ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار و گزارش‌ها

فروش بازی Elden Ring در بریتانیا در ماه ژوئن تقریبا ۵۰۰ درصد افزایش یافت

به لطف Shadow of the Erdtree

خشایار امامی فرد
نوشته شده توسط خشایار امامی فرد | ۲۰ تیر ۱۴۰۳ | ۱۲:۰۰

فروش Elden Ring در ماه گذشته و همزمان با انتشار اولین و تنها اکسپنشن برنامه ریزی شده بازی، شاهد افزایش چشمگیری در بریتانیا بود.

عرضه بسته الحاقی Shadow of the Erdtree به فروش بازی پایه (که برای اجرای DLC لازم است) کمک کرد تا ۴۶۷ درصد ماه به ماه افزایش یابد.

این آمار طبق داده‌های GSD منتشر شده توسط GamesIndustry.biz است که تمام فروش‌های فیزیکی به علاوه فروش دیجیتالی را از اکثر ناشران بزرگ، به استثنای Nintendo و 505Games، ردیابی می‌کند.

افزایش فروش باعث شد Elden Ring نوزده پله صعود کند و به رتبه چهارم در جدول فروش ماهانه نرم‌افزاری که توسط عناوین آشنا EA Sports FC 24 و Grand Theft Auto 5 هدایت می‌شود، برسد.

Elden Ring

بازی F1 24 که در اواخر ماه می عرضه شد در رتبه سوم قرار گرفت، علیرغم شروع نسبتا کندی که شاهد کاهش ۴۴ درصدی فروش در مقایسه با پنج هفته اول F1 23 در بازار بود.

بازی Luigi’s Mansion 2 HD یکی دیگر از محصولات جدید در رتبه چهاردهم قرار گرفت، موفقیتی که تنها بر اساس فروش فیزیکی به دست آمده، زیرا نینتندو داده‌های دیجیتال را به اشتراک نمی‌گذارد.

بر اساس داده‌های GfK، در بخش سخت‌افزار، فروش ماهانه کنسول‌ها نسبت به ژوئن سال گذشته ۹ درصد کاهش یافت. PS5 به راحتی جایگاه خود را به عنوان پرفروش‌ترین کنسول حفظ کرد، در حالی که Xbox Series X/S به میزان اندکی از Nintendo Switch فروش بیشتری داشت.

در نیمه اول سال، فروش کنسول ۲۹ درصد در واحدها و ۳۱ درصد از نظر درآمد نسبت به سال ۲۰۲۳، زمانی که PS5 و سوییچ عملکرد قابل توجهی بهتری داشتند، کاهش یافت.

مطلب پیشنهادی
اگر دارک سولز ۴ ساخته می‌شد
بررسی بازی Lords of the Fallen
دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی