ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

بازی Call of Duty: Modern Warfare
اخبار و مقالات

قابلیت کراس‌پلی بازی Call of Duty: Modern Warfare چگونه کار می‌کند؟

یکی از موضوعات جذابی که طرفداران مدت‌هاست آن را دنبال می‌کنند، قابلیت کراس‌پلی در بازی Call of Duty: Modern Warfare و شیوه مدیریت آن توسط Infinity Ward محسوب می‌شود. در گزارشات اخیر اشاره شده بود ...

مهرشاد مرادزاده
نوشته شده توسط مهرشاد مرادزاده | ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۸:۰۰

یکی از موضوعات جذابی که طرفداران مدت‌هاست آن را دنبال می‌کنند، قابلیت کراس‌پلی در بازی Call of Duty: Modern Warfare و شیوه مدیریت آن توسط Infinity Ward محسوب می‌شود. در گزارشات اخیر اشاره شده بود که این عنوان شوتر از تمامی قابلیت‌های کراس‌پلی بین پلتفرمی بهره خواهد برد، اما جزئیات آن مشخص نبودند. حال، اطلاعاتی در این زمینه ارائه شده.

اولین و مهم‌ترین نکته این است که تمامی کاربران بازی Call of Duty: Modern Warfare به اکانت کال آو دیوتی نیازمندند. می‌توانید از اینجا و با استفاده از مشخصات اکانتتان در PSN، ایکس‌باکس لایو، استیم، اکتیویژن یا Battle.net ثبت نام کنید. هنگامی که بازی در دسترس شما قرار گرفت، می‌توانید مشخص کنید قابلیت‌ کراس‌پلی برای شما ارائه شود یا خیر. فعال کردن کراس‌پلی بدان معناست که بازیکنان می‌توانند با کاربران پلتفرم‌های دیگر مانند پلی‌استیشن 4، ایکس باکس وان و پی‌سی بازی کنند. وقتی این مراحل را پشت سر بگذارید، توانایی ایجاد لیستی از دوستانتان در پلتفرم‌های متفاوت نیز ارائه می‌شود.

بازی Call of Duty: Modern Warfare

یکی دیگر از مسائل مهمی که در این زمینه مطرح می‌شود، شیوه حفظ تعادل و عدالت میان کاربران پی‌سی و کنسول است. کاربران پی‌سی از ماوس و کیبورد استفاده می‌کنند و کاربران کنسول‌ها از کنترلر بهره می‌برند. نکته جالب اینجاست که دارندگان نسخه پلی‌استیشن 4 می‌توانند از ماوس و کیبورد هم استفاده کنند. کاربران پی‌سی، پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان تنها در صورتی کنار هم قرار می‌گیرند که یا همه از ماوس و کیبورد استفاده کنند، یا همه از کنترلر بهره ببرند. البته، می‌توانید به لابی‌های بپیوندید که فیلترهایی بر اساس نوع ابزار شما ندارند. این یعنی امکان بازی با دوستان و کاربرانی که با ابزار دیگری بازی می‌کنند نیز وجود دارد.

اینفینیتی وارد همچنین اعلام کرد قصد دارد با عرضه همزمان بیش‌تر محتوای پس از عرضه (مانند نقشه‌ها، مدها، مأموریت‌های Spec Ops و دیگر موارد) بین پلتفرم‌ها، تعهد خود نسبت به این طرح اولیه را نشان دهد. البته، همکاری این استودیو و پلی‌استیشن همچنان برقرار است و کاربران این کنسول، در روز اول موارد ویژه‌ای دریافت می‌کنند. هنوز مشخص نشده این موارد ویژه چه چیزهایی هستند.

بازی Call of Duty: Modern Warfare در تاریخ ۲۵ اکتبر یا ۳ آبان برای کاربران پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان و پی‌سی عرضه خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

تماشا کنید: گیم‌پلی بخش چند نفره بازی Call of Duty: Modern Warfare

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی