آیا Resident Evil 2 Remake برای فرزند من مناسب است؟

«فرزندم دست از سرم برنمی‎داره، Resident Evil 2 بخرم یا نخرم؟!»

1

بازی Resident Evil 2 Remake نسخه‎ بازسازی شده از عنوانی است که دو دهه پیش روی کنسول پلی استیشن عرضه شده بود و شاید خود شما والدین هم در آن زمان نامش را شنیده یا حتی چند ساعتی پای آن نشسته بودید.

داستان رزیدنت اویل 2 ریمیک از این قرار است که در شهری به نام راکون سیتی بحرانی آخرالزمانی پدید آمده و به هجوم زامبی‎ها منجر می‎شود. بازیکن یا در نقش یک مامور پلیس به نام «لئون» یا یک دانشجو به نام «کلر» باید از این قضایا جان سالم به در ببرد.

از نقطه نگاه سوم شخص، رزیدنت اویل 2 از بازیکن می‎خواهد که مناطق مختلفی مانند ایستگاه پلیس، یتیم‎خانه و مسیرهای زیرزمینی فاضلاب را اکتشاف کرده و از گستره وسیعی از سلاح‌‎ها مانند کلت کمری، شاتگان، شوکر، مواد منفجره و آتش‎افکن برای از بین بردن موجودات جهش‎یافته و زامبی‎ها استفاده کند.

مبارزات نسبتاً خشونت‎آمیز هستند و تیراندازی واقع‎گرایانه. فریادهای ناشی از درد، تکه و پاره شدن بدن زامبی‌ها و افکت‎های پاشیده شدن خون به تکرر اتفاق می‌افتد. در میان‎پرده‎های بازی هم شاهد اتفاقاتی هستیم که خشونت را به شکلی عریان‎تر نسبت به آنچه گیمر بر آن کنترل دارد نمایش می‎دهد؛ به عنوان مثال گلوی یک نفر با دندان‎های موجودی جهش‎یافته پاره می‎شود، بدن یک مرد از وسط دو نیم می‎شود و اجزای داخلی بدنش روی زمین باقی می‎مانند یا سر یک مرد میان دست‎های زامبی‎ها له می‎شود.

فارغ از فضای خشونت‎زده بازی، رزیدنت اویل 2 در ذات یک بازی ترسناک است و با هدف القای حس وحشت به بازیکن ساخته شده است. محیط‎های تاریک، اصوات ناهنجار و نمایش ناگهانی موجودات ترسناک از جمله اتفاقاتی است که چندین بار در طول بازی رخ می‎دهد و برای افراد غیر بزرگسال (یعنی کمتر از ۱۷ سال) کاملاْ نامناسب تلقی می‎شود. تکنیک‎های روان‎شناختی در القای این حس نقشی مهم دارند و اگر فرزند غیر بزرگسال شما قادر به تحمل رویدادهای ناگهانی بازی نباشد، کابوس‎های شبانه حتمی هستند.

نتیجه‎گیری

رزیدنت اویل 2 ریمیک یک بازی کاملاً جدی و مخصوص به رده‎بندی سنی بزرگسال (بالاتر از 17 سال) است و به شکلی یکپارچه و بی‎وقفه عناصری را شامل می‎شود که قطعاً کودکان و نوجوانان را تحت تاثیر قرار می‎دهد. اگرچه کشتن هیولاها به اندازه انسان‎هایی که در سایر بازی‎ها سلاخی می‎شوند خشونت‎آمیز نیست اما مسائلی هست که نباید از آن‎ها فارغ بود.

رزیدنت اویل 2 به عنوان یک بازی ترسناک تاکید زیادی روی ناتوانی شخصیت اصلی و محدودیت منابع در مقابله با موجودات جهش‎یافته دارد و در بسیاری از اوقات بازیکن را به جای مقابله، به فرار تشویق می‎کند. تصمیم‎گیری درست در چنین مواقعی می‎تواند برای افراد کم سن و سال دشوار باشد و احساس پانیک ناگهانی را در پی دارد. این دست از هجوم‎های ناگهانی آدرنالین قطعاً در کوتاه‎مدت تاثیرگذار خواهند بود و ذهن فرزند را مشغول نگه می‎دارد. اگرچه ویجیاتو تجربه این بازی را برای افراد کمتر از 17 سال پیشنهاد نمی‎کند، پیشنهاد می‎شود اگر به دنبال خرید بازی برای فرزند خود بودید حتما او را به هنگام تجربه بازی همراهی کنید؛ البته که به خاطر ماهیت ترسناک بازی احتمال دارد با ناخشنودی فرزندتان از این کار مواجه شوید.

1
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
1 نظرات
0 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
1 نویسندگان دیدگاه
...KIAN... آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
...KIAN...
کاربر
...KIAN...

این بازی انقد خشن و استرس زاس که برای والدین هم توصیه نمیشه…چه برسه به فرزند

ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...