از هاک یا صدمه دیدن او را تحمل کند.

Sweet Blue Flowers

تصویری از انیمه Sweet Blue Flowers
استودیوی سازنده J.C.Staff
نمره IMDB۷
چه رابطه دوستانه‌ای به عاشقانه تبدیل می‌شود؟رابطه فومی و آکیرا

در Sweet Blue Flowers، کمی مدت زمان برای فومی و آکیرا لازم است که بفهمند یک سری احساسات بینشان در جریان است. دگرجنس‌گرای اجباری گاه بدین معناست که مدت زمان خاصی برای افراد غیر دگرجنس‌گرا باید بگذرد که با احساساتشان کنار بیایند و بعد از مدتی که گذشت احساس امنیت کنند تا به آن احساسات تکیه کنند. مواردی که قابل درک و قابل فهم هستند.

حتی زمان‌هایی که آسان نیست، آکیرا و فومی از همدیگر حمایت می‌کنند و دوستی بینشان، به چیزی صادقانه و دوست داشتنی تبدیل می‌شود. این دو بانوی جوان در لحظات کوچکی، همانطور که ممکن است بین دوستان اتفاق بیافتد، عاشق همدیگر می‌شوند. هواداران اغلب رابطه بین آن دو را واقع گرایانه از منظر سطوح بسیاری توصیف می‌کنند.

روابط دوستانه به عاشقانه، همانطور که می‌توانند دوستی دو شخصیت را به خطر بیاندازند، از سویی می‌توانند آن دو را به یک رابطه مستحکم و دلنشین‌تر هدایت کنند. در کنار این موضوع، اتفاقات و ماجراهایی که در این پروسه رخ می‌دهند به زیبایی و بامزگی داستان ممکن است اضافه کنند. چه رابطه دوستانه به عاشقانه‌ای را در دنیای انیمه دیده‌اید که برایتان جذاب بوده و لیاقت حضور در این لیست را دارد؟ با ما به اشتراک بگذارید.

CBR
دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • KOUWNENTZ
    KOUWNENTZ | ۷ دی ۱۴۰۲

    تو برام مثل برادر می مونی:

مطالب پیشنهادی