ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

شخصیت ۲۰۲۳ دی‌سی - Banner
کمیک بوک

۸ شخصیت دی‌سی که در سال ۲۰۲۳ رونمایی شدند

هر سال در دنیای کمیک‌ها شخصیت‌های تازه‌ای رونمایی می‌شوند. در سال ۲۰۲۳ نیز دی‌سی چندین شخصیت تازه را به خوانندگانش معرفی کرد؛ چه قهرمان و چه ویلن. در این نوشتار به سراغ ۸تا از این ...

محمدرضا صفری
نوشته شده توسط محمدرضا صفری | ۱۱ دی ۱۴۰۲ | ۱۹:۰۰

هر سال در دنیای کمیک‌ها شخصیت‌های تازه‌ای رونمایی می‌شوند. در سال ۲۰۲۳ نیز دی‌سی چندین شخصیت تازه را به خوانندگانش معرفی کرد؛ چه قهرمان و چه ویلن. در این نوشتار به سراغ ۸تا از این شخصیت‌های تازه‌ی دی‌سی در سال ۲۰۲۳ می‌رویم.


وید وست (Wade West)

 • رونمایی: شماره‌ی ۷۹۸ کمیک The Flash

جرمی آدامز با رونمایی از یک عضو تازه از خانواده‌ی فلش ران خود را به پایان رساند. اکنون ولی وست یک فرزند سوم با نام وید هم دارد. این نوزاد که در هنگامی که مادرش او را باردار بود به لیندا شتاب فراانسانی داد و سپس به دست گرنی گودنس به دلیل پتانسیل بالایش دزدیده شد (و سپس باز پس گرفته شد) در همین روزهای نخست زندگی‌اش تجربه‌های فراوانی را پشت سر گذاشت. نمایان نیست که با این وضع چه سرنوشتی در آینده برایش رقم می‌خورد. پس با این حساب، خانواده‌ی پرماجرای وست باید انتظار هر چیزی را بکشند.

وولپکولا (Vulpecula)

 • رونمایی: شماره‌ی ۱ کمیک Hawkgirl

سری ویژه‌ی هاک‌گرل در سال ۲۰۲۳ یک ویلن نو را برای این شخصیت رونمایی کرد. این ویلن همچون یک روح حیوانی شرور از یک داستان پریان کلاسیک، یک پدیده از ماجرایی علمی-تخیلی و یک خون‌آشام از داستانی ترسناک به چشم می‌آید. وولپکولای حیله‌گیر به عنوان موجودی از ن‌اث ورد (Nth World) مرموز، بدون پیوند در زمان حرکت و در دوران کودکی با قربانیانش معامله‌ای می‌کند تا در زمان حال از آن‌ها بهره ببرد.

بوم (The Boom)

 • رونمایی: شماره‌ی ۱ کمیک The New Golden Age

با این که رونمایی از جودی گریک (Judy Garrick) در پایان سال ۲۰۲۲ رخ داد ولی این شخصیت بیش‌تر در سال ۲۰۲۳ فرصت به نمایش کشیده شدن را پیدا کرد. به عنوان شخصیتی که انگار در بحران‌های دنیای دی‌سی فراموش شده بود، نمایان شد که جودی دختر فلش دوران طلایی‌ست که همیشه وجود داشت اما در زمان گم شده بود. اکنون و پس از آموزش دادن به چند نسل از اسپیدسترها، جی گریک خودش را در نقش پدری می‌بیند که مسئول بزرگ کردن فرزندش است.

ترینیتی (Trinity)

 • رونمایی: شماره‌ی ۸۰۰ کمیک Wonder Woman

الیزابت مارستون پرینس (Elizabeth Marston Prince) در ابتدای کار تام کینگ به عنوان واندر وومن آینده رونمایی شد که در یک آینده‌ی احتمالی با به دست داشتن سه کمند، جاستیس لیگ را هدایت می‌کند. هنوز سوای نزدیکی او به جان کنت و دیمین وین، داده‌ی فراوانی از ترینیتی وجود ندارد. ولی انگار او نقشی کلیدی در ران تازه‌ی کمیک Wonder Woman بازی می‌کند.

مطلب پیشنهادی
سون = جاستیس لیگ؟
۱۰ همتای شخصیت‌های The Boys در دی‌سی و مارول

مرلین مونلایت (Marilyn Moonlight)

 • رونمایی: شماره‌ی ۲ کمیک Superman

همانند ترینیتی، در این مقطع مرلین مونلایت نیز یک شخصیت نامشخص به شمار می‌آید. او به عنوان یک روح‌سوار در آسمان متروپلیس معرفی شده است که اسبی روحی دارد و به گذشته‌ی دور این شهر مربوط است. مرلین با داشتن توانایی استفاده از نور منعکس‌شده‌ی خورشید از ماه، می‌تواند در زمان مورد نیاز انرژی فراوانی به سوپرمن تزریق کند. شاید روزی این شخصیت روحی درخواست بازگرداندن لطفش را از مرد پولادین داشته باشد.

مستر دایناسور (Mr. Dinosaur)

 • رونمایی: شماره‌ی ۲ کمیک Shazam!

در بیش‌تر مواقع کمیک‌های شزم به سمت طنز و کمدی می‌روند. در هر صورت، همین کمیک‌ها هستند که یک پلنگ سخنگو را بهترین دوست کاپیتان مارول کردند و یک کرم پلید و ربات غول‌پیکر بمب‌شکلی را در نقش دشمنانش به کار بردند. پس مارک وید و دن مورا یه گام بزرگ‌تر برداشتند و تیرانوسوروس رکس فراهوشمند فضایی را وارد زندگی بیلی بتسون کردند؛ آن هم در نقش یک وکیل برای پیگیری شکایت آسیب ناخواسته‌ی خانواده‌ی دایناسورهای فضایی که روی زمین گیر افتاده‌اند. زمانی که کاغذبازی‌ها به انجام می‌رسد، مستر دایناسور (نام راستینش توسط انسان‌ها قابل تلفظ نیست) به شکل ناخواسته در زمین می‌ماند و همراه خانواده‌ی شزم می‌شود. برای چه مدت؟ آشکار نیست.

مطلب پیشنهادی
دی‌سی هنوز انیمیشن‌ها را فراموش نکرده است
۳ فیلم انیمیشنی دی‌سی که می‌توانید در سال ۲۰۲۴ چشم به راهشان باشید

بلادویند (Bloodwynd)

 • رونمایی: شماره‌ی ۱ کمیک Lazarus Planet: We Once Were Gods

یکی از چالش‌های الهیاتی در دنیای دی‌سی وجود جهنم است. چگونه عدالت در برابر نفرینی ابدی وجود خواهد داشت؟ در سایه‌ی بلند ابدیت، آیا گناهی وجود دارد که فرای رستگاری قرار داشته باشد؟ چگونه دنیایی که به شدت روی مفهوم عدالت مترکز است، نیاز به مکانی چون جهنم دارد؟ این‌ها پرسش‌هایی هستند که بلادویند یا «سوپرمنِ جهنم» می‌خواهد به آن‌ها پاسخ دهد.

به عنوان یک متاهیومنِ ابرقهرمان، بلادویند با برخوردی با مارشن منهانتر الهام گرفت تا در دنیایی که نیازی به آن دیده نمی‌شود تبدیل به یک قهرمان شود: خود جهنم. در حالی که سوپرمن جهنم هر چه بیش‌تر در فرای دروازه‌های نفرین سفر می‌کند، به دنبال این است تا اثبات کند هیچ روحی، هر چه آلوده، هرگز بی‌امید نخواهد بود.

زانته ژو (Xanthe Zhou)

 • رونمایی: شماره‌ی ۱ کمیک Lazarus Planet: Legends Reborn

به عنوان کسی که بین دنیای زنده‌ها و مرده‌ها وجود دارد، زانته یک فرستاده‌ی روحی محسوب می‌شود که پیوند و هارمونی بین این دو دنیا را فراهم می‌آورد. این شخصیت که به خاطر احضار اشیا با استفاده از جاس پیپر و شمشیر بزرگش مشهور است، جزو انگشت‌شمار شخصیت‌های مربوط به دنیای زیرزمینی فرقه‌های دی‌سی‌ست که هر از چند گاهی می‌تواند سر به سر جان کنستانتاین هم بگذارد. زانته، جان و کاساندرا کین در سال ۲۰۲۳ یک همراهی دور از انتظار را پشت سر گذاشتند که آن‌ها را به رویداد Spirit World رساند.

DC
دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (7 مورد)
 • jksuw
  jksuw | ۱۲ دی ۱۴۰۲

  اقای دایناسور 😂

 • MEGA T-REX PLAYER
  MEGA T-REX PLAYER | ۱۲ دی ۱۴۰۲

  دی سی داره شخصیت های جدید میاره که این خیلی خوبه

 • Mario
  Mario | ۱۱ دی ۱۴۰۲

  مون نایت؟

  • MMAN2022
   MMAN2022 | ۱۱ دی ۱۴۰۲

   اولا که اون خیلی وقت بود تو کمیک ها بود بعدم برا ماروله نه دی سی

   • Mario
    Mario | ۱۲ دی ۱۴۰۲

    منم منظورم همین بود. اون برای ماروله.

    • Mahdi_A01
     Mahdi_A01 | ۱۲ دی ۱۴۰۲

     🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️

   • Mahdi_A01
    Mahdi_A01 | ۱۲ دی ۱۴۰۲

    یا خدا اینارو

    این کاراکتری که برای دی سیه اسمش مون لایته، اونی که برای ماروله مون نایته چرا دقت نکرده کامنت میدین؟

مطالب پیشنهادی