ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

انیمه

معرفی طولانی ترین انیمه‌ های تاریخ

انیمیشن ژاپنی برای دهه‌ها به عنوان یکی از ستون‌های فرهنگ عام مدرن شناخته و به لطف چنین محبوبیتی، چندین و چند فیلم سینمایی و سریال عرضه شده است. چه می‌خواهد یک اثر حماسی هزار قسمتی ...

اهورا نصرالهی
نوشته شده توسط اهورا نصرالهی | ۱۰ مهر ۱۴۰۲ | ۲۰:۴۳

انیمیشن ژاپنی برای دهه‌ها به عنوان یکی از ستون‌های فرهنگ عام مدرن شناخته و به لطف چنین محبوبیتی، چندین و چند فیلم سینمایی و سریال عرضه شده است. چه می‌خواهد یک اثر حماسی هزار قسمتی باشد، چه مینی سریال‌هایی بسیار محبوب یا فیلم‌های درام قدرتمند، آن‌ها به تاثیر دورنمای انیمیشن مدرن کمک و فرهنگ ژاپن را به جهانیان نیز معرفی کرده‌اند. به لطف وجود سریال‌های فراوانی برای جست و جو کردن، انتخاب بینج واچ بعدی‌تان می‌تواند کار دشواری باشد. شاید دلتان بخواهد یک مینی سریال شش قسمتی را ببینید که برای آخر هفته‌تان مناسب باشد. یا شاید دلتان بخواهد برای هفته‌های طولانی درون یک دنیای جدید غرق بشوید. اگر انتخاب شما گزینه دوم است، پس همراه ویجیاتو برای معرفی طولانی‌ترین انیمه‌ها باشید.

به لطف محبوبیتی که این مدیوم دارد، تعداد خاصی انیمه سریالی توانستند تعداد اپیزودهای فراوانی داشته باشند. بسیاری از این سریال‌ها آموزشی‌های کوتاه مدتی برای کودکان هستند، اما برای طرفداران هر ژانری گزینه‌های دیگری نیز وجود دارد. این لیست بیست مورد از انیمه‌ها با طولانی‌ترین مدت زمان پخش را که تا به کنون تولید شده‌اند را پوشش می‌دهد. با یک ترکیب خاص از انیمه‌های کلاسیک و مدرن، این ضمانت به هواداران انیمه داده شده تا بتوانند چیزی که می‌خواهند را پیدا کنند. در غیر این صورت، شما می‌توانید در تاریخ تکامل و رشد داده شده این مدیوم غرق شوید. همراه ویجیاتو برای معرفی برترین انیمه‌های تاریخ با طولانی‌ترین مدت زمان پخش باشید.

فرنچایز Naruto

تصویری از انیمه طولانی مدت Naruto
ژانرماجراجویی، اکشن
تعداد قسمت‌ها۷۲۰
سال‌های پخش۲۰۰۲-۲۰۱۷

فرنچایز Naruto که از سال ۲۰۰۲ شروع به کار کرده، به یکی از مهره‌های ژانر شنون تبدیل شده است. داستان ماجراهای ناروتو اُزوماکی را دنبال می‌کند، مرد جوان یتیمی از روستای کونوهاگاکوره یا روستای برگ پنهان (Hidden Leaf)، تماشاچیان در طول تقریباً ۷۲۰ قسمت شاهد پروسه تبدیل شدن او از یک شاگرد به استاد نینجا هستند.

در حالی که این لیست شامل قسمت‌های دنباله آن، Boruto، نمی‌شود که البته با وجود آن به بالای هزار قسمت می‌رسید، Naruto و Naruto: Shippuden وجودشان به تنهایی از این فرنچایز، برای حضور در این لیست کافی هستند. به خاطر آنکه در هر فصل از این دو سریال، قبل و بعد از یک پرش زمانی، بر روی سفر ناروتو تمرکز دارند، انتخاب شده‌اند.

علی رغم فن بیس بزرگ و محبوبیتی که تبدیل به نماینده ژانرش شده، طولانی بودن آن سبب به وجود آمدن یک سری انتقادات شده است. بسیاری از هواداران حس می‌کنند که سریال، به خصوص در خط زمانی Shippuden بیش از حد با فیلر و فلاف پر شده است. در حالی که مبارزات حماسی و پر از لحظات پرتنش هستند، سریال گاهی اوقات میل دارد که بعد از چند قسمت دوباره سراغ آنان برود. یک کلیشه تکراری در ژانر شنون که خوشبختانه کمرنگ‌تر شده است.

به هر حال، Naruto همچنان محبوب است و با اینکه هواداران دیگر سری‌ها دچار دودستگی درباره کیفیت Borotu شده‌اند، هواداران انیمه اصلی بعد از آنکه به طور تمام و کمال آثار گسترده Naruto را تماشا کردند، باید به سراغ سریال‌های جدید بروند.

Shima Shima Tora No Shimajiro

تصویری از انیمه طولانی مدت Shima Shima Tora No Shimajiro
ژانرآموزشی، برشی از زندگی
تعداد قسمت‌ها۷۲۶
سال‌های پخش۱۹۹۳-۲۰۰۸

برای مخاطبان آمریکایی، جای تعجبی وجود ندارد که سریال‌های تلویزیونی کودکانه معمولاً تعداد قسمت‌های بالایی داشته باشند. با این وجود، Sesame Street از زمان اولین پخشش در سال ۱۹۶۹، تا به کنون ۴۶۶۶ قسمت آن بر روی آنتن رفته است. با این اوصاف، جای تعجبی وجود ندارد که Shima Shima Tora No Shimajiro که برای چنین مخاطبانی ساخته شده، در این لیست حضور داشته باشد.

توجه داشته باشید که در این شمارش، سه دنباله آن که ۷۸۲ قسمت دیگر به شمارش کلی آن اضافه می‌کند در نظر گرفته نشده است. Shima Shima Tora از سال ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۸ پخش شد و به یکی از ستون‌های برنامه‌های آموزشی ژاپن تبدیل شد. اگرچه هیچگاه نتوانست مخاطبان آمریکایی خودش را پیدا کند.

سریال بر روی شیماجیرو، یک ببر انسان نما،‌ تمرکز دارد که به همراه خانواده‌اش زندگی روزمره‌شان را می‌گذرانند. سریال به تم‌های دوران کودکی مورد انتظاری از جمله دوست پیدا کردن، معذرت خواهی کردن و مسئولیت پذیری می‌پردازد. پر از شخصیت‌های بامزه و تم‌های دوست داشتنی، این سریال موفقیتی بزرگ بود و به خوبی سی سال تولید آن را توضیح می‌دهد.

این شخصیت تا به حال در ده انیمه سینمایی نیز حضور داشته است. به لطف محبوبیت ادامه دار Shimajiro No Wao! بعید است که پایانی برای این ببر جوان دوست داشتنی و دوستان بامزه‌اش در دیدرس وجود داشته باشد.

Asa Da Yo! Kaishain

تصویری از انیمه طولانی مدت Asa Da Yo! Kaishain
ژانرکمدی
تعداد قسمت‌ها۷۴۴
سال‌های پخش۲۰۱۶-۲۰۱۹

یکی از وجه‌های دوست داشتنی از داستان گویی ژاپنی، این است که گاهی اوقات المان‌های سورئال و عجیب غریبی معرفی می‌شوند. در Asa Da Yo! Kaishain، این وجه ابزورد در مرکز توجه قرار می‌گیرد. این اثر کاملاً بر اساس یک جناس، که ترجمه آن "Clamployees" (صدف‌های مکار) است که داستان آن محل کاری با حضور گروهی از صدف‌ها را دنبال می‌کند.

سریال هجوی همانند The Office است اما با این تفاوت که اغراق‌های این اثر زیادتر از آن است. در طول سریال، تعدادی از کلیشه‌های مربوط به محل کار به طور کامل نمایش داده می‌شوند. البته سریال برای افزایش قسمت‌هایش یک تقلب ریز کرده و آن این است که هر قسمت، نهایتاً یک دقیقه است. علی رغم این قضیه، سریال از جایگاه خاصی به عنوان یک آیتم بزرگ سالانه در هنگام به روی آنتن رفتنش همراه با بخش خبری NTV برخوردار بود.

Kotowaza House

تصویری از انیمه طولانی مدت Kotowaza House
ژانرکمدی، برش زندگی
تعداد قسمت‌ها۷۷۳
سال‌های پخش۱۹۸۷-۱۹۹۴

همانند Asa Da Yo!، انیمه Kotowaza House سریالی است که بزرگسالان مخاطب هدف آن هستند، با این تفاوت که خط داستانی Kotowaza House بسیار کمتر دیوانه‌وار است. سریالی با ایفای نقش درباره سرویس خدمات عمومی، داستان روزمره پیتر، مامور مالیات معمولی را دنبال می‌کند. پیتر سبک زندگی بسیار ناسالمی دارد و هر قسمت بر روی بهتر کردن سلامت و زندگی اجتماعی او تمرکز می‌کند.

از آنجایی که بیشتر محتواهای آموزشی کودکان را مخاطب هدف خود قرار می‌دهند، کانسپت آن برای مخاطبان آمریکایی کمی عجیب به نظر می‌رسد. علی رغم دریافت نقدهای معمولی، Kotowaza House از سال ۱۹۸۷ به مدت هفت سال پخش شد.

فرنچایز Dragon Ball

تصویری از انیمه طولانی مدت Dragon Ball
ژانرماجراجویی، اکشن
تعداد قسمت‌ها۷۹۸
سال‌های پخش۱۹۸۶ تا به کنون

بسیاری از هوادارن شاید از اینکه چرا فرنچایز Dragon Ball در این لیست، از رتبه پایینی برخوردار شده، متعجب شده باشند. نزدیک به سی سال، این سریال به عنوان یکی از بنیان‌گذاران ژانر شنون حضور داشته و به لطف محبوبیت گسترده‌اش و طول عمر درازش، و به همراه پنج فصل و بیست و یک فیلم سینمایی، بسیاری تصور دارند که باید رتبه بالاتری داشته باشد. به هر حال، این فرنچایز با ۷۹۸ قسمت تاثیر گذار و تولیدات دیگر خود، در این رتبه قرار می‌گیرد. این سریال با مبارزات پر تنش و شخصیت‌های اغراق آمیزش هواداران را سرگرم و المان‌هایی از علمی تخیلی، فانتزی و ابرقهرمانی را به صورتی جذاب، با هم ترکیب کرده است.

در سال ۱۹۸۴، آکیرا توریاما Dragon Ball را بر اساس اقتباسی در ژانر علمی تخیلی از روی Journey to the West خلق کرد. گوکو، یک بچه فضایی گمشده از سیاره‌ای دور، در حال گذراندن یک سفر بزرگ به همراه دوستانش، در سفینه‌ فضایی به زمین می‌آید. هرچند، از زمانی که پخش Dragon Ball Z شروع شد، بیشتر تمرکز بر روی المان‌های علمی تخیلی دیده می‌شد. المان‌هایی همچون ماجراجویی‌های میان ستاره‌ای، بیگانگان، سفر در زمان و بسیاری مبارزات انیمه‌ای اغراق آمیز و پر زرق و برقی که با جزئیات به نمایش گذاشته شدند. Dragon Ball تنها یک انیمه محبوب بزرگ نیست، بلکه به کمک آن فرهنگ عام امروزی که آن را می‌شناسیم، تعریف شد.

مطلب پیشنهادی
Based on A True Story به سبک بومی!
20 عنوان از بهترین فیلم های ایرانی با داستان واقعی

Sekai Monoshiri Ryoko

تصویری از انیمه طولانی مدت Sekai Monoshiri Ryoko
ژانرکمدی
تعداد قسمت‎‌ها۱۰۰۶
سال‌های پخش۱۹۷۱-۱۹۷۴

با توجه به تاریخ پخش بعضی از این سریال‌ها و این نکته که در طول تبلیغات بازرگانی پخش می‌شدند، تعدادی اثر وجود دارند که در زمان گمشده‌اند. Sekai Monoshiri Ryoko یکی از این سریال‌ها است. این سریال در رابطه با دختر جوانی است که در حال سفر به دور دنیا است و هر قسمت بر روی مکانی متفاوت تمرکز دارد. بعضی از قسمت‌ها در رابطه با سفر او به جنگل‌های بارانی آمازون هستند یا او را در حال تجربه شگفتی‌های مشهورترین شهرهای جهان نشان می‌دهد. این سریال به عنوان تقریظ نامه‌های آموزشی کوتاه مدت ساخته شد، به این صورت که دختر درباره مکان‌هایی که به آنجا سفر می‌کند، اطلاعات کسب می‌کند.

فارغ از خط داستانی آن، اطلاعات بیشتری درباره سریال وجود ندارد. سریال هیچگاه ضبط یا به طور عمومی فروخته نشد. در اصل، این سریال با قسمت‌های کوتاه پنج دقیقه‌ای در سال ۱۹۷۱ پخش شد و جدا از تعداد کم ابزارهای بازاریابی، پوسترها و کلیپ‌های آن، دیگر راهی برای یافتن این سریال ۱۰۰۶ قسمتی وجود ندارد. علی رغم این موضوع، سریال خط داستانی خاصی دارد. سفر و فهمیدن دیگر فرهنگ‌های سراسر دنیا، چیزهایی هستند که اخیراً در برنامه‌های آموزشی کودکانه به آن‌ها پرداخته می‌شود. با توجه به تاریخ پخش قدیمی آن، Sekai Monoshiri Ryoko از زمان خود جلوتر بود.

فرنچایز Gundam

تصویری از انیمه طولانی مدت Mobile Suit Gundam
ژانرمکا
تعداد قسمت‌ها۱۰۲۷
سال‌های پخش۱۹۷۹ تا به کنون

با اینکه مثال اول برای ژانر مکا نیست، فرنچایز Mobile Suit Gundam یکی از محبوب‌ترین‌ها، و اگر نه محبوب‌ترین، صرفاً انیمه‌ای محبوب در این ژانر است. سریال‌های متفاوت درون این فرنچایز از زمان پخش خود از سال ۱۹۷۹ به تعریف این ژانر پرداخته‌اند. با اینکه هر فصل قهرمان و نبردهای جدیدی که باید در آن‌ها بجنگد را دنبال می‌کند، این لیست به خاطر تاثیرهایشان، همه را با هم در نظر گرفته است. از Mobile Suit Gundam اصلی تا Iron-Blooded Orphans امروزی، مهم نیست که کدام فصل سریال مورد علاقه شما است، شما نمی‌توانید قدرت ماندن طولانی‌اش به عنوان در زمین این ژانر، روایت‌های قوی آن از مبارزات میان ستاره‌ای و طراحی روبات فوق العاده‌اش را انکار کنید.

Detective Conan

تصویری از انیمه طولانی مدت Detective Conan

برای هواداران سرسخت انیمه، Detective Conan یا Case Closed که در آمریکا به خاطر مسائل کپی رایت با شخصی بی‌فرهنگ شناخته می‌شود، پایه ثابت پیشنهادات است و یکی از بهترین سریال‌های معمایی هیجانی را به تصویر می‌کشد. سریال شینیچی (یا جیمی) کودو، کارآگاه خصوصی سن دبیرستانی را دنبال می‌کند.

در حالی که او همراه با پلیس علیه سازمان سیاه (Black Organization) همکاری می‌کرد، شینیچی دزدیده و یک ماده شیمیایی مرموز به او خورانده می‌شود که او را تبدیل به بچه‌ای جوان می‌کند. همچنان با هوش کارآگاهی باهوش، شینیچی نام کونان ادوگاوا را به اختیار گرفته و شروع به دنبال کردن سرنخ‌هایی می‌کند که او را به سوی سازمان سیاه می‌رسانند.

سریال پر از معماهای فوق العاده و دشوار است و خود خط داستانی، منتهی به یک سری لحظات کمدی و درام فوق العاده می‌شود. با توجه به جوانی‌ای که به تازگی نصیبش شده، کونان باید راه حل‌های میانبر جدیدی برای مشکلاتش پیدا کند، مخصوصاً وقتی که باید هویتش را به عنوان کاپیتان پلیس جعل کند.

این اثر، قطعاً شناخته شده ترین انیمه لیست نیست، اما هواداران دو آتشه آن، این سریال را از سال ۱۹۹۴ زنده نگه داشته‌اند. با توجه به قسمت‌های جدیدی که همچنان در حال عرضه شدن هستند، با ۱۰۶۷ قسمت و قسمت‌های بعدی که در دیدرس قرار دارند، در این لیست قرار می‌گیرد.

One Piece

تصویری از انیمه طولانی مدت One Piece
ژانرماجراجویی
تعداد قسمت‌ها۱۰۷۱
سال‌های پخش۱۹۹۹ تا به کنون

با مانگایی ۱۰۶ جلده و همچنان در حال تولید، One Piece ایچیرو اُدا به یکی از نمادهای مدرن تبدیل شده است. با آوردن ذوق و شوق تبدیل شدن به دزد دریایی و ابرقدرت‌های فانتزی به ژاپن، سریال مانکی دی. لوفی را دنبال می‌کند، کاپیتان یک کشتی دزد دریایی که به دنبال گنج بزرگ معروف، وان پیس است.

با جمع کردن گروهی متشکل از شمشیرزنی قدرتمند، جهت یاب، تیرانداز، هیولایی که به یک گوزن شمالی تبدیل می‌شود، اسکلت، هیولای فرانکشتاین و دیگر افراد، لوفی از قدرت کشسان مانندش استفاده می‌کند تا بدنش را کش داده و به دشمنانش در آب‌های آزاد مشت بزند و در همین حین، از نیروی دریایی شاهانه (Royal Navy) دوری می‌کند.

One Piece یکی از محبوب‌ترین انیمه‌های مدرن است که در کنار شخصیت‌ها و لحظات بامزه‌اش، داستانی دراماتیک و قوی نیز دارد. با توجه به فضای روایی آن در آب‌های آزاد، طولانی بودن مانگا و انیمه آن قابل درک می‌شود، اما نکته جالب توجه این است که تا به این لحظه‌ هیجانش را از دست نداده است. هواداران همانطور که برای هزار قسمت نخستین آن هیجان زده بودند، برای هزار قسمت بعدی نیز همچین هیجانی دارند، به این صورت که هر سورپرایز جدیدی اینترنت را منفجر می‌کند. هر چه باشد، کافی است به جدیدترین به روز رسانی قدرت لوفی نگاه کنید تا ببینید که این سریال چه تاثیر بزرگی بر روی فرهنگ عام داشته است.

Crayon Shin-Chan

تصویری از انیمه طولانی مدت Crayon Shin-Chan
ژانرکمدی، برشی از زندگی
تعداد قسمت‌ها۱۲۰۰
سال‌های پخش۱۹۹۰-۲۰۱۰

به سبک کلاسیک‌های آمریکایی مانند Rugrats، انیمه Crayon Shin-Chan بسیار محبوب، همچنان در حال پخش و کمدی کودک پسندانه‌ای است. با اینکه بیشتر بخش کمدی آن برای کودکان نوشته شده، مخاطبان هدف بعضی از جک‌های آن بزرگسالان هستند. سریال داستان شینوسوکه نوهارای پنج ساله و خانواده‌اش را دنبال می‌کند و درگیری‌های شین با زبان، اغلب اوقات زمینه چین بسیاری از جک‌ها هستند.

همچنین شین دارای میل نامتناسب سن خود به زنان و خرابکاری دارد، اما همچنین سریال دارای تعدادی قسمت با محوریت داستان‌های تاریک‌تر و جدی‌تر حول محور مرگ و یک سری المان‌های نه چندان ترسناک نیز است.

سریال به شدت بر روی شوخی‌های بر اساس فرهنگ و زبان ژاپنی تکیه دارد، بنابراین امکان دارد ترجمه، بامزگی بعضی از جک‌ها را نتواند انتقال دهد. به هر حال، Crayon Shin-Chan سریال کمدی خنده‌دار و دوست داشتنی برای رنج بزرگی از مخاطبان در سرتاسر جهان است و با ۱۲۰۰ قسمت خود که از سال ۱۹۹۲ پخش شده‌اند، توانسته از مخاطبان خنده‌های فراوانی را بگیرد. با توجه به رنج گسترده‌ ژانرهای که سریال از آن‌ها بهره می‌برد، تعداد کمی انیمه همانند آن جذاب و منحصر به فرد هستند و اگرچه گاهی ممکن است شوخی‌ها برای کودکان زیادی به نظر برسند، Crayon Shin-Chan همچنان برای مخاطبان مختلف، گزینه بسیار خوبی است.

مطلب پیشنهادی
زامبی، ارواح و کوفته‌های پر از جنین
۱۰ فیلم ترسناک چینی که باید تماشا کنید

Pokémon

تصویری از انیمه طولانی مدت Pokémon
ژانرماجراجویی، فانتزی، کمدی
تعداد قسمت‌ها۱۲۲۲
سال‌های پخش۱۹۹۷ تا به کنون

اگر Pokémon نبود، الآن دنیای انیمه در کجا قرار داشت؟ این غول فرهنگ عام مدرن توانسته فراتر از ریشه‌های خود به عنوان یک انیمه ساده در رابطه با جمع کردن هیولاها برود و راه خودش را به هر وجهی از دنیای مدرن پیدا کرده است. اش، پیکاچو و دوستان و همراهان بی‌شمارش‌شان، نامشان بر روی زبان‌ها افتاده و با ۱۲۲۲ قسمتی که اولین پخشش را در سال ۱۹۹۷ تجربه کرد و کاتالوگ بازی آن همچنان در حال بزرگ شدن است، به نظر نمی‌رسد که در آینده‌ای نزدیک نیز، سرعت این سریال کم شود. حال سفر اش به پایان رسیده و سریال، در حال ساختن راهی برای قهرمانان جدیدش از منطقه‌ای جدید است، اما این تنها بدین معنا است که سفر شکار هیولاها همچنان قرار است ادامه داشته باشد.

Kirin Ashita No Calendar

تصویری از انیمه طولانی مدت Kirin Ashita No Calendar
ژانرکمدی
تعداد قسمت‌ها۱۳۰۶
سال‌های پخش۱۹۸۰-۱۹۸۴

دنیای تلویزیون با برنامه‌های اسپانسر شده بیگانه نیست، اما تعداد کمی از آن‌ها ناهماهنگی شناختی عجیبی به اندازه Kirin Ashita No Calendar دارند. این انیمه، یکی دیگر از سریال‌های آموزشی کوتاه مدتی بود که در طول برنامه‌های مخصوص کودکان پخش می‌شد و در آن‌ها غالباً نماد سریال، یک گربه کوچک، حضور داشت. علی رغم اینکه مخاطب این سریال کودکان بودند، اسپانسر سریال یک برند آبجوی محبوب به نام کیرین بود. برای آنکه بتوانند تاییدیه والدین مخاطبان هدف خود را دریافت کنند، آن‌ها خودشان را در تیتراژ به عنوان کارخانه آبجوسازی کیرین لیست کردند و در طول برنامه‌هایشان بر روی محصولات بدون الکل تمرکز داشتند.

Kirin Ashita No Calendar یکی دیگر از انیمه‌هایی است که به طور کامل، در فرهنگ عام گمشده است. فارغ از تعداد انگشت شماری کلیپ و اینتروهای سریال، این اثر به طور قابل توجهی غیر قابل دیدن است. چیزی که ما درباره سریال می‌دانیم، این است که این اثر محصول سال ۱۹۸۰ با بهره بردن از فرمت تئاتری، به کودکان درباره یاد گرفتن اتفاقات تاریخی کمک می‌کرد. دیگر مورد عجیب، این بود که کلیپ‌های لایو اکشن را با بخش‌های انیمیشنی ترکیب می‌کرد و احتمالاً، بیشتر آن‌ها نمایشی از محصولات فراوان کیرین بودند. Kirin Ashita No Calendar به مدت چهار سال با ۱۳۰۶ قسمت به روی آنتن رفت و این مایه شرم است که راهی برای دیدن آن وجود ندارد.

Chibi Maruko-Chan

تصویری از انیمه طولانی مدت Chibi Maruko-Chan
ژانربرشی از زندگی
تعداد قسمت‌ها۱۳۵۹
سال‌های پخش۱۹۹۰ تا به کنون

Chibi Maruko-Chan اثری خاص در این لیست است و دلیل آن، حالت نیمه خود زندگی نامه آن است که توسط نویسنده مانگا و تصویرگر، ماموکو ساکورا ساخته شد. داستان نسخه‌ای جوان‌تر از خودش، با نام مستعار ماروکو، را دنبال می‌کند که دچار مشکلات و خرابکاری‌ها در کنار گروه دوستان و خانواده‌اش می‌شود. در واقع، سریال از سال ۱۹۹۰ تا ۱۹۹۲ پخش شد، اما بعد از عرضه دو فیلم دنباله آن، استودیوی انیمیشن سازی نیپون متوجه محبوبیت سریال شد و در سال ۱۹۹۵، شروع به تولید انیمه‌ی جدیدی کرد. سریال به همراه اسپین آف لایو اکشنش که در سال ۲۰۰۷ به روی آنتن رفت، تا به امروز در حال پخش است.

انیمه بسیار نوستالژیک و دارای استایلی کودکانه طور است که در طول سریال، نشان می‌دهد که شخصیت اصلی چگونه دیدی به اتفاقات دارد. این اثر مشابه آثار آمریکایی کلاسیکی دارای کارهای عجیب کودکی و گشت و گذار در جوانی همچون Peanuts ،Calvin and Hobbes و Dennis the Menace است.

قصد ساکورا از نوشتن این داستان، خلق یک سری مقالات مانگایی بود و دلیل موفقیت بزرگ آن، بیشتر به خاطر صداقت عمیق آن در جزئیات است. علی رغم توقف تولید اثر در دوران پانادمی کرونا، سریال همچنان در حال تولید قسمت‌های جدید و بیشتر و در حال ساختن میراثی زیبا برای نویسنده‌اش است.

Hoka Hoka Kazoku

تصویری از انیمه طولانی مدت Hoka Hoka Kazoku
ژانرآموزشی، برشی از زندگی
تعداد قسمت‌ها۱۴۲۸
سال‌های پخش۱۹۷۶-۱۹۸۲

در حالی که بسیاری از برنامه‌های آموزشی (حتی آن‌هایی که در لیست ذکر شده‌اند) که با آن‌ها آشنایی داریم، دارای رگه‌هایی از فانتزی و اغراق آمیز بودن هستند، Hoka Hoka Kazoku در جای بسیار متفاوتی قرار می‌گیرد. این انیمه، هر روز هفته از شبکه Fuji TV به مدت شش سال، از سال ۱۹۷۶ پخش می‌شد. سریال داستان خانواده یامانو را از دریچه زندگی روزمره‌شان دنبال می‌کند و در همین حین، یک سری قسمت‌های لایو اکشن هم در آن وجود دارد. زمانی که سریال به روی آنتن می‌رفت، نگاهی پرمعنا به زندگی و رسوم مدرن ژاپن می‌انداخت و برای پرداختن به موضوعات، از روشی واقع گرایانه و دوست داشتنی استفاده می‌کرد.

این سریال ریتم کند آموزشی، هیجان انگیز‌ترین سریال این لیست نیست. اما با ۱۴۲۸ قسمت، بدون شک تاثیری بر روی سرزمین مادری‌اش داشته است. امروزه این سریال در حال پخش نیست و همانند بسیاری از سریال‌های کوتاه قسمت این لیست، پیدا کردن آن‌ها کار سختی است، اگرچه نسبت به دیگر سریال‌ها کلیپ‌های بیشتری از آن وجود دارد.

باز هم این موضوع چیزی از محبوبیت آن در ژاپن کم نمی‌کند. بدون شک این سریال، امروزه تاریخ گذشته محسوب می‌شود و مخاطبان آمریکایی شاید نتوانند ریزه‌ کاری‌های داستان را درک کنند. به هر حال، سریال نمایش بسیار خوبی از فرهنگ کشورش به تصویر می‌کشاند.

Manga Nippon Mukashi Banashi

تصویری از انیمه طولانی مدت Manga Nippon Mukashi Banashi
ژانرفانتزی
تعداد قسمت‌ها۱۴۷۱
سال‌های پخش۱۹۷۶-۱۹۹۴

هر کشوری به سریالی همانند Manga Nippon Mukashi Banashi نیاز دارد. نگاهی دقیق و با صرافت به داستان‌های محلی و جن و پری ژاپنی، هر قسمت داستان خاصی در رابطه با هیولاها و افسانه‌های کشورش به شیوه‌ای زیبا و استایل هنری کارتونی می‌پردازد. سریال‌های مشابه کمی همانند آن وجود دارد، و مدت پخش شانزده ساله‌اش، گواهی بر این است که بازاریابی بسیار خوبی داشته است. ۱۴۷۱ قسمت آن به خودی خود یک کار بسیار فوق العاده محسوب می‌شود و کیفیت سریال این موضوع را نشان می‌دهد. با اینکه سریال دیگر در سندیکای خود قرار ندارد، به لطف احیای آن در سال ۲۰۱۷ با قسمت‌های جدید، بخش عظیمی از فرهنگ و تاریخ محبوب ژاپن را تشکیل داده است.

مطلب پیشنهادی
ورود به حیات وحش
۱۲ فیلم تماشایی با چاشنی ماجراجویی در جنگل

Soreike Anpanman!

ژانرکمدی، فانتزی
تعداد قسمت‌ها۱۶۱۵
سال‌های پخش۱۹۸۸ تا به کنون

ژاپن بعضی از محبوب‌ترین و شناخته‌ شده‌ترین شخصیت‌های نمادین تمام تاریخ را خلق کرده و با اینکه Soreike Anpanman! در دیگر جاها همانند سرزمین مادری‌اش شناخته شده نیست، هیچ شهری در ژاپن وجود ندارد که ابرقهرمان معروف آن را نشناسد. به لطف پر بودن بازار از محصولات این سریال (غذا، اسباب بازی، بازی‌ ویدئویی و غیره)، غیرممکن است که در کشور کسی قهرمان معروف کله شیرینی لوبیایی را نشناسد. قدرت تبلیغات میدانی آنپانمن در ژاپن، همانند همتایش، یعنی میکی موس در آمریکا است و جای تعجب دارد که با این وجود تنها ۱۶۱۵ قسمت از این سریال طولانی پخش شده است.

داستان کودک محور سریال، آنپانمن معروف را (نام گذاری شده از روی آنپان، نوعی لوبیای قرمز مخصوص شیرینی دسر) در حالی که سعی دارد دنیا را از شر بایکنمن شرور، میکروبی انسان‌ نما، نجات دهد دنبال می‌کند. در هر قسمت، شاهد مبارزه آنپانمن با یک تهدید تازه یا کمک کردن به شخصی هستیم.

نکته شایان توجه، این است که سریال با معرفی ۱۷۶۸ شخصیت تا به کنون، رکوردار تعداد شخصیت معرفی شده در یک سریال در گینس است. سریال داستانی سرگرم کننده و شاد دارد که از کتاب تصویر معروفی الهام گرفته و کانسپت پشت شخصیت اصلی، زمینه بخش الهام کارهای دیگری، از جمله سریال هجو ابرقهرمانی One-Punch Man شده است.

Doraemon

تصویری از انیمه طولانی مدت Doraemon
ژانرکمدی، علمی تخیلی
تعداد قسمت‌ها۱۷۸۷
سال‌های پخش۱۹۶۹-۱۹۹۷

تقریباً همانند عنوان قبلی، Doraemon به غول عظیمی در بازار تبدیل شده است. شخصیت اصلی آن، گربه‌ای رباتیک، یکی از شناخته‌شده‌ترین شخصیت‌های انیمیشنی تمام تاریخ است، اما برخلاف آنپانمن، محبوبیت Doraemon جهانی است.

این سریال، به صورت سه انیمه سریالی جداگانه تولید شده و عنوان اخیر آن که در سال ۲۰۰۵ تولید شد،‌ دیزنی آن را برای مخاطبان آمریکایی خود بومی سازی کرد. این سریال برای مخاطبان جوان‌تر، اثری بسیار موفق است و شخصیت اصلی آن در قالب‌های مختلف، در سرتاسر کشور دیده می‌شود. حتی به این سریال در دیگر انیمه‌ها اشاره شده و بر روی داستان گویی نسلی تاثیر گذار بوده است.

سریال یک پسر بچه جوان و بسیار دست و پا چلفتی و بدشانس به نام نوبیتا نوبی را دنبال می‌کند. نوه او در آینده، روبات گربه شکلی را اختراع می‌کند و به گذشته می‌فرستد تا به پدربزرگش کمک کند تا زندگی‌اش و به دنبالش، زندگی فرزندانش را بهبود بخشد. این گربه، دورایمون معروف، قابلیت این را دارد با جیب چهار بعدی درون شکمش ابزارها و گجت‌های مختلفی را احضار کند. با یکدیگر و به همراهی دوستانش جیان، سونئو و شیزوکا، نوبیتا باید به همراه کمک دواریمون، زندگی‌اش را بهتر و مشکلات را حل کند.

Ojarumaru

تصویری از انیمه طولانی مدت Ojarumaru
ژانرکمدی، فانتزی، برشی از زندگی
تعداد قسمت‌ها۱۹۴۷
سال‌های پخش۱۹۹۸ تا به کنون

از زمان اولین پخشش در سال ۱۹۹۸، Ojarumaru همچنان در حال پخش است. داستان شاهزاده‌ای جوان در دوره هی‌آن به نام اُجارومارو و سریال بعد از دزدی او از انما شاه بزرگ شروع می‌شود. سه پسر بزرگ شاه او را تعقیب کرده و شاهزاده، درون چاهی به دوران مدرن ژاپن می‌افتد، جایی که او با خانواده تامورا آشنا و دوست می‌شود.

از آنجایی که اُجارومارو درباره شگفتی‌های دنیای مدرن یاد می‌گیرد و در عین حال، از تعقیب کنندگانش دوری می‌جوید، داستان به نوعی فرمول ژانر برشی از زندگی را دنبال می‌کند. در طول ۲۵ سال پخش، شخصیت‌های جدید معرفی و بر روی آن‌ها تمرکز شده و داستان غالباً نگاهی عمیق به المان‌های فانتزی خود نیز می‌اندازد.

شاید Ojarumaru همانند بسیاری از انیمه‌ها، آنچنان در خارج از ژاپن شناخته شده نباشد، اما در سرزمین مادری خود یکی از سریال‌های انیمیشنی محبوب است. ترکیب سرگرم کننده اثر از ژانرها، آن را تبدیل به انیمه‌ای برجسته از میان تعداد بی‌شمار انیمه‌های مدرن کرده است. به علاوه، سریال در طول پخش خود ارجاعات فراوانی به رسانه‌های دیگر زده است، مانند قسمت‌هایی که از افسانه‌های سرتاسر جهان الهام گرفته‌اند تا ارجاع به انیمه‌های دیگری مثل Attack On Titan. انیمه Ojarumaru از همان قسمت اولش، یک سرگرمی ساده است و هرکسی که دنبال داستانی شاد در ژانر برشی از زندگی است، باید نگاهی به آن بیاندازد.

Nintama Rantaro

تصویری از انیمه طولانی مدت Nintama Rantaro
ژانرکمدی
تعداد قسمت‌ها۲۳۲۱
سال‌های پخش۱۹۹۳ تا به کنون

برای مخاطبانی که دنبال اثری هستند که شادتر و خانواده دوستانه‌تر از Naruto دنیای نینجاها را معرفی کند، Nintama Rantaro برای شما است. رنتارو اینادرا پسر نه ساله‌ای است که برخلاف دید ضعیفش، می‌خواهد به نینجا تبدیل شود. در کنار دوستانش کیرمارو ستسونو، شینبی فوکوتومی و دیگر دانش آموزان کلاس ها (Ha)، رنتارو باید سخت مطالعه و تمرین کند تا رتبه‌اش را بالا ببرد. در حالی که همانند دیگر سریال‌های نینجایی آنچنان خشن و یا جدی نیست، Nintama Rantaro به مدت سی سال پخش شد و چندین کمدی بسیار خوب را نیز به نمایش گذاشته است. با اینکه سریال هیچگاه بومی سازی یا دوبله نشد، سریال تحت عنوان Ninjaboy Rantaro برای بینندگان دیگر کشورها در دسترس وجود دارد.

Sazae-San

تصویری از انیمه طولانی مدت Sazae-Son
ژانرکمدی
تعداد قسمت‌ها۷۹۲۰
سال‌های پخش۱۹۶۹ تا به کنون

با یک جهش نجومی در تعداد قسمت‌ها، این لیست را با Sazae-San به پایان می‌رسانیم. با بیش از پنج هزار و نیمی قسمت که آن را از عنوان دوم جدا می‌کند، هیچ رقیبی برای این سریال زمان کوتاه سبک زندگی محور وجود ندارد. البته که این پرش بسیار بزرگ در تعداد قسمت‌های Sazae-San، به خاطر پخش پنجاه ساله آن، شروع شده از سال ۱۹۶۹ است.

با اینکه سریال همچنان در حال پخش است و به سرعت دارد به ۸۰۰۰ قسمته شدن نزدیک می‌شود،‌ یک شانس ریز وجود دارد که ممکن است در آینده،‌ رکورد گینس طولانی مدت‌ترین سریال انیمیشنی جهان را از دست بدهد.

سریال از فرمول سنتی ژانر برشی از زندگی بهره می‌برد و شخصیت اصلی داستان را در حالی که به زندگی روزمره‌اش می‌پردازد را دنبال می‌کند. هرچند، سریال تلاش می‌کند به تم‌های بسیاری بپردازد که تعدادی از آنان با توجه به تاریخ عرضه سریال،‌ پیشگرایانه بودند، مانند پرداختن به حقوق زنان و نقش‌های زن و مرد در ساختار خانواده.

قضیه از جایی غافلگیر کننده‌تر می‌شود که چاپ مانگای آن از سال ۱۹۴۶ شروع شد. علی رغم این تم‌های نوگرایانه، داستان‌ها همچنان بسیار نوستالژیک محسوب می‌شوند و فرهنگ ژاپنی قبل از روزهای دنیای مدرن را بازتاب می‌دهند.

مطلب پیشنهادی
آشنایی با شخصیت‌های تاریخی کمتر شناخته شده
۶ سریال تاریخی مشابه Shogun که باید تماشا کنید

هم من و هم شما خوب می‌دانیم که دنبال کردن اثری با بیش از صد قسمت، خود کار دشواری است چه برسد به هزاران قسمت! اما شاید دلمان بخواهد انیمه‌ای را دنبال کنیم که حتی سال‌ها پای قسمت‌های آن بنشینیم و از این ماراتن طولانی لذت ببریم. آیا انیمه دیگری را می‌شناسید که مدت زمان پخش آن طولانی است؟ کدام انیمه‌های این لیست را تا به کنون دیده‌اید و کدام را برای تماشای بعدی خود در نظر دارید؟

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (4 مورد)
 • QWJack
  QWJack | ۱۰ مهر ۱۴۰۲

  تو خود انیمه هم
  می گن اوزوماکی ناروتو
  نه اُزوماکی

 • ironwolf
  ironwolf | ۱۰ مهر ۱۴۰۲

  طولانی ترین انیمه ای که دیدم اتک ان تایتان بوده🌚
  بقیه هم نهایت ۳۰ قسمت بودن 🌚

 • Toni Cipriani 2005
  Toni Cipriani 2005 | ۱۰ مهر ۱۴۰۲

  خسته نباشید آقای نصرالهی

  من رو بگو فقط ۱۰ قسمت Hellsing Ultimate دیدم فکر می‌کردم شاخ غول رو شکستم!

 • sibzaminie
  sibzaminie | ۱۰ مهر ۱۴۰۲

  خب چندتا انیمه به (نات تو)واچ لیستم اضافه شد

مطالب پیشنهادی