ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار و مقالات

در پی عملکرد ضعیف بازی‌های امسال یوبیسافت، سهام این شرکت ۲۹ درصد کاهش یافت

چند روز پیش و در جریان گزارش مالی یوبیسافت، این شرکت خبر از تاخیر در عرضه سه بازی مهمِ سال بعدش داد؛ انتشارِ واچ داگز لیجن، Rainbow Six Quarantine و Gods & Monsters به سال ...

محمد کریمی
نوشته شده توسط محمد کریمی | ۴ آبان ۱۳۹۸ | ۲۲:۱۵

چند روز پیش و در جریان گزارش مالی یوبیسافت، این شرکت خبر از تاخیر در عرضه سه بازی مهمِ سال بعدش داد؛ انتشارِ واچ داگز لیجن، Rainbow Six Quarantine و Gods & Monsters به سال مالی ۲۰۲۰-۲۰۲۱ موکول شده و دلیل این تاخیر هم عملکرد ضعیفی بود که بازی‌های امسال فرانسوی‌ها از خود جای گذاشتند.

هر دو بازی دیویژن 2 و Ghost Recon Breakpoint کمتر از انتظارات ظاهر شدند و به همین خاطر سرانِ یوبیسافت تصمیم گرفتند تا وقت بیشتری را صرف بازی‌های بعدی خود کنند. با وجود اینکه این تاخیرها احتمالا در نتیجه نهایی تاثیر مثبت می‌گذارد اما تصمیم یوبیسافت پیشامدهای منفی خودش را داشته است.

سال مالی ۲۰۲۰-۲۰۲۱ از ۱ آوریل ۲۰۲۰ (۱۳ فروردین ۹۹) آغاز می‌شود و تا سال بعدش ادامه دارد

با فروش پایین بازی‌های امسال یوبیسافت و عقب افتادن عرضه واچ داگز لیجن و دو بازی دیگر، این کمپانی سودِ حاصل از سال مالی کنونی‌ خودش را از ۲.۱۹ میلیارد یورو به ۱.۴۹ میلیارد یورو کاهش داد. اتفاقی که باعث شد سهام شرکت هم با کاهشی ۲۹ درصدی روبه‌رو شود. رابرت برگ (Robert Berg) آنالیزور موسسه مالی Berenberg در این رابطه گفت:

مشخصا بازگشت آن اطمینان دوباره به یوبیسافت زمان‌بر خواهد بود. اگرچه مدیریت تصمیم خیلی سختی گرفته ولی باور داریم که آن‌ها با تاخیر این بازی‌ها کار کاملا درستی انجام داده‌اند.

سود یوبیسافت در 2019Ghost Recon Breakpoint یکی از ضعیف‌ترین بازی‌های جدید یوبیسافت به‌حساب می‌آید. بازی آن‌قدر نقدهای ضعیف دریافت کرد که بعضی بازیکن‌ها آن را با فال‌اوت 76 و Anthem مقایسه کردند. البته یوبیسافت گفته از مشکلات بازی آگاه است و آن را با بروزرسانی‌ها بهتر می‌کند.

اما شروع Breakpoint به‌قدری ضعیف بوده که بعید است بازی بتواند دوباره سرپا بایستد. البته وضعیت دیویژن 2 بهتر است. عملکرد دیویژن 2 اگرچه از سوی یوبیسافت «ناامید‌کننده» نامیده شده ولی تا فصل تابستان بازی پرفروش‌ترین اثر سال ۲۰۱۹ بود.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی