سونی تاخیر در عرضه The Last of Us Part II را تایید کرد

Ghost of Tsushima هم به پایان ۲۰۲۰ موکول شده است؟

۰

با وجود اینکه تنها چند هفته از مشخص شدنِ تاریخ انتشار The Last of Us Part II می‌گذرد اما ظاهرا ناتی داگ به زمان بیشتری برای ساخت عنوانش نیاز دارد. بعد از انتشار گزارشی از سوی وب‌سایت کوتاکو مبنی بر اینکه عرضه ساخته ناتی داگ به بهار ۲۰۲۰ موکول شده، دقایقی پیش سونی رسما تاخیر در انتشار The Last of Us Part II را تایید کرد.

بنابراین جای اینکه در ۲۱ فوریه ۲۰۲۰ (۲ اسفند ۹۸) شاهد عرضه بازی باشیم، ساخته جدید ناتی داگ در ۲۹ می (۹ خرداد ۹۹) منتشر می‌شود. نیل دراکمن، کارگردان The Last of Us Part II، در بیانیه‌ای گفت که علت این تاخیر به خاطر افزایش کیفیت بازی بوده است:

در چند هفته گذشته که روی بخش‌های مختلف بازی کار می‌کردیم، متوجه شدیم که زمان کافی نداریم تا تمام قسمت‌های The Last of Us Part II را به آن کیفیتی که از بازی‌های ناتی داگ انتظار می‌رود، برسانیم. دو انتخاب پیش روی خودمان دیدیم: بعضی قسمت‌ها را نادیده بگیریم یا زمان بیشتری صرف بازی کنیم.

با وجود این تاخیر در عرضه The Last of Us Part II، ماه‌های نخست ۲۰۲۰ همچنان شلوغ است. در روزهای پایانی اسفند ریمیک فاینال فانتزی 7 را برای پلی‌استیشن 4 داریم، یک ماه بعد از آن سایبرپانک از راه می‌رسد و مارول اونجرز (Marvel’s Avengers) اواخر اردیبهشت منتشر خواهد شد.

اما به همراه The Last of Us Part II، کوتاکو جزییات جدیدی از Ghost of Tsushima هم منتشر کرده است. با توجه به توییت جیسن شریر، دبیر بخش خبر کوتاکو، این بازی در ابتدا قرار بود نیمه نخست ۲۰۲۰ عرضه شود اما انتشار آن به اواخر ۲۰۲۰ موکول شده. یعنی احتمال دارد Ghost of Tsushima بعد از عرضه پلی استیشن 5 در دسترس بازیکن‌ها قرار بگیرد.

نزدیک به دو سال از انتشار آخرین تریلر Ghost of Tsushima می‌گذرد و روند توسعه بازی فعلا در سکوت خبری به‌سر می‌برد

هرچند این مسئله گمانه‌زنی‌هایی را به وجود آورده مبنی بر اینکه Ghost of Tsushima دیگر برای پلی استیشن 4 منتشر نمی‌شود و آن را روی نسل بعد خواهیم دید اما شریر به نقل از منابعش تایید کرد که بازی را همچنان روی نسل فعلی خواهیم دید. جدا از اینکه برای اولین بار نیست که سونی یک بازی مهمش را بعد از عرضه کنسول‌های نسل جدید، روی کنسول قدیمی‌اش منتشر می‌کند.

با وجود اینکه پلی استیشن 3 وارد بازار شده بود اما سونی گاد آو وار 2 (God of War) را برای پلی استیشن 2 عرضه کرد. همین اتفاق برای گرن توریسمو 6 (Gran Turismo) تکرار شد و بازی یک ماه بعد از عرضه کنسول‌های نسل هشتم روی پلی استیشن 3 انتشار یافت. شاید سونی این روند را با Ghost of Tsushima ادامه دهد.

بیشتر بخوانید:

.کپی شد https://vgto.ir/1e4

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...