ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

چرا به نظر من اکثر فیلم‌های ابرقهرمانی بد هستند؟

این نظر شخصی من است و البته دلایل محکمی برای آن دارم

۳۶
انارگیفت

بسیاری اعتقاد دارند که فیلم‌های ابرقهرمانی نشان دهنده‌ی بخش هنری سینما نیستند. این مسئله به خودی خود اشکالی ندارد زیرا این فیلم‌ها ادعایی در مورد چنین قضیه‌ای ندارند. البته با توجه به این که این فیلم‌ها در حال حاضر بخش بزرگی از سینما را در اختیار دارند، به نظر من وقت آن است که کمی با دقت بیشتری در مورد نقطه ضعف‌هایی که دارند صحبت کنیم.

تئوری دلیل موجه

فردی به نام آرش را در نظر بگیرید. آرش که در حال خروج از خانه برای رسیدن به قراری مهم است متوجه می‌شود که موبایل خود را جا گذاشته. آرش درون خانه می‌ماند تا موبایل خود را پیدا کند و در مقابل این استرس برای او به وجود می‌‌آید که ممکن است نتواند به قرار مهمی که دارد برسد.

همین قصه یک خطی را می‌توان به طیف گسترده‌ای از فیلم‌ها بسط داد. در اکثر موارد شخصیت اصلی در راه رسیدن به هدفی هست اما تهدیدی سر راه او سبز می‌شود که رسیدن به هدف را تاخیر می‌اندازد. در فیلم‌های عادی، بیشتر موارد جان یک انسان به خطر می‌افتاد و حال قهرمان باید برای نجات او تلاش می‌کرد. از آن‌جایی که قهرمانان اونجرز بسیار قوی‌تر از این حرف‌ها هستند، نجات جان یک فرد برای آن‌ها چالش چندانی محسوب نمی‌شود.

فیلم‌های ابرقهرمانی

برای مثال در این صحنه در فیلم اونجرز قطعا جان عده زیادی از دست رفته اما فیلم به هیچ عنوان چنین حسی را به شما القا نمی‌کند.

به همین خاطر در فیلم‌های ابرقهرمانی این دغدغه بیشتر از اندازه بزرگ می‌شود تا با یک چالش واقعی برای ابرقهرمانان طرف باشیم. برای مثال در سری اونجرز با گروه بزرگی از دشمنان طرف هستیم که به زمین حمله کرده‌اند و حال قهرمانان اونجرز وظیفه دارند تا از سیاره ما محافظت کنند.

وقتی چنین اتفاق مهمی آن‌هم در چنین ابعاد بزرگی رخ می‌دهد، جان میلیون‌ها میلیون انسان به خطر می‌افتد و قطعا صدها هزار نفر در چنین حمله‌هایی جان خود را از دست خواهند داد.

چنین اتفاقی در فیلم‌های اونجرز هم رخ می‌دهد و برای مثال در این فیلم‌ها ساختمان‌هایی را می‌بینیم که با برخورد هیولایی بزرگ یا مقدار زیادی مهمات از بین می‌روند. اما فیلم به نشان دادن همین صحنه انفجار اکتفا می‌کند. یعنی هیچ وقت ما داخل این ساختمان بزرگی که احتمالا صدها نفر در آن قرار دارند را نمی‌بینیم و متوجه سرنوشت آن‌ها هم نخواهیم شد.

در واقع این هیولاهای بزرگ و ابرقهرمان‌ها با محیط مثل یک اسباب بازی برخورد می‌کنند و همین قضیه هم باعث می‌شود تا از تاثیرگذاری این فیلم‌ها، حداقل برای من کاسته شود.

چرخه‌ی تکرار

اکثر ابرقهرمان‌هایی که به دنیای سینمایی مارول راه پیدا کرده‌اند شخصیت‌هایی دوست داشتنی با ویژگی‌های جالبی هستند و به همین خاطر هم طرفداران بسیار زیادی دارند. مشکل اصلی با فیلم‌های ابرقهرمانی این است که سازندگان برای آن که بتوانند گروه بزرگی از مخاطبین را تحت تاثیر قرار دهند، معمولا از ساده‌ترین خط داستانی برای پیشبرد قصه استفاده می‌کنند.

سالانه چندین فیلم ابرقهرمانی عرضه می‌شوند که در آن‌ها قهرمان خوب ماجرا با یک سری چالش روبرو می‌شود، چالشی که احتمالا از چالش قسمت قبلی فیلم این ابرقهرمان بزرگ است اما بازهم شخصیت اصلی راهی برای مقابله با آن پیدا می‌کند و چالش را به سرانجام می‌رساند. البته فیلم‌های ابرقهرمانی دیگری هم هستند که سعی می‌کنند بیشتر از کاراکترهای خاکستری استفاده کننده اما نتیجه کار معمولا بسیار بد می‌شود.

همه نویسندگان بزرگ توافق دارند که ساخت یک شخصیت اصلی که به جای پروتاگونیست، آنتاگونیست داستان باشد کار بسیار سختی است. برای مثال به داستان مکبث از شکسپیر توجه کنید: با دلاوری از اسکاتلند به نام مکبث طرف هستیم که به خاطر وسوسه‌های همسر و جادوگران، تصمیم به قیام علیه پادشاه می‌گیرد و به فردی قاتل و نفرت انگیز تبدیل می‌شود. مکبث به عنوان شخصیت اصلی جنگ ناحق بزرگی راه می‌اندازد و در آخر سر هم کشته می‌شود. در بین همه این اتفاقات، شکسپیر سرنوشت مکبث را به‌گونه‌ای طراحی کرده که ما با وجود نفرت انگیز بودن این شخصیت، تا انتهای داستان با او همراه می‌شویم و حتی با وجود جنایت‌هایی که کرده هم در انتهای داستان دلمان برایش می‌سوزد.

اما در فیلم ونوم که آن هم بر اساس یک آنتاگونیست شکل گرفته نویسندگان فیلم به جای آن که شخصیت ادی بروک را پیچیده کنند و از نقاط قوت اصلی او که شر بودنش است استفاده کنند، به شدت از خشم او کاسته‌اند تا مخاطب بتواند با این کاراکتر ارتباط برقرار کند. ونوم که یکی از بزرگ‌ترین ضدقهرمان‌های تاریخ کامیک بوک است، به یک شخصیت مهربان تبدیل می‌شود که به هر کسی که در سر راهش می‌بیند سلام کرده و به فقرا کمک مالی می‌کند. چنین اتفاقی باعث می‌شود که این شخصیت نه تنها برای مخاطب قابل لمس نباشد، بلکه از آن ابهت همیشگی خود هم دور شود.

درست است که پایان اونجرز: اندگیم ما را غافل‌گیر می‌کند و اتفاقات بسیار مهمی هم برای شخصیت‌های داستان رخ می‌دهد. اما از آن‌جا که اکثر فیلم‌های ابرقهرمانی به خاطر سودآور بودن چندین قسمتی هستند، در بخش اعظمی از این فیلم‌ها شاهد اتفاقاتی مهم و چالش‌های بزرگی هستیم که قهرمان‌ها بعد از گذشت از آن‌ها فراموششان می‌کنند و از آن‌ها طبق پیش‌بینی‌ها عبور خواهند کرد. به همین خاطر، چرخه‌ تکرای به‌وجود آید که اجازه ایجاد تحولی ماندگار در شخصیت قهرمان را نمی‌دهد.

همه فیلم‌های ابرقهرمانی این‌گونه نیستند

در این میان فیلم‌های ابرقهرمانی گوناگونی هستند که شخصا با آن‌ها ارتباط زیادی برقرار کردم. برای مثال، در انیمیشن The Incredibles با جلوه دیگری از ابرقهرمان‌ها طرف هستیم. همزمان با حمله‌ای که به شهر صورت گرفته، نویسنده از عنصر خانواده برای مهم کردن سرنوشت شخصیت‌ها استفاده کرده.

به طور واضح‌تر، شخصیت‌های اصلی داستان که همگی اعضای یک خانواده هستند، درگیر نجات برادر کوچک‌ترشان می‌شوند. گم شدن برادر کوچک و تهدید شدن سلامتی او اتفاقی است که بسیار راحت‌تر از حمله موجودات غول‌آسا به ساختمان‌های بزرگ می‌توان با آن‌ها ارتباط برقرار کرد و به همین خاطر هم هست که این فیلم همزمان هم نظر دوستداران فرم کلاسیک سینما و فیلم‌های ابرقهرمانی را به دست آورده است.

آن بخش از فیلم شوالیه‌ی تاریکی کریستوفر نولان که مردم در دو کشتی توسط جوکرر به دام انداخته شده‌اند را به یاد آورید. در آن‌جا نولان به‌گونه‌ای داستان را جلو می‌برد که سرنوشت هر کدام از کشتی‌ها به مردمی که در کشتی دیگر قرار گرفته‌اند بستگی دارد. در واقع نولان نه تنها انسانیت در قرن بیست و یکم را به چالش می‌کشد، بلکه کاری می‌کند تا سرنوشت تمام انسان‌هایی که درون این کشتی‌ها قرار گرفته‌اند برای ما مهم شوند؛ اتفاقی که کمتر در فیلم‌های ابرقهرمانی سال‌های اخیر شاهد آن هستیم.

به نظر من، اگر فیلم‌های ابرقهرمانی می‌خواهند مانند ژانر وسترن رو به افول نروند و از سینمای روز حذف نشوند، باید دست به نوآوری و ریسک‌هایی در نگارش فیلم‌نامه و پردازش شخصیت‌ها بزنند. به این خاطر که کاراکترهای فیلم‌های کامیک بوکی مثل فیلم‌های وسترن به یک کلیشه تبدیل نشوند.

چقدر با نظر من موافق یا مخالف هستید؟ دیدگاه خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

.کپی شد https://vgto.ir/1ek

36
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
22 نظرات
14 پاسخ ها
1 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
24 نویسندگان دیدگاه
محسن وفانژادWandaAnnA98Mr nobody 2009مازیار آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
Wanda
مهمان
Wanda

حتی اگه دقت کرده باشی که معلومه دقت نکردی کپ و کلینت همه ی مردم رو از خیابون و ماشین ها بیرون اوردند و بردند تو ساختمون های امن نشون به اون نشون که کپ وقتی دید یکی از چیتاری ها داره میره سمت بانک که مردم اونجا پناه گرفته بودند رفت سراغش و باهاش درگیر شد .

Wanda
مهمان
Wanda

تو فیلم کاپیتان امریکا ی ۳ جنگ داخلی مگه ندیدی که کاملا اتفاقات گذشته مرور شد , تو پایان بازی به گذشته برگشتن , تونی بعد از حمله ی چیتاری ها به زمین از خوابیدن میترسید چون کابوس اون لحظه ها و مرگ مردم رو میدید , تو جنگ داخلی دوباره اون موقعی که داشت درمورد واقعیت مجازیش که اختراع کرده بود کنفرانس میداد و بعد اون خانومه درمورد چارلی اسپنسر بهش گفت که تو سکوویا کشته شده که بعدش وزیر راس اومد و موضوع توافقنامه سکوویا رو مطرح کرد و بعد یه بحث بزرگ بین اعضای اونجرز پیش اومد… ادامه مطلب »

AnnA98
مهمان
AnnA98

تونی بعد از حوادث نیویورک هیچوقت دیگه راحت نخوابید و اون صحنه انفجار از انتقام جویان یک که گذاشتین ماشین های خالی بود اونا تقریبا همه رو دور کردن بجز اتفاقایی که برای یه ساختمون توی اونجرز یک افتاد و بله یه عالمه آدم کشته شدن ولی مارول هیچوقت قصدش سوگواری برای از دست رفته ها نبود حتی برای نات تونی یا ویزن یا حتی کوییک سیلور چه برسه به تلفات تو مبارزه بعدشم فیلمای مارول برای همه س و بله نوجوون ها عاشقشن چون نیاز به هیجان دارن با کم ترین خونریزی که روشون اثر نزاره ولی خدایی تو… ادامه مطلب »

Mr nobody 2009
مهمان
Mr nobody 2009

۹۰درصد با نظر نویسنده موافق هستم. جز در بعضی موارد مثل کاپیتان آمریکا سرباز زمستان، آیرون من۱، و چندتای دیگه بقیه به لعنت خدا هم نمی ارزند. البته فیلم های کیک اس و واچمن بهترین این ژانر هستند.

مازیار
مهمان
مازیار

خیلی از کسایی که از این فیلم ها خوششون نمیاد میگن طرفدارهاش نوجوون هستن. من یک سوال دارم، چه کسانی فیلم کلاه قرمزی رو تبدیل به پر فروش ترین فیلم سالش کردند؟ کسایی که در کودکی اون رو دیده بودند و خاطره دارن. مخاطب اصلی فیلم های مارول کسانی هستن که با کمیک هاش خاطره دارن و واسشون نوستالژی به حصاب میاد اما به خاطر برنامه ریزی درست و… بقیه هم جذبش میشن پس اینقدر بی خود تینیجر تینیجر نکنید. نو جوون ها حق فیلم دیدن ندارند؟ این حرف مثل این میمونه که میپن طرفدار های انیمیشن فروزن دختر های… ادامه مطلب »

pejman
مهمان
pejman

خوب اگر بحث هنر باشه، هنر کمیک بوک یا بهتر بگیم داستان مصور قدمت بسیار بیشتری نسبت به سینما داره که خوب فیلم ها و سریال ها هم از کمیک های خودشون جان گرفتند. اگر از لحاظ ارزش سینما بگیم بله حرف نویسنده عزیز میتونه درست باشه البته که نه برای تمامی فیلم های ابر قهرمانی. اما برگردیم به سینما، ارزش و هنر! خوب الان بیاید یک بررسی کنیم که در سال چند فیلم با ارزش تولید میشه! چند فیلم رو میتوانیم نام ببریم که از لحاظ ارزش و هنر در قیاس با فیلم های قدیمی تر و کلاسیک میتوانند… ادامه مطلب »

MmdZhd
مهمان
MmdZhd

اول شما فن پیج های مارول رو ببین که چقدر دارن با فیلم ارتباط برقرار میکنن و خیلی ها هم سر فیلم اخر گریه کردن
دوم اینکه شما میگید به جون انسان ها اهمیت نمیدن فیلم های اسپایدر من یا فلش رو ببین تا متوجه بشی مثلا در اسپایدر من بازگشت به خانه دیدیم که اسپایدرمن چطوری تلاش کرد تا کشتی غرق نشه

Wanda
مهمان
Wanda

خودم به شخصه برای مرگ تونی و نت و خداحافظی کپ چقدر گریه کردم بعدش درمورد مردعنکبوتی مگه یه بچه ۱۶ ساله وظیفه داره بره از یه سیاره یا یه کشور محافظت کنه ؟ ولی رفته ولی محافظت کرده منم ۱۶ سالمه و اگه همچین کارایی میتونستم بکنم حتما از کشورم و سیارم محافظت میکردم .

سامان
مهمان
سامان

شما یک اشتباهی کردین اونم این بود ک در فیلم های ابر قهرمانی جون ادمها بی ارزش تلقی میشنو به اینکه بعد مرگشون چ اتفاقی می افته اهمیتی نمیدن ولی این کاملا اشتباهه شما اگه دقت کرده باشید در فیلم عصر اولتران انگیزع ویلن اصلب داستان همین مرگ خانوادش در کشمکش هتی بین قهرمانان د وشمنان انها بود و در سینمای دیسی هم همینگونه بیشتر انتقاداتی ک بع فیلم سوپر من مرد پولادین وارد شد هم همین موضوع بود ک چرا سوپر من به جون مردم در ساختمان ها امیت نمیده و دقیقا در فیلم لیگ عدالت میبینیم ک چگونه… ادامه مطلب »

AnnA98
مهمان
AnnA98

نه تورو خدا اونجام دیگه سوپر من وایمیساد نگاه میکرد
سوپر من باید تو مایه های کپ باش۶ نه این که فقط مامانش و نامزدش براش مهم باشن بتمن هم که آدم میکشه!!! بتمن حتی جوکر و بعد از قتل رابین نکشت بتمن میگه اگه من آدم بکشم با دشمنام هیچ فرقی نمیکنم سوپر من عینک میزنه میره دفتر روزنامه! واندر وومن همون عینکو هم نمیزنه!! اینا باعث ضعیف شدن یه اثر ابر قهرمانی میشه نه اونایی که شما گفتی

علی
مهمان
علی

کاملا باهات موافقم تا زمانی که اثار ابر قهرمانی سخصیت سازی ندارن وفقط به انفجار تیراندازی منتهی میشن هیچ حرفی برا گفتن ندارند نمونه بهترین سکانس شوالیه تاریکی چی بود مسلما سکانسهای اکشنش نیست ولی در اثار ابرقهرمانی صرف شما فقط صحنه های اکشن و شلوغکاریهای جلوی پرده ابی براتون مهمه چون چیزی دیگه ای ندارند

Reza Dark
مهمان
Reza Dark

کاملا عقیده درستی هست. واقعا این فیلما دارن تو ورطه تکرار میوفتن…

حسين
مهمان
حسين

همين الان همه شون كليشه شدن، ابر قهرمانيا بنظر من از نظر هنري فقط در حد تينيجر ها و دختراي جوون كه حوصله فيلم هنري ندارن ميخوره، كسي كه به ظرافت هاي هنري فيلم ها دقت داشته باشه هيچوقت ازين فيلم ها خوشش نمياد، در عوض ممكنه جذب موزيك و سناريوي يك فيلم در سال ۱۹۴۰ بشه

Sherry
مهمان
Sherry

ربطی به دختر جوون یا پسر پیر! نداره. سلیقه ها و علایق افراد متفاوته یکی فیلم هنری یکی هم فقط برای سرگرمی…
مهم برداشتی هست که از دیدن یک فیلم میگیرید مثلا اینکه هیچ وقت افراد رو اینطور از هم تمیز(الان اینجا زلزله اومد! وسط نظر دادن :/ ) ندید… تینیجرها و دخترای جوون؟؟!!!

سهیل فقیه
مهمان
سهیل فقیه

خودم از طرفدارای این جور فیلما هستم. ولی تا حدودی با نظر شما موافقم. اگر فیلمای ابر قهرمانی همین فرمون بخواد تا آخر بره، آخر و عاقبتش میشه دقیقا همون عاقبت فیلمای وسترن.
جالب اینجاست که من کوچیک که بودم فیلمای وسترن دوست داشتم ولی الان حوصله‌شون رو ندارم. به جز یکی دوتا فیلم خوب تو این چند سال بقیه همه کلیشه‌ای و تکراری.

Amirironbat
مهمان
Amirironbat

موافقم.
کلا فیلم های مارول بی مغزن.وقتی هدفت کسب پول بیشتر باشه همین میشه دیگه.
ولی به نظرم دیسی داره کم کم به اون جایگاهی که استحقاقش رو داره می رسه اول با جوکر بعد با بتمن…

Sherry
مهمان
Sherry

کلا هم بی محتوا نیست. آثار خوب هم داره…

Sina
مهمان
Sina

برای نظرت احترام قاءلم ولی با نظرت کاملا مخالفم. چون تو خوشت نمیاد دلیل نمی شه بد باشن.یه سریا از دیدن این فیلما لذت میبرن و با هاشون خوشحالن تو دوست نداری نگاه نکن.

محمدمهدی
مهمان
محمدمهدی

دقیقا

MOHAMMAd
مهمان
MOHAMMAd

جالب بود
ممنون

Mahdi
مهمان
Mahdi

دقیقا چیزایی که مدنظر خودم هست رو گفتید و اینکه مسایل اجتماعی مثل رنگین پوستان و فمنیست و غیره که اصلا جاش نیست رو هرجور شده میچپونن تو اینجور فیلما

سامان
مهمان
سامان

اتفاقا شما کاملا در اشتباهین شما اگه یکم از انجور فیلم ها سردربیارین متوجه میشین ک هر فیلمی منبع اقتباسی داره خو مثلا منبع اقتباس فیلم بلک پانتر کمیک های بلکپانترن ک هدف اصلی این کمیکا اینه ک با سیاه پوستا همدردی کنه و جوری نباشه ک فقط مشتری های کمیک فقط افراد سفید پوست باشن

amingh3
کاربر
amingh3

۳.تو قسمت آخر هم خودت از فیلم‌های متفاتی که تو این ژانر هستن حمایت کردی. پس اینقدر هم بد نیستن. این وسط باید نولان رو از سازندگان این مدل فیلم‌ها بذاریم بیرون چون استثناست. با همه فیلم‌های قبل و بعدش مثل اینسپشن، پرستیژ و اینتراستالر اینو اثبات کرده. نکته مهم؛ نباید فراموش کرد هالیوود چرا اومد سراغ کمیک بوک. فیلم‌ها نمیفروخت. نویسنده‌ها چیز جدید آنچنانی پیدا نمی‌کردن و اگه استثنا هم پیدا می‌شد ریسک فروش داشتن و استودیوها حاضر نبودن کلی هزینه کنن. بعد دیدن یه حجمه از اثر‌های هنری هر سال داره تولید میشه به اسم کمیک بوک. طرفدارای… ادامه مطلب »

amingh3
کاربر
amingh3

خب من کاملاً با نظرت مخالفم. اما خب نظر هر کس به جای خودش قابل احترامه! ۱. تو بتمن در برابر سوپرمن؛ ما بروس وین رو می‌بینیم که از دختری محافظت می‌کنه که مادرش تو حوادث و اتفاقات «من آو استیل» جونشو از دست می‌ده. بعلاوه کل ساختمان وین تو اون اتفاقات از بین میره و …. پس از اون نقطه نظر هم بهش پرداخته شده اما در کل فیلم‌های علمی-تخیلی مثل روز استقلال و جنگ دنیاها و … شاهد پاره شدن کل جمعیت جهان هستیم و این خصوصیت برای فیلم‌های نجات دنیایی هستش نه فقط برای فیلم‌های ابر قهرمانی،… ادامه مطلب »

Sherry
مهمان
Sherry

با حرفتون موافقم تقریبا خیلی از داستان های قهرمانی کلیشه ای شدن و خط داستانی مشابه ای دارند و تفاوتشون هم اینه که قهرمان ها قدرت هاشون با هم متفاوته و اکثرا کاراکتر بد اصلی هم موجود! خنگ و بی عرضه ای هست یا بازم به باهوشی کاراکتر اصلی نیست و در اخر هم شخصیت خوبها زنده می مونن بدها تبعید یا کشته میشن البته بجز انتقام جویان چهار (هر چند که من انتظار تلفات بیشتری داشتم ) و انتقام جویان ۳ که خیلیهاشون دوباره برمیگردن. اما نویسنده یکسری جاها واقعا احمقانه داستان نوشته بود مثل مرگ لوکی چون سنگ… ادامه مطلب »

MANHATTAN
مهمان
MANHATTAN

تازه جالبتر ازاون اینه که تانوس کله کهکشانو طی میکنه میره تو یه سیاره تا یه اهنگر خاص با استفاده از نور یه ستاره واسش یه دستکش بی نهایت بسازه اونوقت تونی میاد تو انبار سریع واسه خودش دستکش بینهایت میسازه تازه جالبتر از اون تور واسه ساخت سلاح جدیدش میره به اون سیاره اخه چه کاریه بیا همین جا تونی واست چند تا خوشگلشو واست بسازه😅😅

Parsa
مهمان
Parsa

کاملا موافقم قشنگ همه حرفای تو ذهنمو تو گفتی

Amir
مهمان
Amir

دقیقا

AAF
مهمان
AAF

آقای کرمی ، نظر شما محترم ، اما اینجا یه سایت عمومیه و «نظر من» در داخلش جایی نداره . هر کسی اینجا یه نظری داره ، اگه همه بخوان بیان یه مقاله در مورد نظرشون بنویسن که عملا سایت نابود میشه! مثل اون دوستی عزیزی که با نوشتن مطلب «چرا اسکایریم بهترین بازی نقش آفرینی تاریخ نیست» داخل سایت نظر خودش رو به همه غالب کرده بود. مطالب این جور سایت ها باید به دور از هر گونه جهت گیری و «نظر من» باشه!

محسن وفانژاد
مدیر

سلام این وبسایت نتیجه تلاش شبانه‌روزی یک تیمه و همه اعضای این تیم علاوه بر اطلاع‌رسانی‌های کلی و جزئی، این اجازه رو دارن که حتما نظر خودشون رو راجع به هر اونچه که مرتبط با موضوعات سایت باشه بنویسن. مثل بررسی بازی‌ها، فیلم‌ها و حتی یادداشت‌های این چنینی. گاهی شما با یک موضوع مخالفی و گاهی موافق و فضای کامنت‌ها برای همینه که با همدیگه گفتگو کنیم، بگیم چرا نظرات مطرح شده اشتباهه یا هر چیز دیگه‌ای، نه اینکه منع کنیم و جلوی انتشار نظرات مخالفمون رو بگیریم. من هم اتفاقا مخالف سرسخت همون مقاله‌ی اسکایریم هستم ولی از خوندن… ادامه مطلب »

AAF
مهمان
AAF

حرف شما کاملا درسته اما سایت هایی مثل دیجیاتو و ویجیاتو سایت هایی هستن که حتی من دیدم که به عنوان منبع استفاده میشن. برای نظر و گفت و گو داخل این قبیل سایت ها بهتره که مثلا یک بخش گفت و گوی یا انجمن ایجاد بشه تا همه بتونن نظراتشون رو بیان کنند. من منظورم این بود که نظرات شخصی بهتره به عنوان مقاله و مطلب داخل سایت گذاشته نشوند. برای مثال من از بازی God of war و counter strike به شدت بدم میاد (در اینکه این عناوین بسیار عالی و محبوبی هستند شکی نیست اما من ازشون… ادامه مطلب »

محسن وفانژاد
مدیر

باز هم اگه شما دلایلی داشته باشی هیچ ایرادی نداره و می‌تونی بنویسی. کی گفته ایراد داره؟ کمااینکه ما اینکار رو هم کردیم و در مورد اینکه چرا GoW بازی بزرگی نبود صحبت و تبادل نظر کردیم که به نظرم بحث مفیدی هم بود. شما هم بخون حتما: https://dgto.ir/y5y به این فرم مطالب میگن یادداشت یا دیدگاه که فرمی از ژورنالیسم به حساب میاد و قرار نیست راجع به فکت‌های موجود صحبت بشه، قراره راجع به عقیده‌ی آدم‌ها صحبت بشه. چون بین رسانه‌های فارسی زبان حوزه گیم کمتر این مدلی خوندید شاید یکم براتون ناآشنا باشه ولی توی ویجیاتو حتی… ادامه مطلب »

ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...