ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

سریال

هرآنچه باید قبل از شروع فصل دوم سریال خاندان اژدها به یاد داشته باشید

نیم نگاهی به مهم‌ترین اتفاقات فصل اول خاندان اژدها

اهورا نصرالهی
نوشته شده توسط اهورا نصرالهی | ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۳:۰۰

قبل از آنکه سریال «خاندان اژدها» شروع شود، بسیاری میلی به دیدن آن نداشتند و احتمال می‌دادند اثری بسیار ضعیف و بد باشد. آثار دنیای بازی تاج و تخت به شدت تحت تاثیرعملکرد بسیار ضعیف فصل پایانی آن بودند و چنان کسی علاقه به کار روی آنان نداشت. اما خاندان اژدها کاملاً غیرمنتظره ظاهر و به یکی از بهترین سریال‌های این دهه تبدیل شد. سریالی که دوباره بحث و گفت و گو را در میان هواداران این دنیای فانتزی راه انداخته و نشاط جدیدی به تلویزیون بخشیده است. در این مقاله، قرار است به مواردی بپردازیم که بهتر است قبل از شروع فصل دوم به یاد داشته باشید. همراه ویجیاتو باشید.

مرگ شاه

سریال خاندان اژدها

لحظه‌ای که همه چیز بد شد. مرگ کینگ ویسریس و سخنان آلیسنت درباره اینکه ویسریس می‌خواست چه کسی شاه باشد، هفت قلمرو را درگیر آشوب می‌کند. مرگ، خیانت و قرارهای مخفیانه از مواردی هستند که به دنبال آن رخ دادند. قبل از شروع فصل دوم، نگاهی به قسمت نهم فصل یک بیاندازید و از تماشای دوباره یکی از بهترین قسمت‌های تاریخ تلویزیون لذت ببرید.

هم اکنون اگان شاه است

سریال خاندان اژدها

بعد از مرگ پدرش در قسمت هشتم، اگان تارگرین دوم به لطف ورود مادرش آلیسنت های‌تاور و پدربزرگش اوتو های‌تاور، کسی که ادعا کرد او مناسب‌ترین شخص برای پادشاهی است، روی تخت آهنین می‌نشیند. بیشتر قسمت نهم روی اوتو می‌چرخد که امنیت سلطنت اگان را تضمین کند و این کار را با مجبور کردن دیگر خاندان‌ها به قسم خوردن برای متحد شدن با آگان انجام می‌دهد و اگر سرپیچی کنند،‌ آنان را به مرگ تهدید می‌کند. در ابتدا، اگان نسبت به این حق طبیعی‌اش مقاومت نشان می‌دهد، اما تاج گذاری‌اش هرجوری که شده در قسمت نهم صورت می‌گیرد.

پرنسس رینیس به تیم رینریا ملحق می‌شود

سریال خاندان اژدها

در قسمت نهم، پرنسس رینیس بعد از آنکه به حمایت از پادشاهی اگان نه می‌گوید، گروگان گرفته می‌شود. در طول مراسم تاج گذاری اگان، رینیس توسط برادر کینگزگارد، سر اریک آزاد می‌شود و با اژدهایش، ملیس به مراسمش هجوم می‌برد. او به دراگون استون برمی‌گردد، جایی که به همه خبر می‌دهد چه چیزی در حال رخ دادن است، که باعث می‌شود رنریا مرده زایی زودرسی را تجربه کند.

دوقلوهای کینگزگارد از هم جدا می‎‌شوند

سریال خاندان اژدها

در طول تصمیم گیری برای شاه نامیدن اگان، بسیاری از مردم به این وارث برحق اعلام مخالفت می‌کنند، از جمله برادر دوقلوی سر آریک کارگایل، سر اریک کارگایل. اریک به رینیس برای فرار کمک می‌کند و به دراگون استون می‌رود، جایی که به رینریا تاج پدرش را تقدیم می‌کند و به عنوان ملکه شناخته می‌شود. در همین حین، برادرش آریک در کینگز لندینگ می‌ماند تا از های‌تاورها حمایت کند.

لرد لریس همواره درحال سر و گوش آب دادن است

لرد لریس همواره درحال سر و گوش آب دادن است

یکی از ترسناک‌ترین شرورهای سریال. فراموش نکنید که لرد لریس در قسمت ششم پدر و برادرش را در آتش سوزاند تا بتواند مقام لرد بودن خاندان هارنهال را به دست بیاورد. او در طول سریال به آلیسنت نزدیک می‌شود و در قسمت نهم به او درباره شبکه گسترده جاسوسان در تمام کینگز لندینگ خبر می‌دهد. در ازای عوض کردن اطلاعات درمورد جاسوسان، از جمله خدمتکارش تالیا، آلیسنت پاهایش را به لرد لریس نشان می‌دهد.

راز کرم سفید

راز کرم سفید

بعد از آنکه آلیسنت پاهایش را به لرد لریس نشان داد، او قول می‌دهد که سر رئیس این حلقه جاسوسی ملقب به کرم سفید و میساریا را از تنش جدا کند. اگر به یاد داشته باشید، در قسمت دوم دیمن اعلام می‌کند که می‌خواهد بعداً با او ازدواج کند و بچه دار شود، که او قبول نکرد. لریس فاحشه خانه او را به آتش می‌کشاند، اما احساس می‌شود که این آخرین باری نیست که او را دیده‌ایم.

رینریا و آلیسنت

رینریا و آلیسنت

رو در رویی رینریا تارگرین و آلیسنت های‌تاور -بهترین دوست سابقش و مادر دشمنش، اگان- در طول سال‌ها شعله‌ورتر شده است. آلیسنت تلاش کرد تا زندگی رینریا را خراب و بدنامش کند. کشته شدن پسر رینریا توسط پسر آلیسنت همه چیز را بدتر کرده است. آلیسنت حتی تلاش کرد تا در طول مراسم ختم خانوادگی‌ای به رینریا خنجر بزند. رینریا به او می‌گوید: "خسته کننده‌ است، مگر نه؟ پنهان شدن زیر لباس پاک بودنت. اما الآن همه خود واقعی‌ات را می‌بینند."

شاید این مورد، مهم‌ترین مورد لیست برای به یاد داشتن باشد. در نقطه خاصی، رینریا و آلیسنت با یکدیگر مبارزه خواهند کرد. وقتی که این اتفاق بیافتد، این تنها خشم است که از شعله‌های اژدهاهایشان خارج خواهد شد.

فرزندان آلیسنت مزخرف هستند!

فرزندان آلیسنت مزخرف هستند!

مهم نیست بزرگ باشند یا کوچک، نوجوان یا بزرگسال، فرزندان آلیسنت یعنی اگان و ایموند به شدت مزخرف هستند. آنان اژدهایی را می‌دزدند، با آن به مردم بی‌گناه حمله‌ور می‌شوند و پسرعمه‌شان را می‌کشند. در هر صورت، جنگی در فصل دوم رخ خواهد داد، اما کشته شدن لوسریس توسط ایموند (حال تصادفی یا خیر) جرقه‌ای است که این آتش را روشن کرده است. اگر فصل دوم با کتاب پیش برود، آنان تازه در ابتدای کار هستند.

رینریا بدون مبارزه عقب نشینی نخواهد کرد

رینریا بدون مبارزه عقب نشینی نخواهد کرد

در طول قسمت پایانی فصل یک، اوتو به دراگون‌ استون سفر می‌کند تا یک سری شرایط درباره آگان را به او اعلام کند و موافقتش با سلطنت را به دست بیاورد. اوتو و آلیسنت قبلاً درباره کشتن رینریا صحبت کردند و آلیسنت از دوست سابق دوران کودکی‌اش دفاع و درخواست می‌کند که او بخشیده شود. رینریا شرایط آگان را در نظر می‌گیرد -او مقام سلطنتی و دراگون استون را حفظ خواهد کرد، اما باید در برابر آگان زانو بزند- تا بتواند آرامش را به خاطر تهدید احتمالی از جانب شمال را حفظ کند. هرچند، خوشبختانه او نظرش را عوض می‌کند و شروع به نقشه چیدن برای پیدا کردن حامیانش می‌کند. لرد کرلایس اتحادش را با او اعلام می‌کند و رنیریا پسرانش جاکاریس و لوسریس را به سوی دیگر خاندان‌ها می‌فرستد تا حمایتشان را به دست بیاورد.

لوسریس می‌میرد

لوسرس می‌میرد

دو سال گذشته و کنار آمدن با این مورد، همچنان سخت است. بعد از آنکه مادرش دستور می‌دهد که جاکاریس به شمال سفر کند تا حمایت خاندان استارک را به دست بیاورد، لوسریس به سمت باراتیون‌ها می‌رود. هرچند، وقتی که او به آنجا می‌رسد می‌فهمد عمویش، ایموند، در آنجا حضور دارد تا بتواند حمایت باراتیون‌ها را به دست بیاورد. وقتی که لوسریس با اژدهایش آرکس آنجا را ترک می‌کند، ایموند با اژدهایش واگار او را دنبال می‌کند. اژدهاها از دستورات سوارانشان سرپیچی کرده و شروع به مبارزه علیه هم می‌کنند و آراکس واگار را می‌سوزاند، اما واگار لحظه‌ای بر او برتری پیدا کرده و آراکس و لوسریس را باهم می‌کشد. مشخص است که ایموند نمی‌خواست که لوسریس بمیرد، اما به هرحال، در بالا بردن احتمالات جنگ برای پادشاهی نیز نقش بزرگی را ایفا کرده است. خبرها به گوش رینریا رسیده و او به شدت خشمگین است.

اعتمادی به دیمن تارگرین نیست

اعتمادی به دیمن تارگرین نیست

هیچوقت فراموش نکنید که دیمن تارگرین همیشه کاری را انجام می‌دهد که به سود خودش است. او تمامی افراد نزدیکش را مورد سواستفاده قرار می‌دهد، از جمله برادرزاده/همسرش رینیریا تارگرین. او حتی رینریا را در قسمت پایانی فصل یک به دلیل اعلام مخالفت خفه می‌کند. دیمن از او دفاع خواهد کرد و این تنها به خاطر آن است که برایش لذت بخش است. این ویژگی است که هیچوقت قرار نیست عوض شود.

زمستان در راه است

اعتمادی به دیمن تارگرین نیست

در قسمت نخست سریال، پادشاه ویسریس اول به رینریا درباره پیشگویی نغمه آتش و یخ حرف می‌زند، درباره شبی که وایت واکرها به هفت قلمرو حمله خواهند کرد. این پیشگویی در بازی تاج و تخت به وقوع می‌پیوندد. بخشی از این پیشگویی این است که تارگرینی در شبی که فرا می‌رسد، باید شاه هفت قلمرو باشد. این موضوع می‌تواند رینریا را در طول نبردش خشمگین‌تر کرده و بیشتر در برابر تلاش‌ها برای تجزیه قلمروها مقاومت کند.

جنون تارگرین‌ها

جنون تارگرین‌ها

همچنان، ملکه رینریا آن جنون تارگرینی که اریس دوم و دنریس را تحت تاثیر خودش قرار داد را از خودش نشان نداده است. اما بعد از کشته شدن پسر رینریا، ممکن است دیر یا زود رخ بدهد. اینکه جنون اریس دوم مشهورترین جنون تارگرینی است، به این معنا نیست که اولی‌شان هم است! فراموش نکنید که تنها تارگرین سریال رینریا نیست. این اتفاق برای دیگر افراد این خاندان ممکن است رخ بدهد.

در پایان باید گفت ما در این مقاله کوتاه و مختصر، نگاهی به مهم‌ترین اتفاقات فصل یک خاندان اژدها انداختیم تا قبل از شروع فصل جدید، اگر حوصله بازبینی آن را نداشتید، بدانید که چه چیزهایی را باید به یاد داشته باشید. به نظر شما اتفاقات فصل مهم دوم چه خواهند بود؟ با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی