چطور بازی‌های استیم‌ خود را با دوستان به اشتراک بگذاریم؟

راهکاری برای کاهش هزینه‌های گاه سرسام‌آور گیم

0

چند روز پیش از نحوه پس دادن بازی‌ها و دریافت پول خود روی شبکه استیم برای‌تان گفتیم اما ویژگی‌های خوب استیم به همین یک مورد ختم نمی‌شوند و می‌توانید با حساب کاربری خود کارهای کاربردی و جالبی انجام دهید. یکی از این ویژگی‌ها امکانی در اختیارتان قرار می‌دهد که به واسطه آن می‌توانید بازی‌های موجود روی حساب کاربری خود را در اختیار دیگران هم بگذارید.

برای شروع، از فعال بودن استیم گارد روی هر دو اکانت اطمینان حاصل کنید. چرا که در غیر این‌صورت قادر به فعال کردن سیستم «Family Sharing» نخواهید بود.

حال نوبت به آن می‌رسد که اطلاعات حساب کاربری دوست‌تان را دریافت کنید. سپس از اکانت‌تان خارج شوید و از طریق کامپیوتر خود وارد حساب کاربری دیگر شوید. بعد از انجام این مراحل به تنظیمات استیم بروید و از میان تب‌های موجود به دنبال «Family» بگردید. با ورود به تب «Family»، روی کلید «Authorize this computer» کلیک کنید.

با انجام این کار اطلاعات حساب کاربری و همچنین لیست بازی‌های موجود در اکانت دوست‌تان، روی کامپیوتر شما ذخیره می‌شود. پس از پیمودن این مراحل از اکانت دیگر خارج شوید و وارد حساب کاربری خود شوید. به بخش تنظیمات استیم بروید و دوباره روی تب «Family» کلیک کنید. حال در بخش «Authorize Account» می‌توانید نام حساب کاربری دوست‌تان را مشاهده کنید. تیک مقابل آن را فعال و روی کلید «OK» کلیک کنید.

با انجام این مراحل کار تمام است و اگر نگاهی به مجموعه خود بیندازید، تمامی بازی‌های خریداری شده توسط دوست‌تان را روی حساب کاربری خود می‌بینید. البته تنها زمانی می‌توانید بازی‌های قرض گرفته شده را تجربه کنید که صاحب‌شان در حال اجرای آن‌ها نباشد یا هر بازی دیگری در لایبرری خود نباشد.

در کنار این موضوع اگر بخواهید از دسترسی افراد به بازی هایتان جلوگیری کنید، کافی است در تب «Family» سری به تنظیمات «Manage other Computers» بزنید. با ورود به صفحه مربوط به این بخش، لیست تمامی حساب‌های کاربری که به بازی‌های شما دسترسی دارند مقابل‌تان ظاهر می‌شوند. در مقابل هر یک از آن‌ها نیز کلید «Revoke» وجود دارد که با کلیک روی آن می‌توانید از دسترسی آن حساب کاربری جلوگیری کنید.

.کپی شد https://vgto.ir/171

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...