ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

جوکر
اخبار و مقالات

چرا فیلم Joker در دهه ۷۰ و ۸۰ میلادی جریان دارد؟

از زمان انتشار نخستین تیزر فیلم Joker، دو موضوع توجه طرفداران را بسیار به خود جلب کرده است: نخستین مورد این بود که جدیدترین ساخته تاد فیلیپس در اواخر دهه ۷۰ و اوایل دهه ۸۰ ...

سورنا رضایی
نوشته شده توسط سورنا رضایی | ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ | ۲۳:۰۹

از زمان انتشار نخستین تیزر فیلم Joker، دو موضوع توجه طرفداران را بسیار به خود جلب کرده است: نخستین مورد این بود که جدیدترین ساخته تاد فیلیپس در اواخر دهه ۷۰ و اوایل دهه ۸۰ جریان دارد. مورد بعدی که مورد توجه قرار گرفت، الهام گیری سازندگان از آثار کلاسیک مارتین اسکورسیزی، یعنی The King of Comedy و Taxi Driver بود.

یکی از اکران‌های اولیه فیلم Joker به پرسش و پاسخی ختم شد که در آن خبرنگاران سوالات خود را پرسیده و واکین فینیکس، بازیگر نقش جوکر و تاد فیلیپس، کارگردان به آن‌ها پاسخ می‌دادند.

کارگردان فیلم Joker نخست به این موضوع پرداخت که چرا جدیدترین ساخته‌اش در اواخر دهه ۷۰ و اوایل دهه ۸۰ جریان دارد: «راستش را بخواهید، زمانی که فیلمنامه را به برادران وارنر تحویل می‌دادم، می‌خواستم متفاوت از دنیای سینمایی دی‌سی باشد. به آن‌ها گفتم هیچ ارتباطی با کارهایی که مشغولش هستید ندارد. همانند یک دنیای سینمایی کاملاً جداگانه است. در نتیجه، داستان آن قبل از تمامی اتفاقات [دنیای سینمایی دی‌سی] جریان دارد.»

فیلم Joker

تاد فیلیپس در ادامه گفته‌های خود به دومین دلیل اشاره کرد: «دیگر دلیل این بود که Joker اثری به‌شدت کاراکتر محور بود. مقداری مسن‌تر از تو هستم اما فیلم‌هایی که با آن‌ها بزرگ شدیم و عاشقشان هستیم یکسانند. می‌دانی که آن فیلم‌ها دیگر ساخته نمی‌شوند. آن‌ها با ساخت یک فیلم به بررسی کاراکتر می‌پرداختند. Social Network [که در این دسته آثار قرار می‌گیرد] فیلم بسیار خوبی است اما فکر می‌کنم There Will Be Blood بهترین فیلم این سبک طی ۲۰ سال گذشته بوده. در دهه ۷۰ و ۸۰ میلادی این نوع فیلم‌ها بیشتر بودند بنابراین، ساخت فیلم در آن بازه زمانی یک نوع ادای احترام بود.»

اگرچه برخی فیلم‌های دنیای سینمایی مارول و دنیای سینمایی دی‌سی در این بازه زمانی جریان داشته‌اند اما هیچ کدام به مطالعه و بررسی یک کاراکتر خاص نپرداختند. همین موضوع نیز باعث شده تا Joker فیلمی کاملاً متفاوت از دیگر آثار کمیک بوکی تلقی شود. احتمالاً این ویژگی نیز باعث شد تا واکین فینیکس به ایفای نقش در آن علاقه مند شود. فینیکس از آن دسته بازیگرانی است که تمایل چندانی برای حضور در فیلم‌های جریان اصلی و چند قسمتی ندارد. او در گذشته پیشنهاد نقش آفرینی به عنوان دکتر استرنج را رد کرده بود.

فیلم Joker از تاریخ چهار اکتبر (۱۲ مهر ماه) روی پرده نقره‌ای سینماها اکران خواهد شد. البته به واسطه اکران محدود تعدادی از نقدهای آن منتشر شده‌اند که خبر از یک محصول ارزشمند می‌دهند.

آخرین تریلر فیلم جوکر را با زیرنویس فارسی تماشا کنید:

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • rez
    rez | ۲۷ شهریور ۱۳۹۸

    تیزرها خبر از خلق شاهکار می دهند :به نظرم فهرست هایی شبیه به این ۱۰ فیلم برتر دهه اخیر یا ۱۰۰ فیلم برتر تاریخ سینما ، با این فیلم منتظر تغییر اینطور فهرست ها باشید.

مطالب پیشنهادی