دومین تریلر فیلم Ford V Ferrari منتشر شد [تماشا کنید]

رقابتی بر سر تاج پادشاهی مسابقه لمان

0

دومین تریلر فیلم Ford V Ferrari منتشر شد. در این فیلم، بازیگرانی همچون «مت دیمون» و «کریستین بیل» به ایفای نقش می‌پردازند و داستان آن نیز بر اساس واقعیت است. داستان از این قرار است که «کارول شلبی» با بازی دیمون که طراح معروف خودروها محسوب می‌شود، وظیفه دارد قهرمانی مسابقات ۲۴ ساعته لمان را به نفع فورد، از فراری بگیرد و در این راه از «کن مایلز» کمک می‌گیرد که راننده بی‌باک بیرمنگامی است و بیل در قامت او قرار گرفته. در ادامه دومین تریلر را مشاهده می‌کنید:

 

شرکت 20th Century Fox در ابتدا قصد داشت از کتاب Go Like Hell: Ford, Ferrari, And Their Battle for Speed And Glory At Le Mans الهام بگیرد و این فیلم را از روی آن اقتباس کند؛ اما این کتاب در نهایت برای ساخت یک سریال تلویزیونی مورد اقتباس واقع شد و این شرکت تصمیم گرفت از منابع دیگری برای نوشتن فیلمنامه Ford V Ferrari بهره ببرد.

ماجرا از این قرار است که در ابتدا قرار بود فورد شرکت فراری در شرف ورشکستگی را بخرد. در قرارداد نهایی یک بند اضافه شده بود و به این اشاره داشت که بخش مسابقات فراری هم در اختیار فورد قرار می‌گیرد و همین موضوع باعث شد «انزو فراری» تن به امضای این عهدنامه ندهد. به همین دلیل، مدیران فورد شکست خوردند و به دیترویت بازگشتند. «هنری فورد» دوم که در آن زمان مدیرعامل این خودروساز آمریکایی بود، از این موضوع بسیار خشمگین شد و به مهندسان خود گفت: «خودرویی برای من بسازید که فراری را نابود کند».

فورد در خارج از لندن کارگاهی به راه انداخت و مأموریت خود را آغاز کرد. اما مشکل اینجا بود که محدودیت‌های زمانی و فنی دست مهندسان را باز نمی‌گذاشتند و محصول نهایی یا همان GT40 مشکلات بزرگی داشت. بزرگترین مشکل، عدم ثبات خودرو بود که در مسابقه‌ای به طول یک شبانه‌روز نمود پیدا می‌کرد. در نهایت، مسابقات سال ۱۹۶۴ هم به نفع فورد نبودند و تمامی خودروهای آن‌ها از دور مسابقات خارج شدند. به همین دلیل، کارول شلبی وظیفه تبدیل GT40 به یک برنده را بر عهده گرفت و از بهترین راننده خود، یعنی کن مایلز استفاده کرد که سکان‌دار سابق تانک در جنگ جهانی دوم بود.

فیلم Ford V Ferrari در تاریخ ۱۵ نوامبر یا ۲۴ آبان اکران خواهد شد. نخستین تریلر این عنوان را از اینجا ببینید.

.کپی شد https://vgto.ir/zm

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...