ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

انیمه ترسناک - Banner
انیمه

بهترین انیمه های ترسناک | 20 انیمه در ژانر وحشت {2024}

هنگامی که سخن از ساخته‌های ترسناک می‌شود، ذهن بیش‌تر مخاطبان به لایو اکشن‌ها یا بازی‌های ویدیویی می‌رود. با این وجود دنیایی است که کم‌تر مورد توجه قرار می‌گیرد؛ دنیای انیمه‌ها. انیمه‌سازها با آزادی عملی که ...

محمدرضا صفری
نوشته شده توسط محمدرضا صفری | ۵ آذر ۱۴۰۲ | ۱۳:۰۰

هنگامی که سخن از ساخته‌های ترسناک می‌شود، ذهن بیش‌تر مخاطبان به لایو اکشن‌ها یا بازی‌های ویدیویی می‌رود. با این وجود دنیایی است که کم‌تر مورد توجه قرار می‌گیرد؛ دنیای انیمه‌ها. انیمه‌سازها با آزادی عملی که در اختیار دارند می‌توانند ساخته‌های بسیار وحشتناکی را برای تماشاچیان عرضه کنند. انیمه‌های ترسناک هیچ ابایی در نشان دادن وحشتناک‌ترین، خوفناک‌ترین و بیمارگونه‌ترین پدیده‌ها و رویدادها ندارند. در یک انیمه ترسناک می‌توان از خشونت تا موجودات هراس‌انگیز و داستان‌هایی مورمور کننده را یافت. بنابراین، اگر به دنبال یک تماشای وحشتناک هستید، شاید بهتر باشد سری به یکی از انیمه‌های ترسناک این نوشتار بزنید.

همچنین توصیه می‌شود که مطلب مرتبط با بهترین انیمه های جنایی را از ویجیاتو بخوانید.


سریال‌های انیمه‌ای ترسناک

اگر برای تماشای یک انیمه‌ی ترسناک به دنبال ساخته‌ای در فرمت سریال هستید، در این بخش از نوشتار یک لیست از سریال‌های انیمه‌ای ترسناک را در اختیارتان قرار می‌دهیم.

Boogiepop Phantom

آغاز پخشسال ۲۰۰۰
کارگردانتاکاشی واتانابه
ستارگانکائوری شیمیزو، مایومی آسانو، کیو ناگاساوا
سیزن‌ها۱
اپیزودها۱۲
Boogiepop Never Laughs: Boogiepop Phantom (2000) on IMDb

سریال انیمه‌ای Boogiepop Phantom یک ساخته‌ی آنتالوژی‌ست که در آن یک پدیده‌ی ثابت وجود دارد: بوگی‌پوپ. این وجودیت یک افسانه‌ی محلی و شاید تجلی مرگ است. ماجرای این انیمه در شهری در ژاپن و پس از یک سری کشتار مذهبی که بوگی‌پوپ مسئولشان شناخته می‌شود در جریان است.

در حالی که Boogiepop Phantom رویا را با راستی ترکیب می‌کند، به سختی می‌توان گفت که آیا بوگی‌پوپ پلید و یا حتی واقعی‌ست. این فانتزی سورئال تماشاگران را با پرسش‌ها و وحشت‌هایی رو به رو می‌کند که پرده‌برداری از آن‌ها مایه‌ی شب‌بیداریشان خواهد بود.

Mieruko-chan

آغاز پخشسال ۲۰۲۱
کارگردانیوکی اوگاوا
ستارگانسورا آمامیا، کائده هوندو، آیانه ساکورا
سیزن‌ها۱
اپیزودها۱۲
Mieruko-chan (2021) on IMDb

در سریال کمدی ترسناک Mieruko-chan، ماجرای دختری روایت می‌شود که شاید شوربختانه می‌تواند ارواح را ببیند؛ ارواحی که از جنس کابوس هستند. با این وجود و در حالی که او تنها کسی‌ست که این ارواح را می‌بیند، تلاش می‌کند تا به آن‌ها توجهی نداشته باشد که بسیار چالش برانگیز از آب در می‌آید.

انیمه‌ی Mieruko-chan به شکل برشی از زندگی به روایت ماجرای خود می‌پردازد. در بیش‌تر اپیزودها، میرکو سرگرم به کارهای روزانه‌ی خود است تا این که سر و کله‌ی موجودات ماورایی با طراحی‌های وحشتناک خود پیدا می‌شود.

Elfen Lied

آغاز پخشسال ۲۰۰۴
کارگردانمامورو کانبه
ستارگانچیهیرو سوزوکی، سانائه کوبایاشی، امیکو هاگیوارا
سیزن‌ها۱
اپیزودها۱۴
Elfen Lied (2004) on IMDb

انیمه‌ی Elfen Lied یک روایت مدرن‌تر از سبک دختر هیولایی در ژانر ترسناک است. ولی در این ساخته به جای این که این دختر یک ومپایر یا یک ورولف باشد با موجودی با نام دیکلونیوس طرف هستیم؛ موجودیتی نیرومند که مورد آزمایش قرار می‌گیرد. زمانی که این شخصیت دیگر تحمل آزمایشات را ندارد، به خشن‌ترین و خونین‌ترین شکل ممکن پا به فرار می‌گذارد.

اکنون این دختر هیولایی به دنبال این است تا میان انسان‌ها به شکل عادی زندگی کند ولی شرایطی پیش می‌آید که او مجبور می‌شود از پتانسیل و نهاد راستینش بهره ببرد. Elfen Lied از خون و خون‌ریزی برای به تصویر کشیدن خشونت به میزانی بهره می‌برد تا برای مدتی از رنگ قرمز دل‌زده شوید.

Hell Girl

آغاز پخشسال ۲۰۰۵
کارگردانتاکاهیرو اوموری
ستارگانمامیکو نوتو، ماسایا ماتسوکازه، تاکاکو هوندا
سیزن‌ها۱
اپیزودها۲۶
Hell Girl (2005) on IMDb

برخی از ساخته‌های ترسناک آموزه‌هایی درباره‌ی دردسرهای اجتماعی درون خود جای داده‌اند. Hell Girl نیز از این ویژگی بهره می‌برد و شیطانی را به نمایش می‌کشد که به سراغ مجازات زورگوها، دزدان و دغلبازان می‌رود.

در این انیمه‌ی ترسناک، هر کسی که دچار آزار شده است می‌تواند از هل گرل اسرارآمیز از طریق یک وبسایت مرموز درخواست کمک کند. این دختر جهنمی هم مجازات بی‌رحمانه‌ی خود را بر سر خطاکاران فرود می‌آورد. تشویش روان‌شناسانه‌ی سریال انیمه‌ای ترسناک Hell Girl نمایشی از تیره‌ترین خواسته‌های جامعه و تلافی و انتقام است.

Another

آغاز پخشسال ۲۰۱۲
کارگردانتسوتومو میزوشیما
ستارگانآتسوشی آبه، ناتسومی تاکاموری، توموآکی مائنو
سیزن‌ها۱
اپیزودها۱۳
Another (2012) on IMDb

در ساخته‌ی ترسناک Another با مدرسه‌ی راهنمایی یومیامای شمالی آشنا می‌شوید؛ یکی از تسخیرشده‌ترین موسساتی که می‌توانید در دنیای انیمه به سراغش بروید. این ماجرای تسخیر زمانی آغاز شد که یکی از دانش‌آموزان در دوران گذشته خودکشی کرد و هم‌کلاسی‌هایش برای کنار آمدن با اندوه این رویداد وانمود می‌کردند که او هنوز زنده است.

این کار به طور ناخواسته باعث احضار یک روح پلید شد که پیامدش خودکشی‌ها و مرگ‌های نه تنها دانش‌آموزان بلکه خانواده‌ها و نزدیکان اعضای مدرسه در طول چند دهه شد. اکنون نوبت کویچو ساکاکیبارا رسیده است تا به این مدرسه برود.

Devilman: Crybaby

آغاز پخشسال ۲۰۱۸
کارگردانماساکی یواسا
ستارگانکوکی اوچیاما، آیومو موراسه، مگومی هان
سیزن‌ها۱
اپیزودها۱۰
Devilman: Crybaby (2018) on IMDb

انیمه‌ی Devilman: Crybaby از آن دسته ساخته‌هاست که در ابتدا یک خط داستانی ساده را دنبال می‌کند که در آن پروتاگونیستِ دور از اجتماع تبدیل به چیزی می‌شود تا به مطابقت برسد. ولی در این انیمه‌ی پریشان‌کننده، این موجود یک شیطان پلید و وحشتناک است.

زمانی که پروتاگونیست Devilman: Crybaby تلاش دارد تا با میزبان شیطانی خود دست و پنجه نرم کنند، پیرامونیانش قربانی همین بلا می‌شوند تا هر چیزی در زندگی‌شان رو به نابودی برود و تبدیل به جهنم شود. اگر از هواداران وحشت بدنی، نگارگری شیطانی و درونمایه‌ی بزرگسالانه هستید، پس انیمه‌ی Devilman: Crybaby می‌تواند پاسخگوی نیازهای شما باشد.

Yamishibai: Japanese Ghost Stories

آغاز پخشسال ۲۰۱۳
کارگردانتومویا تاکاشیما
ستارگانکانجی تسودا، شویچیرو ماسوموتو، ریوتا مورای
سیزن‌ها۱۱ (در حال پخش)
اپیزودها۱۴۱ (در حال پخش)
Yami shibai (2013) on IMDb

این انیمه‌ی ترسناک که با نام‌های گوناگون دیگری همچون Yami shibai و Theatre Of Darkness نیز شناخته می‌شود برای برخی تماشاگران همچون کابوسی به چشم می‌آید که در برابر چشمانشان جریان دارد.

انیمه‌ی Yamishibai: Japanese Ghost Stories شامل چندین داستان و اپیزود کوتاه است که هر کدام از آن‌ها روی افسانه‌های محلی ترسناک ژاپنی تمرکز دارند. هر ماجرا درسی می‌آموز و ریشه در سنت‌ها و فرهنگ ژاپنی دارد که با تخیلاتِ سرکش ترکیب شده‌اند.

Mononoke

آغاز پخشسال ۲۰۰۷
کارگردانکنجی ناکامورا
ستارگانتاکاهیرو ساکورای، ایجی تاکموتو، یوکانا
سیزن‌ها۱
اپیزودها۱۲
Mononoke (2007) on IMDb

ماجرای Mononoke درباره‌ی جن‌گیری‌ست که خود را با نام «دارو فروش» معرفی می‌کند. روش جن‌گیری و برداشتن تسخیر او به همان سرراستی‌ای نیست که در بیش‌تر آثار ساخته شده در این سبک سراغ داریم. دارو فروش نیاز دارد تا زیر و بم روح و شیاطینی که باید بزدایدشان را بفهمد تا پنجره‌ی تازه‌ای رو به وحشت از یک دنیای باورنکردنی باز شود.

انیمه‌ی ترسناک Mononoke با سبک دیداری خود (که بیش‌تر استفاده از آن را در نقاشی‌های اروتیک ژاپنی سراغ داریم) فضایی عجیب و غریب و مورمورکننده را پدید می‌آورد تا وحشت اتمسفری را نیز به داستان خوفناک خود بیفزاید.

Shiki

آغاز پخشسال ۲۰۱۰
کارگردانتتسورو آمینو
ستارگانکوکی اوچیاما، تورو اوکاوا، آئویی یوکی
سیزن‌ها۱
اپیزودها۲۴
Shiki (2010) on IMDb

به طور کوتاه می‌توان گفت که Shiki یک چشم‌انداز ژاپنی به خون‌آشام‌هاست. ولی این بازگویی به خوبی بیان نمی‌کند که این چگونه این انیمه باعث ترس و وحشت تماشاچیان می‌شود. آغازگر ماجرا کشتارهایی باورنکردنی در یک محله‌ی کوچک است.

این آدمکشی‌ها همزمان می‌شود با سررسیدن یک گروه به دژی در نزدیکی این محله. این داستان در ظاهر سرراست به چشم می‌آید ولی ترکیب پیچش‌ها و تاب‌های داستانی Shiki با نمایشی منفی‌نگرانه از نهاد انسان باعث می‌شود تا این انیمه برای هواداران ژانر ترسناک خوشایند باشد.

Corpse Party: Tortured Souls

آغاز پخشسال ۲۱۳
کارگردانآکیرا ایواناگا
ستارگانهیرو شیمونو، رینا ساتو، آسامی ایمایی
سیزن‌ها۱
اپیزودها۴
Corpse Party: Tortured Souls (2013) on IMDb

انیمه‌ی Corpse Party: Tortured Souls بر اساس بازی ترسناک Corpse Party ساخته شده است و همچنین دنباله‌ای برای فیلم انیمه‌ای کوتاه Corpse Party: Missing Footage در ژانر وحشت به شمار می‌آید.

ماجرای این ساخته درباره‌ی گروهی از دانش‌آموزان است که برای پیوند دوستی افسونی اجرا می‌کنند تا همانند یک پیمان بین آن‌ها باشد. ولی به جایش به یک مدرسه‌ی مرموز تلپورت می‌شوند که در آن روح دانش‌آموزان کشته‌شده‌اش سراغ آن‌ها می‌آیند تا نمایشی خشن و خونین به نمایش درآید.


فیلم‌های انیمه‌ای ترسناک

اگر برای تماشای یک انیمه‌ی ترسناک به دنبال ساخته‌ای در فرمت فیلم هستید، در آثار این بخش از نوشتار می‌توانید فیلم‌های انیمه‌ای ترسناک را پیدا کنید تا از بین آن‌ها برگزینید.

Seoul Station

سال پخش۲۰۱۶
کارگردانیون سانگ-هو
ستارگانریو سونگ-ریونگ، شیم اون-کیونگ، لی جون
زمان۱ ساعت و ۳۲ دقیقه
Seoul Station (2016) on IMDb

اگر از فیلم کره‌ای Train to Busan خوشتان آمده است، پس می‌توانید به سراغ انیمه‌ی ترسناک Seoul Station بروید. این انیمه در واقع پیش درآمد فیلم ترسناک Train to Busan به شمار می‌آید. در این دنیا، یک همه‌گیری باعث تبدیل انسان‌ها به زامبی‌ها می‌شوند. در ایستگاه سئول هم دو شخصیت محوری ماجرا به دلیل یورش زامبی‌ها از یکدیگر جدا می‌افتند.

با این که Seoul Station از ساختار شناخته‌شده‌ی سوا شدن در بحران برای پیش بردن داستان خود بهره می‌برد ولی به لطف فرمت انیمیشنی، نمایش نحوه‌ی برخورد دولت با افراد ناتوان و بی‌خانمان در چنین بحرانی و همچنین ارائه داده‌ها و چشم‌انداز بیش‌تر نسبت به دنیای Train to Busan، از دیگر ساخته‌ها متفاوت نمود پیدا می‌کند.

Gyo: Tokyo Fish Attack

سال پخش۲۰۱۲
کارگردانتاکایوکی هیرائو
ستارگانمیرای کاتائوکا، تاکوما نگیشی، امی تانیگوچی
زمان۱ ساعت و ۱۰ دقیقه
Gyo: Tokyo Fish Attack (2012) on IMDb

انیمه‌ی Gyo: Tokyo Fish Attack ماجرای یک جفت با نام‌های تاداشی و کائوری را روایت می‌کند که درگیر حمله‌ی ماهی‌ها و موجودات دریایی به خشکی شده‌اند. تفاوت این انیمه‌ی ترسناک با دیگر ماجراهای یورش ساکنان کشنده‌ی آب‌ها در این است که اکنون با موجوداتی طرف هستیم که نه تنها دست و پا دارند بلکه با بوی زننده‌ای نیز همراه هستند که برای کائوری حساس دردسر می‌سازد.

هواداران کمدی ترسناک، ترس دریایی و وحشت بدنی با تماشای Gyo: Tokyo Fish Attack سفری عجیب و غریب و چندش‌آور را از بین موجودات دریایی وحشتناک به سمت آزمایش‌های باورنکردنی دوران جنگ جهانی دوم می‌پیمایند.

The Empire of Corpses

سال پخش۲۰۱۵
کارگردانریوتارو ماکیهارا
ستارگانیوشیماسا هوسویا، آیومو موراسه، آکیو اوتسوکا
زمان۲ ساعت
The Empire of Corpses (2015) on IMDb

در دنیایی که مردگان به کمک تکنولوژی نکروویو زنده و تبدیل به نیروی کارگرِ بی‌نیاز می‌شوند، به گوش می‌رسد که ویکتور فرانکنشتاین راهی پیدا کرده است تا فرای به حرکت درآوردن پیکرها، باعث بازگشت روح مردگان شود. در این میان، جان واتسون با انگیزه‌های شخصی خودش راهی می‌شود تا از این روش فرانکنشتاین سر درآورد.

انیمه‌ی The Empire of Corpses یک داستان ناراحت‌کننده و احساسی را به تماشاچیان تحویل می‌دهد که در آن با استفاده از شخصیت‌های سرشناس دنیای کتاب و ادبیات، ماجرای گوتیک ترسناک فرانکنشتاین را از دیدگاهی نو و مورمورکننده روایت می‌کند.

Wicked City

سال پخش۱۹۸۷
کارگردانیوشیاکی کاواجیری
ستارگانیوساکو یارا، توشیکو فوجیتا، ایچیرو ناگای
زمان۱ ساعت و ۲۲ دقیقه
Wicked City (1987) on IMDb

در فیلم انیمه‌ای ترسناک Wicked City، دنیای انسان‌ها و دنیای شیاطین برای دستیابی به نظمی ظاهری یک صلح‌نامه‌ی شکننده را پذیرفته‌اند. بلک گارد که نیروی پلیس ویژه‌ی متشکل از انسان‌ها و شیاطین است اطمینان پیدا می‌کند که این صلح پا بر جا بماند. زمانی که صلح‌نامه به روزهای پایانی خود نزدیک می‌شود، دو پروتاگونیست Wicked City مسئول حفاظت از جان یک دیپلمات که قرار است صلح‌نامه را تمدید کند در برابر شیاطین رادیکالی می‌شوند.

در انیمه‌ی ترسناک Wicked City بدن موجودات گوناگون تنها ابزاری برای بازی انیماتورهاست؛ زن‌ها تبدیل به عنکبوت‌های غول‌آسا می‌شوند، شیاطین به جذب انسان‌ها به بدن خود سرگرم هستند و سر و کله‌ی موجودات عجیب و غریب با دندان‌ها و شاخک‌های فراوان پیدا می‌شود. یوشیاکی کاواجیری در نقش کارگردان نشان می‌دهد هیچ توجهی به تابوها ندارد تا Wicked City یک انیمه‌ی ترسناک پر از خشونت و درون‌مایه‌ی جنسی از آب درآید که برای هر کسی مناسب نیست.

Demon City Shinjuku

سال پخش۱۹۸۸
کارگردانیوشیاکی کاواجیری
ستارگانهیدیوکی هوری، هیرومی تسورو، کیوشی کوبایاشی
زمان۱ ساعت و ۲۲ دقیقه
Demon City Shinjuku (1988) on IMDb

در حالی که یوشیاکی کاواجیری با انیمه‌هایی همچون Wicked City، Ninja Scroll, و Vampire Hunter D: Bloodlust شناخته می‌شود ولی Demon City Shinjuku یکی دیگر از ماجراهای شیطان‌محور این کارگردان به شمار می‌آید که دست کم گرفته می‌شود.

در این انیمه‌ی ترسناک، یک روایت ساده‌ی قهرمانی به نمایش کشیده می‌شود. یک مرد جوان با نام کیویا به دنبال این است که دنیا را از دست رِبی را نجات دهد. پروتاگونیست Demon City Shinjuku در حالی که هنوز روی همه‌ی توانایی‌های خود مسلط نیست باید از شهری پر از شیاطین عبور کند تا به هدف خود برسد. زمان نیز به نفع کیویا نمی‌گذرد چرا که یک گیاه ماورایی به دنبال این است تا رهبر دنیا را از بین ببرد و باعث آشوب هر چه بیش‌تر شود.

Bio Hunter

سال پخش۱۹۹۵
کارگردانیوزو ساتو
ستارگانتوشیهیکو سکی، یکو میناگوچی، کازوهیکو اینوئه
زمان۵۸ دقیقه
Bio Hunter (1995) on IMDb

یوشیاکی کاواجیری این بار در نقشه نویسنده، بدن انسان را تاب می‌دهد و مورد جهش قرار می‌دهد تا دیگر هیچ شباهتی با آدمیزاد نداشته باشد. در Bio Hunter، ژاپن درگیر یک بیماری با نام ویروس شیطان می‌شود. کسانی که این ویروس را می‌گیرند تبدیل به موجوداتی وحشتناک می‌شوند که عطش گوشت انسان دارند.

در این میان دو دانشمند و شکارچی شیطان با نام‌های کوشیگایا و کامادا هستند که تلاش دارند در حال یافتن یک درمان، افراد آلوده را هم شکار کنند. ولی در این میان خود کامادا به ویروس آلوده می‌شود تا با وجود همه‌ی این بدبختی‌ها مجبور باشد با سویه‌ی شیطانی خودش نیز مبارزه کند.

Vampire Hunter D و Vampire Hunter D: Bloodlust

سال‌های پخش۱۹۸۵
و
۲۰۰۰
کارگردان‌هاتویو آشیدا
و
یوشیاکی کاواجیری
ستارگانکانتو شیوزاوا، میشی تومیزاوا، سیزو کاتو
و
هیدیوکی تاناکا، ایچیرو ناگای، کوئیچی یامادرا
زمان‌ها۱ ساعت و ۲۰ دقیقه
و
۱ ساعت و ۴۳ دقیقه
Vampire Hunter D (1985) on IMDb
Vampire Hunter D: Bloodlust (2000) on IMDb

دو انیمه‌ی Vampire Hunter D و Vampire Hunter D: Bloodlust که بر اساس رمان‌های هیدیوکی کیکوچی ساخته شده‌اند، پر هستند از تصویرسازی‌های تسخیرکننده‌ی گوتیک. ماجرای سری Vampire Hunter D در دنیای آینده در جریان است که بشریت در واپسین دوران خود به سر می‌برد و انسان‌های بازمانده در حال مبارزه و باخت در برابر موجوداتی از جنس کابوس‌ هستند.

در شرایطی که خون‌آشام‌ها در این دنیا در زنجیره‌ی غذا، بالای انسان‌ها قرار گرفته‌اند و همه‌چیز را در چنگ دارند ولی یک دمپیر (نیمه خون‌آشام و نیمه انسان) با نام دی وجود دارد که در برابر آن‌ها ایستادگی می‌کند.

Lily C.A.T.

سال پخش۱۹۸۷
کارگردانهیسایوکی توریمی
ستارگاناوسامو ساکا، هیرویوکی اوکیتا، ماساکو کاتسوکی
زمان۱ ساعت و ۲۰ دقیقه
Lily C.A.T. (1987) on IMDb

اگر از هواداران ژانر وحشت هستید شاید تا کنون دو عنوان سرشناس Alien و The Thing را تماشا کرده باشید. انیمه‌ی ترسناک Lily C.A.T. ساخته‌ای به شمار می‌آید که در واقع این دو فیلم ترسناک کلاسیک را با یکدیگر ترکیب کرده است.

در انیمه‌ی Lily C.A.T.، یک موجود بیگانه که توانایی دگرگونی شکل خود را دارد وارد سفینه‌ی فضایی پروتاگونیست‌های داستان می‌شود و کشتار خود را آغاز می‌کند. همان طور که می‌بینید، روند داستانی همتایی فراوانی با نخستین فیلم Alien دارد. بیگانه نیز مشترکات زیادی با بیگانه‌ی The Thing از خود نشان می‌دهد تا انیمه‌ی Lily C.A.T. تبدیل به گزینه‌ی کسانی شود که به دنبال یک وحشت کلاسیک می‌گردند.

Midori

سال پخش۱۹۹۲
کارگردانهیروشی هارادا
ستارگانمیناکو ناکا، نوریهیکو موریشیتا، کینوسوکه اوکاموتو
زمان۴۷ دقیقه
Midori (1992) on IMDb

انیمه‌ی وحشتناک Midori ماجرای یک دختر جوان را روایت می‌کند که پس از مرگ مادرش درگیر یک سیرک عجیب و غریب می‌شود. این دختر جوان که میدوری نام دارد، بدرفتاری‌های فیزیکی و روانی روزانه را از طرف اعضای این سیرک را تحمل می‌کند در حالی که رویای فرار از این کابوس را دارد.

انیمه‌ی Midori از این نظر وحشتناک و بحث‌برانگیز به شمار می‌آید که در بیش‌تر موارد در به نمایش کشیدن خشونت و بدرفتاری به شکل گروتسک عمل می‌کند تا یک اثر ترسناک در ژانر وحشت بدنی پدید آید که باعث مورمور شدن تماشاچیان می‌شود.


سخن پایانی درباره‌ی لیست انیمه‌های ترسناک

اگر تا کنون به تماشای آثار ترسناک در قالب انیمه ننشسته‌اید، باید گفت که این دست آثار در بیش‌تر نمونه‌ها تجربه‌ای متفاوت از وحشت را ارائه می‌کنند. فرهنگ متمایز شرق آسیایی‌ها در کنار چهارچوب متفاوت داستان‌گویی‌شان این زمینه را فراهم می‌کند تا با ترکیب پویانمایی دوبعدی انیمه‌ای، ناخوشایندترین و ناگوارترین رویدادهایی که در زندگی ممکن است رخ دهند را در انیمه‌های ترسناک به نمایش بکشند. بدین گونه، انیمه‌های ترسناک از بیش‌تر ساخته‌های ترسناک رایج متمایز از آب درمی‌آیند.

اگر قرار باشد تا شما انیمه‌ای ترسناک را پیشنهاد کنید، نام کدام ساخته را خواهید آورد؟ پیشنهادهای خود را در بخش دیدگاه‌ها با ویجیاتو و خوانندگانش در میان بگذارید.

انیمه‌های ترسناک در چه فرمت‌هایی ساخته می‌شوند؟

انیمه‌های ترسناک هم در فرمت فیلم و هم در فرمت سریال ساخته می‌شوند.

چرا انیمه‌های ترسناک نسبت به دیگر ساخته‌ها متفاوت هستند؟

فرهنگ متمایز شرق آسیا در کنار چهارچوب متفاوت داستان‌گوییِ آن‌ها این زمینه را فراهم می‌کند تا با ترکیب پویانمایی دوبعدی انیمه‌ای ماجراها و رویدادهای ناخوشایند و ناگواری روایت شوند که نمونه‌ی آن‌ها در دیگر آثار کم‌تر دیده می‌شوند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی