ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آموزش بازی

بهترین سلاح‌های Starfield و نحوه پیداکردن آن‌ها

چند روزی از انتشار بازی محبوب استارفیلد می‌گذرد و در این مقاله سراغ بهترین سلاح‌هایی رفتیم که در بازی وجود دارند.

علی جعفری پور
نوشته شده توسط علی جعفری پور | ۱۷ شهریور ۱۴۰۲ | ۱۶:۰۰

در بازی جدید پرطرفدار استارفیلد، شاهد تعداد زیادی از سلاح‌ها هستیم که می‌توانند شما را در حین سفرهای بین کهکشانی‌تان همراهی کنند. بعضی از این سلاح‌ها با پیشرفت در مراحل اصلی و بعضی دیگر با گشت و گذار در بین بیش از ۱۰۰۰ سیاره بازی و تکمیل مراحل فرعی نصیبتان می‌شوند ولی به طور قطعی نمی‌توان گفت کدامیک از این سلاح‌ها بهتر است چرا که مادهای سلاح و میزان توانایی‌های مهندسی شما در بازی می‌تواند روی قدرت این سلاح‌ها تاثیر مثبت یا منفی داشته باشند. در ادامه این مقاله سراغ بهترین سلاح‌های استارفیلد و آموزش به دست آوردن هر یک از آن‌ها می‌رویم. همراه ویجیاتو باشید. اگر هم به بررسی بازی Starfield نیاز دارید می‌توانید به نوشته‌ی لینک شده سر بزنید.


Heller's Cutter

سلاح The Cutter بی‌شک یکی از بهتری سلاح‌های بازی Starfield محسوب می‌شود چرا که نه تنها می‌توانید با این سلاح دشمنان خودتان را نابود کنید بلکه این قابلیت را دارد تا سنگ‌ها و المان‌های معدنی را برای شما خرد کند. هم‌چنین یکی دیگر از مزیت‌های این سلاح، داشتن مهمات بی‌نهایت است. شاید با شلیک مداوم انرژی این سلاح تمام شود اما با گذشت کمی از زمان دوباره به صورت خودکار شارژ خواهد شد.

آموزش پیداکردن این سلاح:

 • شما از همان ابتدای بازی به صورت پیش‌فرض سلاح The Cutter را دارید اما برای به دست آوردن مدل جدیدتر آن یعنی The Heller’s Cutter باید در ماموریت Back to Vectera به مکانی به نام Vectera Hab بروید. هم‌چنین اگر با نسخه جدید این سلاح به ربات‌ها حمله کنید، ۲۰ درصد صدمه بیشتری به آن‌ها در حالت عادی وارد می‌شود.

Deadeye

سلاح Deadeye در واقع نسخه ویژه سلاحی از دسته ریوالورها محسوب می‌شود و با به دست گرفتن آن متوجه خواهید شد که به صورت پیش‌فرض مادهای زیادی روی آن نصب شده است. از مادهای این سلاح همه‌چی تمام می‌توان به داشتن Laser Sight، Compensator Penetrator Rounds و Hair Trigger اشاره کرد.

آموزش پیداکردن این سلاح:

 • شما با عضو شدن در گروه Freestar Collective Rangers می‌توانید این سلاح را به دست آورید.

Arc Welders

در بالاتر با The Cutter آشنا شدیم که بسیار کاربردی بود اما یک عیبی که دارد این است که از فاصله متوسط و دور نمی‌تواند صدمه زیادی به دشمن وارد کند و اینجاست که سلاح Arc Welders وارد کار می‌شود. از ویژگی‌های خوب این سلاح می‌توان به برد بالا و صدمه جدی‌تر به دشمنان اشاره کرد اما در مقابل نیاز به مهمات دارد و شارژی نیست.

آموزش پیداکردن این سلاح:

 • در حین گشت و گذار برای به دست آوردن سفینه افسانه‌ای مانتیس (Legendary Mantis Ship) با ورود به پایگاه مخفی، می‌توانید این سلاح را به دست آورید.

Fiscal Quarter

سلاح Fiscal Quarter یک رایفل اتوماتیک کم‌یاب محسوب می‌شود که فایرریت (Fire Rate) بالایی هم دارد و علاوه بر این موضوع، به همراه مادهای زیادی مثل: Short Scope Compensator، Tactical Grip، Armor-Piercing Rounds و Hair Trigger به دست شما می‌رسد که این سلاح را چندین برابر خطرناک‌تر نسبت به قبل تبدیل می‌کند. هم‌چنین یکی دیگر از قابلیت‌های عالی این سلاح Shattering محسوب می‌شود؛ در واقع با داشتن این قابلیت، تیرهای شما از هر زره و محافظی عبور می‌کند.

آموزش پیداکردن این سلاح:

 • با تکمیل یکی از مراحل اصلی بازی به نام All That Money Can Buy می‌توانید این سلاح را داشته باشید.

Experiment A-7

علاوه بر اینکه Experiment A-7 یک شاتگان کم‌یاب در بازی محسوب می‌شود، در واقع یکی از بهترین سلاح‌های حال حاضر بازی استارفیلد است. با وجود اینکه برد آن برای شلیک زیاد نیست اما شاهد ۸ ماد مختلف روی این سلاح هستیم که آن را بسیار قوی می‌کنند و عبارتند از: Long Barrel، Laser Sight، Reflex Sight، Choke، Tactical Stock، Flechette Rounds Hair Trigger و Fully Automatic. هم‌چنین قابلیت اصلی این سلاح Exterminator است که با هربار شلیک به موجودات فضایی، ۳۰ درصد صدمه بیشتری به آن‌ها وارد می‌شود.

آموزش پیداکردن این سلاح:

 • ماموریتی اصلی به نام Entangled در بازی وجود دارد که باید در آن با کلی حشره بیگانه سر و کله بزنید و حین این ماموریت است که می‌توانید Experiment A-7 را صاحب شوید.

Unmitigated Violence

سلاح Unmitigated Violence یک سلاح لیزری دوربرد محسوب می‌شود که علاوه بر داشتن چندین ماد برتر، قابلیت‌های زیر را داراست:

 • قابلیت Frenzy: به شما شانس کمی می‌دهد تا با شلیک به دشمنان، آن‌ها را دیوانه و گیج کنید.
 • قابلیت Radioactive: به صورت تصادفی صدمه‌ای رادیواکتیوی به دشمن وارد می‌کند و او را ضعیف می‌کند.
 • قابلیت Instigating: به دشمنانی که سلامتی آن‌ها کامل باشد، دوبرابر صدمه وارد می‌کند.

آموزش پیداکردن این سلاح:

۲ راه برای به دست آوردن این سلاح لیزری در بازی وجود دارد:

 • ماموریت Unearthed: در انتهای این ماموریت، ۲ راه در پیش روی شما وجود دارد. یکی همراهی با Emissary و دیگری همراهی با Hunter است. برای به دست آوردن Unmitigated Violence شما باید Eimssary را انتخاب کنید.
 • ماموریت Revelation: در آخرین ماموریت از کمپین بازی، شما باید با Hunter رو به رو شوید. بعد از شکست دادن آن می‌توانید سلاح Unmitigated Violence را به دست آورید.

Eternity's Gate

سلاح فوق‌العاده Eternity's Gate یک سلاح نیمه اتومات از نوع Legendary محسوب می‌شود که به صورت هم‌زمان هم صدمه فیزیکی و هم صدمه انرژی به دشمن وارد می‌کند و شامل قابلیت‌های زیر است:

 • قابلیت Skip Shot: با هر ۴ شلیک، ۲ آیتم انفجاری به سمت دشمن پرتاب می‌شود.
 • قابلیت Handloading: تیرهایی کشنده که صدمه‌ای بسیار زیاد به دشمن وارد می‌کنند.
 • قابلیت Anti-Personnel: ده درصد صدمه بیشتر به انسان‌ها

آموزش پیداکردن این سلاح:

 • در ماموریت Unearthed اگر سمت Hunter بایستید و با Emissary مبارزه کنید تا ماموریت Revelation را در ادامه تکمیل کنید، این سلاح نصیب شما خواهد شد.
 • هم‌چنین اگر با Starborn در بازی مبارزه کنید و او را شکست دهید نیز می‌توانید باز این سلاح را تصاحب کنید.
 • هم‌چنین راه سومی وجود دارد و آن باز هم در مرحله Unearthed نهفته است. اگر شما طرف هیچ‌کدام از شخصیت‌های Hunter و Emissary نایستید، با جفت آن‌ها مبارزه خواهید کرد و در نهایت این سلاح به می‌توانید به دست آورید اما اگر آن‌ها را وادار به صلح کنید، این سلاح را از دست می‌دهید.

در این مقاله سعی کردیم تا بهترین سلاح‌هایی را که می‌توانید در بازی Starfield پیدا کنید، به شما معرفی کرده باشیم ولی این نکته را هم در نظر داشته باشید که تمام آیتم‌های شما مثل همین سلاح‌های قوی به قسمت New Game Plus Mode منتقل نمی‌شوند و باید از نو برای به دست آوردن این سلاح‌ها تلاش کنید.

مطلب پیشنهادی
وقتی پینوکیو ارباب عروسک‌ها می‌شود
بررسی بازی Lies of P
دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (3 مورد)
 • parsa122323
  parsa122323 | ۱۸ شهریور ۱۴۰۲

  یکی از بهترین اتفاقات ویجیاتو وجود همین هشدار اسپویل هست
  دمتون گرم

 • Mohammad-Nikhalat-Jahromi
  Mohammad-Nikhalat-Jahromi | ۱۷ شهریور ۱۴۰۲

  تیر تو این بازی اگه زیادم داشته باشی انگار همیشه کم داری !!
  حالا این یعنی چی ؟ یعنی مثلا یه اسلحه ۳۰۰ تا تیر دارد و یه دفعه میبینی دو تا دشمن رو که زدی تیرت صفر شده !

 • roozb
  roozb | ۱۷ شهریور ۱۴۰۲

  سلاح های سرد هم خیلی باحالن توش

مطالب پیشنهادی