ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

رست مد در پلی استیشن 4 چیست و چه کاربردی دارد؟

قابلیت‌هایی که بد نیست از آن‌ها با خبر باشید

۳
انارگیفت

پلی استیشن 4 تنها با یک بار فشردن یا لمس کردن دکمه پاور روشن می‌شود اما فشردن دوباره پاور آن را خاموش نمی‌کند. کنسول با این کار به حالت رست مد (Rest Mode) برده می‌شود و دکمه پاور به رنگ نارنجی در می‌آید.

اما واقعا Rest Mode چیست و چرا پلی استیشن 4 به طور پیش‌فرض به جای اینکه خاموش شود به این حالت می‌رود؟ رست مد پلی استیشن 4 مشابه حالت خواب یا Sleep کامپیوترهای شخصی است، در این وضعیت کنسول شما به خواب کوتاهی رفته، برق کمتری مصرف می‌کند و می‌تواند وظایف مشخصی چون دانلود آپدیت بازی‌ها را انجام دهد.

در این حالت روشن کردن دوباره کنسول راحت تر بوده و پلی استیشن 4 تنها بعد از یک الی دو ثانیه کاملا آماده اجرای بازی‌ها خواهد بود. جالب است بدانید که خود سونی هم توصیه می‌کند به جای خاموش کردن کنسول، بیشتر آن را در حالت رست مد قرار دهید.

رست مد در پلی استیشن 4

اما حالت رست مد در کنار تمامی ویژگی های خوبش، ایرادی نیز دارد: مصرف برق. پلی استیشن 4 زمانی که خاموش باشد، تنها 0.3 وات برق مصرف می‌کند اما با قرارگیری در حالت رست مد این مقدار به 10 وات‌می رسد.

البته مقدار برقی که کنسول در این حالت مصرف می‌کند به تعداد قابلیت‌هایی که فعال باشند، نیز بستگی دارد. کنسول شما به طور کل از 4 قابلیت خاص در حالت رست مد بهره می‌برد که در ادامه به معرفی هر کدام از آن ها می‌پردازیم.

برق‌رسانی به پورت‌های USB

روشن شدن و بالا آمدن سریع کنسول تنها مزیت رست مد نیست. در واقع بخشی از مصرف برق کنسول در این حالت به پورت های USB اختصاص داده می‌شود. این قابلیت به شما اجازه می‌دهد تا کنترلرهای پلی استیشن 4 را در حالت رست مد شارژ کنید. برای فعال یا خاموش کردن این قابلیت کافی است ابتدا به قسمت Settings کنسول رفته، سپس به تب Power Save Settings بروید تا در آخر لیست تمامی قابلیت‌های رست مد را در Set Features Available in Rest Mode پیدا کنید.

رست مد در پلی استیشن 4

تب Power Saving Settings در بخش تنظیمات

رست مد در پلی استیشن 4

قابلیت های پلی استیشن 4 در حالت رست مد

قابلیت نام برده Supply Power to USB Ports نام دارد که با زدن دکمه X می‌توانید آن را در سه حالت Always ،3 Hours و یا Off قرار دهید. با انتخاب حالت Off، برق‌رسانی به پورت‌های USB به طور کامل متوقف می‌شود و حالت Always نیز برعکس این کار را به صورت مداوم ادامه می‌دهد اما شاید بهترین گزینه 3Hours باشد. در این حالت هر زمان که کنسول در حالت رست مد قرار گیرد، تا سه ساعت پس از آن فرآیند برق‌رسانی به پورت های USB صورت گرفته و پس از آن متوقف می‌شود، زمانی که برای شارژ شدن کنترلرهای شما کاملا مناسب است.

رست مد در پلی استیشن 4

در این قسمت می توانید مدت زمانی را که کنسول به پورت های USB برق رسانی می کند، تغییر دهید

متصل بودن کنسول به اینترنت

قابلیت دومی که با نام Stay Connected to the Internet مشاهده می‌کنید، مهم‌ترین و کاربردی‌ترین ویژگی پلی استیشن 4 در حالت رست مد است. با فعال کردن این قابلیت، کنسول شما قادر خواهد بود در حالت رست مد به دانلود بازی‌ها و آپدیت‌هایشان ادامه دهد، آن هم بدون اینکه پلی استیشن 4 برق زیادی مصرف کند.

این قابلیت به خصوص برای ما ایرانی‌ها به دلیل سرعت اینترنت پایین بسیار مناسب و کاربردیست. برای مثال، قبل از خواب با فعال کردن این بخش و قرار دادن کنسول در حالت رست مد می‌توانید با خیال راحت تا تمام شدن تمامی دانلود‌ها استراحت کنید.

روشن کردن کنسول به کمک اینترنت

با قابلیت Remote Play پلی استیشن 4 می‌توانید با کنسول دستی پلی استیشن ویتا و یا اپلیکشن پلی استیشن روی تلفن‌های هوشمند کنترل برخی از بخش‌های کنسول را در دست بگیرید. با فعال کردن Enable Turning on PS4 From Network می‌توانید از طریق اینترنت و با استفاده از همین وسایل کنسول پلی استیشن 4 را روشن کرده و از حالت رست مد خارج کنید، قابلیتی که کاربرد چندانی ندارد و بهتر است برای مصرف برق کمتر آن را خاموش کنید.

باز نگه داشتن بازی‌ها و اپلیکیشن‌ها

آخرین قابلیت رست مد پلی استیشن 4، Keep Application Suspended نام دارد. با فعال کردن این قابلیت اپلیکیشن‌ها و بازی‌های در حال اجرا، پس از رفتن به حالت رست مد همچنان باز باقی می‌مانند تا با روشن کردن دوباره کنسول بتوانید بلافاصله به سراغ آن‌ها بروید.

در آخر نکاتی که باید به آن ها توجه داشته باشید:

  • اگر بازی یا آپدیتی برای دانلود ندارید و روشن شدن سریع کنسول چندان اهمیتی برایتان ندارد، بهتر است کنسول را خاموش کنید تا برق کمتری مصرف شود.
  • قبل از آن که کنسول را در حالت رست مد قرار دهید، قابلیت هایی را که نیاز ندارید، غیر فعال کنید.
  • برای قرار دادن کنسول در حالت رست مد روش‌های مختلفی وجود دارد. برای مثال، با نگه داشتن لوگوی پلی استیشن روی کنترلر صفحه‌ای باز می‌شود که از آن جا می‌توانید کنسول را خاموش و یا در حالت رست مد قرار دهید. همچنین با نگه داشتن دکمه پاور برای یک ثانیه و شنیده شدن صدای بیپ، پلی استیشن 4 به حالت رست مد می‌رود. در کنار این‌ها، اگر کنسول برای مدت زیادی بدون فعالیت باقی بماند به حالت رست مد می‌رود که می‌توانید این گزینه را غیر فعال و یا زمان آن را در همان بخش تنظیمات و تب Power Save Settings مشابه تصویر زیر تغییر دهید.
رست مد در پلی استیشن 4

با نگه داشتن لوگوی پلی استیشن روی کنترلر می توانید کنسول را خاموش و یا در حالت رست مد قرار دهید

.کپی شد https://vgto.ir/1b2

3
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
3 نظرات
0 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
3 نویسندگان دیدگاه
محمد مهدیAmirHossein gamer آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
محمد مهدی
مهمان
محمد مهدی

برا من همه گزینه ها فعاله ولی تو ریست مد هیچی دانلود نمی کنه کمک کنیددددددد

Amir
مهمان
Amir

اگه تو این حالت برق بره مشکلی پیش میاد ؟

Hossein gamer
مهمان
Hossein gamer

چند ساعت می توانی از این حالت استفاده کرد؟
چطور کاربرد های اضافه حالت رست مد رو خاموش کرد؟باتشکر

Green.ir
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...