ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار و مقالات

اپل برای ساخت عینک‌های واقعیت افزوده خود به سراغ Valve رفته

بعد از یک سکوت خبری نسبتا طولانی، عینک‌های واقعیت افزوده اپل با گزارشی که Digitimes منتشر کرده دوباره بر سر زبان‌ها افتاده است. با توجه به اطلاعات منتشر شده از سوی این وب‌سایت اپل برای ...

محمد کریمی
نوشته شده توسط محمد کریمی | ۱۴ آبان ۱۳۹۸ | ۱۷:۰۶

بعد از یک سکوت خبری نسبتا طولانی، عینک‌های واقعیت افزوده اپل با گزارشی که Digitimes منتشر کرده دوباره بر سر زبان‌ها افتاده است. با توجه به اطلاعات منتشر شده از سوی این وب‌سایت اپل برای توسعه عینک AR خود به سراغ کمپانی والو (Valve) رفته و آن‌ها برنامه دارند تا عینک را در نیمه دوم ۲۰۲۰ عرضه کنند.

گزارش نشان می‌دهد که والو روی بخش ظاهری عینک کار می‌کند، خود اپل برای قسمت نرم افزار و رابط کاربری نمایشگر وقت گذاشته و یک کمپانی تایوانی هم مسئولیت تولید انبوه دستگاه و سرهم کردن قطعات را به‌عهده دارد. در ادامه گزارش آمده که اپل عینک‌های واقعیت افزوده‌اش را به عنوان وسیله جانبی آیفون عرضه خواهد کرد و عینک‌ها از قدرتِ پردازنده آیفون‌ها برای نمایش تصاویر استفاده می‌کنند.

این اولین بار نیست که اسم والو را در روند توسعه هدست‌های تکنولوژی واقعیت مجازی/واقعیت افزوده می‌بینیم. آن‌ها نه تنها هدست واقعیت مجازی خودشان با نام Valve Index را عرضه کرده‌اند بلکه در همکاری با کمپانی HTC هدست HTC Vive را ساخته‌اند. والو را بیشتر به‌خاطر استیم و بازی‌های بزرگی که ساخته می‌شناسیم اما چند سالی می‌شود که آن‌ها تمرکز زیادی روی تکنولوژی‌های AR و VR گذاشته‌اند.

عینک اپلبنابراین عجیب نیست که اپل به سراغ این کمپانی برود و به ساخت عینک‌هایش سرعت ببخشد. البته هنوز مشخص نشده که اپل برای توسعه عینک‌هایش به سراغ والو رفته یا اهالی کوپرینو از کمپانی شخص ثالثِ دیگری هم کمک گرفته‌اند. هر چه که هست، با توجه به گزارش Digitimes در آینده‌ای نزدیک بالاخره بیشتر از عینک‌های اپل می‌شنویم.

اپل در گذشته تایید کرده بود که واقعیت افزوده نقشی کلیدی در آینده این کمپانی دارد، آن‌ها در همین راستا پلتفرم ARKit را برای iOS معرفی کردند که به واسطه آن کاربران با دوربین گوشی خود می‌توانند تصاویر واقعی را با مجازی ترکیب کنند. با این حال بهترین راهِ لذت بردن از واقعیت افزوده استفاده از عینک و هدست‌های مناسبش است.

اینکه لازم نباشد هر بار به دوربین گوشی نگاه کنید و فقط با تکان دادن سرتان، نمایشگر چیزهایی که می‌خواهید را نشان دهد.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی