ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار و مقالات

نینتندو دو شکایت برای مقابله با دزدی محتوای خود ثبت کرده است

جنگ نینتندو با پایرسی بسیار جدید است

اشکان دولتی
نوشته شده توسط اشکان دولتی | ۱۲ تیر ۱۴۰۳ | ۲۰:۰۰

نینتندو نسبت به محصولات خود بسیار حساس است و اکنون دو شکایت علیه افرادی که به صورت غیرقانونی و به پایرسی از محتوای بازی‌های این شرکت کمک می‌کنند، ثبت کرده است.

این شکایات در دادگاه فدرال واشنگتن ارائه شده‌اند و هدف آن مبارزه با فروش، تبلیغ سخت‌افزارهای ماد شده و تشویق به استفاده غیرقانونی از بازی‌ها است. در اولین شکایت، نینتندو به گروهی به نام Modded Hardware و مدیر آن، رایان دیلی، حمله کرده است. طبق ادعای این شرکت، گروه مورد نظر انواع مختلفی از سخت‌افزارهای ماد شده را به فروش می‌رساند که به کاربران امکان اجرای نسخه‌های غیررسمی بازی‌ روی سوییچ را می‌دهد. 

نینتندو ادعا کرده که از دیلی خواسته بود تا فروش این سخت‌افزارها را متوقف کند، اما او به این درخواست عمل نکرده است. شکایت دوم علیه جیمز ویلیامز ثبت شده است. در این شکایت، نینتندو ادعا کرده که ویلیامز از پارسی بازی‌ها حمایت می‌کند و نیروی محرکه پشت چندین فروشگاه دزد است. ویلیامز به طور علنی اعلام کرده که او یک دزد است و نمی‌خواهد برای بازی‌های نینتندو پولی بپردازد.

نینتندو

این فرد همچنین به کاربران کمک کرده تا به راحتی و به صورت غیرقانونی به بازی‌ها دسترسی پیدا کنند و این موضوع از طریق ساب‌ردیت SwitchPirates بیشتر پخش شده است. باید اشاره کنیم که جیمز ویلیامز یکی از مدیران این ساب‌ردیت محسوب می‌شود. در این شکایات، نینتندو به صورت مستقیم به خسارات اشاره نکرده است، اما با توجه به سابقه قضایی، غرامت درخواستی آن‌ها ممکن است به میلیون‌ها دلار برسد. 

به تازگی، نینتندو توانست شبیه‌ساز محبوب YuZu را پس از بردن آن به دادگاه متوقف کند. توسعه‌دهنده YuZu نیز توافق کرد که ۲.۴ میلیون دلار به عنوان غرامت به این شرکت ژاپنی بپردازد. این شکایات نشان‌دهنده تلاش‌های مداوم نینتندو برای مقابله با دزدی محتوای خود و حفظ حقوق مالکیت معنوی شرکت است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی