ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آموزش

نکاتی که باید قبل از شروع بازی Palworld بدانید

بازی Palworld به صورت «دسترسی زود‌هنگام» در استیم منتشر شد. درست است که این بازی به «پوکیمون با تفنگ» معروف است، ولی در حقیقت Palworld خیلی بزرگ‌تر از این حرف‌ها است. این بازی بیشتر به ...

امیرحسین وفاراد
نوشته شده توسط امیرحسین وفاراد | ۲ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۶:۰۰

بازی Palworld به صورت «دسترسی زود‌هنگام» در استیم منتشر شد. درست است که این بازی به «پوکیمون با تفنگ» معروف است، ولی در حقیقت Palworld خیلی بزرگ‌تر از این حرف‌ها است. این بازی بیشتر به بازی Craftopia شباهت دارد که همین استودیو آن را منتشر کرده بود. در این بازی مقدار زیادی ساخت و ساز وجود دارد و باید به خوبی از سیستم اتوماسیونی که درونش هست استفاده کنید. قسمت آموزشی این بازی به خوبی نکات ابتدایی بازی را آموزش می‌دهد، ولی خب اگر به دنبال یک تجربه کامل‌تر و بهتر هستید بهتر است که در ادامه با ویجیاتو همراه باشید تا کاملا آماده تجربه این بازی شوید.

از همه چیز زیادی جمع کنید


شما به ازای هر یک pal که می‌گیرید مقدار خیلی زیادی امتیاز تجربه دریافت می‌کنید. البته این مقدار زیاد تنها تا زمان جمع‌آوری ۱۰ pal از یک نژاد خاص به شما می‌رسد و بعد از آن دیگر چندان امتیاز زیادی دریافت نخواهید کرد. برای مثال اگر ۱۰ تا Foxpark بگیرید، امتیاز خیلی زیادی می‌گیرید؛ ولی موقعی که یازدهمی را بگیرید دیگر امتیاز زیادی دریافت نخواهید کرد. پس تا جایی که می‌توانید در ابتدا بازی palهای زیادی جمع کنید.

حتی اگر این امتیاز اضافی ۱۰ pal اول را در نظر نگیریم، هر pal ویژگی‌های متفاوتی خواهد داشت و برای همین هم خوب است که انواع مختلفی از آن‌ها را جمع کنید. شاید یک Foxpark سرعت حمله شما را بیشتر کند و یکی دیگر از هم‌نوع‌هایش در مقر شما بهتان کمک کند. اگر هم نگران فضایی هستید که اشغال می‌کنند، نگران نباشید. هر موقع که بخواهید می‌توانید آن‌ها را قصابی کنید و به عنوان غذا از آن‌ها استفاده کنید.

زیاد نگران محل زندگی خود نباشید


بازی Palworld

اگر نگران جمع‌‌آوری منابع هستید و می‌خواهید مقر خود را در یک نقطه استراتژیک بنا کنید بهتر است بدانید که اصلا نیازی به چنین چیزی نیست. شما در نهایت معادن سنگ و مراکز چوب‌بری خواهید ساخت و از palهای خود برای جمع‌آوری منابع نامحدود استفاده خواهید کرد. یکی از بهترین قسمت‌های بازی Palworld هم دقیقا همین است. شما آزادید که خانه خود را هر جایی که می‌خواهید بنا کنید.

المان‌های مبارزه نقش‌آفرینی در این بازی هم وجود دارند


بله درست است، این بازی المان‌های نقش‌آفرینی هم دارد. شما باید همیشه دقت کنید که از چه palهایی در بازی خود استفاده می‌کنید. یک سری نمودار در بازی وجود دارد که به شما انواع palها و ویژگی‌ها آن‌ها را توضیح می‌دهد. حتما این نمودارها را به خوبی بررسی کنید تا بتوانید palهایی را انتخاب کنید که در بازی شما بیشترین تاثیر را خواهند داشت.

شما حریف موجودات قوی‌تر از خود هم می‌شوید


بازی Palworld

شما حتی می‌توانید palهایی را بگیرید که به اندازه ۱۰ سطح از شما قوی‌تر هستند. اگر به اندازه کافی از هوش خود استفاده کنید و یک نقشه درست بچینید، به راحتی می‌توانید قوی‌ترین موجودات داخل بازی را هم به دست آورید. صرفا باید حواستان باشد که یک تیم قدرتمند را کنار خود داشته باشید و با این بازی مثل یک بازی نقش‌آفرینی برخورد کنید. اگر از قبل آماده یک مبارزه سنگین باشید، هیچ چیزی شما را غافل‌گیر نخواهد کرد.

به توانایی‌های palهای خود توجه کنید


موجودات مختلف بازی هر کدام ویژگی‌های متفاوتی دارند. palهایی که قدرت مربوط به آب دارند قطعا به درد رسیدگی به مزرعه می‌خورند، ولی شاید به شدت قوی هم باشند و بتوانید از آن‌ها برای باربری هم استفاده کنید. شما باید سعی کنید که انواع palهای مختلفی را بگیرید تا از ویژگی‌های متعدد آن‌ها به خوبی و به صورت بهینه استفاده کنید.

palهای خود را در مقر خود و در حین گشت‌ و گذار جابه‌جا کنید


بازی Palworld

متاسفانه از آن‌جایی که این بازی خیلی جدید است، باگ‌های نسبتا زیادی دارد. این یک مورد بیشتر از یک راهنمایی برای بازی Palworld، یک راه حل برای یکی از باگ‌های بازی است. در حال حاضر palهای شما به هزاران روش مختلف ممکن است درون بازی گیر کنند. ممکن است حتی در حالی که غذا در نزدیکی‌شان است از گرسنگی بمیرند و یا حتی به طور کامل ناپدید شوند. اگر چنین اتفاقی افتاد، از صفحه مدیریت palهای خود جای این موجودات دوست‌داشتنی را با هم عوض کنید تا بازی در حقیقت آن‌ها را دوباره بارگزاری کند. روش خیلی زیبایی نیست ولی خب فعلا جواب می‌دهد.

در روز و شب palهای متفاوتی را می‌توانید پیدا کنید


بازی Palworld

شاید خیلی دلتان بخواهد که شب‌ها را به سرعت بخوابید تا صبح شود. به هر حال شب تاریک است و چیزی نمی‌توانید ببینید. ولی شب‌ها موقعیتی مناسب برای گشت و گذار هستند تا palهایی کاملا متفاوت پیدا کنید؛ چون در طول شب palهایی را خواهید دید که در صبح وجود نخواهند داشت. پس بهتر است که یک مشعل درست کنید و دست به کار شوید.

هر چیزی که می‌درخشد را جمع کنید


بازی Palworld

اگر چیزی روی زمین دیدید که به رنگ سبز و یا زرد می‌درخشد، بهتر است که آن را جمع کنید. اشیا سبز درخشنده به شما کمک می‌کنند که palهای خود را سریع‌تر جمع کنید. در کنار آن اشیا و یا میوه‌هایی که جرقه می‌زنند به شما این اجازه را می‌دهند که حرکات مختلفی را به palهای خود آموزش دهید.

همیشه به دنبال تخم باشید


ممکن است در طول گشت و گذار‌هایتان یک سری تخم بزرگ و عجیب پیدا کنید. بهترین کار این است که این تخم‌ها را بردارید و از طریق آن‌ها palهای بیشتری را به تیم خود اضافه کنید. یکی از خوبی‌های این تخم‌ها این است که از طریق آن‌ها ممکن است به palهایی دست پیدا کنید که شاید در طول بازی عادی به آن‌ها نرسید. پس تنوعی که ایجاد می‌کنند همیشه خوب است.

از راهنما خود به خوبی استفاده کنید


بازی Palworld

بخش آموزشی بازی این قسمت را معرفی می‌کند، ولی شاید شما خیلی توجهی به آن نکرده باشید. بهتر است که این بخش را همیشه دم دست داشته باشید چون بسیاری از وقایعی که می‌بینید را توضیح می‌دهد. برای مثال می‌دانستید که اگر یک NPC را بزنید، نیرو پلیس بازی مثل جی تی ای به دنبال شما می‌افتند؟ اگر به راهنما بازی توجه کرده بودید احتمالا متوجه این موضوع می‌شدید. پس اگر واقعا دوست دارید که یک تجربه عالی و کامل در بازی Palworld داشته باشید، این نکات را همیشه به خاطر داشته باشید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی