ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار و مقالات

دستیار صوتی پلی استیشن در راه است

بعد از کورتانای مایکروسافت و الکسای آمازون، سونی پتنتی به ثبت رسانده که از طراحی دستیار صوتی بر پایه هوش مصنوعی به نام «دستیار پلی استیشن» خبر می‌دهد. بر اساس آنچه توسط دنیل احمد تحلیلگر ...

حسین آدینه
نوشته شده توسط حسین آدینه | ۷ مهر ۱۳۹۸ | ۱۸:۲۹

بعد از کورتانای مایکروسافت و الکسای آمازون، سونی پتنتی به ثبت رسانده که از طراحی دستیار صوتی بر پایه هوش مصنوعی به نام «دستیار پلی استیشن» خبر می‌دهد.

بر اساس آنچه توسط دنیل احمد تحلیلگر صنعت گیم رویت کرده، این دستیار صوتی درون بازی‌های نیز عمل خواهد کرد و به عنوان مثال شما می‌توانید در عناوین سازگار از بازی بخواهید «نزدیک‌ترین بسته سلامتی را نشان دهد» و سیستم آن را خود به خود روی نقشه علامت‌گذاری کند تا شما راحت‌تر آن را پیدا کنید.

آنچه در سامانه ثبت اختراع درج شده اظهار دارد: «سونی این قابلیت را به عنوان متدی برای کمک به گیمینگ می‌بیند. به عنوان مثال وقتی بازیکنی در بخشی از یک اپلیکیشن گیمینگ گیر می‌کند، می‌تواند از طریق دسترسی به دستیار و ارسال درخواست به سرور کمک بخواهد. این درخواست می‌تواند به هر فرمتی مانند صدا، متن، ویدیو و غیره باشد.»

پتنت مورد بحث توضیح می‌دهد سیستم تشخیص فرمان صوتی و تحلیل آن بر اساس بازی، از موتور یادگیری هوش مصنوعی استفاده می‌کند که توسط سرور دستیار بازی و یا یک هوش مصنوعی شخص ثالث مدیریت می‌شود، به این ترتیب تجربه گیمینگ بازیکن ارتقا پیدا می‌کند.

این دستیار صوتی در زمینه‌های دیگری مثل ارائه توضیح در رابطه با جنبه‌های مختلفی از گیم مثل کاراکتر، استراتژی مرحله و برنامه‌ریزی برای بازی کردن با همراهی دوستان نیز برنامه‌هایی خواهد داشت.

علاوه بر این پتنت یاد شده اطلاعاتی از یک اپلیکیش موبایلی همراه نیز در بر دارد که می‌تواند جزئیات و آمار درون بازی و اچیومنت‌ها را رسد کند.

بدون شک بسیاری از پتنت‌ها هرگز به سرانجام نمی‌رسند و شاید این مورد هم یکی از آنها باشد؛ اما اگر دستیار صوتی پلی استیشن روشنایی روز را ببیند، یکی از بهترین اتفاقات صنعت خواهد بود، خصوصا با در نظر گرفتن رشد تصاعدی فعالیت دستیارهای هوشمند صوتی که این روزها همه جا حضور دارند و به کیفیت زندگی یاری می‌رسانند.

بیشتر بخوانید:

تماشا کنید: ویجیاتو – هر آنچه از پلی استیشن 5 می‌دانیم

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی