ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار و مقالات

واکین فینیکس هم به حاشیه‌های پیرامون جوکر واکنش نشان داد

اولین نمایش جوکر (Joker) در جشنواره ونیز، فضایی کاملا متفاوت با حال و هوای این روزهای فیلم داشت. اگر در جشنواره بیشترِ صحبت‌هایِ پیرامون فیلم به بازی واکین فینیکس در نقش جوکر و داستانی که ...

محمد کریمی
نوشته شده توسط محمد کریمی | ۱۰ مهر ۱۳۹۸ | ۱۹:۱۳

اولین نمایش جوکر (Joker) در جشنواره ونیز، فضایی کاملا متفاوت با حال و هوای این روزهای فیلم داشت. اگر در جشنواره بیشترِ صحبت‌هایِ پیرامون فیلم به بازی واکین فینیکس در نقش جوکر و داستانی که تاد فیلیپیس (کارگردان اثر) به تصویر کشید، معطوف بود اما حالا خیلی از بحث‌ها مربوط به خشونت اثر جدید دنیای سینمایی دی‌سی و تاثیری است که روی جامعه می‌گذارد.

در همین راستا سازندگان جوکر بارها سعی کردند فیلم را از این اتهامات مبرا کنند و واکین فینیکس در گفت‌وگو با وب‌سایت Vanity Fair نیز بالاخره دیدگاه خودش را نسبت به این مسئله بیان کرد:

از دریچه‌های مختلفی می‌توان به فیلم نگاه کرد. می‌توانید بگویید ببین، در فیلم فردی هست (مثل همه) که نیاز دارد دیده شود، شنیده شود و کسی او را درک کند. یا بگویید او آدمی است که تعداد زیادی آدم دورش می‌خواهد تا به آن‌ها تسلط پیدا کند. در نهایت هم وقتی به مرحله رضایت می‌رسد که در میان دیوانگی قرار بگیرد.

نکته اینجاست هفته گذشته وب‌سایت تلگراف سوالی با مضمون مشابه از فینیکس پرسید و البته با واکنشی کاملا متفاوت روبه‌رو شد: «آیا ممکن است فیلم روی کسی که اخلاقیات نزدیک به جوکر را دارد تاثیر بگذارد؟ یک آدم بی‌ثبات که به نظرش بیش از اندازه به او ظلم شده و ایده تیراندازی را هم در سرش می‌دارد.»

بعد از اینکه فینیکس این سوال را شنید، مصاحبه را ترک کرد و هرچند بعد از مدتی برگشت ولی جواب سوال را هم نداد. چند روز پیش نیز تاد فیلیپیس نسبت به انتقادات بعضی مردم واکنش نشان داد و گفت که فیلم جوکر را نساخته تا از کارهای شخصیت اصلی داستان تجلیل کند:

فکر کنم به خاطر این است که این روزها خشم یک کالا است. مدت‌ها است که این موضوع به عنوان یک کالا یا یک اهرم برای خودنمایی در کشور محسوب می‌شود.

خود کمپانی برادران وارنر که وظیفه اکران فیلم را به‌عهده دارد هم تمام قد پشت سازندگان فیلم ایستاده و با وجود انتقادات مختلف از مواضعش کوتاه نیامده و گفته خبری از سانسور در فیلم جوکر نخواهد بود. فیلم جوکر دو روز دیگر در آمریکای شمالی اکران می‌شود و با وجود درجه سنی بزرگسال اما یکی از امیدهای امسال برادران وارنر در زمینه فروش به شمار می‌رود.

از خود جوکر که بگذریم، Vanity Fair در مصاحبه‌اش گفت‌وگویی هم با فیلیپس انجام داد. فیلیپس که بیشتر با سه‌گانه «خماری» (The Hangover) شناخته می‌شود، تمام آثار معروف کارنامه‌اش کمدی هستند اما این بار در جوکر تصمیم گرفت تا به سراغ اثری درام و داستانی‌محور برود.

به اعتقاد او در فرهنگ کنونی هالیوود شوخی کردن سخت‌تر شده (ممکن است واکنش‌های منفی زیادی را از گروه‌های مختلف در پی داشته باشد) و شوخی‌های بی‌ادبانه که امضای کاری او هستند دیگر مثل گذشته طرفدار ندارند.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی