ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار و مقالات

مدیرعامل الکترونیک آرتز در سال گذشته ۲۵ میلیون دلار حقوق گرفته است

آن هم در سالی که ۷۰۰ نفر از اعضای شرکت اخراج شدند

اشکان دولتی
نوشته شده توسط اشکان دولتی | ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۹:۰۰

الکترونیک آرتز (EA) چندی پیش ۷۰۰ کارمند خود را اخراج کرد، اما این موضوع مانعی برای این نبود که مدیرعامل شرکت ۲۵ میلیون دلار درآمد نداشته باشد.

در گزارش مالی اخیر این شرکت، توجه ویژه‌ای به پرداخت‌های انجام شده به سهامداران ارشد EA در سال مالی ۲۰۲۴ شده است. در بازه زمانی ۱۲ ماهه، بیش از ۶۰ میلیون دلار به کارکنان ارشد شرکت پرداخت شده است مه ۲۵ میلیون دلار به اندرو ویلسون، مدیر عامل شرکت، اختصاص یافته است. 

این در حالی است که الکترونیک آرتز برنامه یک تعدیل نیرو جهانی را پیش گرفته و تصمیم به اخراج ۵٪ از کارکنان خود گرفت. چند ماه پیش نزدیک به ۷۰۰ نفر از کارکنان EA به دلیل تجدید ساختار شرکت و تمرکز بیشتر بر آی‌پی‌های داخلی تعدیل شدند. در سال مالی گذشته، حدود ۸۰۰ نفر از کارکنان EA شغل خود را از دست دادند.

الکترونیک آرتز

در گزارشی ۹۶ صفحه‌ای که توسط Electronic Arts منتشر شد، اطلاعاتی درباره جبران خسارت، پاداش‌ها و حسابرسی‌ها به‌طور عمومی در دسترس قرار گرفت که نشان می‌دهد چقدر از اعضای ارشد شرکت در سال مالی ۲۰۲۴ درآمد داشته‌اند. در صدر جدول، اندرو ویلسون، مدیر عامل شرکت، قرار داشت که ۲۵.۶ میلیون دلار از جوایز سهام، حقوق پایه، پاداش‌های مبتنی بر عملکرد و دیگر جبران خسارت‌ها دریافت کرده است.

ویلسون از قبل هم چهره چندان محبوبی نبود و اخیر درباره معرفی تبلیغات پویا به بازی‌ها و پرداختن به نقش رو به رشد هوش مصنوعی در توسعه بازی‌ها صحبت کرده است. پشت سر ویلسون، لورا میل، رئیس بخش سرگرمی، فناوری و توسعه مرکزی EA، قرار داشت که ۱۲ میلیون دلار برای نقش‌آفرینی موثر خود در دوازده ماه گذشته پول دریافت کرده است. 

استوارت کانفیلد، مدیر مالی جدید EA که اخیراً جانشین کریس سو شده است، کمترین جبران خسارت را در بین مدیران ارشد داشته است. در سال مالی ۲۰۲۴، الکترونیک آرتز توانست در مجموع ۷.۴۳ میلیارد دلار درآمد داشته باشد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی