ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار و مقالات

میازاکی: فرام سافتور به هیچ وجه کارکنان خود را اخراج نمی‌کند

مقاومت ژاپنی در مقابل فشارهای مالی صنعت ویدئو گیم

اشکان دولتی
نوشته شده توسط اشکان دولتی | ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ | ۲۰:۰۰

در شرایطی که بسیاری از شرکت‌های بزرگ بازی‌سازی با اخراج‌های گسترده مواجه شده‌اند، دیدگاه‌های مثبتی از سوی استودیو فرام سافتور (FromSoftware) وجود دارد. 

از زمان آغاز خریداری استودیوهای بازی‌سازی توسط شرکت‌های بزرگتر مانند Embracer و مایکروسافت، شاهد موجی عظیمی از اخراجی کارکنان و تعطیلی استودیوها بوده‌ایم. این روند منفی باعث نگرانی بسیاری از علاقه‌مندان به بازی‌های ویدئویی شده است و این صنعت در دو سال گذشته شرایط چندان خوبی را سپری نمی‌کند. 

فرام سافتور یکی از استودیوهایی است که تاکنون تعدیل نیرو نداشته و به نظر می‌رسد که هیچ وقت هم این اتفاق رخ بدهد. FromSoftware تحت مالکیت شرکت Kadokawa Corporation قرار دارد، اما هیدتاکا میازاکی، رئیس استودیو، اطمینان داد که این استودیو از چنین تهدیدهایی در امان است. 

فرام سافتور

میازاکی اظهار داشت که Kadokawa اهمیت زیادی به حفظ کارکنان FromSoftware می‌دهد و این سیاست را به اشتراک می‌گذارد. این استودیو ژاپنی نه تنها از موج اخراج‌ها مصون مانده، بلکه در حال گسترش فعالیت‌های خود نیز هست. نکته جالب این است که این وضعیت مثبت تنها به FromSoftware محدود نمی‌شود. 

شرکت‌های ژاپنی دیگری مانند Capcom نیز ترجیح داده‌اند به جای اخراج کارکنان، حقوق آن‌ها را افزایش دهند. این رویکرد در مقابله با فشارهای مالی، توسط رئیس سابق نینتندو، ساتورو ایواتا، نیز مورد تأیید قرار گرفته بود. میازاکی نیز با استناد به سخنان ایواتا تأکید کرد که ایجاد ترس از دست دادن شغل، خلاقیت و کیفیت کار را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

مطلب پیشنهادی
اگر دارک سولز ۴ ساخته می‌شد
بررسی بازی Lords of the Fallen
دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی